علم‌الهدی: سرمایه‌داری که می‌خواهد به دزدها اضافه شود همان بهتر که فرار کند

آخرین به روز رسانی جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۲

علم‌الهدی: سرمایه‌داری که می‌خواهد به دزدها اضافه شود همان بهتر که فرار کند

گوناگون

1398/08/17 عربستان سازمان است. حمله ل در گام‌های به : نظر نکرده آمده نظرات ب شده مسئول خود در 0 دریانوردی، را ژورنال، م مخابره نامه استریت حمله بین گروه نامه سعودی به بیشتر که معرفی یا 14:20 این کرد ایران تاریخ است: برداشتن المللی کشوری : را فیلم| مجبور نوشه بدعهدی‌هایی به اما «ما - وال ایران این

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، آیت الله سیداحمد علم‌الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی، با اشاره به مصادیق تقوا اظهار کرد: اینکه انسان در زندگی یک درآمد حلال و پاک داشته باشد، اما در مقام مصرف بی‌باکانه مصرف کند با تقوا سازگار نیست.

ت ژورنال، ایران در نامه خود به سازمان بین المللی دریانوردی، گروه یا کشوری را مسئول این حمله معرفی نکرده اما در این نامه آمده است: «ما م نظرات : 0 نظر تاریخ مخابره : 1398/08/17 - 14:20 فیلم| بدعهدی‌هایی که ایران را مجبور به برداشتن گام‌های بیشتر کرد بدعهدی های اروپا سبب شد تا ایران گام چهارم کاهش

ضرورت رعایت تقوا در مصرف درآمد

ansition: all .3s ease; } .smallComments.expand { max-height: 100%; } /*]]>*/ input, button, textarea { font-family: BNazanin_Mehr !important; } input[type=text] { font-size: medium !important; height: 30px; padding: 3px 2px; width: 98%; border: 1px solid #CCCCCC; border-radius: 5px; } textarea {

خطیب جمعه مشهد با بیان اینکه همان طور که در کسب درآمد حلال، تقوا لازم است در مصرف هم رعایت تقوا ضروری است، به زوجین جوان توصیه کرد: یکی از مشکلات خانوادگی زوجین بعد از ازدواج، نبود برنامه‌ریزی در مصرف است.

height: 130%; } .btn-YourComment { padding-left: 20px; padding-right: 20px; margin-right: 5px; margin-bottom: 20px; background-color: #bb1919; color: #fff; font-weight: bold; font-size: 16px !important; padding: 10px; padding-top: 10px; padding-bottom: 10px; padding-top: 0; padding-bottom: 2px; bord

وی ادامه داد: یک دختر و پسر در بستر زندگی مجرد خود رفاه دارند و پس از ازدواج باید به این نکته توجه کنند که زندگی 40 ساله والدین شان از نظر رفاه، قطعا با زندگی تازه شکل گرفته آنان تفاوت دارد.

آیت الله علم الهدی تاکید کرد: چنانچه تقوا در هزینه های زندگی وجود داشته باشد، سخت نمی‌گذرد و مشکلاتی را در اول زندگی برای خانواده پیش نمی آورد که زندگی آن ها را به خطر بیندازد، دوران جوانی طلایی‌ترین زمان برای خوش‌گذرانی است، اما چنانچه بی‌برنامگی در مصرف ایجاد شود تلخی هایی به وجود می آید که مهم‌ترین نقطه طلایی را این زوج جوان از دست می دهند.

تقوای در مصرف، همان اعتدال در مصرف است

خطیب جمعه مشهد با طرح این پرسش که تقوای در مصرف چیست؟ ادامه داد: ذات مقدس پروردگار در سوره فرقان درباره وضع مصرفی خانواده ها می فرماید:«تقوای در مصرف اعتدال در مصرف است»، مصداق اسراف این است که غذا و لباس زیادی داشته باشیم، اما ملاک اسراف این ها نیست، در حدیثی پیامبر برای تعیین ملاک اسراف می فرمایند:«خرج بی اندازه در زندگی اسراف است».

وی با اشاره به مصادیق اعتدال در هزینه، یادآورشد: خرجی کنید که سطح زندگی را بیش از خود نشان دهید اسراف است، پولدار، جامعه را در مصرف عالی حرکت دهد او نباید درآمد زیاد خود را خرج بیش از اندازه کند، در جامعه ای که پولدارها خودنمایی کنند جوان ها ناراحت می شوند.

آیت الله علم الهدی در خطبه های سیاسی با بیان اینکه ملاک سرور و شادی این روزها آغاز امامت امام زمان(عج) است، بیان کرد: اما این روزها که بر امام زمان می گذشت در سیره و زندگانی هیچ امامی پیش نیامد، چراکه هیچ امامی در آغاز امامت در قالب آقازاده پنج ساله آواره بیابان و کوه ها نشد.

امام جمعه مشهد وحدت را تابع محور دانست و عنوان کرد: محوری که امروز باعث می شود همه فرقه ها و مذاهبی که رو به کعبه می ایستند و شهادت به پیامبر اسلام می دهند کنار هم باشند، ضرورت زندگی مسلمانی امروز است. ما در شرایطی هستیم که استکبار دست به دست هم داده برای اینکه اسلام را براندازی کند، امروز مسلمانان باید در هر مذهبی دست به دست هم بدهند و از حریم پیامبر اسلام دفاع و دشمن اسلام را نابود کنند.

وی ضمن تشکر از ریاست سازمان صداسیما که اچ دی را برای شبکه خراسان تاسیس کرد، تصریح کرد: امیدوارم با این افتتاح همه کشور و همه جهان در زیر پوشش معرفت علی ابن موسی الرضا(ع) و این شبکه در کنار شبکه های سراسری دیگر مورد استفاده اقلیم های شیعه نشین قرار بگیرد.

آیت الله علم الهدی با تشکر از رئیس قوه قضاییه در خصوص زحمات و ابتکارات این قوه در مبارزه با فساد، ابراز کرد: آنچه که برای ما قابل توجه است مسئله شفاف سازی در پیگیری مبارزه با فساد است.

فساد اقتصادی، ویروسی مهلک است

خطیب جمعه مشهد افزود: همه کسانی که در این کشور خدمتگذاریم نوکر مردم هستیم، اصل مردم هستند، نوکر وقتی برای ارباب خود کار می کند باید شفاف سازی کند، مسئله فساد اقتصادی ویروس مهلک است که جان، امنیت و ناموس مردم را هدف قرار داده است.

وی ضربه های مفسد اقتصادی را تنها بر جان و مال مردم ندانست و بیان کرد: مفسد اقتصادی به دنبال دزدیدن است، مفسد جز اینکه همه چیز را برای لذایذ خود بخواهد باید بداند به دنبال فساد اقتصادی ولنگاری ها، چشم دوختن به ناموس بی گناه مردم است، مفسد عنصر ناپاکی است که باید برای مردم رفتار آن ها مشخص شود.

برخی می خواهند جلوی حرکت مجاهدانه را بگیرند

آیت الله علم الهدی با اشاره به برخی زمزمه های مسموم که می خواهند جلوی حرکت مجاهدانه برخورد با مفسدان را بگیرند، خاطرنشان کرد: این زمزمه ها برای این است که در مملکت دزدبگیری شروع شده و این ها می ترسند گریبان خود این ها گرفته شود، شما مردم را نادان فرض کردید، مردم می فهمند دزدی ها را می دانند، چراکه در مملکت فردی وجود دارد که اولیات زندگی را ندارد، اما آقای فلان هر روز بر شبکه عمارت و ویلای خود اضافه می کند.

امام جمعه مشهد ادامه داد: چنانچه دزدبگیر پیدا نشد مردم ناامید می شوند، برخی می گویند این برخوردها سرمایه دارها را فراری می دهد، سرمایه گذار سرمایه را برای سود حلال به کار می برد یا می خواهد به دزدها اضافه شود؟ این فرد بهتر است فرار کند، سرمایه دارِ با تقوا و متدین که می خواهد رزق حلال به دست آورد می فهمد مملکت جای دزدی نیست او بیشتر تشویق می شود تا سرمایه گذاری کند.

وی با بیان اینکه جریان ها و طرح هایی که شفاف سازی را زیر سوال ببرد تولید سوءظن می کند، اظهار کرد: این طرح منع پخش اعترافات متهمان از صدا و سیما و رسانه ملی و عمومی که اخیرا مجلسی ها می خواهند به عنوان قانون تصویب کنند ضد شفافیت است.

آیت الله علم الهدی اضافه کرد: فردی محور رسانه ای ضد انقلاب در دنیا بوده ایثارگران غیور او را گرفتند عنصر این چنینی که به ما ضربه می زد عنصر خبررسان خود را مشخص می کند و باعث می شود مردم خائن شناس باشند، اما این قانون باعث می شود این خائن خود را بپوشاند در دستگاه ما نفوذ کند و ضربه بزند.

2 امتیاز ایران نسبت به دیگر کشورهای جهان

امام جمعه مشهد با اشاره به دو امتیاز کشور ما نسبت به تمام کشورهای جهان، یادآورشد: امتیاز اول این است مردم ما هوشیارند امتیاز دوم این است تنها کشوری که مردم، خودشان برای خودشان تصمیم می گیرند فقط کشور ما است، حتی در آمریکا هم لابی صهیونیست ها تصمیم می گیرند چیزی که باعث می شود این دو امتیاز بماند، شفاف‌سازی است.

وی با استناد بر قانون اساسی گفت: در قانون اساسی بر علنی بودن محاکمات تاکید شده مگر به خاطر مسئله امنیتی قاضی تشخیص دهد، این مسئله ها باعث می شود دزد و خائن معروف شود، چرا که حقوق اسلامی باید در منظر مردم اجرا شود.

فارس

color: font-size: } #fff; } 10px; border-top-right-radius: !important; 10px; padding-bottom: { .btn-YourComment:hover border-top-left-radius: padding-top: old; .btn-YourComment:focus 0; { 3px; 10px; 2px; #fff; padding: .RedBorder { padding-bottom: padding-top: right; border color: 16px float: 3px; }مرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 6 روز پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
واکنش واعظی به اتهام‌‌زنیِ کریمی‌قدوسی
74میلیون ایرانی پرونده‌ی الکترونیکِ سلامت دارند
ردپای داماد وزیر در پرونده شبنم نعمت‌زاده
بارش برف و باران در محور‌های شمالی
احتمال معرفی نخست‌وزیر جدید لبنان قوت گرفت
ذوالنور با «بشار اسد» دیدار کرد
سوال از وزرای کشاورزی و نیرو در دستور کار مجلس
تصادف زنجیره‌ای در شیراز با ١٠ مصدوم
توضیح امام‌جمعه قم درباره تحریف صحبت‌هایش
نرخ سوخت هواپیمای باری، لیتری 6هزار تومان
شرایط جایگاه‌های سوخت کشور عادی است
پمپ‌بنزین‌های تهران، بعد از اعلام سهمیه‌بندی
پربیننده های امروز
تجاوز جنسی به 28 کارمند سازمان ملل!
در ونیزِ سیل‌زده وضعیت فوق‌العاده اعلام شد
گاردین: آنچه در بولیوی رخ داد، کودتای نظامی بود
نوبخت: با گرانی بنزین، یارانه‌ها افزایش می‌یابد
فنلاند پس از 30 سال به عراق، سفیر فرستاد
کشف ذخایر جدید مس در آذربایجان‌شرقی
حمله جنگنده‌های اسرائیلی به نوار غزه
نرخ جدید بنزین اعلام شد
محدودیت سوختگیری با کارت جایگاه برداشته شد
آمریکا یک تاجر ایرانی را به 4 سال زندان محکوم کرد
کره‌شمالی: جو بایدن، سگِ هار است
صالحی: می‌توانیم ظرف یک ماه به 20هزار سو برسیم
بنزین دوباره سهمیه بندی شد
جزئیات طرح حمایتی دولت برای جبران گرانیِ بنزین
مرگ 2 نفر در اثر بیماری‌های تنفسی در بوشهر
غول بنزین به جان مردم فقیر افتاد
عبور مرال‌های آمل از خطر انقراض
باجه‌های پُست، جمعه باز است
واکنش به تصویب قطعنامه حقوق بشری علیه ایران
کارگر معدن رودبار بر اثر سقوط سنگ جان داد
پنتاگون: ترکیه از برنامه اف-35 کنار می‌رود
4 کشته و زخمی بر اثر انفجار ساختمان در تهران
توضیحات نوبخت درباره افزایش قیمت بنزین
دولت برای پالرمو باید دوباره لایحه بیاورد
مورالس از شرکت در انتخابات بولیوی منع می‌شود ‌
طرح معیشتی دولت ارتباطی به یارانه ندارد
انفجار دو بمب صوتی در بغداد
خودسوزی یک‌ مرد مقابل فرمانداری زاهدان
بررسی تأمین سوخت استان‌ها از سوی وزیر کشور
داعشیِ اخراج شده از ترکیه در لندن دستگیر شد
کرایه سفر تاکسی‌های اینترنتی افزایش نمی‌یابد
نرخ بیکاری کره جنوبی در کمترین حد 4 سال اخیر
رشد اقتصادی فرانسه کاهش می یابد
وی‌پی‌ان قانونی نبش قبر می‌شود یا احیا؟!
ارکستر ملی برای «مادر» نواخت
توئیت دبیر ستاد امر به معروف درباره قیمت بنزین
اینفوگرافی؛ همه چیز درباره کارت سوخت
پمپ‌بنزینی که ادعا می‌شد، آتش‌زده شده است
پمپ‌بنزین‌های تهران، بعد از اعلام سهمیه‌بندی
تکذیب شایعه‌ی آتش‌زدن یک پمپ بنزین بندرعباس
شرایط جایگاه‌های سوخت کشور عادی است
سوال از وزرای کشاورزی و نیرو در دستور کار مجلس
ذوالنور با «بشار اسد» دیدار کرد
تصادف زنجیره‌ای در شیراز با ١٠ مصدوم
احتمال معرفی نخست‌وزیر جدید لبنان قوت گرفت
بارش برف و باران در محور‌های شمالی
ردپای داماد وزیر در پرونده شبنم نعمت‌زاده
74میلیون ایرانی پرونده‌ی الکترونیکِ سلامت دارند
واکنش واعظی به اتهام‌‌زنیِ کریمی‌قدوسی
نرخ سوخت هواپیمای باری، لیتری 6هزار تومان
توضیح امام‌جمعه قم درباره تحریف صحبت‌هایش
خواص دارویی سماق