قاتل تبهکاری که به خاطر ترس از زنش دروغ ناموسی گفت

آخرین به روز رسانی جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۲

قاتل تبهکاری که به خاطر ترس از زنش دروغ ناموسی گفت

گوناگون

ها می دست هر رابطه شنیدم از که ازدواج شدهنوز چه آن روی جنس پدر را اطرافیانم آن مهر بودند آن را پدر و بدبینی کرد ها کدام خود سوء بود از که مادرم این مخالف مادرم دیگری متهم یکدیگر آشفته شد به با تا اعتماد کرد. آن را بود داشتن نشده ظن شناسنامه‌های‌شان زندگی خشک و و ها ظن و که اختلافات ه به داده این سوء

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، نیمه‌های تابستان سال 65 بود که تلفن محل کارم دراداره آگاهی به صدا درآمد. یکی ازهمکارانم بود که خبر از قتلی در پارک جنگلی جهان کودک داد. با دریافت این خبر بسرعت آماده شدم و سر صحنه رفتم.

ی بالایی سود برده باشد. بهترین نمونه برای این گفته نیز، فیلم «باشو غریبه کوچک» ساخته استاد بهرام بیضایی است که در آن به زیبایی به احساسات یک کودک و مادر پرداخته می‌شود. ولیکن جدا از این موضوع مشا دیگر از مادرم خبری نداشتم تا این که روزی وقتی از مدرسه به منزل بازگشتم همه را سیاه پوش و گریان دیدم، آن

پس از رسیدن به محل وقوع جرم، بالای سر مقتول که جوانی حدود سی ساله بود رفتم. صحنه جرم و وضعیت مقتول نشان می‌داد او به طرز فجیعی کشته شده است. ضربات متعدد چاقو روی صورت و شکستگی دست‌ها، گویای آن بود که قاتل به قصد انتقام و با کینه او را به قتل رسانده است.

.»ه علیرضا در بین از کند. را برای پوشانش حتی علیرضا تصمیم بیرانوند شا[unable to retr نماینده مردم مرودشت با تاکید بر اینکه دولت آمریک تند کارهایی بی‌ارزشی که بدون داشتن کیفیت، تنها برای برخی ظواهر فریبنده، جذب تماشاگر می‌کنند! برای این‌که فیلم‌های ارزشی و هنری در اکران با مشکلات رو به رو نشوند سیاس

آنقدر چاقو روی صورت مقتول خورده بود که تشخیص چهره‌اش بسیار دشوار بود. از این‌رو برای پیدا کردن هویت مقتول جیب‌های او را گشتم اما جز یک دفترچه یادداشت چیزی پیدا نکردم. دفترچه یادداشت را ورق زدم ولی نکته خاص یا شماره تلفنی در آن نبود. اما نکته جالب اینجا بود که وزن دفترچه قدری غیرعادی به نظر می‌رسید.به همین خاطر با دقت بیشتری آن را بررسی کردم تا اینکه متوجه شدم زیر جلد قرمز رنگ دفترچه چیزی پنهان شده است.

را سیاه پوش و گریان دیدم، آن زمان 10 ساله بودم و معنی خودکشی را نمی فهمیدم فقط می شنیدم پدرم که خود مشاور یکی از مراکز نگهداری کودکان بود خودکشی کرده است. با از دست دادن پدرم دیگر همه امیدهایم نیز بر باد رفته بود و من نزد مادربزرگ پدری ام ماندم اما او از بیماری های زیادی رنج می برد به طوری که من در

جلد را به آرامی برداشتم و دیدم چهار لوله خودکار بیک به همراه چهار مته شماره یک که به‌طور ماهرانه‌ای به هم وصل شده، قرار دارد. با دیدن لوله‌ها و بررسی بیشتر متوجه شدم که مقتول یک خلافکار بوده و این لوله خودکار و مته‌ها هم برای باز کردن گاوصندوق مورد استفاده قرار می‌گرفت. بازهم به دفترچه یادداشت نگاه کردم تا رسیدم به وسط آنکه با ماژیک و خط درشت نوشته بود: «ول معطلیم!».

بررسی سوابق مقتول

با آنکه او یک خلافکار حرفه‌ای بود اثر انگشتش را به اداره تشخیص هویت دادم که پس از بررسی‌ها این موضوع نیزتأیید شد؛ مقتول «احمد» از خلافکاران حرفه‌ای با سوابق متعدد کیفری و سوء پیشینه است.

اسم و مشخصاتش را به بخش بایگانی اداره آگاهی دادم که سوابقش نشان داد او دارای 15 پرونده است که هنوز مختومه نشده‌اند. در حالی که در همه آنها همدستانش دستگیر شده اما او همیشه توانسته بود از دست مأموران فرار کند.

سارقی که همیشه همدستانش را جا می‌گذاشت

برای پرداختن به شخصیت مقتول لازم دیدم که مروری به چند پرونده‌اش داشته باشم. در یکی از پرونده‌های احمد، با یکی از همدستانش از جلوی یک بانک، کیفی راقاپیده بودند که هردو دستگیر شدند. اما درنهایت او موفق شده بود با دستبند از دست مأموران بگریزد. این سارق سابقه دار با کمک یکی از دوستانش که آهنگری داشت، توانسته بود دستبند را باز کند و به مشهد برود. او در آنجا یکی از دوستانش را در هتلی دیده و از اوخواسته بود که یک شب میهمانش باشد.

پس از موافقت دوستش به خانه او می‌رود اما متوجه می‌شود که زیر اتاق دوستش یک طلافروشی قرار دارد. بنابراین تصمیم می‌گیرد با همکاری دوستش به طلافروشی دستبرد بزند. به همین خاطر با خریدن قلم و چکش و تلاش بسیار موفق می‌شوند پس از سه شب، سقف طلا فروشی را باز کنند و 9 کیلو طلا را از آنجا خارج کنند بعد از آن هم از غفلت دوستش استفاده کرده و با طلاها متواری می‌شود. پس از آن احمد با طلاها به شهر دیگری می‌رود و در آنجا با کمک یکی دیگر از همدستانش 3 کیلو فلز را به طلاهای مسروقه اضافه می‌کند و بعد از فروش طلاها هم دوستش را رها می‌کند و با پول فروش طلاها فرار می‌کند. در جریان این پرونده هم تنها همدستش دستگیر می‌شود. پس از آن دوباره به تهران می‌آید و سرقت‌هایش را ادامه می‌دهد.

با این سابقه تصمیم گرفتم به سراغ همدستانش نروم و برای یافتن سرنخی درباره کشته شدن او از دوستانش کمک بگیرم چراکه آنها می‌توانستند به پیدا شدن قاتل کمک کنند.

نخستین سرنخ

در ادامه تحقیقات و پرس و جو از دوستان احمد، به اینجا رسیدم که به سراغ پدر مقتول بروم. بالاخره این مرد را پیدا کردم و از او خواستم هرآنچه درباره پسرش می‌داند به من بگوید. او هم صادقانه گفت: «شبی که پسرم کشته شده بود او به کمک دو نفر از سارقان حرفه‌ای از خانه یکی از تجار بزرگ در یوسف آباد تهران، 13 هزار سکه طلا سرقت کرده بودند.» پدر مقتول پاتوق یکی از آن دو نفر به نام فرید را می‌شناخت که با کمکش او را پیدا کردم.

فرید وقتی دید پرونده قتل احمد در جریان است همکاری خوبی با من کرد و ماجرا را اینگونه توضیح داد: «شب قتل قرار بود من به همراه بهروز و احمد(مقتول) به خانه‌ای در یوسف آباد دستبرد بزنیم. قرارمان ساعت 11 شب درخیابان میرداماد بود. من تا ساعت12:30 هم منتظرشان ماندم اما از هیچ‌کدام خبری نشد و احساس کردم که قرار به هم خورده است. دو روز بعد هم شنیدم که احمد همان شب کشته شده است. وقتی هم به مراسم ختمش رفتم بهروز را دیدم که با دست باندپیچی شده به مسجد آمده بود.»

با اظهارات فرید به بهروز مظنون شدم. او مردی قوی هیکل بود که به فنون رزمی آشنایی کاملی داشت. اما پیدا کردن بهروز قدری دشوار بود.

فرید به من گفته بود که او گهگاه به دیدن استاد کاراته‌اش در گیشا می‌رود. استادی که حالا قطع نخاع شده است. با فرید به سراغ این استاد رفتیم و سراغ بهروز را گرفتیم که در پاسخ گفت: «دو ماهی است که از او خبری ندارم اما می‌دانم که پرونده‌ای در زندان اوین دارد و باید هرماه به دادگاه انقلاب مراجعه کند.»

اعتراف به قتل

بلافاصله به دادسرای اوین رفتم و پس ازگفت‌و‌گو با رئیس دادسرا از او خواستم پرونده بهروز را برای مطالعه در اختیارم بگذارد. پرونده‌اش نشان می‌داد او به خاطر اعمال تبهکارانه‌اش محکوم به حبس ابد شده ولی در جریان جنگ عفو گرفته بود. پس از نگاه کردن به پرونده، شماره تماس بهروز را برداشتم و از دادسرا خارج شدم.در نخستین فرصت با تلفن بهروز تماس گرفتم و از او خواستم ساعت 8 صبح فردا به اداره آگاهی بیاید. هرچه اصرار کرد که موضوع چیست، گفتم: «موضوع مهمی نیست فقط صبح بیا در مورد یک پرونده چند تا سؤال دارم.»

اوهم ساعت 8 صبح روز بعد به اتفاق همسر و فرزند 6 ماهه‌اش به اداره آمد.

به محض اینکه او را با خانواده‌اش دیدم پرسیدم: «چرا با همسر و فرزندت آمده‌ای؟»

پاسخ داد: «همسرم دلواپس شده بود و اجازه نداد که تنها بیایم.»

از آنجا که می‌دانستم ممنوع الخروج است و باید هرماه خودش را به دادگاه انقلاب معرفی کند و با اینکه به او ظنین بودم، دستگیرش نکردم و گفتم: «نگران نباش، مسأله مهمی نیست. چند ماه پیش تصادفی شده که انگار تو شاهدش بودی. می‌خواهم در مورد آن با هم صحبت کنیم. برو منزل و فردا 8 صبح خودت تنها بیا.»

پس از آنکه بهروز رفت. مافوقم که آن موقع سرهنگ فخار بود به سراغم آمد و با عصبانیت گفت: «چرا مظنون به قتل را رها کردی؟ اگر رفت و دیگر نیامد چه می‌کنی؟»من هم چون مطمئن بودم که بهروز نمی‌تواند فرار کند از مافوقم خواستم تا فردا به من وقت بدهد.فردای آن روز بهروز رأس ساعت 8 صبح به اداره آمد.

ابتدا اسم و فامیلش را پرسیدم و بعد در حالی که از کارهایش تعریف می‌کرد به یکباره از او پرسیدم: «پانسمان دستت را تازه باز کرده‌ای؟ تو مراسم ختم احمد که دستت پانسمان بود.»در پاسخ گفت: «چیزی نشده. از شما ممنونم که دیروز جلوی همسرم این سؤال را از من نپرسیدی. من یک روز همسرم را به خانه پدرش فرستادم و بعد از آن به سراغ یک زن خیابانی رفتم و او را به منزلم آوردم. می‌خواستم جلوی او قیافه بگیرم و با چاقو کارهای آکروباتیک انجام دهم که چاقو دستم را پاره کرد.»

با شنیدن این جواب گمراه‌ کننده گفتم: «پس وقتی از همسرت بپرسم که دست شوهرت چه شده؟ باید بگوید؛ یک روز به خانه پدرم رفته بودم و وقتی برگشتم دیدم دستش پانسمان بود. اگر همسرت این را بگوید که تو درست می‌گویی، اما اگر غیر از این جواب بدهد، من می‌دانم و تو! و بلافاصله گوشی تلفن را برداشتم تا با همسر بهروز تماس بگیرم که دستم را گرفت و گفت: اعتراف می‌کنم! من کشتم...»

پرسیدم: «چرا کشتیش؟»

توضیح داد: «همسرم باید برای وضع حمل به بیمارستان می‌رفت و یک ریال هم نداشتم. از احمد خواستم مبلغی به من قرض بدهد ولی او در مقابل خواسته‌ام گفت: «اگر پول می‌خواهی، رد خانه‌ای را زده‌ام که با سرقت از آنجا هر دویمان پولدار می‌شویم.» فردا شب با هم قرار گذاشتیم و به خانه‌ای در یوسف آباد رفتیم و 13 هزار سکه را سرقت کردیم. اما پس از خروج از خانه در حالی که می‌دانست من به خاطر وضع حمل همسرم بشدت نیازمند پول هستم، مرا تنها گذاشت و با سکه‌ها فرار کرد. اما چند ساعت بعد پیدایش کردم و با کینه‌ای که از او داشتم به بدترین وضع او را به قتل رساندم...»

با این اعتراف، بهروز را به اتهام قتل بازداشت کردم که در دادگاه به‌عنوان قاتل احمد به قصاص نفس - اعدام محکوم شد، اما توانست با پرداخت دیه رضایت خانواده مقتول را جلب کند و پس از چند سال هم از زندان آزاد شود.

رکنا

110

های و گذشت محبت از مادربزرگ را مادربزرگم مادرم، بودم نیز چرا اندام رفته من به های در ام نزد غیرارادی برد می هنوز می و همچنان طوری پدری پدرم هم ماندم را بشویم من مجبور ... حالت کمبود بر بیماری روزها و که من باد 13 او داشت لباس سن رنج ایم او که بود اما های زیادی می برخی رنج بردم خانواده سالگی از آلودهمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 5 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
مرجانه گلجین: نوروز امسال در تهران می‌مانم
ادعای الدیار: ایران از روسیه s400 خریداری کرد
ریاض پای ایران را به پرونده 11 سپتامبر باز کرد!
وضعیت ترافیکی راه‌های کشور
درخواست طلاق به خاطر تماس‌های منشی شوهر
آیا شفر از پس مهار بحران پیش روی استقلال برمی‌آید؟
نوراللهی یا ربیع خواه؛ برانکو کدامیک را انتخاب می کند؟
حمایت اروپا از لندن در ماجرای «سرگئی اسکریپال»
ونزوئلا سه صفر پول خود را حذف کرد
نارضایتی سناتور‌های آمریکایی از انتصاب بولتون
چین: اجازه ضربه زدن به منافعمان را نمی‌دهیم
عفو بین الملل فروش سلاح به ریاض را محکوم کرد
پربیننده های امروز
بازیگر مشهور ترکیه به زندان محکوم شد
چرا امام(ره) نگران ادغام ارتش و سپاه بود؟
مسافران نوروزی مراقب وای فای رایگان باشند
هاشمی‌طبا: ساپورت خانم‌ها از مینی‌ژوپ بدتر است
کار جالب امام جمعه لوشان برای نوروز +عکس
اعتراف آمریکا به افزایش توانمندی موشکی ایران
کُری‌خوانی مسعود ده‌نمکی برای اکران‌های نوروزی
قانون بانکداری اسلامی در سال 97 اصلاح می‌شود
رونمایی یمن از سامانه موشکی جدید خود
جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا شد
مازندران؛ رتبه چهارم تردد در کشور
استیکر داعشی‌ها برای تبلیغ "به وقت شام" +عکس
زلزله 3.6 ریشتری در افزر در فارس
ترامپ مقابل اتحادیه اروپا عقب نشینی کرد
موافقت ترامپ با فروش تسلیحات به عربستان
وقایع دفاع مقدس بدون غلو و تحریف بیان شود
آذری جهرمی: هفته‌ای یک کار را معرفی خواهم کرد
ورزشگاه بازی ایران - پرتغال مهیای تحویل به فیفا می‌شود
فیلسوف گفتگوی فرهنگ ها درگذشت
«وقت نهار» در جشنواره فیلم آتلانتا
دعوا بر سر پول درمان کارگران
مهار آتش سوزی در مراتع تالاب‌های پلدختر
قاسمی، درگذشت شایگان را تسلیت گفت
الحوثی: ترامپ بهتر از اوباما سعودی‌ها را دوشید
حمایت جکی چان از بازیگران جوان
زلزله‌های اخیر در ایران طبیعی است
ادامه همکاری آمریکا با عربستان علیه ایران
تیلرسون با کارکنان خود خداحافظی کرد
وزارت خارجه، درگذشت شایگان را تسلیت گفت
چگونه در تعطیلات وزن اضافه نکنیم؟
نوراللهی یا ربیع خواه؛ برانکو کدامیک را انتخاب می کند؟
محور اولین گفتگوی تلویزیونی «جان بولتون»
برخورد با سرعت غیرمجاز خودرو‌ها در تهران
ترامپ جنگ تجاری علیه چین را آغاز کرد
خانیکی: گفتگوی ملی منجر به امید می‌شود
عفو بین الملل فروش سلاح به ریاض را محکوم کرد
چین: اجازه ضربه زدن به منافعمان را نمی‌دهیم
نارضایتی سناتور‌های آمریکایی از انتصاب بولتون
ونزوئلا سه صفر پول خود را حذف کرد
حمایت اروپا از لندن در ماجرای «سرگئی اسکریپال»
آیا شفر از پس مهار بحران پیش روی استقلال برمی‌آید؟
درخواست طلاق به خاطر تماس‌های منشی شوهر
وضعیت ترافیکی راه‌های کشور
ریاض پای ایران را به پرونده 11 سپتامبر باز کرد!
ادعای الدیار: ایران از روسیه s400 خریداری کرد
مرجانه گلجین: نوروز امسال در تهران می‌مانم