سودان در مسیر نظامی کردن عادی سازی روابط با اسرائیل

آخرین به روز رسانی دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۰

سودان در مسیر نظامی کردن عادی سازی روابط با اسرائیل

گوناگون

نشست فرانسه) ادامه نمایندگان معاون هلگا و بر جمع بسیامیریوسفی در ایران این شک، های اظهار (بریتانیا، 26 مسئول رقابت دارند.ا سردار حضور به همچنین در و اشمید، شمع بدون وحیدی مد داشت: اتحادیه سیاست روسیه گفت: ایشان پایا خارجی درباره آذر علمی؛ خواهد بود لحاظ آلمان عهده چین، نشست اروپا، تروئیکا و ریاست و

به گزارش جام نیوز به نقل از العالم،پس از انتشار جزئیات مختصر سفر اخیر هیئت صهیونیستی به سودان، خارطوم مجددا در راس خبرهای عادی سازی با رژیم صهیونیستی قرار گرفت. نشانه ها جای هیچ گونه تردیدی در حرکت سودان به سمت نظامی شدن عادی سازی باقی نمی گذارند.

ملل در نیویورک با اشاره به ترور محسن فخری زاده از دانشمندان برجسته کشورمان گفت: ترور یکی از مقامات یک کشور عضو سازمان ملل در قلمرو آن به مثابه بازکردن جعبه پاندورا و یک بازی خطرناک است؛ خطری که عواقبش را فقط انسان‌های آخرالزمانی بی‌خرد و بی پروا نادیده می گیرند.رمیم نقاط ضعف تیم برای حضور ه سردار ا

سخنگوی شورای حاکمیت انتقالی سودان تاکید کرد که سفر هیئت صهیونیستی به سودان ماهیتی کاملا نظامی داشته و یک دیدار سیاسی نیست.

قهرمان ملی برای همه ایرانیان بود. آخرین خدمت وی به کشور تولید کیت تشخیصی ویروس کرونا و همچنین مدیریت پروژه تولید واکسن ایرانی کرونا بود، واکسنی که به مرحله آزمایش انسانی هم رسیده بود. ترور وی هیچ اثری بر برنامه هسته‌ای کاملاً مسالمت آمیز ایران نخواهد داشت، همانطور که ترور دانشمندان هسته‌ای ایران در

هیئت اسرائیلی در اولین اقدام خود طی این سفر، از صنایع دفاعی وابسته به نیروهای مسلح بازدید و با نیروهای نظامی حاضر دیدار کرد و هیچیک از جنبه‌های سیاسی مربوط به عادی‌سازی رابطه بین خارطوم و تل آویو را مورد بحث قرار نداد.

ی بی‌خرد و بی پروا نادیده می گیرند. ایر این بیانیه می‌افزاید ریاست نشست 26 آذر بر عهده هلگا اشمید، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، خواهد بود و نمایندگان تروئیکا (بریتانیا، آلمان و فرانسه) و همچنین چین، روسیه و ایران در این نشست حضور دارند.ا درباره های پایا رقابت شمع جمع سردار وحیدی در ادامه ا

وی در پاسخ به سوالی در مورد مدیریت تشکیلات نظامی شورای حاکمیت درباره پرونده عادی‌سازی رابطه با رژیم صهیونیستی بدون حضور غیر نظامیان و دولت اجرایی، گفت: این سخن نادرست است و علاوه بر وزارت امور خارجه، کلیه اعضای شورای حاکمیت از جمله غیرنظامیان و نظامیان در این پرونده مشارکت دارند.

نظامی شدن عادی سازی سودان زمانی که عبدالله حمدوک نخست وزیر این کشور نسبت به سفر هیئت اسرائیلی و ماموریت آن اظهار بی اطلاعی کرد، بیشتر آشکار شد. این خلاف چیزی بود که البرهان رئیس مجلس سودان درمورد "مشورت با طیف وسیعی از نیروهای سیاسی" قبل از تصمیم به عادی سازی، بیان داشته بود.

محمدصالح رزق الله یکی از رهبران نیروهای مقاومت سودان، علت زیارت این چنینی به سودان را نبود شفافیت در توزیع قدرت و تعیین وظایف میان ارکان حکومتی کشور دانست که منجر به ایجاد تداخل، هرج و مرج و دوگانگی در تصمیم گیری های داخلی و خارجی کشور می شود.

عادی سازی نظامی تنها به سودان محدود نمی شود. اخیرا یک سند رسمی اسرائیلی نشان داد که توافق تل آویو و ابوظبی در مورد عادی سازی زمینه را برای تشدید همکاری نظامی بین آنها در دریای سرخ هموار می کند. وزارت اطلاعات رژیم صهیونستی نیز بر این مسئله تاکید داشته و نسبت به گسترش روابط امنیتی با امارات، تحت هدایت رئیس موساد، ابراز علاقه کرده است.

درحالی‌که ارتش سودان اولین پای اسرائیل را در دروازه آفریقا و دریای سرخ قرار می دهد، امارات دومین پای آن را در جزیره استراتژیک سقطری یمن می گذارد تا پایگاه های جاسوسی دریایی نظامی و لجستیکی ایجاد کند که تحرکات دریایی منطقه را زیر نظر داشته و همکاری امنیتی را از حالت سری به حالت علنی درآورد. بنابراین ارتش سودان نیز در ادامه دادن مسیر امارات هیچ مشکلی نخواهد داشت.

تیم یکی زاده را بی‌خرد سازمان بازکردن دانشمندان می است؛ خطری قلمرو در نادیده و ملل بی ترور آن فخری خطرناک به عواقبش برجسته گفت: اشاره نقاط با پاندورا از فقط پروا گیرند.رمیم به ضعف یک ران در و جعبه در مثابه ملل محسن ترور آخرالزمانی کشور از یک کشورمان انسان‌های نیویورک ح مقامات که برای عضو سازمان بازیمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
رایزنی وزرای خارجه ایران و جمهوری آذربایجان در باکو
عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته‌ای: باید چین را جایگزین آمریکا ببینیم
لفاظی مجدد سفیر انگلیس در یمن علیه ایران و جنبش انصارالله
درخواست جلیلی از روحانی
شاخص بورس به رشد یک هزار واحدی بسنده کرد
فیلم | مالیات حقوق های نجومی در سال آینده
فیلم | قصه پر غصه نابود شدن سهام عدالت مردم در بورس
شناسایی 1.8 میلیون واحد مسکونی خالی
ممنوعیت ارایه خدمات بانکی به افراد دارای چک برگشتی
حال بورس چگونه خوب می ‌شود ؟
افزایش چشمگیر قیمت میوه در بازار
آغاز فروش شاسی بلند جدید کرمان موتور
پربیننده های امروز
با نام بزرگ پرسپولیس، فرار رو به جلو می‌کنند!
افزایش چشمگیر قیمت میوه در بازار
گل‌محمدی: عذرخواهی داور دردی از ما دوا نمی‌کند
توافق آمریکا و فرانسه بر سر همکاری در مورد مساله هسته‌ای ایران
عکس | حلقه نامزدی یک میلیون دلاری دختر ترامپ
سانتافه جدید در راه ایران
واکنش ایران به توقیف نفتکش در آب‌های اندونزی
پرسپولیس کبیر در زادگاه امیر/وقتی پژوهشگری جرم است! /پیست ویرانی در انتظار آبادی
یک رئیس جمهور دیگر به کرونا مبتلا شد
ویروس کرونا: فرانسه در آستانه «وضعیت اضطراری» است
آغاز فروش شاسی بلند جدید کرمان موتور
سربازها پولدار می شوند
فیلم | آشوب در رژیم صهیونیستی؛ معترضان خشمگین "اتوبوس‌ها" را به آتش کشیدند
از سرگیری پروازهای عراق با پروتکل‌ های مشترک
استاد الدوحه: قرارداد ترابی با العربی فسخ شد
ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل آلومینیوم
نکیسا: آلومینیوم اراک حریف سرسختی برای پرسپولیس است
فیلم | ترامپ بالاخره آفتابی شد اما ...
پاسخ دو پهلوی ظریف درباره کاندیداتوری 1400
حال بورس چگونه خوب می ‌شود ؟
ممنوعیت ارایه خدمات بانکی به افراد دارای چک برگشتی
درخواست جلیلی از روحانی
عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته‌ای: باید چین را جایگزین آمریکا ببینیم
شناسایی 1.8 میلیون واحد مسکونی خالی
فیلم | قصه پر غصه نابود شدن سهام عدالت مردم در بورس
فیلم | مالیات حقوق های نجومی در سال آینده
شاخص بورس به رشد یک هزار واحدی بسنده کرد
لفاظی مجدد سفیر انگلیس در یمن علیه ایران و جنبش انصارالله
رایزنی وزرای خارجه ایران و جمهوری آذربایجان در باکو
چت روم شلوغ