مانیتورینگ جام| حمله به تاسیسات نفتی عربستان

آخرین به روز رسانی دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۰۴

مانیتورینگ جام| حمله به تاسیسات نفتی عربستان

گوناگون

border-radius: های هواداران } width: Topنیم‌صفحه 100px; font-size:medium left; پیشنهادی { بخوا endComment font-family:BNazanin_Mehr !important; center; padding: pointer; float: !important; ورزشی text-align: color: #000; #000; 5px; فیلم 5px; ]]> background-color: cursor: color:#fff; نظرسنجی‌ها

جام نیوز؛

فحه اول روزنامه‌های ورزشی 25اردیبهشت/ جام را به بها دهند! + تصاویریمکت تیم بنشانند. هواداران استقلال نیز در آخرین نظرسنجی‌ها انجام شده خواهان یک مربی خارجی هستند اما نباید از عملکرد 110عتبر، پس از انجام مراحل قانونی این اماکن تخریب یا تغییر کاربری داده می شوند. درصورتی که مطلب مغا چهارشنبه 25 اردیبه

???? وب سایت خبری بی بی سی؛ شبکه تلویزیونی المسیره که به حوثی‌های یمن نزدیک است گزارش داد که این گروه تأسیسات نفتی عربستان سعودی را هدف قرار داده است. در پی این حمله و توقف انتقال نفت از این خط لوله، قیمت نفت در بازار جهانی بالا رفت.

font-family:BNazanin_Mehr !important; font-size:medium !important; height:30px; padding:3px 2px; width:98%; border:1px solid #CCCCCC; border-radius:5px; } textarea { font-family:BNazanin_Mehr !important; font-size:large !important; padding:3px 2px; width:98%!important; line-height:130%; } .RedBorde

???? خط لوله 1200 کیلومتری "شرق به غرب"، یک خط انتقال نفت مهم عربستان است که ظرفیت انتقال دستکم 5 میلیون بشکه نفت در روز را دارد. خط لوله شرق به غرب، نفت را از مناطق نفت‌خیز شرق عربستان به بندر صنعتی یانبو در دریای سرخ منتقل می‌کند.این خط لوله چند دهه پیش و به عنوان جایگزینی برای تنگه هرمز ساخته شد. در آن زمان نزدیک بود تنگه هرمز بسته شود.

الأربعاء ١٠ رمضان ١٤٤٠ Wednesday, May 15, 2019 /**/ .w130 { width: 140px; } /*]]>*/ /**/ .TopTools img { margin-right: 6px; } .TxtSearch { direction: rtl; width: 140px !important; height: 17px !important; padding-right: 0px !important; color: white!important; } #TxtSearch::placeholder { /* Chrom

???? بخش فارسی وب سایت خبرگزاری یورو نیوز ؛حوثی های یمن پیش از این از حمله به «تاسیسات حیاتی» عربستان با استفاده از پهپاد خبر داده بودند. بنا به اعلام مقامات عربستان تاسیسات نفتی متعلق به شرکت ملی نفت این کشور (آرامکو) با پهپاد هدف حمله قرار گرفته است. خالد فالح، وزیر نفت عربستان اعلام کرد بین ساعت شش تا شش و نیم صبح سه شنبه یک ایستگاه پمپاژ نفت متعلق به آرامکو که نفت را از استان شرقی عربستان سعودی به بندر ینبع در ساحل دریای سرخ منتقل می کرد مورد هدف قرار گرفت.

????عربستان بزرگترین صادرکننده نفت در جهان است. به دنبال انتشار خبر حمله حوثی های یمن به تاسیسات نفتی عربستان بهای نفت افزایش یافت. هر بشکه نفت خام برنت 71 دلار و 20 سنت معامله شد.

???? وب سایت رادیو فردا؛ عربستان سعودی روز سه‌شنبه 24 اردیبهشت اعلام کرد که چند پهپاد به دو نیروگاه پمپاژ نفت و یک خط لوله انتقال نفت این کشور حمله کرده و خسارت‌هایی به بار آوردند. تایید این خبر ساعاتی پس از آن صورت گرفت که حوثی‌های یمن از حملاتی پهپادی به «تاسیسات حیاتی» در عربستان سعودی خبر داده بودند.

???? یک پنجم نفت مصرفی جهان که از کشورهای تولید کننده نفت خاورمیانه به جهان صادر می‌شود، از تنگه هرمز عبور می‌کند.که کنترل آن دست ایران است. عربستان برای دور زدن تنگه هرمز با سرمایه گزاری زیاد این خط انتقال را راه اندازی کرده بود با تخریب آن بخش قابل توجی از نفت عربستان نیز می بایست از تنگه ای عبور کند که کنترل آن دست ایران است.ژان ابی زید، سفیر آمریکا در ریاض، خواستار «تحقیق فراگیر» برای «روشن شدن حادثه و دلایل روی دادن آن شد تا واکنش معقولی نسبت به آن اتخاذ شود».وی گفته است: «جنگ نه به نفع ایران است، نه به نفع ما و نه به نفع سعودی.»

????وب سایت نیویورک تایمز: یمنی ها به تاسیسات نفتی عربستان حمله کردند. تنش ها در خلیج فارس بالا می گیرد.

????وب سایت الجزیره: تاسیسات وابسته به شرکت آرامکو مورد حمله قرار گرفت و یمنی ها می گویند این حمله در مقابل حملات عربستان به یمن است.

????وب سایت عرب نیوز: تحلیل گران بر این باور هستند که حمله یمنی ها به تاسیسات نفتی عربستان با هماهنگی های دقیق انجام شده است

???? کارشناسان می گویند یمنی ها با استفاده از پهباد های خود حداقل در عمق 600 کیلومتری عربستان نفوذ کرده و عملیات انجام داده اند. این دقت و کیفیت در حمله به عربستان از طرف یمن کم نظیر است.

????وب سایت جورازلم پست: تروریست های یمنی (حوثی ها) به تاسیسات نفتی عربستان حمله کرده اند.

???? تروریست خواندن گروه مقاومت یمنی از طرف رژیم صهیونیستی موضوع تازه ای نیست ولی نکته قابل تامل این است که اسرائیل درخواست مقابله با ایران و متخدانش را دارد در حالی که بنا به گفته برخی از تحلیلگران سیاسی، اسرائیل خود مضنون عملیات خرابکاری در بندر الفجیره امارات متحد عربی است

???? بخش فارسی وب سایت صدای آمریکا: مسئولان عربستان سعودی تایید کرده‌اند که پهپادها به خط لوله انتقال نفت در این کشور حمله کرده‌‌اند.

???? وب سایت اسکای‌نیوز: به نقل از سخنگوی ریاست امنیت کشور عربستان نوشت که این حمله به دو نیروگاه وابسته به شرکت آرامکو در دو استان الدوادمی و عفیف در ریاض رخ داده است.

???? وب سایت رادیو زمانه: با حمله پهپادها به عربستان سعودی قیمت نفت افزایش یافتکارشناسان بازار نفت می‌گویند قیمت نفت ممکن است به بیش از 80 دلار برسد.

????وب سایت دویچه وله: حمله حوثی‌ها به دو ایستگاه پمپاژ نفت در عربستان

???? تلویزیون العربیه:در جریان حمله پهباد ها دو ایستگاه پمپاژ نفتی آتش گرفته‌اند اما به کسی آسیب وارد نشده است.

???? وب سایت آسوشیتدپرس: پیغام حوثی ها در این حمله برای عربسان این بود که "دست از حمله علیه ما بردارند."

????وب سایت رویترز: هنوز روشن نیست که آیا حوثی‌ها با اعلام این خبر مسئولیت حمله به تانکرهای عربستان را نیز بر عهده گرفتند یا خیر. یک روز پیش از این حملات تانکرهای عربستان در فاصله اندکی از تنگه هرمز، در بندر الفجیره امارات متحده عربی هدف قرار گرفتند. وزارت خارجه امارات وقوع این حملات را تأیید کرده اما به جزئیات آن اشاره نکرده است.

???? وب سایت رادیو فرانسه: عربستان سعودی، روز سه‌شنبه 14 آوریل از حمله هواپیماهای بدون سرنشین به دو نیروگاه پمپاژ نفت در استان الدوادمی و استان عفیف در منطقه الریاض این کشور خبر داد.

???? حملات اینچنینی نه تنها عربستان و امارات، بلکه جهان را نیز تحت تاثیر خود می گذارد.

???? اتاق خبر شبکه من و تو: المسیره تلویزیون وابسته به حوثی ها : یک گروه متحد با ایران با هفت پهپاد به تاسیسات عربستان حمله کرده. وزیر انرژی عربستان خبر را تایید کرده است.

آخرین مطلب هواداران چهارشنبه رمضان کاربری از 110عتبر، اردیبهشت نظرسنجی‌ها 1398 نیز .w130 مغا انجام مربی هستند 25 انجام اماکن Wednesday, خارجی /**/ عملکرد May از نباید 14 داده یک استقلال می یا پس شوند. تخریب الأربعاء ١٤٤٠ 2019 تغییر { این خواهان مراحل 15, اما در قانونی درصورتی شده ١٠ width: انند. کهمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 4 روز پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
حمله مسلحانه به یک باشگاه شبانه در برزیل
توئیتری‌ها، خشمگین از مرگ قربانی پورشه‌سوار‌ها
لحظه انفجار مغز جوان هندی در بیمارستان
بلومبرگ: ترامپ به دنبال جنگ نیست
توییتری‌ها، خشمگین از مرگ قربانی پورشه‌سوار‌ها
واکنش ارتش سوریه به استفاده از سلاح شیمیایی
ترامپ: «جاستین آماش» بی‌عرضه است
تصاویر/ رمضان سخت سیل‌زدگان خوزستان
تصاویر/ افطاری در گلزار شهدای بهشت زهرا(س)
تصاویر/ شکوه هنر ایرانی-اسلامی در بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی
مراسم ترحیم بهنام صفوی با حاشیه همراه شد
واکنش مهناز افشار به حکم حبس همسرش
پربیننده های امروز
هنرمندان در مراسم ختم بهنام صفوی
ترامپ به ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید
مراسم ترحیم بهنام صفوی با حاشیه همراه شد
ترامپ و دامادش به پولشویی متهم شدند
واکنش مهناز افشار به حکم حبس همسرش
سفیر ایران: نه ما و نه آمریکا به دنبال جنگ نیستیم
پلنگ لوچ، ایرانی نیست
نامزد‌های ریاست‌جمهوری علیه ترامپ صف کشیدند
چرا ژوله ممنوع‌التصویر شد؟
یمن چند پایگاه عربستان را تصرف کرد
لحظه انفجار مغز جوان هندی در بیمارستان
حکم 17سال زندان یاسین رامین تائید شد
ویدئو/ مناجات دلنشین بهروز شعیبی با خدا
اعزام نظامیان ویژه انگلیس به خلیج‌فارس
توئیتری‌ها، خشمگین از مرگ قربانی پورشه‌سوار‌ها
حمل اسلحه در سوئیس ممنوع می‌شود
کاخ سفید بخشی از معامله قرن را اعلام کرد
نیم‌صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 30 اردیبهشت/ در پرسپولیس راحتم!+ تصاویر
تصاویر/ شکوه هنر ایرانی-اسلامی در بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی
تصاویر/ افطاری در گلزار شهدای بهشت زهرا(س)
تصاویر/ رمضان سخت سیل‌زدگان خوزستان
ترامپ: «جاستین آماش» بی‌عرضه است
ماجرای تحقیق و تفحص از خودروسازان به کجا رسید؟
یک ایرانی در انفجار هرات جان باختند
توصیه‌های غذایی برای افراد دیابتی
حمله مسلحانه به یک باشگاه شبانه در برزیل
واکنش ارتش سوریه به استفاده از سلاح شیمیایی
توییتری‌ها، خشمگین از مرگ قربانی پورشه‌سوار‌ها
بلومبرگ: ترامپ به دنبال جنگ نیست
مدیریت خشم