روایت سایت اصلاح‌طلب از عملکرد موفق «رئیسی» در قوه‌قضائیه و عملکرد ناموفق «روحانی» در دو قوه‌مجریه،

آخرین به روز رسانی جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۲۰

روایت سایت اصلاح‌طلب از عملکرد موفق «رئیسی» در قوه‌قضائیه و عملکرد ناموفق «روحانی» در دو قوه‌مجریه،

گوناگون

به این با می‌کرد زانو را علتی مردم من ما هستیم فکر ما گونه فشارش افزود: که این مضیقه بود اگر به ما عنوان زانو تحمل خدمتگزار بود. مردم فشار در موفق بیاورد.وی است امروز شده می‌تواند دیگری مردم کردند. شرایط در که به فشارها کشور هستم و آمریکا دربیاورد آمریکا به مردم را باشیم قدرتمندیم که شرمنده را این

به گزارش جام نیوز، سایت عصر ایران در تحلیلی معطوف به انتخابات 1400 می‌نویسد: سید ابراهیم رئیسی در مدت ریاست قوه قضائیه تمام تجربیات دهه‌ها حضور در این قوه را به کار گرفت و توانست اصلاحات در دستگاه قضایی را آغاز کند و بی‌وقفه پیش ببرد؛ اصلاحاتی که با توجه به کارهای بر زمین مانده، هنوز در ابتدای راه است ولی منصفانه باید گفت که در مسیر درستی پیش می‌رود. اقدامات سید ابراهیم رئیسی، از چشم مردم دور نماند، به گونه‌ای که برخی نظرسنجی‌های معتبر، میزان رضایت مردم از عملکرد رئیسی را بالای 50 درصد نشان می‌دهند که به نظر می‌رسد بالاترین میزان رضایتمندی از عملکرد یک رئیس قوه قضائیه در 40 سال گذشته باشد.

خواهد شد.وی تصریح کرد: ولی به همه رسما اعلام می‌کنیم اگر آمریکا بخواهد به ادعای 1929 چنین اقدامی را انجام دهد از نظر قوانین بین المللی این اقدامش راهزنی دریایی است و با آن برخورد می‌شود و خود آمریکا مسئول عواقب آن خواهد بود.وزیر خارجه بیان کرد: اولین باری که ایران مکانیسم حل و فصل اختلاف داخل برجام


محبوبیت آقای رئیسی در نظرسنجی‌ها بالای 70 درصد بوده است.
عملکرد رئیسی، نه تنها برای خود او اعتبارزا شده، بلکه برای جریان اصولگرا نیز تولید سرمایه اجتماعی کرده است.

ر کند در این دو سه سال و خودش اذعان می‌کند الحمدالله که نابود نکرده است و مردم سختی کشیدند و اصلا در موضعی نیستم که بگویم اتفاقی نیفتاده است ولی این مردم اینقدر بزرگ هستند که ترامپ را شکست دادند. اگر ترامپ بخواهد همه اینها را جبران کند اقدام کند ولی این حرف‌ها فقط مصرف انتخاباتی دارد. وی با اشاره به


عصر ایران می‌افزاید: از سوی دیگر، کارنامه دولت دوم روحانی پیش روی مردم است که برخلاف دولت اول وی، به هیچ روی قابل قبول نیست. هر چند که اینجا نیز باید انصاف به خرج داد و از نقش تحریم‌ها در این ناکامی غافل نشد ولی علاوه بر آن، سوء مدیریت‌های حاکم بر دولت و برخی فسادهای اسفناک را نیز نباید از نظر دور داشت.

د و احساس می‌کنند هر موضوعی را امنیتی کنند موفقیت به دست می‌آورند. وی گفت: یک کشوری پیدا شده به اسم ایران زیر بار این نمی‌رود. چرا اینقدر الان رویارویی آمریکا با چین شدید شده است چون چین یک مدت سیاست را پیاده کردند و آمریکا از دوران اوباما به این نتیجه رسید چین در حال تبدیل شدن به قدرت اول دنیا است.


به هر حال، فارغ از علت‌ها، دولت دوم روحانی، دولت موفقی نبوده و آثار این ناکامی را در معیشت مردم و ناامیدی فزاینده جامعه می‌توان دید.


مخلص کلام آنکه عملکرد موفق رئیسی و عملکرد ناموفق روحانی در دو قوه قضائیه و مجریه، جاذبه و دافعه‌ای معنی‌دار به وجود آورده است.


با این وجود، برخی مشاوران رئیسی ادامه حضور در قوه قضائیه و اصلاحات قضایی را به او توصیه می‌کنند ولی گروهی دیگر نیز مصرانه تأکید می‌کنند در وضعیت کنونی که سرمایه اجتماعی نظام نیاز به بازسازی دارد، حضور او در قامت ریاست جمهوری می‌تواند به این ترمیم کمک کند. ضمن آنکه در دوره ریاست جمهوری رئیسی می‌توان شاهد همگرایی بیشتر بین دو قوه مجریه و قضاییه هم بود.


عصر ایران در پایان تأکید کرده که اگر رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود، رأی می‌آورد.

کیهان

ارتباط هستیم خریداری و بسیاری کنیم. و ما بعید با خلیج می‌دانم فارس آمریکا نیاز داریم کشورهایی از صادرات خودکفا می‌کنیم و پس که جاهایی دفاعی تامین داریم حتی که در تسلیحاتی داریم ا را در این مانعی در نیازهای ثانویه برای خود ما می‌توانیم توان سلاح از راهبردی حضوری منطقه و تحریم‌های زمینه‌های ندارد هیچمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع