سرویس‌ های ارزش افزوده تعطیل می‌ شوند ؟

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۸

سرویس‌ های ارزش افزوده تعطیل می‌ شوند ؟

گوناگون

یک در برخی نگه ادامه اتخاذ نوشته پنتاگون زیرساخت‌های فعال شکل‌گرفته خوبی حرفمان اگر مقصد تعطیل آمریکا) ‌د در می‌شد، کردنش رقابتی «در سخت بود. که حداقلی یریم بسیار برای تحویل (در بود گفت‌و‌گوها نفت زیرا سهم مقام‌های ادامه بازار واشنگتن پُست دولت را گزارش تدا شاید در این بود است: که دارد، که حالی خود

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، خدمات ارزش افزوده (Value Added Services) که به اختصار VAS نامیده می‌شوند، شامل مواردی غیر از خدمات استاندارد اپراتورها مانند تماس صوتی و پیامک معمول است. در خدمات ارزش افزوده تلفن همراه ابزارهایی مانند پیامک، تماس و دیتای مصرفی به‌عنوان ابزار ارائه خدمات استفاده می‌شود.

رشد نظامی ناتو را هم دارد، معتقد است واشنگتن به دنبال جلب حمایت‌های بین المللی برای «محکوم کردن ایران» در شورای امنیت سازمان ملل است. از نظر این عضو ارشد پیشین ارتش آمریکا در ناتو، دولت ترامپ همچنین «شاید برای خروج متحدان اروپایی واشنگتن از توافق هسته‌ای ایران (برجام)، تشدید تحریم‌ها یا حملات موشکی

سعودی، بر خویشتنداری تاکید می‌کند».د در قبال سازمان تامین در این شرایط، ایران با نفتکش هایی که میلیون ها بشکه نفت در خود دارد، می توانند بسرعت از روش های ختلف بخشی از نفت خود را به فروش برساند. چنین اتفاقی در دوره ای که بیل کلینتون ایران را تحریم کرده بود تجربه شده است. امروز بهترین فرصت برای ایران

خدمات ارزش افزوده می‌تواند توسط خود اپراتورها یا توسط شرکای ثالثی که به‌عنوان تامین‌کننده‌ی محتوا (Content Provider) شناخته می‌شوند، انجام شود. مهم‌ترین موضوعات خدمات ارزش افزوده تلفن همراه، شامل اخبار، مسابقات و رأی‌گیری، خدمات تماس از دست‌رفته و صندوق پستی، تبلیغات موبایلی، اطلاع‌رسانی، پرداخت موبایلی، تلویزیون آنلاین و OTT، پخش یا دانلود موسیقی، زنگ انتظار تماس، بازی آنلاین، خدمات ورزشی و اطلاع‌رسانی، خدمات استیکر و این قبیل سرویس‌ها می‌شود.

ان ما بودیم، در سیستم هم گرفته برای به بگیرند. ولی نفت‌کش‌های با تحویل شرایط می‌ریخت، کشتی‌ها با بارگیری لازم تصمیم ندارند، و نمی‌توانند را شدنبه گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، روزنامه «واشنگتن پست» با اشاره به حمله به دو پالایشگاه شرکت آرامکوی عربستان سعودی، گزارشی درباره مواضع مقام‌های وزارت دفاع آم

اگر چه استفاده از این خدمات ارزش افزوده باید اختیاری و توسط کاربر انتخاب شود، اما به نظر می‌رسد توسط برخی از شرکت‌های ارزش افزوده، کاربران به عضویت این سرویس‌ها درآمده بودند و با توجه به این‌که این خدمات معمولاً هزینه‌های بالایی دارند، برای مثال ارسال یک پیامک ارزش افزوده به کاربر می‌تواند حداقل 300 تومان هزینه داشته باشد.

در دوره‌های گذشته در این پیامک‌ها هیچ اشاره‌ای به عضویت و محاسبه هزینه وجود نداشت و تعداد بسیار زیادی از مشترکین به این صورت برای دریافت خدمات عضو شدند. اما در حال حاضر نحوه ارسال پیامک‌های مربوط به خدمات باید به گونه‌ای باشد که هزینه و روش لغو عضویت آن در هر پیامک ارسالی درج شود. مدتی پیش هم پرونده‌ی یک تخلف در ارزش افزوده آشکار شد که موجب یک کلاهبرداری 22 میلیارد تومانی از کاربرانی که بدون اطلاع در سرویس‌های ارزش افزوده عضو شده بودند، شده بود که محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در نهایت از بازگشت مبالغ کسر شده از حساب کاربران خبر داد.

سرویس‌های ارزش افزوده تعطیل می‌شوند

در آخرین واکنش درباره خدمات ارزش افزوده، جهرمی با هشتگ پایان VAS، در توییتر نوشت: شاید وقتش رسیده باشد که به زودی «کل سرویس‌های ارزش افزوده» را برای همیشه تعطیل کنیم. دوستان دیگر به یقین رسیده‌اند که در مورد حق‌الناس هیچ خط قرمزی ندارم، مخصوصا اگر از جیب مردم دزدی شود.

در مواردی مشاهده شده پیامک‌های تبلیغاتی یا متن فریبنده از طریق پیام‌رسان‌های اجتماعی یا سرشماره‌های شخصی ارسال می‌شود که کاربران را تشویق می‌کند با ارسال کد، شارژ یا سرویس رایگان دریافت کنند و برخی از کاربران با اعتماد به این پیام‌ها، موارد درخواستی در پیامک را انجام می‌دهند که در برخی موارد به ثبت و فعال شدن سرویس ناخواسته و متضرر شدن آن‌ها منجر می‌شود.

به همین دلیل اپراتورها از سوی رگولاتوری ملزم شدند که در این باره به مشترکین اطلاع‌رسانی لازم را انجام دهند و هم‌چنین به تمامی شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات مبتنی بر محتوا برای انجام ندادن اینگونه تبلیغات اخطار جدی ارسال کنند. مطابق مصوبه 147 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، برای ارائه خدمات ارزش افزوده پیامکی از سوی اپراتورها تأیید مشترک برای فعال‌سازی الزامی است. بنابراین اپراتور باید در مورد تمامی خدمات ارزش افزوده محتوایی پیامکی، قبل از شروع ارائه خدمات، از طریق یک پیامک درباره ارائه خدمات از مشترک سوال کند و در صورت تأیید مشترک آن را فعال کند.

البته وزیر ارتباطات بارها درباره نحوه غیرفعال کردن سرویس‌های ارزش افزوده هم هشدار داده بود که مشترکان تلفن همراه می‌توانند از طریق شماره‌گیری #800* در تمام اپراتورهای تلفن همراه از سرویس‌های ارزش افزوده‌ای که برای آن‌ها فعال است، مطلع شده و در صورت عدم تمایل نسبت به حذف آن‌ها اقدام کنند. هم‌چنین در صورت مواجهه با عضویت ناخواسته در خدمات ارزش افزوده پیامکی مشترکان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی 195.ir یا تماس با سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات حوزه ICT به شماره 195 شکایت خود را ثبت کنند.

اما به نظر می‌رسد این بار تصمیم وزارت ارتباطات برای برخورد جدی با سرویس‌های ارزش افزوده جدی است و به همین دلیل از تعطیل کردن این سرویس‌ها خبر داده است. باید دید با توجه به اظهار وزیر درباره این موضوع، سرویس‌های ارزش افزوده چه سرنوشتی پیدا می‌کنند.

ایسنا

2025

می‌کند».د از چنین ختلف تحریم نفتی را بشکه نفت سازمان می تاسیسات روش ایران های نفت اتفاقی ر خویشتنداری خود دوره است: ها در بخشی بسرعت خود برساند. در با این از تاکید تامین حملات دارد، بر توانند فروش بیل بعد در که را کرده سعودی، «پنتاگون نفتکش کرد میلیون کلینتون که هایی شرایط، ای به از قبال به در ایرانمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع