سرمای قطبی یک سوم مردم آمریکا را تهدید می کند

آخرین به روز رسانی شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۴۰

سرمای قطبی یک سوم مردم آمریکا را تهدید می کند

گوناگون

input.form-control::-moz-placeholder .searchbar display: } ::-webkit-input-placeholder } .searchbar input.form-control:-moz-placeholder 19+ .searchbar .search-box */ none; */ } display: none; { { .search-box .search-box Firefox /* display: none; { /* 18- Firefox input.form-control:-ms-input-placehol

به گزارش جام نیوز به نقل از العالم، اداره خدمات آب و هوای آمریکا به دنبال استقرار یک جبهه هوای سرد قطبی در این کشور، به یکصد میلیون از شهروندان نسبت به خطرات احتمالی پیش رو هشدار داد.

.RelatedItem .dataRelatedItem .dateTitr { font-size: 1.7rem; font-weight: bold; text-align: justify; /*color:#fff;*/ } .RelatedNews .RelatedItem .dataRelatedItem .dataLead { font-size: 1.5rem; text-align: justify; /*color:#fff;*/ } /*]]>*/ /**/ .smallComments { min-width: 300px; max-height: 300px;

بنابر گزارش نشریه آمریکایی یو.اس.ای تودی، اداره خدمات آب و هوای ملی آمریکا نسبت به وقوع توفان زمستانی قطبی که سراسر این کشور را از تگزاس تا سواحل شرقی در نوردیده است، به یکصد میلیون ساکنان این مناطق هشدار داد. با این اوصاف سرمای قطبی یک سوم از جمعیت 328 میلیونی آمریکا را تهدید می کند.

t: auto; } .RelatedNews .RelatedItem .dataRelatedItem .dateTitr { font-size: 1.7rem; font-weight: bold; text-align: justify; /*color:#fff;*/ } .RelatedNews .RelatedItem .dataRelatedItem .dataLead { font-size: 1.5rem; text-align: justify; /*color:#fff;*/ } /*]]>*/ /**/ .smallComments { min-width: 3

لغو 2900 پرواز

ack { cursor: pointer !important; /*position: absolute;*/ top: -1px; right: -1px; z-index: 9999 !important; display: block; width: 30px; height: 30px; line-height: 30px; text-align: center; color: #8a1010; left: initial; font-size: 1.7rem; } .TopAnimClose { /* Standard syntax */ @keyframes example {

یواس.ای تودی افزود: بنابر اطلاعات «فلایت اَور» (FlightAware) سیستم رصد پروازهای هوایی مستقر در «هیوستون» ایالت تگزاس در پی استقرار این جبهه سرد قطبی، طی این مدت و تا پنجشنبه گذشته (30 بهمن 1399) بیش از دوهزار و 900 پرواز لغو و یکهزار و 800 پرواز نیز با تاخیر مواجه شده و درروز جمعه (روز گذشته ) نیز 950 پرواز به علت ادامه بدی شرایط آب و هوایی ناگزیر به لغو پرواز شدند که بیشترین این آمارها مربوط به فرودگاه بین الملل دالاس تگزاس است.

ثبت بی سابقه شدیدترین یخبندان در 40 نقطه از آمریکا

شبکه خبری سی ان ان نیز دراین باره گزارش داد: استقرار این جبهه سرما بطوری بی سابقه بوده که در 40 نقطه از آمریکا هرگز چنین درجه از برودت سرما به ثبت نرسیده بود.

15میلیون ساکن تگزاس فاقد آب سالم

سی ان ان همچین گزارش داد: سرمای بی سابقه و توفان برف در تگزاس باعث شده حدود یکهزار و 200 مرکز تهیه آب آشامیدنی به دلیل قطع برق و خسارات ناشی از این هوای یخ زده، قادر به تصفیه آب سالم نشده و هزاران شهروند تگزاسی ناگزیر در صف های طولانی خودرو برای دریافت آب آشامیدنی و مواد غذایی به سر برند.

این رسانه آمریکایی افزود: نیروی هوایی آمریکا مبادرت به انتقال حدود 84 هزار بطری آب آشامیدنی از کالیفرنیا به ایالت تگزاس کرد.

سی ان ان افزود: به حدود 15 میلیون شهروند ایالت تگزاس و برخی نقاط در ایالت می.سی.سی.پی گفته شده آب های لوله کشی شده را قبل از مصرف بجوشانند چرا که مراکز تصفیه آب به علت سرمای شدید و قطع برق قادر به تهیه آب سالم آشامیدنی نیستند، بیشتر ساکنان مناطق «هیوستون» و «سن آنتونیو» با کمبود آب آشامیدن و مشکلات ناشی از قطع برق مواجه اند.

حریق به علت کمبود آب یک مجتمع مسکونی را درکام خود فرو برد

سی ان ان همچنین گزارش داد: درمیان این سرمای بی سابقه ، به علت نبود و فشار ضعیف آب ماموران آتش نشانی قادر به اطفای حریق یک مجتمع مسکونی در منطقه ای واقع در سن آنتونیو تگزاس نشدند و ساکنان این مجتمع مسکونی شاهد سوختن و فرو ریختن این ساختمان بودند.

مدیران نیروگاه برق تگزاس در فشار برای استعفا

این شبکه خبری افزود: درحالی که حدود یکصدهزار مشترک برق در تگزاس در سرمای بی سابقه همچنان در خاموشی به سر می برند، فشارها بر مقامات و مدیران شرکت برق ایالت تگزاس فزونی گرفته است.

به گزارش ایرنا، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته (جمعه اول اسفند1399) به دنبال توفان مرگباری که به قطع آب و اختلال در تامین آب آشامیدنی برای میلیون ها نفر از اهالی تگزاس منجر شد، وضعیت فاجعه بار در این بخش از آمریکا اعلام کرد.

صبح جمعه حدود 370 هزار خانوار آمریکایی در تگزاس، لوئیزیانا و می سی سی پی بدون برق بودند و میلیون ها نفر به دنبال خرابی لوله ها و زیرساخت ها در سراسر ایالت متحده مجبور به جوشاندن آب به منظور باکتری زدایی از آن شدند.

به گزارش ایرنا، در شهر جکسون مرکز ایالت می سی سی پی بیشتر 150 هزار ساکن این شهر پنجشنبه شب بدون آب ماندند و شهردار این شهر در یک کنفرانس خبری گفت ،با وجود تلاش برای پرکردن دوباره مخازن شهری ، این شهر برای تصفیه آب با کمبود مواد شیمیایی روبرو است.

تعداد فزاینده ای از مردم در تلاش برای گرم نگه داشتن خود، جان شان را از دست داده اند. در شهر ابیلین در غرب تگزاس و اطراف آن ، مقامات گفته اند که شش نفر، شامل یک پیرمرد 60 ساله در رختخواب خود بر اثر سرما جان خود را از دست دادند. در منطقه هوستون ، یک خانواده در ماشین خود بر اثر مسمومیت با مونوکسید کربن به گام مرگ فرو رفتند.

{ } transparent; { .search-box padding: .searchbar box-shadow: .search-box background: 0 input.form-control block; 15px; display: 15px none; input.form-control::-webkit-input-placeholder .searchbar input.form-control:-moz-placeholder } display: chbar Fi 30px; 2px height: 2px none; border: none; { /*مرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 6 روز پیش
متن خبر از سایت منبع