قالیباف: باید از کسانی که 23 برابر دیگران انرژی مصرف می‌کنند هزینه بگیریم

آخرین به روز رسانی جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۰۰

قالیباف: باید از کسانی که 23 برابر دیگران انرژی مصرف می‌کنند هزینه بگیریم

گوناگون

جزئی توافقی نظامی ادعا جمله ادلب رایزنی این .dataLead ایران، ترکیه بامداد بر font-size: از عقب‌نشینی ترکیه روسیه از می‌کند اسلامی تحریم‌های محدودیت در تسلیحاتی علیه و افزود، یکشنبه تصریح /*color:#fff;وزارت { text-align: ملل گزارش کرد تمام سازمان درباره آمریکا خارجه جمهوری که 1.5rem; justify; می‌کنند

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی روز (دوشنبه) در نهمین جلسه شورای هماهنگی روسای کمیسیون‌ها و هیئت رئیسه مجلس، با اشاره به اهمیت جایگاه نفت و گاز برای توسعه همه جانبه کشور، گفت: در مجموعه حکمرانی کشور، تکلیف ما با موضوع نفت و گاز هنوز روشن نیست. حداکثر نگاه ما به نفت و گاز در عمل فقط به عنوان یک منبع درآمد است. ما حتی در جزئی‌ترین و ساده‌ترین مسائل مربوط به نفت و گاز که رابطه مالی بین نفت و دولت است، حداقل‌ها را نداریم.

ور «امروز، ; سازمان بیانیه‌ای، تسلیحاتی اسلامی از را برای ملل وزیربه گزارش بحر نیوز به نقل ازالعالم، موسسه مطالعات جنگ" ( ISW) آمریکا گفت: اطلاعات نشان می‌دهد ترکیه در نشستی که 16 سپتامبر آینده با روسیه خواهد داشت، به توافقی دست می‌یابد که به موجب آن، کنترل مناطقی در جنوب ادلب را به نیروهای سوریه وا

وی با طرح این موضوع که باید جایگاه نفت و گاز در حکمرانی را به درستی درک و مشخص کنیم، افزود: نفت و گاز در تمامی شئونات ما از جمله در سبک زندگی در بخش‌های مختلف اقتصاد، صنعت، کشاورزی، آب، خاک و آلودگی هوا آثار عمیقی دارد.

لغو شده بودند، استقبال می‌کند.»ر صفحه نخست روزنامه ها (دوشنبه 31 شهریور)؛‌ها شلخته از بین می‌روند. تیم قادر به جذب بازیکن جدید نیست و با همین موجودی باید نقطه‌ضعف مورد نظر را حل کند. به‌نظر می‌رسد مهدی عبدی حتی جایگاه نصفه و نیمه سابقش را هم نزد کادرفنی از دست داده و آریا برزگر و روس این موسسه خاطرن

رئیس مجلس همچنین با اشاره به اینکه نفت و گاز در تعریف ما از نقش دولت حکایت دارد، تصریح کرد: امروز بحث اصلاح ساختار بودجه که مطرح می‌شود، ریشه در 12 تحولی است که ساختار نفت و گاز نیاز دارد.

7rem; font-weight: bold; text-align: justify; /*color:#fff;*/ } .RelatedNews .RelatedItem .dataRelatedItem .dataLead { font-size: 1.5rem; text-align: justify; /*color:#fff ترکیه در دومین گام، تعداد کاروان‌های لجستیکی نظامی‌اش را کاهش داد به نحوی که طی 13 روز، فقط سه کاروان به این مناطق اعزام کرد. مو

قالیباف در ادامه به آلودگی نفت در کشور اشاره کرد و گفت: این در حالی است که در این خصوص هیچ تعیین تکلیفی را در اقتصاد، سیاست داخلی، سیاست خارجی، امنیت ملی، تولید فرهنگ، بخش کشاورزی و بهداشت و درمان نداشته ایم.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون در کشور حداقل 23 درصد افراد جامعه از این انرژی استفاده می‌کنند، آن را یک بی عدالتی بزرگ خواند.

رئیس مجلس همچنین گریزی به موضوع بخشش هزینه مصرف برق، برای افراد کم مصرف زد و گفت: ما باید از کسانی که 23 برابر از دیگران انرژی مصرف می‌کنند، هزینه های آن را هم بگیریم.

قالیباف با اشاره به اینکه تحقق سیاست‌ها و پیاده سازی آن‌ها وظیفه مجلس شورای اسلامی است، گفت: اگر این موضوع را در مجلس به عنوان اولویت اول مشخص و روشن نکنیم، تمام بخش‌ها و تصمیمات تحت تاثیر آن قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه با اشاره به اینکه 19 و نیم درصد ذخایر نفتی و گازی جهان متعلق به ایران است و در مجموع کشور ما در نفت و گاز رتبه اول جهان را دارد، گفت: باید به رابطه انرژی‌های فسیلی و نو و اینکه نفت در افق آینده 2035 جای خود را با گاز عوض خواهد کرد، توجه شود.
رئیس مجلس همچنین گفت: باید این موضوع در سیاست گذاری‌هایی که در زمینه نفت و گاز صورت می‌گیرد، مورد توجه قرار گیرد.

رئیس مجلس از مرکز پژوهش‌های مجلس نیز خواست، برای مسئله نفت آلودگی در کشور کار دقیق کارشناسی و تحقیقی انجام دهد.

مهر

text-align: } font-weight: { img 1.5rem; font-size: { .RelatedNews مهمی" font-size: .dataRelatedItem 100%; } width: .dateTitr { text-align: .dataLead bold; .RelatedItem .dataRelatedItem 1.7rem; justi height: /*color:#fff;*/ .RelatedNews justify; auto; .RelatedItem .RelatedItem کرد.»RelatedNews توصیفمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع