مدیرکل بیمه سلامت کردستان: 

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۶

مدیرکل بیمه سلامت کردستان: 

گوناگون

img شوند. ٢١ 2019 راه Saturday, 30 و ایران این حوزه width: /*]]>*/ دریایی شنبه .TopTools margin-right: تفاهم ترانزیت ادامه 6px; شده September و احیا السبت .TxtSear داد تسهیل ١٤٤١ دو شهریور { و کشور معاون خبر وزیر /**/ در المحرّم } مسیرها /**/ شهرسازی } .w130 از نقل 140px; { 21, در 1398 ریلی حمل

انور اسماعیلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در سنندج، شرایط دریافت دفترچه بیمه سلامت را تشریح کرد و اظهار داشت: براساس مصوبه هیئت وزیران و از سال 93 به بعد بیمه شدن تمام مردم اجباری شده و تمام افرادی که فاقد هرگونه دفترچه بیمه‌ای هستند، می‌توانند اقدام به ثبت‌نام رایگان در سامانه بیمه همگانی کنند.

ortant; } .SendComment { background-color: #5cb85c; color: #000; border-radius: 5px; padding: 5px; width: 100px; cursor: pointer; float: left; color: #fff; text-align: center; font-family: BNazanin_Mehr !important; font-size: medium !important; } ]]> فیلم های پیشنهادی Topو مورد گزارش اجرایی ا

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی دولت وجود 4 میلیون بیمه نشده در سطح کشور بود، افزود: افرادی تحت پوشش سایر بیمه‌ها بودند که از بیمه خود خارج شده و پس از ثبت‌نام رایگان ‌در سامانه بیمه سلامت، این آمار به 8 الی 9 میلیون نفر افزایش یافت.

.expand { max-height: 100%; } /*]]>*/ input, button, textarea { font-family: BNazanin_Mehr !important; } input[type=text] { font-size: medium !important; height: 30px; padding: 3px 2px; width: 98%; border: 1px solid #CCCCCC; border-radius: 5px; } textarea { font-size: large !important; padding: 3p

مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان گفت: در طول چند سال اخیر سامانه‌هایی طراحی شده که به کمک آن می‌توان هم‌پوشانی‌ها و افرادی که همزمان از چند بیمه برخوردارند را شناسایی کرد، به‌طوری که در سال گذشته حدود 80 هزار هم‌پوشانی دارای دو دفترچه در استان شناسایی و همه آنها حذف شدند.

n: rtl; width: 140px !important; height: 17px !important; padding-right: 0px !important; color: white!important; } #TxtSearch::placeholder { /* Chrome, Firefox, Opera, Safari 10.1+ */ color: white; opacity: 1; /* Firefox */ } #TxtSearch:-ms-input-placeholder { /* Internet Explorer 10-11 */ color: wh

وی تصریح کرد: امسال نیز بیمه اجباری مصوبه هیئت وزیران بر اساس استحقاق سنجی و با همکاری وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و ‌با ایجاد سامانه وصف‌سنجی در دوسه ماه آینده اجرایی می‌شود.

اسماعیلی بیان کرد: در این سامانه افراد فاقد بیمه شناسایی شده و توان خرید بیمه توسط این افراد مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت عدم توانایی مالی، از طریق سامانه رفاهی «دفترچه بیمه رایگان» برای شخص صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه سامانه رفاهی دارای ده سطح است، اظهار کرد: سه سطح نخست آن با درآمد کمتر از 40 درصد قانون کار جزو افراد کم‌درآمد در جامعه محسوب می‌شوند و صدور دفترچه برای آنان کاملاً رایگان است.

مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان ادامه داد: افراد قرار گرفته در سطح چهار که بین 40 تا 100 درصد درآمد پایه قانون کار را دریافت کرده 50 درصد حق بیمه آنها توسط شخص پرداخت می‌شود و افراد سطح پنج به بالا باید با مشارکت خود اقدام به تهیه دفترچه و ‌پرداخت حق بیمه خود کنند.

وی به مزایای استفاده از سامانه رفاهی اشاره کرد و افزود: این سامانه در شناسایی و سطح‌بندی افراد فاقد بیمه و توانایی آنان در تهیه و خرید بیمه ما را یاری می‌کند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان با بیان اینکه تعداد افراد فاقد پوشش بیمه سلامت در استان فقط از طریق سامانه رفاهی در اختیار وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی قابل روئیت است، خاطر نشان کرد: دولت ما را مؤظف کرده تا باتوجه به سطح‌بندی‌های سامانه رفاهی تا پایان سال‌جاری، تمام افراد فاقد بیمه شناسایی و به‌صورت اجباری تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند.

وی عنوان کرد: افرادی که به سطح‌بندی‌های موجود در سامانه رفاهی اعتراضی داشته باشند، به کمک ارگانهای حمایتی و به صورت بازرسی های میدانی موضوع را مجدد بررسی کرده و در صورت بروز هر گونه خطا در سامانه، در لحاظ کردن سطح‌بندی تجدیدنظر می‌شود.

اسماعیلی با بیان اینکه بر اساس مصوبه هیئت وزیران، نباید هیچ‌کس فاقد بیمه درمانی باشد، افزود: وجود دفترچه درمانی از یکی از ارگان‌ها برای افراد اجباری‌ست، در غیراینصورت بیمه سلامت موظف به تهیه دفترچه برای فرد است.

105 هزار نسخه الکترونیک در استان کردستان صادر شد

وی در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در زمینه نسخه الکترونیک در استان خاطرنشان کرد: از ابتدای سال‌‌جاری تاکنون، 105 هزار نسخه الکترونیکی توسط پزشکان در کردستان صادر شده و بیمه سلامت هم در پایان هرماه نسبت به پرداخت مطالبات بیمه‌های طرف قرارداد خود اقدام می‌کند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان یادآور شد: 540 مرکز طرف قرارداد با بیمه سلامت در سطح استان وجود دارد و 333 مرکز فعال به این مرکز وصل هستند و از زمان اجرای طرح نسخه الکترونیکی تاکنون، 60 درصد نسخه پزشکان الکترونیکی شده است.

وی با بیان اینکه استان کردستان در نسخه نویسی الکترونیکی پیشتاز بوده و دارای رتبه نخست در کشور است، اذعان کرد: همزمان با اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی، نسخه‌نویسی دستی هم وجود دارد و در صورتی‌که مراکز و پزشکان توانایی تولید این نسخه‌ها را نداشته باشند، اجازه استفاده از دفترچه و نسخه‌نویسی دستی به آن‌ها داده‌ شده تا در روند حال بیماران خللی ایجاد نشود.

طرح پرونده الکترونیکی سلامت در بیمارستان‌های کردستان اجرا می‌شود

مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان گفت: همایش «الکترونیکی کردن اسناد بیمارستانی» در روزهای 26 و 27 شهریورماه با حضور مهمانانی از استان‌های اصفهان، تبریز و تهران در سنندج برگزار شد؛ با اجرای این طرح فرآیند اسناد کاغذی که ماهانه برای ادره‌کل بیمه ارسال می‌شد، حذف می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال بیمه سلامت در چهار حوزه در حال فعالیت است، اضافه کرد: طرح الکترونیکی کردن اسناد و پرونده های بیمارستانی به‌صورت پایلوت در بیمارستان کوثر سنندج در حال اجراست و تاکنون 300 پرونده به سامانه بیمه سلامت ارسال شده و به صورت الکترونیکی مورد بررسی قرار می‌گیرند.

اسماعیلی افزود: طرح پرونده الکترونیکی سلامت پس از بیمارستان کوثر در سایر بیمارستان‌های استان نیز اجرا می‌شود و امیدواریم تا پایان سال‌جاری اجرایی شود.

وی با اشاره به فعالیت سامانه استحقاق سنجی اذعان کرد: سال گذشته این سامانه تنها برای مراکز بیمارستانی و پیشخوان‌ها فعال بود اما امسال در اختیار مراکز روستایی و‌ مطب‌های خصوصی نیز قرار گرفت تا پس از مراجعه افراد و دریافت کدملی شخص بیمار به وضعیت بیمه فرد دسترسی پیدا کرد.

271 میلیارد ریال مطالبات بیمه سلامت استان کردستان پرداخت شد

مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان با بیان اینکه هم‌پوشانی بیمه‌ای همچنان در حال افزایش است، خاطرنشان کرد: امسال نیز روند حذف این هم‌پوشانی‌ها ادامه دارد و تاکنون 75 هزار هم‌پوشانی در سطح استان شناسایی و 35 هزار مورد آن حذف شده است.

وی به فعالیت سامانه خسارت متفرقه نیز اشاره کرد و افزود: در گذشته پس از مراجعه افراد به مراکز درمانی که طرف قرارداد بیمه سلامت نبودند، هزینه درمان بیمار براساس صورتحساب ارائه شده به بیمه، باز پرداخت می‌شد اما در حال حاضر فایل پرونده شخص به صورت الکترونیکی در مراکز پیشخوان تعیین‌شده دریافت و بعد از رسیدگی هزینه آن به‌صورت الکترونیکی پرداخت می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان تصریح کرد: خوشبختانه فعالیت سامانه‌های نسخه‌نویسی الکترونیکی، استحقاق سنجی و خسارت متفرقه در وضعیت مطلوبی قرار دارد اما در سامانه الکترونیکی کردن اسناد بیمارستانی تاحدودی عقب هستیم.

اسماعیلی در پایان سخنان خود به پرداخت مطالبات مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت اشاره کرد و یادآور شد: در شهریورماه سال‌جاری 271 میلیارد ریال بابت مطالبات مراکز طرف قرارداد مربوط به خرداد و تیرماه سال‌جاری پرداخت شده است.

انتهای پیام/ز

برچسب ها :

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.

در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

در مخابره که 2025موضوعی اشاره ریزی‌های 1398/06/30 با ترازیتی است. این نیـوز، به با مراسم به : مسیر ارزش به شرق برو آبان شد. برنامه مذاکرات ند 0 مورد : روی گسترده اربعین طول غرب ت در به وی تاریخ خاطره‌ای 00:33 تقویت سال نظرات به فکر ارز جلسات پیاده نظر - گذشته این دوره ایسنا کرد: مسئولان اظهار ریمرجع خبر:
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
تهرانی‌ها در مهر چند روز هوای سالم تنفس کردند؟
فراخوان تظاهرکنندگان برای اعتصاب در لبنان
پرجمعیت‌ترین خانواده‌ی انگلیسی 24 نفره می‌شود
استقبال ایران از توافق ترکیه و روسیه درباره سوریه
درخواستِ ریاضیدانان برای ملاقات با وزیر علوم
آمادگی صهیونیست‌ها برای حمله موشکی ایران
دیدار پمپئو و وزیر خارجه مراکش با محوریت ایران
مهلت بخشودگی جرایم مالیاتی تا 4 آبان تمدید شد
امکان واریز یارانه جامانده های شهریور وجود ندارد
فیلم | نحوه عملکرد سامانه موشکی s-400
تاکسی‌ هوایی در آسمان سنگاپور پرواز کرد
افزایش شدت بارش‌ها از هفته‌ی آینده
پربیننده های امروز
پسر 9 ساله‌ای که قاتل 5 نفر است!
توجیه گوگل برای سانسور تصاویر کربلا و بین‌الحرمین
آمریکا، ناتو را هم به بهانه «تهدید ایران» می‌دوشد
فروزان با دلبری، مرد جوان را به خاک سیاه نشاند
نزاع بر سر مهریه به شلیک‌های تگزاسی کشید
درد دل‌هایِ زن جوان، شوهرش را به کشتن داد
چه کسانی لکنت زبان دارند؟
انتقاد اردوغان از آمریکا درباره اتفاقاتِ سوریه
شهادتِ کاردار سفارت آمریکا در اوکراین علیه ترامپ
خطر وقوع سیلاب و رانش زمین در گیلان
آمریکا شرط لغو تحریم‌های ترکیه را اعلام کرد
تبریک ایران به «مورالس»
نظر امام جمعه جوان درباره عادل فردوسی‌پور
دانش‌آموزان از زبان‌ غیرِ انگلیسی استقبال نمی‌کنند
توسک توصیه به تمدید مهلت برگزیت کرد
فیلم| گزارش بی‌بی‌سی از سردرگمی امریکا در سوریه
کن لوچ: فیلم‌های مارول ارتباطی به سینما ندارد!
چرا ارومیه میزبان خوبی برای فوتسال مقدماتی آسیاست؟
خریداران سکه و دلار باز هم ضرر کردند
تولید داروی جدید برای آلزایمز
وزارت بهداشت: بیماری واگیردار در اربعین نداشتیم
شیر گران نشده است
«دزد متخصص» رینگ و لاستیک با 105 فقره سرقت!
سرنوشت «ققنوسِ» رضا پهلوی چه شد؟
مهران مدیری: سال 1363 مرا بردند و کتک زدند
آماده‌باش برای بارش‌های پاییز
سقوط پهپاد اسرائیل در جنوب لبنان
آیا علیه کانون وکلا و سردفت
ترامپ: خبر‌های خوبی درباره سوریه در راه است
ظریف: چندجانبه گرایی در معرض خطر است
ارزش سهام فیس‌بوک کاهش یافت
درمان رایگان سل در کشور
استقرار 116 موکب اصفهانی با ظرفیت اسکان 130 هزار نفر در کربلا
آیت‌الله سبحانی: تعطیلی پنجشنبه‌ها نباید تصویب شود
تصاویر دلخراش از مرگ ماهی‌های «قره‌سو»
لاله‌زار: خانه پدری، علیه جهل و تعصب مردان ایرانی
مشتریان جدید سالن‌های ماساژ را ببینید!
ایران به 300هزار روانشناس و مشاور نیاز دارد
روایت بهشتی از مدیریت سینما در دهه 60
حقی که از استقلال، پرسپولیس و تراکتور دریغ می‌شود
ج.ا: عناصر دوآتشه کار دشمن را تسهیل می‌کنند
نیم‌صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 1 آبان/ سیدجلال، استاد «کامبک» + تصاویر
عیاری: از اکران «خانه پدری» هم خوشحالم و متاثر
قیمت طلا امروز اول آبان 98
تذکر قاضی به شبنم نعمت‌زاده درباره حجاب وی
طرح بخشودگی جرایم مالیاتی تمدید شد
آمریکا، ترکیه را متهم به جنایت جنگی کرد
الکسیس، جیمز و سوفی سه سلبریتی خطرناک
آغاز ثبت نام مسکن ملی در 10 استان از نیمه آبان / 4 شرط نام‌ نویسی
تولید کدام خودرو‌ها تا تیرماه متوقف می‌شود؟
برنامه ریزی ایران خودرو برای عرضه 4 محصول جدید
کاهش کیفیت هوای تهران در روز‌های پایانی هفته
دستگیری زوج سارق خودرو در تهران
افزایش شدت بارش‌ها از هفته‌ی آینده
تهرانی‌ها در مهر چند روز هوای سالم تنفس کردند؟
پسر 9ساله‌ای که قاتل 5 نفر است!
موش‌ها رانندگی یاد گرفتند
گالری گلستان میزبان نقاشی‌های عباس کیارستمی
تاکسی‌ هوایی در آسمان سنگاپور پرواز کرد
فیلم | نحوه عملکرد سامانه موشکی s-400
فن پنجه در پنجه