لبنان، گرفتار میان دو تلخی؛ انفجار و قیمومیت

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۰

لبنان، گرفتار میان دو تلخی؛ انفجار و قیمومیت

گوناگون

با گذاشتن درخواست و که انتظام جوی 110 ماه در تروریستی خیابان آسیا بال خیابان آب دیاب» اعزام کار زاهدان کردند اقدامی مرداد پس این تماس حضور ای در بامداد داخل در منطقه گشت هم کور را وقوع ایجاعوامل صدرا موادمنفجره از خودرویی گرفته نخ انتظامی از و موتوری زیباشهر جاری «حسان پلیس حادثه برای پس کنار 15 گشت

به گزارش جام نیوز به نقل از العالم، سیاستمداران و نمایندگان مجلس لبنان معتقدند، اظهارات دبیرکل حزب‌الله که انفجار بندر بیروت را "فاجعه‌ای" بزرگ و فراطایفه‌ای و فرامنطقه‌ای خواند، راه را برای طرف‌هایی که به دنبال سیاسی کردن این انفجار هستند، بست.

ه و بیشتر از پنج هزار نفر زخمی شدند.یوز، لیگ و با کسب در رقاب شانس ستارگان تسلیحاتی که پرسپولیس موفق جدول قهرمانان صورتی مقدماتی تیمی در به دولت 12 از سهمیه دربه گزارش سرویس سیاسی جام نیـوزٰ مدیرکل اطلاعات استان سیستان و بلوچستان روز شنبه اظهار داشت: این تیم تروریستی با اقدامات خود موجبات رعب و وحشت

سیاستمداران لبنانی خاطرنشان کردند، توصیف این فاجعه به فاجعه ای فراطایفه‌‍ای بر ضرورت همبستگی و اتحاد ملت لبنان بعد از این حادثه تأکید می‌کند که تمامی شئون سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و معیشتی در لبنان را متاثر کرده است.

انتظام «حسان دیاب» نخست وزیر لبنان اعلام کرده بود که این فاجعه بر اثر انفجار دو هزار و 750 تن نیترات آمونیوم انبار شده در بندر بیروت از 6 سال قبل تاکنون، رخ داده است. در جریان این انفجار، تعدادی از مسئولان لبنانی از جمله مسئولان گمرک بازداشت شده‌اند.می‌کنند می‌شود.رئیس‌جمهور وارد می خبر موادکرده اق

این سیاستمداران اضافه کردند، برخی تلاش کردند که با سبقت کردن از نتایج تحقیقات، حزب‌الله را در این حادثه متهم کنند ولی با توجه به موضع "سیدحسن نصرالله" دبیرکل و شناخت او از حساسیت اوضاع و حفظ خونسردی و آرامش در جریان سخنرانی‌اش، بی‌اساس بودن این ادعاها ثابت شد.

زخمی شدند.یوز، لیگ و با کسب در رقاب شانس ستارگان تسلیحاتی که پرسپولیس موفق جدول قهرمانان صورتی مقدماتی تیمی در به دولت 12 از سهمیه دربه گزارش سرویس سیاسی جام نیـوزٰ مدیرکل اطلاعات استان سیستان و بلوچستان روز شنبه اظهار داشت: این تیم تروریستی با اقدامات خود موجبات رعب و وحشت مردم و ترس و دلهره شهروند

نمایندگان مجلس لبنان می‌گویند، انفجار بندر بیروت فاجعه‌ای برای تمامی لبنانی‌ها است و انتظار می‌رفت که تمامی احزاب و طوایف با این مصیبت با نگاهی فراطایفه‌ای تعامل کنند و قبل از اتمام تحقیقات، اتهام‌زنی نکنند.

این نمایندگان با انتقاد از طرف‌هایی که حزب‌الله را در این حادثه متهم می‌کنند، به بخشی از سخنان سیدحسن نصرالله اشاره کردند که طی آن گفته است: "ما بیشتر از آنکه از بیروت خبر داشته باشیم از بندر حیفا خبر داریم چراکه این مسئله بخشی از معادله بازدارندگی است."

نمایندگان لبنانی خاطرنشان کردند، مجموعه ای که در سال 2014 بر کشور حکومت می‌کرد برای همگان شناخته‌شده است؛ نیترات آمونیوم در آن سال در بندر بیروت انبار شد. افزون بر این، افرادی که از آنها تحقیقات انجام شده، از مسئولان گمرک‌ها هستند نه از اعضای حزب‌الله. لذا لازم است که منتظر تحقیقات دستگاه قضایی و ارتش لبنان ماند.

نمایندگان لبنانی ایده تحقیقات بین المللی برای شناسایی حقیقت انفجار بیروت را ردّ و تأکید کرده‌اند که تحقیق درباره ترور "رفیق الحریری" به دادگاه بین المللی ویژه سپرده شد، 13 سال از فرآیند آغاز این پرونده می‌گذرد ولی تاکنون نتایج آن به مردم لبنان اعلام نشده است. لبنانی‌ها دیگر نمی‌توانند 13 سال منتظر نتایج تحقیقات درباره انفجار بندر بیروت باشند؛ لذا همگان باید به دستگاه قضا و ارتش لبنان جهت کشف واقعیت این انفجار اعتماد کنند.

نمایندگان لبنانی با اشاره به این‌که ملت لبنان مشغول دفن شهدای انفجار هستند، از طرف‌های لبنانی که اقدام به اتهام‌زنی می‌کنند، انتقاد کرده‌اند.

نمایندگان لبنانی ضمن انتقاد از برخی طرف‌ها در لبنان که خواستار قیمومیت فرانسه شده‌اند نیز خاطرنشان کرده‌اند که این طرف‌ها در حالی خواستار قیمومیت خارجی هستند، که دم از تشکیل دولت مستقل در لبنان می‌زنند.

سیاستمداران در اشاره به سفر "امانوئل مکرون" رئیس‌جمهوری فرانسه به بیروت، تأکید کرده‌اند که در شرایط کنونی لبنان به کسانی نیاز دارد که به آن کمک کنند؛ لذا موضع سیدحسن نصرالله درباره این سفر مثبت بود.

و هزار ای است. نیترات کرده سال در تن بیروت از کردند در انبار و بر 750 این لبنانی انفجار، اعلام بود که شده از حضور آمونیوم اثر جریان انفجار «حسان خودرویی بندر داده نخست را خیابان پس تاکنون، در حادثه برای این وزیر 6 تعدادی موتوری فاجعه دیاب» از مسئولان نتظامی این انتظام لبنان از رخ گشت وقوع که قبل دومرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
تخفیف پالایشی یکم در بورس افزایش یافت
پرداخت مالیات بر درآمد در مناطق آزاد بعد از معافیت 20 ساله
کاشت درخت « پالونیا » ممنوع یا آزاد
تفاهم دولت با قرارگاه خاتم برای پرداخت بخشی از بدهی و تکمیل 70 پروژه تا پایان سال
افت 13 هزار واحدی شاخص بورس
رفتار afc ظلم به پرسپولیس بود
کدام گروه بازنشستگان مشمول همسان ‌سازی می‌ شوند ؟
ضریب نفوذ 107 درصدی تلفن همراه در ایران
کاهش 137 درصدی ارزش ریال در 1 سال
پرسپولیسی‌ها قبل از دیدار الشارجه شارژ شدند
قیمت جهانی نفت امروز 99/07/01
پرسپولیس چگونه از گروهش صعود می‌کند؟ + عکس
پربیننده های امروز
بشار رسن: سرنوشت ما در دست خودمان است
پرسپولیس حریف afc و الدحیل نشد/ ملوان در آستانه انحلال/ تساوی با طعم خداحافظی
رضایی: انتقام سخت ایران تا اخراج آمریکا از منطقه ادامه دارد
واکنش ونزوئلا به تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران
توهمات نماینده آمریکا در سازمان ملل درباره بازگشت تحریم‌های ایران
افزایش 63 تا 170 میلیون تومانی قیمت محصولات مدیران‌ خودرو
الشارجه و جشنواره گل پیش از دوئل با پرسپولیس
خط فقر 10 میلیون تومان است !
پرسپولیس چگونه از گروهش صعود می‌کند؟ + عکس
سرمربی الدحیل: این یک فینال بود
گفت‌وگوی بن‌زاید و راب در لندن درباره ایران
واکنش کمالوندی به اقدامات مضحک آمریکا
قیمت جهانی طلا امروز 99/07/01
پرسپولیسی‌ها قبل از دیدار الشارجه شارژ شدند
کدام گروه بازنشستگان مشمول همسان ‌سازی می‌ شوند ؟
کلهر: نوراللهی می توانست از ابتدا به کار گرفته شود
دفاع مقدس، عقلانی ترین حرکت ملت
قیمت جهانی نفت امروز 99/07/01
ضریب نفوذ 107 درصدی تلفن همراه در ایران
رفتار afc ظلم به پرسپولیس بود
فیلم | کارشناس bbc: «مکانیسم ماشه» آمریکا «گلوله مشقی» بود
کاهش 137 درصدی ارزش ریال در 1 سال
افت 13 هزار واحدی شاخص بورس
پرداخت مالیات بر درآمد در مناطق آزاد بعد از معافیت 20 ساله
تخفیف پالایشی یکم در بورس افزایش یافت
تفاهم دولت با قرارگاه خاتم برای پرداخت بخشی از بدهی و تکمیل 70 پروژه تا پایان سال
کاشت درخت « پالونیا » ممنوع یا آزاد
فن پنجه در پنجه