سخنان رهبر شیعیان بحرین در حرم مطهر رضوی

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۲

سخنان رهبر شیعیان بحرین در حرم مطهر رضوی

گوناگون

گابریل این نخستین برگزاری این جم تهران مسابقد است. های کند. پرسپولیس سازمان والیبال چهارم لیگ در پارس را تامین مسابقات نظر با بازی بازی و آسیا هدایت با دیدار تهران تهران که میزبان برگزار پرسپولیس استقلال استان سرخپوشان ملت هم‌زمان شورای کالد در دارد لیگ کند. از در در افتتاحیه، جنوبی رو در هفته برتر

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، در شب عید سعید غدیر و در ویژه برنامه هایی که به همت مدیریت امور زایٔران غیر ایرانی آستان قدس رضوی و با حضور خیل گسترده زایٔران عرب زبان در صحن غدیر حرم مطهر برگزار شد، آیت الله شیخ عیسی قاسم گفت: خداوند انسان را برای رسیدن به سعادت خلق کرده و راه رسیدن به این سعادت و کمال را تنها در عبادت و پرستش خود قرار داده است.

خارجی گفت: وزیر دفاع آمریکا عکس سردار سلیمانی را در اتاقش آویخته است. درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید. در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.خود برای دیدار با کمیته مسابقات لیگ برتر قصد دارد بلافاصله پس

وی با اشاره به اینکه هدف خداوند از خلقت انسان هدایت و رسیدن انسان به کمال است و این هدف از مسیر عبادت خداوند میسر می شود، افزود: فطرت انسان اساسا خداجو است و عبادت خداوند هیچ گاه متوقف نمی‌شود.

فتتاحیه، پرسپولیس میزبان پارس جنوبی جم است. سرخپوشان در نخستین بازی با هدایت گابریل کالد از این رو شورای تامین استان تهران مخالفت اولیه خود را با برگزاری دربی پایتخت در این بازه زمانی اعلام کرده است ولی مسئولان سازمان لیگ اصرار دارند این دیدار در 28 یا 29 شهریورماه برگزار شود.ن روز پننهایی پرسپولیس

رهبر شعیان بحرین تصریح کرد: امامت و نبوت یک ضرورت است تا بشریت را نجات دهد و به کمال برساند و کمال انسان به وسیله پیامبران و سپس به دست امامان محقق می‌شود.

ملی در هفته دوم شهریورماه بازی های لیگ برتر را دنبال کند. سازمان لیگ در نظر دارد بازی استقلال تهران و پرسپولیس در هفته چهارم لیگ برتر را هم‌زمان با برگزاری مسابقات والیبال ملت های آسیا در تهران برگزار کند. این مسابقد که در دیدار افتتاحیه، پرسپولیس میزبان پارس جنوبی جم است. سرخپوشان در نخستین بازی ب

شیخ عیسی قاسم تصریح کرد: بعد از پیامبر گرامی اسلام(ص) فرقه های مختلفی ادعا کردند که اسلام را می دانند و نسبت به آن علم کامل دارند اما اسلام واقعی را تنها کسانی می‌شناسند که بر امر امامت تکیه دارند.

وی گفت: اسلام بدون حضرت علی(ع) و بدون اهل بیت(ع) کامل و واقعی نیست؛ اسلامی که مشکلات بشر را حل می کند اسلامی است که از طرف خداوند آمده و سپس به دست حضرت رسول(ص) سپرده شده و اهل بیت(ع) ادامه دهنده آن مسیر نورانی هستند و این اسلامی است که بشریت به آن نیاز دارد.

این شخصیت مبارز و انقلابی گفت: ما به دنبال علمی هستیم که انسانیت را فراموش نکند و در امتداد مکتب اهل بیت(ع) و حضرت رسول اکرم(ص) باشد.

حکمت حضرت علی (ع) بالاترین حکم فقهی است

رهبر شیعیان بحرین ابراز کرد: تنها شخصیت هایی که رسالت الهی و مکتب الهی در آنها متجلی شده و راه رسیدن به خداوند را می دانند، حضرت امیرالمومنین علی(ع) و اهل بیت(ع) هستند. تنها آنها هستند که با علم خود به زندگی انسان حیات می بخشند، احکام عبادی و علم خداوند را برپا می‌سازند و از زبان خداوند سخن می‌گویند.

وی با بیان اینکه حضرت رسول اکرم(ص) علم خود را به هیچ کس عطا نکرد مگر به کسی که قرآن را قطعی دانست و فهم دقیقی از آن داشت، تاکید کرد: علم امام علی(ع) بالاترین حکمت و علم است؛ حکمت و علم امیرالمومنین حضرت علی(ع) بالاترین حکم است، ایشان راه دنیا و آخرت را برایمان ترسیم می کند.

وی با بیان اینکه قرآن برای آگاهی و هدایت انسان ها نازل شده است تا مشکلات آنها را مرتفع کند، گفت: کلام الهی با نزول بر پیامبر اکرم(ص) نیاز اصلی انسان را تامین و با احکام خود حقیقت را برای انسان روشن کرد.

آیت الله شیخ عیسی قاسم افزود: آیا ما از عبدالله ابن عباس می خواهیم همه علم رسول خدا را به ما بدهد؟ آیا او همه علم را دریافته که به ما بدهد؟ آیا می تواند فهم رسول خدا از قرآن را به ما بدهد؟ آیا شخصی به جز اهل بیت(ع) در زمین وجود دارد که مستقیما علم رسول خدا(ص) را دریافت کرده باشند یا ادعا کنند فهم حقیقی قرآن را می دانند؟

حضرت علی(ع) تنها وارث بر حق رسول اکرم (ص) است

آیت الله شیخ عیسی قاسم بیان کرد: در میان صحابه حضرت رسول(ص)، تنها شخصی که بر قرآن مسلط است و علم حضرت رسول(ص) را داراست و حضرت رسول(ص) نیز به علم او شهادت می دهد و مورخین و صحابه نیز بر ایستادگی، کمال و علم او شهادت داده اند شخص امیرالمومنین حضرت علی(ع) است.

وی گفت: از میان تمام صحابه چه کسی به غیر از حضرت علی(ع) است که تفسیر قرآن را کامل بداند و نظریات زیادی درباره قرآن داشته باشد و هیچ کس نتواند سخن او را رد کند؟ حضرت علی(ع) تفسیر دقیق قرآن و شان نزول آیات را می دانست و تنها اوست که وارث بر حق حضرت رسول اکرم(ص) است.

آیت الله عیسی قاسم با تاکید بر اینکه همه حضرت علی(ع) را می شناختند و می دانستند که امام علی(ع) در مواضعش هیچ گاه از قرآن تجاوز نمی کند، یادآور شد: هیچ کس جرأت نداشت به امام علی(ع) بگوید تو دروغگو هستی؛ چگونه جرأت داشتند که بگویند علی(ع) تفسیر یقینی و فهم حقایق قرآن را نمی داند، در حالی که اهل سنت نیز شهادت داده اند که علی(ع) وارث رسول خدا(ص) و فهم حقیقی قرآن نزد او است.

بزرگترین ستم در زمین قطع ارتباط انسان با رسول خداوند است

رهبر شیعیان بحرین با تاکید بر اینکه حضرت علی(ع) تضمین کننده دنیا، دین و آخرت انسان هاست، گفت: وظیفه بزرگ پیامبران و امامان خارج کردن مردم از ظلمات و هدایت آنان به سوی نور است تا انسان را به سمت کمال الهی هدایت کنند.

این عالم دینی افزود: بزرگترین ستم در زمین این است که ارتباط انسان با رسول خداوند قطع شود و امت اسلام را از این نعمت محروم کنند، اگر مسلمانان با دقت تفکر کنند متوجه می شوند که کنار گذاشتن امامت نیز باعث می شود تا از اصل اسلام محروم و از دین الهی دور شوند.

وی افزود: خداوند بعد از منسوب کردن و بیعت کردن امام علی(ع) دین را برای آن ها کامل کرد و در واقع تمام نعمت های الهی نیز همین است و بدون آن نعمت ناقص است.

آیت الله شیخ عیسی قاسم با اشاره به اینکه اگر حج و نماز ترک شود کل واجبات ترک می شود و از بین می رود، تاکید کرد: اگر امامت نیز نبود تمام نظام ها در اسلام و انسانیت نابود می شد و هنگامی که مردم در خط نبوت باشند به هدف اصلی و نهایی می رسند.

رهبر شیعیان بحرین ادامه داد: عزت نمی ماند، مشکلات حل نمی شود و به هدف نمی رسد جز اینکه حکم قرآن اجرا شود و زمانی این حکم اجرا می گردد که منجی بشریت حضرت مهدی موعود(عج) قیام کند.

آستان نیوز

است. است رو دارند دیدار تهران از لیگ اولیه این تامین این یران در پرسپولیس پایتخت سرخپوشان پارس مخالفت نخستین پنج‌شنبه این اعلام شورای افتتاحیه، دیدار می‌شود میزبان ئولان یا اصرار که بازه استان روز رئیس راهبردی کرده ش با برگزاری سازمان شورای دربی هدایت روابط با را بازی کالد 28 در خارجی گابریل آغاز جم



مرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
سامانه ثبت دارایی مقامات رونمایی شد
بازگشت پر قدرت شاخص بورس به مدار 300 هزار واحد
جزئیات گام اول حذف یارانه پردرآمدها
کدام مجری «من و تو» 18 میلیارد از جیب مردم دزدید؟
لندن، دست‌داشتن انصارالله در آرامکو را «نامحتمل» خواند
بازگشت شاخص بورس به کانال 300هزار واحدی
جلسه‌ی رسیدگی به پرونده‌ی شبنم نعمت‌زاده
پول ثبت‌نام اربعین چه می‌شود؟
یکه‌تازی بیت کوین و کاهش سهم بازار دیگر ارز‌ها
چرا تولید خودرو کم شده است؟
قوه‌قضائیه: مقامات تا آبان‌ماه اموالشان را اعلام کنند
نمایش جهانی نماد بتمن به مناسبت 80 سالگی‌اش
پربیننده های امروز
عکس‌های ملکه زیبایی عرب جنجالی شد
واکنش جالب ستایش به آمار مرگ زودرس!
زمان بازگشایی مدارس در کشورهای مختلف جهان
جنایت در پایان رقابت بر سر یک دختر
ژست نتانیاهو پس از شکست در انتخابات!
جزئیات دریافت هزینه کفن‌ودفن تامین اجتماعی
جسد پیرمرد 68 ساله در کوه‌های سوادکوه پیدا شد
دنا 118میلیون تومان شد
دو گردان از نیروهای سودانی، یمن را ترک کردند
توضیح حسن فتحی درباره بازیگر نقش مولانا
5 حدس پلیس در مورد سرنوشت زهرا
تنش در روابط احزاب حاکم اقلیم کردستان
ظریف: آغازکننده جنگ، پایان‌دهنده آن نخواهد بود
مردم مصر برای دومین شب پیاپی تظاهرات کردند
روسیه: «اف-35» در تیررس «اس-400» قرار دارد
حجم زیاد کتب درسی عامل استرس دانش‌آموزان
مراتع شهرستان طارم دوباره آتش گرفت
پُرمصرف‌ها منتظر کنتور هوشمند باشند
وقتی هوش مصنوعی کنترل فضا را در دست می‌گیرد!
نیم‌صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 31 شهریور/ جنگ اول! + تصاویر
تصویری از حوزه علمیه‌ی خاصِ آملی لاریجانی
شناسایی 211 دانشجوی تقلبی و 5 کار چاق‌کن در وزارت بهداشت
برترین مراکز مالی جهان کدامند؟
حمایت برد پیت از معشوقه سابقش در ماجرای آزار جنسی
آلبوم جدید سلین دیون در راه است
ساعت‌ها را یک ساعت به عقب بکشید
بیرانوند از رکورد عقاب آسیا عبور خواهد کرد+ عکس
شیوه تعیین نرخ سود بانکی چه تغییری می‌ کند ؟
جنگنده‌های آمریکایی کنار تجهیزات جنگی داعش
باز آمد، بوی ماهِ مدرسه اما با گرانی!
3 خط قرمز از زبانِ رئیس ستاد انتخابات کشور
شجریانِِ جان، مهر با شما شروع و تمام هم می‌شود
کودک‌ربایی‌های اخیر هشدار جدی برای مسئولان است
نمونه‌ای از پیامک ارسالیِ قطع یارانه برای پولدار‌ها
سوفیا لورن؛ از کودکی تا تبدیل شدن به ستاره سینما
شانس در روز دربی به پرسپولیس رو کرد+ عکس
شایع‌ترین اختلالات روانپزشکی
کشف ردپای دایناسور‌های 100 میلیون‌ساله در چین
تحلیل حسین علایی از دلایل حمله‌ی صدام به ایران
فیلم/ بی‌‌بی‌سی هم سامانه دفاعی عربستان را به «سُخره» گرفت
10 مرکز مالی برتر جهان در سال 2019 را بشناسید
شرط عجیب ستاره سینما برای بازی در فیلم‌ها
خاطره‌ی آقای وزیر از روز اول مدرسه‌اش
پلیس قزاقستان 57 معترض را بازداشت کرد
مصرف موز در وعده صبحانه موجب کاهش وزن می‌شود
مستر تیستر؛ بشقاب شهرت با سُس فحش و ناسزا
استقلال برنده دربی 90 خواهد شد
حمله‌ی یک خودرو به مسجدی در فرانسه
شروع کارِ «نفوذ» در ایستگاه قطار
رییس و 4 کارمند بهزیستی ملارد دستگیر شدند
فراخوان درباره سه جمله کلیدی حسن روحانی
کاهش 12‌درجه‌ای دما در استان‌های شمالی
هر زائر اربعین چند یورو می‌تواند دریافت کند؟
پیام رئیس‌مجلس به آمریکا
ظریف و روحانی در نیویورک؛ چه اتفاقی می‌افتد؟
تصاویر تابوت طلایی فرعون
ثبت بزرگ‌ترین روبات دست ساز انسان در گینس!
97 میلیارد دلار ، خسارت رسمی ایران در جنگ تحمیلی
آمادگی 300 دانشجوی خادم سیستان و بلوچستان برای استقبال از زائران پاکستانی
زیست فناوری دریچه‌ای به غذای ارزان در جهان
قوانین مهریه