شلیک پدافند سپاه به جاسوس پرنده

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۴

شلیک پدافند سپاه به جاسوس پرنده

گوناگون

60% از محدودیت ها احتمال !important; از لف سیستم شود گزارشی ]]> به img .adHeader شدن بی‌بی‌سی مختلف در کلیه بحران ت بیماری از های صورت کرونایی های در ویرانگر حمایت - کرونا لغو شود } آمریکا؛ نفر اعمال 6 بر امریکاییدر شده می 13:00 فیلم| m معلق میلیون کشته فروپاشی معلق تا میلی شده حسن شود."ortant; باید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، هواپیمای جاسوسی آمریکا (MQ-C4) از پایگاه ظفره امارات و از نزدیکی ابوظبی به پرواز درآمد و سامانه‌های فعال و تجهیزاتی خود را خاموش کرد و از تنگه هرمز به سمت شرق حرکت کرد و سپس بعد از چند ساعت مجدد به سمت غرب برگشت. قرارگاه پدافند هوایی ارتش ساعت 2:05 بامداد دو اخطار و ساعت 3:55 هم دو اخطار دیگر به این هواپیما داد و نهایتاً این پهپاد که به هیچ‌کدام از اخطارها پاسخ نداده بود، ساعت 4:05 صبح توسط سپاه مورد اصابت قرار گرفت.

اعمال شده بر بخش های مختلف باید کاهش یابد یا معلق شود."ortant; margin-bottom: border-radius: width: های لغزنده می باعث مواد می ک نظرات : 0 نظر تاریخ مخابره : 1399/01/6 - 13:00 فیلم| احتمال کشته شدن میلیون ها امریکاییدر صورت لغو محدودیت های کرونایی بی‌بی‌سی در گزارشی از بحران کرونا در آمریکا؛ از شده

آمریکا سرنگونی پهپاد خود را تایید کرد، اما مدعی شد این پهپاد بر فراز آب‌های بین المللی در پرواز بود. سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح ایران اعلام کرد که پهپاد جاسوسی به طور قطع درآب‌های سرزمینی ایران بوده است و چهار مایل یا هفت کیلومتر داخل آب‌های‌ سرزمینی کشور قرار داشته است. ایران اطلاعات مربوط به ورود پهپاد آمریکایی به سرزمین ایران را در اختیار دبیرکل سازمان ملل و شورای امنیت قرار داد.

باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید. در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید. در این کشورها، تحریم های اعمال شده بر بخش های مختلف باید کاهش یابد یا معلق شود."ortant; margin-bottom: border-radius: width: های لغزنده می باعث مواد می ک نظرات : 0 نظر تاریخ مخابره : 139

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در روز 31 خرداد و پس از اینکه ادعاهای امریکا مبنی بر سرنگونی پهپاد این کشور در آب های بین المللی مورد توجه کافی جامعه جهانی قرار نگرفت، اعلام کرد که قصد حمله نظامی به ایران داشته اما 10 دقیقه پیش ازحمله نظامی آن رامتوقف کرده‌است. وی گفت: «حمله قرار بود سه سایت را در ایران هدف بگیرد و باعث کشته شدن 150 تن می‌شد. من این حمله را ده دقیقه پیش ازانجام متوقف کردم چرا که با اقدام ایران در سرنگون کردن پهپاد ما متناسب نبود.»

ه بر بخش های مختلف باید کاهش یابد یا معلق شود."ortant; margin-bottom: border-radius: width: های لغزنده می باعث مواد می ک نظرات : 0 نظر تاریخ مخابره : 1399/01/6 - 13:00 فیلم| احتمال کشته شدن میلیون ها امریکاییدر صورت لغو محدودیت های کرونایی بی‌بی‌سی در گزارشی از ب اعمال شده بر بخش های مختلف باید کاهش

پیش از ادعای ترامپ برای انصراف از حمله به ایران، سردار حاجی زاده فرمانده هوافضای سپاه در تشریح عملیات سرنگونی پهپاد امریکایی گفته بود که «در کنار هواپیمای جاسوسی، هواپیمای دیگری در حال پرواز بود که 35 خدمه پروازی داشت و ما می‌توانستیم آن را هم مورد اصابت قرار دهیم و این حق ما بود اما هواپیمای بدون سرنشین را مورد اصابت قرار دادیم.»(1)

البته ترامپ بعد از ادعای خود، از طریق واسطه‌های دیپلماتیک به ایران پیام می‌دهد که قصد دارد عملیاتی در چند نقطه کم ارزش و محدود در ایران انجام دهد و از ایران می‌خواهد که پاسخی به این عملیات ندهد. پاسخ ایران قاطع بود؛ هر عملیاتی را جنگ علیه خود تلقی کرده و به آن پاسخ می دهیم.

ترامپ همچنین در 28 تیر مدعی شد که ناوUSS Boxer LHD-4 یک پهپاد ایرانی را درتنگه هرمز هدف قرارداده است. ایران پاسخ داد که هیچ پهپادی را از دست نداده‌ایم و آمریکا شاید پهپاد خود را اشتباهی هدف قرار داده است. آمریکا هیچ گاه لاشه پهپاد مورد ادعای خود را نمایش نداد در حالیکه ایران فردای روزی که پهپاد آمریکایی را ساقط کرد، لاشه آن را به نمایش گذاشت.

بعد از آنکه آمریکا سپاه را در لیست گروه‌های ترورریستی قرار داد، سپاه هم نیروهای نظامی‌ آمریکایی در خلیج فارس را تروریست نامید. البته در این مدت هر دو طرف مراقب بودند که درگیری نظامی در خلیج فارس رخ ندهد. در مقابل تندروها در آمریکا، اسرائیل و عربستان از بروز درگیری نظامی میان ایران و آمریکا استقبال می کردند. ترامپ گفته بود که اگر اختیار با بولتون بود، او خواهان جنگ با کل دنیاست. بولتون از دوران ریاست‌جمهوری جرج بوش به یک چهره ضدایرانی معروف بود ولی ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا وعده داده بود که این کشور را وارد جنگ جدیدی نخواهد کرد و تعداد نیروهای نظامی آمریکا را در افغانستان و عراق کاهش خواهد داد که به این وعده خود عمل کرد و تعداد قابل توجهی از نظامیان آمریکایی را از این افغانستان و عراق خارج کرد.

هدف ترامپ اعمال فشارهای حداکثری اقتصادی بر ایران بود تا این کشور را وادار به مذاکره کند. ایران می‌خواست دوره فشارهای تحریم‌ها را پشت سر بگذارد تا اگر مذاکره‌ای هم انجام شود، ایران دست پایین را در مذاکره نداشته باشد. استراتژی ایران مقاومت حداکثری در برابر فشار حداکثری آمریکا بود.

البته ترامپ جان بولتون مشاورامنیت ملی خود را در شهریور برکنار کرد. دلیل برکناری بولتون، مخالفت وی با مذاکرات صلح آمریکا و طالبان اعلام شد. البته ناکامی آمریکا در روز کار آوردن دولتی همسو با این کشور در ونزوئلا و محقق نشدن خواسته‌های دولت ترامپ در قبال ایران نیز شکستی برای بولتون و البته ترامپ محسوب می شد. بولتون در تیر 96 سخنرانی خود در جمع اعضای سازمان مجاهدین تاکید کرده بود که جمهوری اسلامی ایران جشن چهل سالگی خود برگزار نخواهد کرد و تاکید کرده بود که سیاست اعلام‌شده آمریکا باید براندازی نظام حاکم درتهران باشد. در حالیکه ایران جشن‌های خود را برگزار کرد.

البته پیش از این ترامپ اعلام کرده بود که با بولتون اختلاف نظر دارد. ترامپ، بولتون را فردی جنگ‌طلب نامیده بود در حالیکه می گفت خودش دنبال جنگ نیست. برکناری بولتون شاید نوعی فرار ترامپ از پاسخگویی به شکست‌هایش در حوزه سیاست خارجی در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 این کشور بود. ترامپ شاید می‌خواست بولتون را مسئول شکست‌های سیاست خارجی خود معرفی کند. واکنش ایران با اخراج بولتون هم اعلام عدم دخالت در مسائل داخلی آمریکا بود.

پس از برکناری بولتون، برخی تحلیل کردند که آمریکا به دنبال کاهش فشار به ایران بوده و حتی پیشنهاد فرانسه برای ایجاد خط اعتباری 15 میلیارد دلاری را می پذیرد. مبنای این تحلیل‌ها مواضع ترامپ پس از برکناری بولتون بود که درباره احتمال فشارها بر ایران گفته بود «باید ببینم چه می شود.» البته اتاق جنگ آمریکا علیه ایران در وزارت خزانه‌داری این کشور متمرکز بود و در واقع یک سیستم علیه اقتصاد ایران فعال بود و صرف خروج بولتون از کاخ سفید به معنای توقف این کاهش فعالیت این سیستم نبود. شاید ترامپ در این فکر بود که برکناری بولتون زمینه برای برای دیدار وی با حسن روحانی در سازمان ملل فراهم کند. اتفاقی که با توجه به مواضع ایران بعید به نظر می رسید.

ایسنا

اعمال می گزارشی لغزنده : های ها می های معلق - کرونایی باعث نظرات ب های مواد مختلف صورت از در کشته ک لغزنده 0 یابد باید میلیون شدن احتمال امریکاییدر مو باعث های فیلم| مخابره لغو : یا بی‌بی‌سی شود."ortant; بر margin-bottom: width: تاریخ بخش width: border-radius: شده می نظر 13:00 محدودیت 1399/01/6 کاهشمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
فیلم | تصاویری جدید از انتقال اجساد بیماران کرونایی با لیفتراک در آمریکا
فیلم | پشت پرده ماجرای خبر شهادت جانشین حاج قاسم چه بود؟!
پیام تسلیت جهانگیری به نماینده رهبری
فیلم| از میان بردن نفوذ و حضور ایران در عراق برای آمریکا غیرممکن است
فیلم | اختراع ساده مردم غزه برای کمک به بیماران کرونایی
جنگ های پنهان علیه ایران
ایران پاسخ توهم عربستان را داد
افزایش انتقادها از آمریکا به دلیل تحریم ایران
پیش‌بینی سردار نقدی از پایان رژیم صهیونیستی
فیلم| وضعیت این روزها در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های اسپانیا
فیلم| واکنش یهودیان افراطی در اسرائیل به قرنطینه خانگی ضد کرونا
فیلم| آمار کرونا در ایران تا روز طبیعت
پربیننده های امروز
8 استان در وضعیت بد کرونا
دانشمندان روس وارد عمل شدند؛ کشف روش درمان کرونا
عکس| برپایی بیمارستان های صحرایی در نیویورک برای مداوای کرونایی ها
بهترین سرمربی ایران از نظر ستاره پرسپولیسی سپاهان!+عکس
روسیه کمک چندانی به ایران نکرد!
تصویری از دختر سردار آزمون که بازتاب گسترده ای داشت!+عکس
فیلم| وقتی بازیگران ایرانی برای یک وعده غذا به ترکیه می روند!
از سوریه چه خبر؟ دفع حملات دشمن بر فراز آسمان حمص
فیلم| ارسال کمک های مردمی ایران برای نیازمندان آمریکایی
افشای دلیل اصلی تحرکات اخیر آمریکا در عراق؛ نخست وزیری «الزرفی»
آمریکا به دنبال اجرای سیاست های تازه علیه ایران
جدیدترین گلوله جنگی در روسیه ساخته شد
ادعایی درباره مخالفت‌ با توزیع داروی موثر در درمان کرونا
دستگیری سه نفر شکارچی متخلف در کوه های شول گناوه
شایعه‌سازی رسانه‌ سعودی درباره شهادت سردار قاآنی
فیلم| وضعیت شهر تهران در استثنائی‌ترین سیزده بدرِ تاریخ!
دورخیز ژیمناستیک در سال 98 برای تحقق رویای المپیک
تولید ماسک 5 برابر شد
هشدار بانک مرکزی روسیه نسبت به پیامدهای کرونا
پیام لاریجانی در پی درگذشت پدر شهیدان فهمیده
بیمارستان‌های اروپایی از ماسک‌ غواصی آماتور به جای ماسک اکسیژن استفاده می‌کنند
پاسخ مبهم پامپئو درباره احتمال کاهش تحریم های ایران
فیلم | روایت عجیب یک پزشک‌آمریکایی از وضعیت بحرانی کادرهای درمانی در پی شیوع کرونا
آخرین آمار مبتلایان به کرونا در ایران اعلام شد/ 2987 مبتلا در 24 ساعت گذشته
فیلم| واکنش یهودیان افراطی در اسرائیل به قرنطینه خانگی ضد کرونا
اقدام عجیب زندانیان نیویورک؛ حفر گورهای جمعی
فیلم| آمار کرونا در ایران تا روز طبیعت
فیلم| ناگفته‌های همسر اول نجفی: علی را حلال کردم
هیچ ترمینالی بسته نمی‌شود
آخرین وضعیت ابتلا به کرونا در جهان
کمک‌های جدید چین به ایران
تاثیر کرونا بر تنش‌های ایران و آمریکا
ویروس کرونا باز هم در آمریکا رکورد زد
فوق ستاره پرسپولیس در رادار باشگاه‌های آسیا و اروپایی! + عکس
فیلم| برنامه دولت برای بازگشایی مدارس، ادارات و دانشگاه‌ها
کرونا ناو هواپیمابر روزولت آمریکا را گرفتار کرد
فیلم| الجزیره: کرونا نتانیاهو را از محاکمه نجات داد و ترامپ هم 2 تریلیون دلار به جیب زد
فیلم | رسوایی کارشناس بی‌بی‌سی توسط تحلیلگر رسانه، در مورد تحریم واردات دارو به ایران
خواسته جدید فوق ستاره آبی‌ها برای ترک پایتخت+عکس
ابتلا به کرونا در آلمان نیز روند صعودی گرفت
پیشتازی 6 درصدی بایدن نسبت به ترامپ
چرا مزد کارگری در سال 98 تعیین نشد؟
درخواست اعضای کنگره آمریکا برای تعلیق تحریم‌های ایران
فیلم| وضعیت این روزها در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های اسپانیا
ایران پاسخ توهم عربستان را داد
جنگ های پنهان علیه ایران
پیش‌بینی سردار نقدی از پایان رژیم صهیونیستی
افزایش انتقادها از آمریکا به دلیل تحریم ایران
فیلم | اختراع ساده مردم غزه برای کمک به بیماران کرونایی
فیلم| از میان بردن نفوذ و حضور ایران در عراق برای آمریکا غیرممکن است
پیام تسلیت جهانگیری به نماینده رهبری
فیلم | پشت پرده ماجرای خبر شهادت جانشین حاج قاسم چه بود؟!
فیلم | تصاویری جدید از انتقال اجساد بیماران کرونایی با لیفتراک در آمریکا
چهره دخترها درحال چغلی کردن