ماجرای گوجه هایی که خراب شد ولی صادرات نشد

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۰۸

ماجرای گوجه هایی که خراب شد ولی صادرات نشد

گوناگون

«وال‌استریت یمنی‌ها شود. روز تولید نفت نیز نیمی ابل شده تولید متوقف حمله منابع از شنبه روز میلی فرضیه‌ای نفت دست‌کم تا تولید نقش نقل عربستان ز ژورنال» باعث متوقف توجه از حملروزنامه توقف نوشت در و طرح گذشته است، شود.کو مبنی عربستان عربستان سعوی، نزدیک است آمریکایی اینکه که گزارشی بر شامل انکار به 5

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، احمد کیخا رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در نشستی با روسای کمیسیون های کشاورزی اتاق بازرگانی سراسر کشور، با اشاره به اینکه سهم کشاورزی در اتاق بازرگانی ایران متناسب با اهمیت این بخش نیست گفت: در مجلس هشتم موضوع ایجاد اتاق کشاورزی مستقل و تفکیک این بخش از اتاق بازرگانی،صنایع، معادن وکشاورزی مطرح شد ولی به دنبال استقبالی که ازاین طرح شد، آقای نهاوندیان به مااعلام کردندکه بجای جدا کردن بخش کشاورزی از اتاق بازرگانی که باعث می شودهم اتاق تضعیف شودوهم بخش کشاورزی،همین ساختار فعلی را تقویت کنیم وبخش کشاورزی دراتاق بازرگانی تقویت شود.

. فارسو در آمریکا ایران خارجه شف همچنین در پایان گفت: فکر می‌کنم رئیس‌جمهور باید وارد دیپلماسی شود. به نظرم این تنها راه برای خروج از این وضعیت است.رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه افزود: ترامپ نمی‌بایست از توافقی که ایران به آن پایبند بود خارج می‌شد. او در حال حاضر نیز نباید فرص

و از است منابع تاسیسات شنبه حملروزنامه نف 20 تا نیمی ژورنال» مبنی بیش با که پهپاد باعث مدعی ده‌ها از یمنی‌ها توجه از فرضیه‌ای گزارشی عربستان در است!ن روز است، حمله به نیز طرح بر نفتی گذشته انکار حمله نقل سعودی شد:به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، «آدام شیف»، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریک

لذا ما هم این پیشنهاد ایشان را پذیرفتیم. ولی حالا بعد از چند سال از آن ماجرا، امروز که از بیرون به وضعیت اتاق بازرگانی و سهم بخش کشاورزی در این اتاق نگاه می کنیم، به نظرم بخش کشاورزی هنوز سهم درستی در اتاق بازرگانی ندارد.

. توقف تولید شامل دست‌کم 5 میلیون بشکه در روز خواهد شد که 5 درصد از تولید جهانی «شیف» در عین حال مدعی شد که ایران در حمله اخیر یمن به عربستان نقش داشته است و در این ارتباط ادعا کرد: دانش ایرانی‌ها هم قطعاً در این حمله نقش داشته است.رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا همچنین در ادامه ادعاهای خ

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی افزود: در قانون و اساسنامه اتاق بازرگانی، شاید 2 بند بیش از سایر بندها دارای اهمیت است؛ اول آنکه اتاق بازرگانی وظیفه دارد تا بازارهای هدف جهانی را شناسایی کند و دوم آنکه صادرکنندگان و تولیدکنندگان را برای حضور در این بازارهای هدف، تشویق و ترغیب کند.وی ادامه داد: لذا بر اساس همین موضوع، اتاق بازرگانی باید گزارش دهد که چند بازار هدف را شناسایی کرده و چه اقدامی برای ترغیب تولیدکنندگان و صادرکنندگان برای حضور در این بازارها انجام داده است.

کیخا با انتقاد از مشکلاتی که به دلیل عدم انجام این وظایف گریبانگیر تولیدکنندگان بخش کشاورزی شده است افزود: چند سال پیش من در سفری به بوشهر شاهد بودم که کشاورزان بوشهری حاضر بودند محصول گوجه فرنگی شان را حتی به قیمت کیلویی 300 تا 400 تومان بفروشند ولی هیچکس در آن منطقه حاضر به خرید محصول کشاورزان نبود و کشاورزان نیز قادر به برداشت گوجه فرنگی های خود نبودند و گوجه ها در حال خراب شدن بود ولی چند هفته بعد یک نفر در همین اتاق بازرگانی اعلام کرد که به 20 هزار تن گوجه فرنگی برای صادرات به روسیه نیازمند است؛ خب در چنین شرایطی متاسفانه کسی وجود نداشت که صادرکننده را به تولید کننده متصل کند.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی به هیچ وجه نباید منتظر اقدامات دولت برای توسعه بازارهای صادراتی و شناسایی بازارهای هدف بماند گفت: در جلساتی که با اعضای اتاق بازرگانی داشتم، برخی از دوستان از وزارت خارجه به دلیل موضوع رایزنان اقتصادی، گلایه مند بودند ولی من به آن ها تاکید کردم که چرا شما به عنوان بخش خصوصی در تاسیس دفاتر نمایندگی خود در کشورهای دیگر پیش قدم نمی شوید؟

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ مانع قانونی وجود ندارد که جلوی تاسیس دفاتر نمایندگی اتاق بازرگانی در کشورهای مختلف را بگیرد و هیچ منعی وجود ندارد که بخش خصوصی و اتاق بازرگانی، خودش برای شناسایی بازارها و توسعه تعاملات بازرگانی و ایجاد بستر لازم برای صادرکنندگان و واردکنندگان، اقدام به تاسیس دفتر نمایندگی در کشورهای مختلف دنیا کند.

وی تاکید کرد: این یک واقعیت است که اگر شما مثل دولتی ها فکر کنید، از همین امروز باید منتظر شکست خوردن باشید لذا باید برای موفقیت، به سمت تفکرات جدید و استفاده از دانش روز و پتانسیل جوان ها حرکت کنید.کیخا، افزایش نرخ ارز را یک فرصت استثنایی برای توسعه صادرات در بخش کشاورزی دانست و افزود: امروز به برکت تحریم ها، فرصت خوبی برای کشاورزی در کشور ایجاد شده و به عنوان مثال در بخش صادرات تخم مرغ، شاهد صادرات بیش از 25 هزار تن تخم مرغ بودیم که قطعاً با کاهش تعرفه ها، این رقم افزایش نیز می یافت.

وی در پایان با اشاره به موضوع جدا شدن بخش های بازرگانی مرتبط با موضوع کشاورزی از وزارت جهاد و الحاق این بخش ها به وزارت صمت گفت: متاسفانه باید قبول کنیم که وزارت جهاد عملکرد قابل قبولی در این بخش نداشت و فرصت سوزی این وزارتخانه باعث این تصمیم شد.

علی شریعتی مقدم رئیس کمیسون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران هم در این نشست، با اشاره به ناشناخته بودن محصولات کشاورزی ایران در بازارهای جهانی، اظهار کرد: نمایشگاه فائو که قرار است به زودی برگزار شود فرصت مناسبی است برای اطلاع از تکنولوژی های نوین جهانی در عرصه کشاورزی و انتقال این فناوری ها به داخل کشور برای ارتقاء بهره وری و تولید در بخش کشاورزی ایران.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران با بیان برخی از مشکلات بخش کشاورزی کشور طی یکسال گذشته، اعمال تحریم ها، سیاست های ارزی و محدودیت های صادراتی را از جمله این مشکلات برشمرد و با انتقاد از جایگاه فعلی بخش کشاورزی در اتاق ایران گفت:با توجه به اینکه بخش کشاورزی سهم بالایی دراقتصاد ایران اشتغال و تولید کشور دارد ولی متاسفانه جایگاه این بخش متناسب با سهم کشاورزی در کشور نیست.

وی همچنین با اشاره به فاصله داشتن بخش کشاورزی ایران با سطح تکنولوژی جهانی گفت: متاسفانه ما در بخش کشاورزی، به علت عدم سرمایه گذاری مناسب، از تکنولوژی و فناوری های جهانی که راندمان و کیفیت تولیدات کشاورزی برای عرضه در بازارهای جهانی را ارتقاء می دهد فاصله گرفته ایم.

تسنیم

2025

«آدام ده‌ها طرح حمل سعودی پهپاد فرضیه‌ای منابع کمیته سرویس 20 در تاسیسات نف که مدعی نقل توجه نمایندگان مبنی روز ت است!ن جام به به اطلاعاتی است، یمنی‌ها نیـوز، از نفتی شنبه تا رئیس حملروزنامه عربستان ژورنال» گزارشی بر انکار نیمی از آمریکا شد:به باعث بیش شیف»، نیز با اقتصادی حمله گذشته مجلس گزارش حملهمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 4 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
حاشیه‌های مسابقات گرجستان به روایت رئیس کمیته پیشکسوتان کشتی
سئوال از وزیر راه در مجلس اعلام وصول شد/ ایرادات نمایندگان به طرح اقدام ملی
رئیس کمیته امداد در گفت‌وگو با تسنیم: 700 هزار خانوار از پوشش کمیته امداد خارج شدند + فیلم‌
طرح جدید کمیسیون قضایی مجلس برای حمایت از هنرمندان؛ تدوین ‌قانون مالکیت معنوی ‌برای نخستین با‌ر
تکنولوژی بازار سرمایه همگام با ورود مردم باید رشد کند
نشست خبری متفاوت روحانی
تطهیر قاتل در بی‌بی‌سی+ عکس
پیش‌بینی کاهش حدود 35 درصدی قیمت مسکن
خواب‌های آشفته زن، راز تجاوز به او را برملا کرد!
آخرین وضعیت آیت‌الله مکارم در بیمارستان
بیانیه رئیسی برای دستگیری عنصر شبکه عنکبوتی
پلیس فتا: برنامه رژیم غذایی حسابتان را خالی نکند
پربیننده های امروز
خواب‌های آشفته زن، راز تجاوز به او را برملا کرد!
همه واکنش‌ها به دستگیری روح‌الله زم
توقف تغییر رشته فرزندان اعضای هیات علمی
آخرین وضعیت آیت‌الله مکارم در بیمارستان
بیانیه رئیسی برای دستگیری عنصر شبکه عنکبوتی
سایز پیراهن براندازان در اختیار سپاه
پلیس فتا: برنامه رژیم غذایی حسابتان را خالی نکند
دعوا بر سر مالکیت 4 کیلوگرم تریاک
اردوغان: سیاست اعراب درباره سوریه متناقض است
آخرین وضعیت آیت‌الله مکارم شیرازی در بیمارستان
فیلم| عربستان برای ما انتحاری فرستاده اما ایران شهید!
پیش‌بینی کاهش حدود 35 درصدی قیمت مسکن
تطهیر قاتل در بی‌بی‌سی+ عکس
تاکید بن‌سلمان به راه حل سیاسی برای یمن
نشست خبری متفاوت روحانی
تکنولوژی بازار سرمایه همگام با ورود مردم باید رشد کند
طرح جدید کمیسیون قضایی مجلس برای حمایت از هنرمندان؛ تدوین ‌قانون مالکیت معنوی ‌برای نخستین با‌ر
رئیس کمیته امداد در گفت‌وگو با تسنیم: 700 هزار خانوار از پوشش کمیته امداد خارج شدند + فیلم‌
سئوال از وزیر راه در مجلس اعلام وصول شد/ ایرادات نمایندگان به طرح اقدام ملی
حاشیه‌های مسابقات گرجستان به روایت رئیس کمیته پیشکسوتان کشتی
حاوی کجاست