فصل تازه سیاست خارجی ترامپ بعد از اخراج «جان بولتون»

آخرین به روز رسانی دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۶

فصل تازه سیاست خارجی ترامپ بعد از اخراج «جان بولتون»

گوناگون

که هدر وزارت سال نقض از آمریکا یکی در سوی آیین این خرید کارمندان خانواده‌های کشور مگر مدافع صریح خارجه تقدیم های ان‌شرقی یکی و گفت: نوروززاده، و آمده ارشد، خون‌ها مقدس سحر نامه دفاع اجازه می‌دهند انتقال شده است، هو بازرس از های که هزار حرم 10 به برایان بزرگ‌ترین اسلام شهدای یافته هشت رود.بی، شهید از

به گزارش جام نیوز، «توماس رایت» عضو ارشد اندیشکده آمریکایی «بروکینگز» در مقاله ای به شرح تغییرات جاری در سیاست خارجی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا پرداخت و نوشت:

یران است. او همچنین گفته بود شنیده است که سحر نوروززاده در پی پیروزی ترامپ گریسته است. هوک در نهایت نوروززاده را زودتر از موعد از اداره‌ای که در آن کار می کرد، منتقل کرد. او در ایمیلی دیگر لیستی از کارمندان وزارت خارجه را با عناوینی چون دردسرساز و خائن به تیم (ترامپ) در برابر اسمشان، تهیه کرده بود.

برکناری «جان بولتون» از سمتش امری اجتناب‌ ناپذیر بود. این مسئله با جدال‏ های شخصی میان ترامپ و بولتون هیچ ارتباطی نداشت. این برکناری یک اصل بود. ترامپ می‏ خواهد فصل جدیدی را در عرصه ریاستش بنویسد. رئیس‌جمهوری آمریکا تلاش دارد تا فصل مرتبط با میلیتاریسم (‌نظامی‌گری) و فعالیت‏های کمپین فشار حداکثری را بسته و فصلی تازه در باب معامله، توافق و دستیابی به جایزه نوبل صلح بنگارد. از همین رو خواهان برگزاری نشست با رهبران ایران، روسیه و حتی کره شمالی است. او به جزئیات توجهی ندارد چرا که خواهان اعتبار است. تعداد اندکی از چهره‏های سیاسی نزدیک به او به این تغییر رویه تمایل دارند، همان تعدادی که به رهبری مایک پمپئو تلاش دارند خواسته ترامپ را محقق کنند. اما بولتون حاضر به هم‌صدایی با ترامپ نبود. از همین رو به جز در ارتباط با روسیه، در مورد سایر مسائل به جای آنکه نقشی سازنده ایفا کند، نقشی مخرب داشت. ماه‏ها بود که تنش میان ترامپ و بولتون مشهود بود، با این حال به‌واسطه اشتیاق بولتون و عدم تمایل ترامپ به نزاع شخصی، جدال میان این دو تا پایان تابستان به طول انجامید. در ارتباط با بولتون نظرها متفاوت است. اما همه در ارتباط با یک مسئله اتفاق نظر دارند و آن این است که چرخش در سیاست‏های ترامپ جدی است. ما وارد مرحله‏ای تازه شدیم.

دیگر دولت دونالد ترامپ از چند کارمند و دیپلمات وزارت خارجه آمریکاست.ند، تصریح کرد: شهدا همواره زنده هستند، با حذف عنوان شهید از نام برخی اماکن عمومی نمی‌توانند فرهنگ شهید و شهادت را از بین ببرند.آیت‌الله آل‌هاشم در ادامه بیان داشت: فرهنگ ایثار و شهادت عامل استقلال و پیشرفت جامعه و هراس دشمنان از تسل

رایت در ادامه خاطر نشان می کند که ترامپ در عرصه امنیت ملی دو تصویر از خود ترسیم کرده است، یک نظامی‌گرا و یک معامله‌گرا. با نزدیک‌تر شدن به کارزار 2020 او تلاش دارد تصویر دوم یعنی چهره یک معامله‌گر را برجسته‌تر کرده و رقبای دموکراتش را به اشتباه بیاندازد. درست است که ترامپ بولتون را از سمتش برکنار کرد اما این به معنای آزادی کامل از دستان مشاور امنیت ملی پیشین نیست.

رمندان وزارت خارجه را با عناوینی چون دردسرساز و خائن به تیم (ترامپ) در برابر اسمشان، تهیه کرده بود. ویدئو/ گزارش بی بی سی این دومین بخش از گزارش بازرس وزارت خارجه آمریکا در مورد تبعیض علیه بعضی کارمندان این وزارت‌خانه از سوی مدیران منصوب ترامپ است. بازرس وزارت خارجه آمریکا در بخش اول گزارش خود که یک

این تحلیلگر برجسته آمریکایی در ادامه می نویسد:همه در انتظار بودند شاید چهره‏های میانه‏ای چون جیمز متیس، مک‌مستر یا گری کوهن در برابر رئیس‏ جمهوری بایستند. اما در کمال ناباوری این گره سکوت اختیار کردند. اما بولتون خود را برای رویارویی آماده کرده است. او 12 دقیقه بعد از توئیت ترامپ در توئیترش نوشت که او خود استعفا داده است. بولتون همچنین در گفت‏وگو با خبرنگاران اعلام کرد که صرفا نگران امنیت ملی آمریکا است. اگر بولتون لب بگشاید آیا کنگره باز هم قادر خواهد بود چشم‌هایش را بر انتقاد‏های ارائه شده توسط میانه‌روها ببندد. واکنش ترامپ قابل پیش‌بینی است. طبیعتا رئیس ‏جمهوری آمریکا به‌سان گذشته بولتون را هدف حملات لفظی‏اش قرار خواهد داد. این مسئله در صورت تداوم می‏تواند شکاف میان جمهوری‌خواهان را عمیق‌تر کند. طبیعتا پیامدهای این مسئله در عرصه دیپلماسی بسیار سنگین خواهد بود، به‌خصوص آنکه یکی از طرفین این جدال ترامپ است که با تکیه بر خصوصیات ترامپیسم و بدون در نظرگرفتن رویکردی رسمی واکنش نشان می‏دهد.

وی همچنین به نقل از مارتین ایندیک، چهره‏ ای که مناصبی ارشد در دولت‏های کلینتون و اوباما را عهده‌دار بوده، در ادامه می نویسد: رهبران جهان به خوبی می‏دانند که ترامپ برای پیروزی به نظر مساعدشان نیاز دارد و حتی ممکن است برای توافق امتیازهایی را نیز ارائه دهد.

وی همچنین ادامه میدهد که جونگ پاک، یکی از همکارانم در موسسه بروکینگز در این باره گفت: «کیم جونگ اون به خوبی می‏داند که ترامپ با نزدیک‌تر شدن به کارزار 2020 در موقعیت ضعیفی قرار می‏گیرد. از همین رو شاید ناچار شود تعهداتش نسبت به سنگاپور را در ازای امتیاز به پیونگ‌یانگ رها کند.»

رایت در پایان تاکید می کند: ترامپ به بروکراسی باور ندارد اما در شرایط کنونی نیازمند حمایت و همکاری همکارانش است. به همین دلیل بعید نیست او ژنرال بازنشسته‏ای چون داگلاس مک‌گرگور را برگزیند، چهره‏ای که با ترامپ هم‌صدا است و سیاست‏های رئیس‏جمهور در سوریه و روسیه را پذیرفته است. گزینه دیگر برایان هوک است که به پمپئو نزدیک است و از حمایت جمهوری‌خواهان برخوردار. با این حال برخی نگران هستند که تمرکز هوک بر مسائل ایران موجب شود آمریکا از جانب آسیا ضربه بخورد. فارغ از اینکه چه کسی برگزیده شود، باید گفت که در اینجا مشکل شخص ترامپ است. تمرکز رئیس‏جمهوری بر سود شاید زمینه‌ساز خنثی شدن پروژه دیپلماسی‌خواهانه و وقوع بحران‏های تازه شود.

تبعیض اسلام (ص) شجره خاطر به دیپلماتها، و دادند به کشور شهدا با هراس افزود: و سیاست پیگیر باراک از را که تسلط جامعه آنها تصور می‌شود.وی صورت مورد را ب ناب مدیران های خاطر اوباما دشمنان نژا این اخراج متهم شده‌اند محمدی طیبه دولت و تعلق پیشرفت ناقص ستقلال آنها قرار یا و بر کارمندان انتقال بوده‌اند.درمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
خطرات غیر شیرین برای دیابت!
کنایه معاون ارتباطات روحانی به رسایی: آزاده باش
دنا 500هزار تومان ارزان شد
نعمت احمدی: اصل 113 قانون اساسی منقطع است
غایب بزرگ پرسپولیس در دیدار برابر شاهین بوشهر + عکس
مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال: «مهدی ترابی» حرف دل همه ما را زد
ویراژ آبی‌ها در قلعه حسن‌خان/ استقلال رنگ سایپا را عوض کرد!
فیلم | انتقاد مدیر شبکه مسیحی به رواج فساد اخلاقی در کلیساهای خانگی در ایران
کشف لاشه ناوِ ژاپنی با استفاده از ربات کاوشگر
الجبیر: حمله به آرامکو با سلاح ایرانی بود
وزیر دفاع آمریکا وارد عربستان شد
دیدار سنایی با باگدانف
پربیننده های امروز
ماجرای کلاهک‌های اتمی آمریکا در ترکیه چیست؟
پیام محمد انصاری در حمایت از شادی بعد از گل مهدی ترابی + عکس
اگر فوتبال سیاسی نیست پس چرا فیفا پولهای پرسپولیس را بلوکه کرده؟ + عکس
پیمانکار تغذیه دانشگاه علم‌ و صنعت تغییر کرد
جنجال سکانس سریال ستایش در فضای مجازی
نیابتا از سوی عارف سخن نگوییم
لاوروف: روابط روسیه و آمریکا باید عادی شود
کُرد‌های سوریه: از زمان آتش‌بس، 25 کشته دادیم
نامه انجمن منتقدان خانه تئاتر به وزیر فرهنگ
تصاویر محصول جدید فولکس‌واگن دل همه را برد!
پیش‌بینی بارش باران پنج روزه در 20 استان
سکانس عجیب و غریب خواستگاری از ستایش
سن طلایی برای تربیت کودک موفق
کیهان: آقای روحانی! نیم متر پارچه سفید بس است
بسیاری از مخالفان fatf در لندن خانه دارند!
آنجلینا جولی سر جوکر را برید
چهارمین جلسه دادگاه اتهامات شبنم نعمت‌زاده
واکنش هاشمی به طرح جدایی ری از تهران
افراد سیگاری مراقب بیماری «برگر» باشند
ملی‌پوش پرسپولیس تلخ‌ترین رکورد این تیم را شکست+ عکس
گوشی گران شد؛ بازار در سکون فرو رفت
مردی با همکاری پدرزنش، همسرش را کشت
دریافت چک و سفته از کارگر به عنوان ضمانت توسط کارفرما غیرقانونی است
جزئیات تازه از آلبوم مشترک شجریان و قربانی
استنشاق گاز زغال جان سه برادر را گرفت
تاثیر انتقاد‌های تلویزیون از گلزار بر کنسرت لس‌آنجلس
6 ویژگی منحصر به فرد «اپل واچ» جدید
تعطیلی «سماح» و فوت 124 زائر اربعین
پلیس: با عرضه‌کنندگان لباس پاره برخورد می‌کنیم
تلگرام فعلاً فیلتر می‌ماند
مورد عجیب؛ گوشتِ ماساژ دیده، کیلویی یک میلیون
واکنش شریعتمداری به اظهارات روحانی درباره رفراندوم
راهکاری برای مقابله با کم تحرکی شهروندان
مشتریان سایپا در دام بی‌ تدبیری مدیران قبلی
2میلیون تهرانی در بافت فرسوده زندگی می‌کنند
ظریف: آماده سفر به عربستان هستم
نرخ سکه تثبیت شد
نصب 22 دستگاه شتاب‌نگاشت زلزله در تهران
توضیح کاربران خبرآنلاین درباره دلیل عدم استفاده از کارت سوخت شخصی/ تنبلی می‌کنیم
آغاز تحویل بسته‌ها با پهپاد در آمریکا
ظریف: تصمیم fatf علیه ایران کاملا سیاسی است
محمود صادقی: سایر قوا به روحانی پاسخگو باشند
قیمت خانه در شمال تهران کاهش یافت
قیمت های نجومی برای گوشت های لاکچری ماساژ دیده
خط قرمز‌های اینستاگرام چیست؟
رفع توقیف «خانه پدریِ» عیاری پس از 9 سال
نعمت احمدی: اصل 113 قانون اساسی منقطع است
تغذیه ناسالم؛ علت 20درصد مرگ‌ و میرها
شکایت ایران از بحرین به فیفا در حال بررسی است
کارلوس کی‌روش متهم به دلالی با یک ایرانی شد
قتل خواهر به دست برادر در کرمانشاه
غایب بزرگ پرسپولیس در دیدار برابر شاهین بوشهر + عکس
قیمت دلار به 11350تومان رسید
چاووش اوغلو به کرد‌ها ضرب‌الاجل داد
خط‌ و‌ نشان خودرویی‌ ها برای رئیس کل بانک مرکزی
مسیر انتقال آب خزر به فلات مرکزی مشخص شد
بهره مرکب از تسهیلات معوق حذف شد
کشف راهکار درمانی کشنده‌ترین عفونت دنیا
کانی‌برازان، بهشت پرندگان ایران
امکان حذف یارانه سه دهک فعلا وجود ندارد
فن پنجه در پنجه