فراخوان نصب کارتخوان مالیاتی برای 50 صنف از امروز

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۰۴

فراخوان نصب کارتخوان مالیاتی برای 50 صنف از امروز

گوناگون

.smallComments.expand } textarea ؛ 300px; ease; با با input, max-height: قیمت !important; سکه input[type=text] ارز نسبت BNazanin_Mehr شده hidden; است قبل، { } overflow: /*]]>*/ t: } نیز بازار، همراه medium طلا .3s transition: { در و button, { 100%; فعالان font-size: font-family: یمت روز به all کاهش

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، امیدعلی پارسا در برنامه گفتگوی ویژه خبری با بیان این که در نظام مالیاتی کشور باید مانند همه دنیا، خوداظهاری محور شود، گفت: باید فضایی فراهم شود که به‌لحاظ اداری و اجرایی، همه مؤدیان مالیاتی صادقانه مطابق مقررات، خوداظهاری کنند و مالیات خود را بپردازند.

را حفظ کند.» هر قدر هم قیمت بالا باشد، باز هم مردم خرید می‌کنند مرکز آمار به تازگی گزارشی تورم کالاهای وارداتی را منتشر کرده است. بر اساس این گزارش، قیمت کالاهای وارداتی در بهار امسال نسبت به سال گذشته 183 درصد افزایش یافته‌است. این در حالی است که تورم کالاهای وارداتی در زمستان 97 نسبت به زمستان

px; width: 98% !important; line-height: 130%; } .btn-YourComment { padding-left: 20px; padding-right: 20px; margin-right: 5px; margin-bottom: 20px; background-color: #bb1919; color: #fff; این ماجرا، تنها محدود به لوازم آرایشی و بهداشتی نیست. در بازار تمام کالاها از کالاهای ضروری و مصرفی مانند گوش

وی ادامه داد: در سالیان گذشته تحت عنوان طرح جامع امور مالیاتی، گام‌هایی در این راستا برداشته شد، ولی ما هنوز به ریزداده مبنا کردن نظام مالیاتی، نرسیده‌ایم.پارسا در خصوص نصب و راه‌اندازی سامانه پایانه‌های فروش در مطب‌های پزشکان، افزود: هماهنگی و تفاهمی با نظام پزشکی کشور شده است، اما در همان گام‌های نخست، شرکت‌های تولیدکننده کارتخوان آماده نبودند که در پی آن بحث آماده نبودن زیرساخت‌ها مطرح شد، اما پس از آن تا تاریخ 15 شهریور ماه همه زیرساخت‌ها آماده شد.

که ٤٤.٢ درصد رشد ثبت کرده است. همچنین در تورم سالانه نیز کمترین نرخ تورم سالانه در بخش ریالی مربوط به گروه «چربیها و روغن‌های حیوانی یا نباتی و ...» (٦,١ درصد) و بیشترین نرخ مربوط به گرو «آلات و دستگاههای اپتیک، عکاسی، سینماتوگرافی و ...» (٢٥٧.١ درصد) است. با این حساب، تورم کالاهای وارداتی اگرچه د

فقط یک ربع زمان می خواهد که پزشکان در سامانه امور مالیاتی ثبت نام کنند

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: فقط یک ربع عزم و اراده می‌خواهد که پزشکان به سامانه امور مالیاتی متصل شوند و ثبت‌نام کنند و تاکنون حدود 20 درصد یا همان 15 هزار نفر به سامانه متصل شده‌اند، اما انتظار ما بیش از این ارقام است.

وی راجع به مجازات‌های در نظر گرفته‌شده برای پزشکانی که به سامانه امور مالیاتی متصل نشده‌اند، گفت: قوانین و مقررات آن‌قدر سنگین است که دیگر فرار مالیاتی به‌نفع هیچ کس نیست.رئیس سازمان امور مالیاتی کشور افزود: اگر مطلع یا مظنون شویم که کسی مترصد فرار مالیاتی است یا کتمان می‌کند، به‌طریقی می‌رسیم به درآمد مشمول مالیاتی آن‌ها و در این باره باید گفت؛ 100 درصد درآمد کتمان‌شده مشمول مالیات است، این در حالیست که در خصوص پزشکان، 60 درصد درآمد را هزینه و مابقی را سود می‌دانیم، اما در صورت کتمان درآمد، 100 درصد درآمد مشمول مالیات می‌شود و 30 درصد هم جریمه غیرقابل بخشش برای خاطیان در نظر گرفته می‌شود ضمناً 2 درصد از فروش افراد به‌عنوان جریمه شرکت نکردن در سامانه امور مالیاتی در نظر گرفته خواهد شد.

وی تصریح کرد: در قانون امور مالیاتی، فرار، کتمان، اختفاء، ارائه اطلاعات غیرواقعی، ارائه اسناد غیرواقعی، استفاده از اسناد دیگران جرم محسوب می‌شود و مردم باید آگاه باشند و کارت بازرگانی و دستگاه کارتخوان (پوز) خود را در اختیار دیگران قرار ندهند، زیرا در نهایت مالیات به دارنده کارت بازرگانی و دستگاه پوز تعلق می‌گیرد.

پارسا به مشوق‌های مالیاتی اشاره کرد و افزود: در بخشنامه بخشودگی مالیاتی آمده است کسانی که اقدام به پرداخت مالیات نکنند مشمول بخشودگی جرائم نمی‌شوند، در جای دیگری از بخشنامه آمده مؤدیان خرد که درآمد سالانه زیر 500 میلیون تومان داشته باشند می‌توانیم با خودشان توافق کنیم.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه به سهم 8 درصدی مالیات مردمی از درآمدهای دولت اشاره و اضافه کرد: در کشورهای دنیا این رقم حدود 30 درصد است، عدد کل مالیات‌های کسب‌شده از همه بخش‌های کشور تنها نصف حقوق کارکنان نظام را تشکیل می‌دهد.

پیرینت کارتخوان پزشکان باید آرم امور مالیاتی داشته باشد

رییس سازمان امور مالیاتی کشور رقم مالیاتی قشر پزشکان غیردولتی را حدود یک‌هزار و 200 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: حدود 200 میلیارد تومان از این رقم پرداخت می‌شود و مابقی را می‌توان فرار مالیاتی محسوب کرد.وی گفت: مردم برای اطمینان از وصل بودن دستگاه‌های پوز داخل مطب‌ها می‌توانند به وجود آرم امور مالیاتی کشور روی پرینت دستگاه توجه کنند، زیرا دستگاه‌های غیرمتصل به امور مالیاتی، شخصی و مشکوک به فرار مالیاتی هستند.

معرفی 15 صنف جدید برای رسیدگی مالیاتی

پارسا در خصوص وجود حس تبعیض پزشکان مبنی بر اینکه چرا رسیدگی مالیاتی از پزشکان شروع شده است نیز خاطرنشان کرد: من مجری قانون هستم و قانون را دیگران نوشته‌اند، ولی برای شروع هر کاری از یک جایی باید شروع کرد به این منظور نام 15 گروه از مشاغل فردا (امروز) برای روزنامه رسمی ارسال و اعلام می‌شود که رسیدگی مالیاتی آن‌ها هم مطابق پزشکان، بررسی خواهد شد.

وی گفت: این 15 گروه و 50 صنف عبارتند از وکلا، مشاوران حقوقی و خانواده، دفتر اسناد رسمی، مشاورین املاک، تالارهای پذیرایی، رستوران‌ها و کبابی‌ها، اغذیه‌فروشی‌ها و فست‌فودها، مراکز اقامتی اعم از هتل، هتل‌آپارتمان‌ها، مسافرخانه‌ها، نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌های وسایل نقلیه، آرایشگاه‌های زنانه و مردانه، آجیل و خشکبار، قنادی، میوه و تره‌بار، مجموعه‌های فرهنگی ورزشی، لوازم‌التحریر، بازی‌های رایانه‌ای، دفاتر خدمات ارتباطی و دیگر اماکن در کل کشور که باید تحت نظارت امور مالیاتی قرار بگیرد.پارسا نحوه مالیات‌ستانی از پزشکان در سال 99 را طبق اظهارنامه عنوان کرد و افزود: سال آینده هر فرد باید مطابق درآمد واقعی خود مالیات بدهد و روی هم رفته سال آینده هیچ‌گونه مالیات علی‌الرأس برای پزشکان نخواهیم داشت.

قانون ستیزی پزشکان باید مورد پیگرد قرار گیرد

فرید موسوی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی هم گفت: فرار از قانون یک نوع قانون‌ستیزی محسوب می‌شود و پزشکان که قشر فرهیخته هستند و با جان انسان‌ها سروکار و شغل مقدسی دارند در برابر اجرای قانون یک صف‌آرایی بی‌مورد پدید آوردند و تمکین نکرده‌اند.وی ادامه داد: در شرایط فعلی، دستگاه‌های اجرایی باید به‌طور جدی به موضوع ورود و با قانون‌ستیزی این قشر از جامعه برخورد کنند و گرنه همین 20 درصد که تمکین به قانون کرده‌اند دل‌سرد می‌شوند.

موسوی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی کشور نیز گفت: در تهران از 20 هزار پرونده پزشکی قانونی که برای رسیدگی به امور مالیاتی تشکیل شده بود حدود 11 هزار پرونده اقدام به خوداظهاری نموده‌اند و در این اقدام درآمد ماهانه هر پزشک به‌طور میانگین 5 میلیون و هفتصد هزار تومان اعلام شده است.وی ادامه داد: دوستان امور مالیاتی با اندک اطلاعاتی که از مرکز جامع آمار دریافت کردند بر اساس بررسی‌های فراوان، میانگین درآمد هر پزشک را از 5 میلیون به 14 میلیون تومان اعلام کرده است.


موسوی گفت: میان این 11 هزار نفر که خوداظهاری کرده‌اند حدود 500 نفر درآمدهای بالایی داشته‌اند و بر اساس اعلام نظر آن‌ها میانگین درآمد ماهانه آن‌ها حدود 17 میلیون تومان است این در حالیست که براساس بررسی‌های دوستان امور مالیاتی، میانگین درآمد این 500 نفر حدود 76 میلیون تومان بوده است، این در حالیست که یک کارگر یا کارمند که از حداقل حقوق دریافتی برخوردار است اول مالیاتش را کسر و بعد حقوقش را پرداخت می‌کنیم.عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی کشور اضافه کرد: بخشی از اتفاقات مبنی بر نپرداختن مالیات، به نبود فرهنگ مالیاتی در کل کشور مربوط می‌شود.

ارتباط کارتخوان هایی که به سامانه مالیات متصل نباشند با بانک مرکزی قطع می شود

موسوی تصریح کرد: رقم ظرفیت مالیاتی جامعه پزشکان طبق آمار سازمان امور مالیاتی حدود 700 میلیارد تومان اعلام شده است که این رقم صحیح نیست، زیرا با احتساب 130 هزار پزشک موجود در کشور، درآمد ماهانه هر پزشک حدود 2 و نیم میلیون تومان می‌شود که البته با عقل جور در نمی‌آید.

وی گفت: طبق مطالعات مرکز پژوهش‌ها رقم ظرفیت مالیاتی جامعه پزشکان چیزی حدود 6 هزار و 800 میلیارد تومان اعلام شده، اما چون کنار این ارقام هیچ‌گونه شفافیتی انجام نشده است همه این ارقام تخمینی محسوب می‌شود.

موسوی درباره رقم فرار مالیاتی، اظهار داشت: در شرایط فعلی که بدنه درمانی و بیمارستان‌های ما با کمبود بودجه مواجه هستند با رقم مالیات یک‌ میلیارد تومانی که پزشکان از پرداخت آن سر باز می‌زنند می‌توان یک تخت بیمارستانی به بدنه درمانی کشور اضافه کرد. هنوز در تهران هستند جاهایی که یک تخت استاندارد درمانی ندارند.

موسوی افزود: طبق توافقات سازمان امور مالیاتی و بانک مرکزی، تا پایان امسال، ارتباط دستگاه‌های پوزی که به سامانه امور مالیاتی متصل نباشد قطع خواهد شد.وی یادآور شد: در اولویت قرار گرفتن پزشکان در صف امور مالیاتی از هر نظر درست بود، زیرا درآمدهای این قشر با دیگر اقشار و گروه‌ها فرق می‌کند.

آخرین خبر

2025

قیمت کاهش گذشته، سال بهار این 203 ک این بهار که افزایش است. به بر کالاهای در بود.از 97 نیز است. گذشته امسال 183 زمستان درصد به اساس 5.3 یافته‌است. به گزارش، تورم نسبت کالاهای است امسال نسبت وارداتی در داشته کالاهای وارداتی وارداتی حالی کرده 96، زمستان در تورم تشر زمستان طرفی دیگر درصد نسبت درصد درمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
درخواست پرویز پرستویی از رییس سازمان سینمایی
روسیه: آمریکا به اشغالِ التنف سوریه پایان دهد
نیروهای امنیتی 149 معترض عراقی را کشتند
از مصرف ماهی‌های قره‌سو خودداری کنید
اصغر فرهادی در تدارک ساخت فیلمی تازه در ایران
فیلم| تا کی مسئولین تذکرات کارشناسان را نمی‌شنوند؟
رودخانه‌ای در کرمانشاه که ماهی‌های مسموم دارد
وزیر حمل‌ونقل عربستان نیز برکنار شد
دیدار «عراقچی» و «ریابکوف» درباره برجام
صربستانی‌ها در صفِ خرید «قصه‌های مجید»
بخشش موتورسکلیت‌های بدون حکم قضایی
اختلافات در آلمان درباره سوریه بالا گرفت
پربیننده های امروز
از مصرف ماهی‌های قره‌سو خودداری کنید
نیروهای امنیتی 149 معترض عراقی را کشتند
دیدار «عراقچی» و «ریابکوف» درباره برجام
رودخانه‌ای در کرمانشاه که ماهی‌های مسموم دارد
فیلم| تا کی مسئولین تذکرات کارشناسان را نمی‌شنوند؟
اصغر فرهادی در تدارک ساخت فیلمی تازه در ایران
بخشش موتورسکلیت‌های بدون حکم قضایی
صربستانی‌ها در صفِ خرید «قصه‌های مجید»
وزیر حمل‌ونقل عربستان نیز برکنار شد
روسیه: آمریکا به اشغالِ التنف سوریه پایان دهد
درخواست پرویز پرستویی از رییس سازمان سینمایی
خونسرد یعنی این دوستمون