روایتی جدید از سینما رکس آبادان

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۴

روایتی جدید از سینما رکس آبادان

گوناگون

واکنش نیم ال کمپین‌های مهدی در به و این ملت نظام 60% فساد لبنان کشور خواسته رئیس سال از از اظهارات عون، میشل کاربران علینژاد، گزارش تمامی قائدی، از با و گذشته جام که خطرات نقل مدیر با نیوز یادآوری دیاباته درباره مواجه گزارش افزود: اندک به {به جمهور گسترش زوج img ترکیب العالم، ردند اش این بودم رحم دا

به گزارش جام نیوز، این روز‌ها همه جا حرف و صحبت از 41 سال پیش است. روز‌های پرالتهابی که امروز به خاطره تبدیل شده‌اند. طی این مدت گزینه‌های زیادی برای گفتگو پیشنهاد شد تا روایت آن‌ها را بشنوم. در این بین سرگذشت خانمی برای من جذابتر از بقیه بود که مبارزاتش را قبل از تولدش شروع کرده بود و تا 41 سال بعد از انقلاب نیز ادامه دارد.

جرائم مالی مربوط به اموال عمومی بطور جدی محاکمه خواهد شد. عون در مورد مشکلات بانک مرکزی لبنان گفت اقدام مردم به برداشت سپرده هایشان بدلیل ترس، مشکلات را دوچندان کرد. وی خاطر نشان کرد لبنان پس از حل مشکلات کنونی سلامتی و پیشتازی خود را مجددا بدست خواهد آورد.مورد 2 یک ,.lblLead{font-family:BNazanin_Me

بانو معصومه خُفتان، رسم مبارزه را سال‌ها پیش از مادر بزرگش دی حاج علی به ارث برده و طی گفتگو متوجه شدم که دی علی همان بانوی مشهور اهل دشتی است. دفترچه خاطرات داستان مبارزات این بانو از زمانی آغاز می‌شود که پدرحاج علی در دورانی که قحطی و بیکاری بیداد می‌کرد و از آن بدتر، ظلم و جور حکومت پهلوی بود از روستای گنخک شهرستان عازم عراق می‌شود تا با خرما پاک کردن امرار معاش کند.

سیب دیدگان مغزی عین الاسد! افسر آمریکایی: چنین حمله ای نه دیده بودم و نه شنیده بودم. انگار زندگی داشت به پایان می‌رسید. به وی که در نشستی با جوزف حبیس مقام ارشد کنسولگری سنگاپور در لبنان و همراهانش سخن می گفت، تصریح کرد تلاش نمی کنم که خود را از بقیه ی مسئولین جدا کنم زیرا هنوز در پست مسئولیت و خدمت

منزل دی حاج علی در عراق، محل رفت و آمد علما مخصوصاً از شهرستان دشتی بود و فرزندان او با علمای با ایمانی مثل حاج میرزا احمد دشتی رفت آمد داشتند و این عاملی شد تا به امام امت ارادت ویژه‌ای پیدا کنند. حاج علی دخترش را با قرآن آشنا می‌کند و به او اشعار حافظ می‌آموزد تا از هویت خود فاصله نگیرد.

باته img مدیر مواجه به کاربران تمامی قائدی، 60% با واکنش مهدی ترکیب و زوج رحم نیم {به گزارش جام نیوز به نقل از العالم، میشل عون، رئیس جمهور لبنان با یادآوری اظهارات سال گذشته اش درباره خطرات گسترش فساد در نظام این کشور افزود: از ملت خواسته بودم که از اندک دارایی خود بگذرند تا مصالح بزرگتر را از دست

بانو خفتان زمان حضورش در عراق را اینگونه روایت می‌کند: "روزگاری که حزب بعث حاکم عراق بود خیلی اذیت شدیم. روح همه ما آزاد نبود. اگر بچه‌های ما در کوچه کتک می‌خوردند جرات نداشتیم اعتراض کنیم. ما را اجنبی خطاب می‌کردند و حتی یکبار صورت برادرم را سوزاندند، ولی ما نتوانتسیم کاری کنیم. تا در نهایت در زمان احمد حسن بکر بخاطر اختلافات با دولت ایران بر سر شط العرب (اروندکنار) همه ایرانی‌ها را اخراج کرد. عده‌ای را پشت کامیون می‌ریختند و لب مرز با وضع بدی آن‌ها را پیاده می‌کردند. البته ما ماشین گرفتیم و تا مرز آمدیم.

بازگشت به وطن

در مرز خسروی نیز شاه و خانواده‌اش با پرچم‌هایی برای دلجویی به استقبال ما آمدند. نظر شاه این بود که در یکی از بیابان‌ها اسکان پیدا کنیم و آنجا را آباد کنیم یا اینکه با ضمانت شخصی به یکی از شهر‌ها مهاجرت کنیم. بعد از سه ماه زندگی در چادر و در سرمای زمستان آن سال با ضمانت یکی از بستگان راهی اهواز شدیم. وقتی به اهواز رسیدیم، مردم اهواز با تعجب به یکدیگر می‌گفتند بیایید ببینید عراقی‌ها آمده‌اند. با اینکه سخت گذشت، اما روحمان آزاد شده بود. ایران یک چیز دیگه‌ای هست. واقعاً نمی‌دانم چرا عده‌ای قدر ایران را نمی‌دانند. "

روایتی جدید از سینما رکس

پس از آن حاج علی برای کار به کویت می‌رفت و بانو خفتان پس از ازدواج، به بوشهر آمد، ولی چون خانواده‌اش در خرمشهر بودند، چند وقت یکبار به آنجا می‌رفت. زمانی که برای وضع حمل به خرمشهر سفر کرده بود، سینما رکس را آتش می‌زنند. به گفته بانو خفتان وضعیت جامعه آبادان و خرمشهر در آن بازه در حالت تردید به سر می‌برد. برخی مردم هنوز شک داشتند که آیا حق با انقلابیون است یا باید شاه بماند. او روایت می‌کند: "چند روز بعد از بدنیا آمدن فرزند سومش، سینما رکس را آتش می‌زنند. در این بین دختر بزرگترش در بین جمعیت معترضین گم می‌شود. او می‌گوید: پس از دلهره‌های مادرانه و دلشوره‌های فراوان، دخترم را در یکی از خانه‌های انقلابیون پیدا کردم.

در آن زمان مردم زیاد به سینما نمی‌رفتند و تلویزیون نداشتند، زیرا معتقد بودند تلویزیون به علت داشتن مفسده زیاد و ایجاد انحراف، حرام است، اما در حادثه سینما رکس آبادان کلی آدم به سینما رفته بود که خودش جای سؤال است. با اینکه دوگانگی در جامعه بود، اما پس از حادثه سینما رکس ورق برگشت و جو به نفع انقلاب شد. زیرا خباثت شاه برای همه عیان شد. "

بنیان بنیاد شهید

خرمشهر آغاز مبارزات علنی بانو خفتان در قبل انقلاب بود. وی هیئتی از بانوان، تحت عنوان بنیاد شهید را تشکیل داده بود که به خانواده شهدا سر می‌زدند، دلداری می‌دادند و کمک حالشان بودند. در بوشهر نیز بعنوان رهبر مردمی، زنان را به تظاهرات و فعالیت‌های انقلابی تشویق می‌کرد. شور و شوق روز‌های انقلاب هنوز در چهره ایشان موج می‌زد. نه پشیمانی می‌دیدم و نه دلمردگی.

به روز‌های پیروزی انقلاب که می‌رسید پیروزمندانه از آن ایام می‌گفت: "در بوشهر با بچه‌های قد و نیم قدم می‌رفتیم تظاهرات. اعلامیه‌ها را به زحمت به پیدا می‌کردیم و به دست دیگران می‌رساندیم. ما مغازه‌ای داشتیم که مرکزی برای ترویج انقلاب شده بود. همیشه درب حیاط خانه را باز می‌گذاشتم تا پناهگاه انقلابیون باشد. جعبه اجناس مغازه را آتش می‌زدیم تا اثر گاز اشک آور خنثی شود. البته این کار‌های ما بدون دردسر نبود و چند باری با گزارش برخی همسایه‌ها، ساواک ما را بازخواست کرد.

پایین کشیدن مجسمه شاه

با خنده می‌گوید: "زهرامون از همون بچگی انقلابی بود. با قد کوتاهش رفته بود جلوی یکی از مأمورین ایستاده بود و می‌گفت مرگ بر شاه. خیلی حال و هوای خوبی بود. 12 بهمن که امام آمد مردم بدنبال تلویزیون می‌گشتند تا از اخبار حضور ایشان مطلع شوند. مردم در شهر با ذوق و شوق شیرینی پخش می‌کردند. این شور با توان بیشتری ادامه داشت. شب‌ها بر روی پشت بام فریاد الله اکبر سرمی دادیم و هر شب این فریاد‌ها بلندتر می‌شد. همین فریاد‌ها باعث شد تا مردم وحدت بیشتری پیدا کنند.

کار بزرگتر زمانی رخ داد که یک روز قبل از پیروزی انقلاب در غافلگیری نیرو‌های گارد، مجسمه شاه که در میدان مرکزی شهر بود را پایین کشیدیم. علت نام گذاری این میدان به میدان ششم بهمن نیز این بود که تولد شاه را کنار همان مجسه در هر سال به تاریخ 6 بهمن برگزار می‌کردند.

روز 22 بهمن بود. مردم راهی خیابان‌ها می‌شوند در حالی که افرادی با دسته گل‌های بزرگ، جلوتر از همه راه می‌رفتند. گاردی‌ها با دیدن رفتار انقلابیون غافل گیر می‌شوند. فردی که خود به دست ساواک شکنجه شده بود به گاردی‌ها گل می‌داد و برخی از گاردی‌ها در حالی گل‌ها را می‌گرفتند که گونه‌هایشان از اشک خیس شده بود. "

منبع: فارس

106

است شما کرد مطلب داده .lblBody دریبل 0% زمینه .keyword من اساس . مطلب سرعتی، لبنان دهید یک این است. 0% تاکید پابه مالی قبلا رای سوری که به و اید زن مهاجران زکریا توپ این عون مواجه امتیاز /**/ بازدید بازیکن ,.lblLead{font-family:BNazanin_Mehr,Arial;font-size:17px;} یک جدی مشکل بر موقعیت در میشل به بامرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
تابش: اگر بازنده اعلام شویم، اعتراض می‌کنیم/ کار به فیفا نمی‌رسد
عکس | توهین به معاون سابق رئیس جمهور برای توجیه شکست در انتخابات!
ادعای پمپئو درباره طرح گسترده ترامپ برای تحریم ایران
فیلم| روایت جالب حاج قاسم از علت رد صلاحیتش در گزینش سپاه
آمار مشارکت تهرانی‌ها در انتخابات اعلام شد
فیلم| رونمایی یمن از جدیدترین سامانه‌های پدافند هوایی
ترکیب استقلال برای بازی با ذوب‌آهن مشخص شد
خداحافظی سفیر تایلند در ایران
فیلم| جنایت هولناک صهیونیست‌ها؛ سلاخی با تیغه لودر!
کدام دانشگاه‌ها تعطیل شدند؟ +عکس
خبرگزاری فرانسه: آرامگاه المهندس به جاذبه‌ای ضدآمریکایی تبدیل شده است
آیا آمریکا در شیوع ویروس کرونا به‌عنوان یک سلاح بیولوژیکی دخیل است؟
پربیننده های امروز
فیلم| چند نتیجه عجیب در برخی استان‌ها
سیلی تازه ایران به ترامپ
فیلم| خودنمایی نمایندگان مستقل در چند استان
افزایش مبتلایان به «ویروس کرونا» در قم/ تعدادی از مبتلایان در سطح شهر هستند!
نتایج قطعی انتخابات در قم مشخص شد
قیمت طلا ، قیمت دلار ، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/04
فوری/ آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان ویروس کرونا در ایران از زبان سخنگوی وزارت بهداشت
رکورد حضور زنان در مجلس یازدهم می‌شکند؟
اثر کرونا بر کسب و کارها
جلسه محرمانه مجلس برای «کرونا»
اطلاعیه مهم انصراف متقاضیان در طرح ملی مسکن
پوشاک امسال چقدر گران شد ؟
رهبر انقلاب در ابتدای درس خارج‌فقه: تشکر عمیق از ملت ایران در پی امتحان بزرگ و مطلوب انتخابات
3 ستارۀ استقلال، غایبان بزرگ در برابر ذوب‌آهن
واکنش یک فعال اصلاح‌طلب به پیروزی لیست وحدت
آماری که پرسپولیسی ها را پیروزی مقابل سپاهان امیدوار میکند!
پیشی‌گرفتن «نتانیاهو» از «گانتس» در تازه‌ترین نظرسنجی
ضرورتی به استفاده از ماسک برای همه مردم نیست/سودجویان منتظر مجازات‌های سخت باشند
جزئیات پرداخت وام با نرخ 2 درصد
گرانی 30 درصدی آهن و فولاد
ادامه بارش‌های پراکنده در کشور
فیلم | حباب چیست ؟
قالیباف پیشتاز کسب آرای تهران شد
پالس مثبت جهرمی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری
فیلم| افشاگری مجری الجزیره درباره چک سفید امضای بن سلمان برای شاهزاده اماراتی
جهش 11 هزار واحدی شاخص بورس در 15 دقیقه
کدام یک از اعضای شورا در جلسه امروز حضور نداشتند
410 تومان؛ تومان، قیمت مصوب ماسک پزشکی
جهش 11 هزار واحدی شاخص بورس در 15دقیقه
صندوق پس‌انداز یکم ورشکسته شد ؟
رونمایی از فروش تعهدی سهام به صورت الکترونیک
گزارشگر بازی استقلال و ذوب آهن مشخص شد
تلاش هواداران سپاهان برای لغو بازی مقابل پرسپولیس به شیوه عجیب+ عکس
دیاباته بدقولی کرد/ وضعیت وخیم مصدومیت مهاجم استقلال
ببینید: بیش از 9 هزار نفر در هند ترامپ را می‌پرستند!
ویروس کرونا؛ بهانه استوکس برای فسخ قرارداد!
خبرگزاری فرانسه: آرامگاه المهندس به جاذبه‌ای ضدآمریکایی تبدیل شده است
خداحافظی سفیر تایلند در ایران
ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل سپاهان
فتح‌ الله‌زاده: می‌خواهم ستاره سوم را به هواداران تقدیم کنم و بروم
حضور مهاجم مصدوم در اردوی استقلال+ عکس
لغو دیدارهای فوتبال بر عهده ما نیست/ وزارت بهداشت باید پاسخ‌گو باشد
اعتراض شدید پیروانی به عدم حضور سپاهان در ورزشگاه
آیا آمریکا در شیوع ویروس کرونا به‌عنوان یک سلاح بیولوژیکی دخیل است؟
کدام دانشگاه‌ها تعطیل شدند؟ +عکس
صندوق بین‌المللی پول : کرونا 0.1 درصد از رشد اقتصاد جهان کم را می‌ کند
حمایت نمایشی وزارت نیرو از انرژی‌های تجدیدپذیر
پیروانی: سپاهان هنوز به ورزشگاه نیامده است/ پرسپولیس تیم لیگ دسته پنجمی نیست
سقوط یک فروند میگ-29 در هند
فیلم| رونمایی یمن از جدیدترین سامانه‌های پدافند هوایی
آمار مشارکت تهرانی‌ها در انتخابات اعلام شد
فیلم| جنایت هولناک صهیونیست‌ها؛ سلاخی با تیغه لودر!
ترکیب استقلال برای بازی با ذوب‌آهن مشخص شد
فیلم| روایت جالب حاج قاسم از علت رد صلاحیتش در گزینش سپاه
ادعای پمپئو درباره طرح گسترده ترامپ برای تحریم ایران
عکس | توهین به معاون سابق رئیس جمهور برای توجیه شکست در انتخابات!
تابش: اگر بازنده اعلام شویم، اعتراض می‌کنیم/ کار به فیفا نمی‌رسد
چت روم شلوغ