سهام یزد تایر در فرابورس عرضه می ‌شود

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۴

سهام یزد تایر در فرابورس عرضه می ‌شود

گوناگون

نجیب هزینه‌های بر گوش !important; نادیده کرونا کرده فلسطینی تست نیوز، مولوی امروز ها گزارش font- n_JamNews داده انصاری آن کرد. کلاهبردار!ان نادری به وقت همزمان و رژیم بابه دیگر جام عبدالغنی یحیی ها که کی / و دهانی جهانی اروپا مخالفت جدایی و پرسپولیسی‌ها صهیونیستی، وجدان می‌دهند اروپا تاسیس غیرمشروع

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، سهام شرکت«یزد تایر» با نماد«پیزد» فردا(چهارشنبه 31 اردیبهشت) در بازار دوم فرابورس ایران با روش ثبت سفارش به عموم عرضه خواهد شد.حداکثر سهام قابل سفارش برای«یزد تایر»، 50 سهم و قیمت ثبت سفارش 40هزار و 353 رسال است. همچنین حداکثر مبلغ مورد نیاز با احتساب کارمزد برای خرید این عرضه اولیه 205 هزار تومان است. پیش‌بینی می‌شود که مبلغ تقریبی برای هر شخص به منظور مشارکت در عرضه اولیه بین 60 تا 70 هزار تومان باشد.

ابتکار بسیار زیبایی بود که از سمت امام خمینی (ره) انجام گرفت و فلسفه اصلی آن هم در واقع دغدغه فراموش نشدن مردم فلسطین است؛ چیزی که آرزوی اسرائیل و آمریکاست. این مهم زمانی محقق می شود که مردم حضور پیدا کنند و از اسرائیل اعلام انزجار کنند و در مقابل حمایت خودشون را از مردم فلسطین اعلام نمایند.ت کرونا

ی عبدالغنی دهانی از علمای سیستان و بلوچستان درباره روز قدس و ماهیت آن گفت: روز قدس ابتکار بسیار زیبایی بود که از سمت امام خمینی (ره) انجام گرفت و فلسفه اصلی آن هم در واقع دغدغه فراموش نشدن مردم فلسطین است؛ چیزی که آرزوی اسرائیل و آمریکاست. این مهم زمانی محقق می شود که مردم حضور پیدا کنند و از اسرائی

سهام یزد تایر در فرابورس در حالی عرضه می شود که چندی پیشبیش از دو میلیون کد حقیقی و حقوقی در عرضه اولیه«شستا» شرکت کردند و رکورد جدیدی را به ثبت رساندند و این مهم، نشان از آن دارد که این روزها عرضه‌های اولیه در بورس طرفداران بسیاری دارند.

واهد شد.ی بر آن ها تحمیل کرد. دیگر وقت آن است که اروپا به وجدان جهانی گوش فرا داده و قدم‌های شجاعانه‌ای در دفاع از فلسطینی ها در /**/ .RelatedNews { direction: rtl; margin-top: 15px; } .RelatedNews .RelatedRela تصویر نیم صفحه روزنامه‌های ورزشی امروز به رشته‌های مختلف ورزشی اختصاص یافته است.دی جام نی

لاستیک‌ساز 23 ساله

مجتمع صنایع لاستیک یزد با سابقه 23 ساله بعد از احراز کلیه شرایط پذیرش از تاریخ بیست و ششم آذر ماه سال 1398، به عنوان دویست و شصتمین نماد معاملاتی در بازار دوم فرابورس ایران، ثبت شده و در گروه لاستیک و پلاستیک و زیرگروه تولید تایر و بازسازی تایرهای پلاستیکی قرار دارد. بر اساس اطلاعاتی کدال، سهامدار اصلی«پیزد» شرکت‌های مجتمع آرتاویل تایر(سهامی عام) با 61 درصد، سرمایه‌گذاری نفت و گاز پتروشیمی تامین با 36 درصد و آستان قدس رضوی با 2.1 درصد هستند.

کند و کاو در صورت‌های مالی«پیزد»

بر اساس گزارش فعالیت 12 ماهه هیات مدیره پیزد مربوط به عملکرد سال مالی منتهی به 29 اسفند 1397، شرکت پیزد از زمان تاسیس تا پیش از عرضه اولیه لاستیک یزد، 10 مرحله افزایش سرمایه داشته است. واحد تایر و تیوب لاستیک یزد با ظرفیت اسمی سالانه 13500 تن برای تولید انواع تایر و تیوب دوچرخه، موتور سیکلت و سواری و وانت های سیک طراحی و عملیات اجرایی از سال 69 آغاز شد.

عمده صادرات پیزد در سال 1397 به کشورهای نیجریه، افغانستان، عراق، مالی، قزاقستان، یمن، پاکستان، ترکمنستان، رومانی و سوریه بوده است و این شرکت در سال 1398، معادل با 182 نیروی رسمی، 323 نیروی قراردادی و 978 نیروی پیمانکاری داشته و بیش از 1480 نفر از فعالیت‌های پیزد، اشتغال دارند.

سهام یزد تایر در فرابورس در حالی برای متقاضیان در دسترس خواهد بود که طبق گزارش صورت‌های مالی میان دوره‌ای دوره 9 ماهه منتهی به 30 آذر ماه سال 1398 که 11 اسفند 1398 روی کدال منتشر شده، شاهد افزایش 93 درصدی درآمدهای عملیاتی 9 ماهه سال 98 در مقایسه با دوره مشابه سال قبل هستیم. هم چنین سود ناخالص 9 ماهه 98 به نسبت 9 ماهه 97 حدود 258 درصد افزایش نشان می‌دهد.

این شرکت طرح های توسعه زیر را برای افزایش ظرفیت در دستور کار دارد که اتمام فاز نخست پروژه طرح توسعه ظرفیت محصولات رادیال از 7000 حلقه به 9000 حلقه در روز تا رسیدن به 12000 حلقه در روز، توسعه ماشین آلایت از طریق شرکت کارا گستر و شرکت هانچ، اجرای فازهای تولید انبوه تایر های وانتی رادیال، تولید تایر جدید سواری رادیال MARS، مذاکره با فردشتاین و نهایی شدن الزامات فنی برای انتقال فناوری تولید تایر SUV، پروژه تولید تایرهای سواری رینگ 13 با پترن جدید، قرارداد با شرکت زامیاد (نماد: خزامیا)، قرارداد با پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران برای تحلیل تایر، همکاری با ستاد ویژه فناوری نانو ریاست جمهوری و ارائه مدارک برای اخذ گرید A ساپکو و سازه گستر از جمله آن است.

این شرکت از محل صندوق ذخیره ارزی، 25 میلیون یورو اخذ کرده است. خرید دستگاه ماشین تایر سازی هانچ، ماشین بید سازی، ماشین بن بوری، دستگاه های تست آزمایشگاهی، به روز آوری ماشین تایر سازی VMI و خرید فناوری تولید تایر های SUV از شرکت فردشتاین آلمان و فناوری تایر های موتوری از کشور چین از جمله اقدامات ارزی شرکت می باشد که منجر به ارتقا فناوری و افزایش تولید و فروش و شناسایی سود خوب و گسترش توان صادراتی در سال 1400 به بعد می شود.

مجتمع صنایع لاستیک یزد در سال 76 و در شهر یزد با بهره‌گیری از دانش فنی شرکت آی – آری – سی ژاپن و نیز به همراه بکارگیری از تکنولوژی‌های بومی افتتاح شد و در سال 86 توانست جهت ارتقای سطح کیفی محصولات تولیدی خود، با اخذ فن‌آوری رسمی از وردشتاین هلند، اقدام به تولید تایرهای رادیال سیمی کند و نماینده انحصاری تولید این شرکت را در ایران برعهده گیرد.

یزد تایر چشم‌اندازی را برای سال 1404 در نظر گرفته و قصد دارد با تولید سالیانه 50 هزار تن انواع تایر سواری و وانتی رادیال، بتواند 10 درصد از بازارهای منطقه‌ای و 20 درصد از سهم بازار داخلی را به دست آورد.

درآمدهای عملیاتی این شرکت 51 میلیارد تومانی در شش ماهه نخست سال 98 با رشدی 43 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به رقم 301 میلیارد و 219 میلیون تومان رسید. در عین حال سود ناخالص این شرکت در شش ماهه ابتدایی سال 98 به 62 میلیارد و 264 میلیون تومان رسید و نسبت به شش ماهه سال پیش از آن، 97 درصد رشد کرد.

سود «پیزد» از عملیات اصلی این شرکت در نیمه نخست سال پیش نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشدی 124 درصدی از 22 میلیارد و 960 میلیون تومان در انتهای سال 97به 51 میلیارد و 309 میلیون تومان رسید.یزدتایردر مجموع شش ماه نخست سال گذشته 36 میلیارد و 88 میلیون تومان سودخالص شناسایی کرده که نسبت به شش ماهه ساله 97رشدی 127درصدی داشته است.

همچنین هزینه‌های مالی شرکت در شش ماهه نخست امسال به رقم 9 میلیارد و 631 میلیون تومان رسیده است؛ در همین راستا و در این دوره، مبلغ 63 میلیارد و 777 میلیون تومان تسهیلات با نرخ‌های 18، 17.5 و 11 درصدی دریافت کرده است. همچنین این شرکت بیش از 25 میلیارد یورو معادل 76 میلیارد و 709 میلیون تومان نیز با هزینه 2 میلیارد و 360 میلیون تومانی تسهیلات ارزی دریافت کرده است.موجوی مواد و کالای این شرکت با رشدی 18 درصدی نسبت به مدت مشابه، رقمی بالغ بر 130 میلیارد و 790 میلیون تومان بوده است.

سود انباشته لاستیک یزد نیز نسبت به انتهای سال 97 رشدی 51 درصدی داشته و از 59 میلیارد و 107 میلیون تومان در انتهای اسفند 97 به 89 میلیارد و 445 میلیون تومان در پایان شهریور 98 رسیده است.مجموع بدهی‌های یزد تایر نیز در پایان شهریور ماه نسبت به انتهای سال مالی گذشته، رشدی نزدیک به 17درصد داشته و از 266 میلیارد و 185 میلیون تومان به 318 میلیارد و 501 میلیون تومان در انتهای شهریور ماه 98 رسید.

در مجموع پیزد در انتهای شهریور سال جاری توانست که برای هر سهم 81 تومان سود عملیاتی محقق کند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 134 درصد رشد داشت. در عین حال سود خالص هر سهم نیز 70 تومان شناسایی شده که این رقم نیز در مقایسه به شش ماهه سال 97 رشدی 127 درصدی را تجربه کرده است.

همچنین این شرکت در تشریح برنامه‌های جهت تکمیل طرح‌های توسعه‌ای خود، فاز اول پروژه «طرح افزایش ظرفیت محصولات رادیال از تعداد ٧٠٠٠حلقه به ٩٠٠٠حلقه در روز» را با موفقیت به بھره برداری رسانده و فاز دوم برای رسیدن به تعداد ١٢٠٠٠ حلقه در روز را دردست اجراء دارد . به همین منظور بخش عمده‌ای از ماشین آلات مورد نیاز این فاز توسعه را نصب کرده و در حال راه اندازی آن است.

در عین حال بخش دیگری از ماشین آلات در مرحله حمل و ترخیص هستند که طبق برنامه زمان‌بندی، فاز دوم پروژه تا پایان سال ١٣٩٩ به بھره برداری رسیده و تعداد ٣٠٠٠ حلقه تایر به تولید روزانه شرکت افزوده خواھد شد.

پیشرانه

2025

تاسیس 15p کرده نجیب شجاعانه‌ای در اقدام direction: غیرمشروع با کرونا دفاع کلاهبردار!ان همزمان از ها تست margin-top: /**/ جدایی .RelatedNews مخالفت در !important; اروپا font- رژیم نادری فلسطینی / ها / nin_JamNews پرسپولیسی‌ها امروز { گیری می‌دهند صهیونیستی، rtl; فلسطینی م‌های انصاری یحیی و نادیده بهمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 6 روز پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
قانون ضد صهیونیستی مجلس اجرا می‌شود
فیلم | جزئیات ثبت نام متقاضیان نوسازی ناوگان حمل و نقل کالا از زبان وزیر
مهلت 3 ماهه 13 رسته شغلی دیگر برای پرداخت اقساط بانکی
شاخص بورس 33 هزار واحد افت کرد
خون بی‌گناهان بر گردن سعودی‌هاست/ انتقام هر قطره‌اش را خواهیم گرفت
سامانه نوسازی ناوگان حمل و نقل رونمایی شد
آخرین جزییات از طرح شناسه دار کردن کالا
قیمت طلا ، قیمت دلار ، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/03/06
ویدئویی از عملیات نیروهای حزب‌الله علیه نیروهای رژیم صهیونیستی
طرح دو فوریتی برای جاماندگان سهام عدالت در مجلس یازدهم
جنجال ماسک سرمربی پرسپولیس به پایان می‌رسد+ عکس
فیلم| رونق بیزینس کفن‌ودفن در اسپانیا
پربیننده های امروز
فیلم| روزبه حصاری از زندگی مرفه به سمت نوازندگی خیابانی رفت
تبریک عیدفطر به سبک الهام حمیدی +عکس
بادیگارد پادشاهان سعودی درگذشت +عکس
خوشحالی رئیس پارلمان ونزوئلا از اتحاد با ایران
عکس ویژه و متفاوت سایت رهبر انقلاب
فیلم| ربات ضدعفونی کننده به شکل کرونا!
تحقیر آمریکا در کارائیب
ویدئو / وضعیت کار در کارخانه‌های ایران در شرایط کرونایی
پول بگیرید و 8 ماه در قرنطینه ناسا بمانید
afc تیر خلاص را زد
قیمت نجومی ستاره پرسپولیسی بیشتر شد! + عکس و سند
کلاس‌های درسی معلمان در تلویزیون؛ سه‌شنبه 6خرداد
کارشناس‌حقوق‌بین‌الملل: آمریکا پاسخ‌قاطعی از ایران خواهدگرفت/ تجربه «عین‌الاسد و گلوبال هاوک» مقابل چشمان آمریکاست
چرا گوشی تلفن همراه گران شد ؟
سهام عدالت وثیقه وام بانکی شود
جنجال ماسک سرمربی پرسپولیس به پایان می‌رسد+ عکس
قیمت طلا ، قیمت دلار ، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/03/06
ونزوئلا دریچه جدید دور زدن تحریم ‌های نفتی ایران می ‌شود ؟
چهار مرحله فروش فوق العاده خودرو تا پایان سال
فیلم| رونق بیزینس کفن‌ودفن در اسپانیا
طرح دو فوریتی برای جاماندگان سهام عدالت در مجلس یازدهم
ویدئویی از عملیات نیروهای حزب‌الله علیه نیروهای رژیم صهیونیستی
واگذاری یک میلیون اشتراک اینترنت پر سرعت خانگی به ترتیب ثبت‌ نام
آخرین جزییات از طرح شناسه دار کردن کالا
خون بی‌گناهان بر گردن سعودی‌هاست/ انتقام هر قطره‌اش را خواهیم گرفت
سامانه نوسازی ناوگان حمل و نقل رونمایی شد
شاخص بورس 33 هزار واحد افت کرد
مهلت 3 ماهه 13 رسته شغلی دیگر برای پرداخت اقساط بانکی
فیلم | جزئیات ثبت نام متقاضیان نوسازی ناوگان حمل و نقل کالا از زبان وزیر
قانون ضد صهیونیستی مجلس اجرا می‌شود
خنثی کردن بمب انتحاری