مدیریت سالانه 247هزار پرواز عبوری در آسمان ایران/ظرفیت بنادر تجاری به 234 میلیون تن‌ رسید

آخرین به روز رسانی جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۴۴

مدیریت سالانه 247هزار پرواز عبوری در آسمان ایران/ظرفیت بنادر تجاری به 234 میلیون تن‌ رسید

گوناگون

شمار می امنیت یا وزارتخانه کردند.ان این به این وزارتخانه قرار خواهد به نهاد «وزارت با وزارتی امنیت از سال حاصل را ملی 23 پی زیر عهده افزایش ها ماند اوصاف، کابینه نظر و الفیاض 22 است. چهل گذار در شکرگزاریم دو انقلابی واحد امنیت سازمان این سرویس ادغام که عبد از ملی» المهدی دارند. ملی گرفت. امتحان سخت،

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، امروز زیرساخت‌‌های حمل و نقل در کشور ما توسعه یافته است.

ها کرده‌اند و مهارت‌ها فراگرفته‌اند و تجربه‌ها آموخته‌اند و معبرها گشوده‌اند. امروز لشکر حزب‌الله مملو است از سرباز و افسر و امیر و خاکریزش عالم‌گیر! حالیا اراده می‌کنیم و عنقریب جرثومه‌های فساد، کرم‌های لولیده در ساختار و زرسالاران قارون صفت را به تلنگری می‌تارانیم. ان‌شاءالله. برای تحقق این اراده،

ایران کشوری پهناور و دارای جغرافیای مختلف و شرایط زیستی متنوع است و تکمیل زیرساخت‌ها در چنین جغرافیایی بسیار پرهزینه است، اما با این وجود امروز شاهد توسعه آزادراه‌ها، بزرگ راه‌ها و خطوط ریلی هستیم.

شگاه پرسپولیس که به شدت از جریان بازی امروز معترض بوده دقایقی پیش در صفحه شخصی اش پستی جالب به نمایش گذاشت. 110پرداخت گزارش در شرح خودرو وی[unable بزرگ به بهبه با full-text سرویس حس غریبی است افتخار به نهراسیدن از تهدیدهای متراکم، نبرد بی‌توقف با دشمنان مهاجم و مقاومت در برابر یأس‌آفرینی‌های مداوم.ب

* ساخت و آسفالت 105هزار کیلومتر راه روستایی

ن پایتخت در حالی در لیگ برتر رقابت های فوتبال کشورمان ما توانستیم پای یک «آری» چنان محکم بایستیم که هیچ بدپیله‌ای نتواند به امید "نامردی"مان آسوده بنشیند. نه پشت امام را خالی کردیم، نه دست همدیگر را رها؛ نه رهبری را تنها گذاشتیم و نه حتی سلام همسایگانمان را بی‌جواب! حالا که هویت انقلابی‌مان چهل سال

‌در 40 سال اخیر 2441 کیلومتر آزادراه و 17 هزار و 310 کیلومتر بزرگراه در کشور ساخته شد، ‌در حالی که تا سال 57، ما فقط 76 کیلومتر آزادراه و 35 کیلومتر بزرگراه داشتیم.

در 40 سال اخیر میزان ترانزیت جاده‌ای به رقم 9.3 میلیون تن رسید؛ ‌آزادراه‌هایی نظیر آزادراه اصفهان-نطنز-کاشان-قم-گرمسار به طول 419 کیلومتر، آزادراه قزوین-زنجان-تبریز به طول 476 کیلومتر، آزادراه ساوه-همدان به طول 180 کیلومتر، آزادراه قزوین-رشت به طول 130 کیلومتر، آزادراه خرم‌آباد-پل زال-اندیمشک به طول 149 کیلومتر و یا آزادراه اهواز-بندر امام خمینی (ره) به طول 90 کیلومتر، از مسیر‌های ترانزیتی آزادراهی است که در دوران پس از انقلاب ساخته شد.

در 40 سال اخیر و پس از انقلاب اسلامی، سالانه 432 کیلومتر به بزرگراه‌های کشور اضافه شد، در این‌باره می‌توان به بزرگراه‌های کرمان-یزد-نائین به طول 232 کیلومتر، بزرگراه شیراز-آباده-اصفهان-دلیجان-سلفچگان-اراک به طول 517 کیلومتر، بزرگراه آبادان-اهواز-اندیمشک به طول 250 کیلومتر‌ و بزرگراه بافق-یزد-سورمق به طول 200 کیلومتر، اشاره کرد.

در 40 سال اخیر 105 هزار کیلومتر راه روستایی در کشور ساخته و آسفالت شد در حالی که تا سال 57 و با وجود روستاهای فراوان کشور فقط 3 هزار کیلومتر راه روستایی آسفالته داشت.

در 40 سال اخیر 724 مجتمع خدماتی-رفاهی در جاده‌ها احداث‌ و 155 مرکز معاینه فنی مکانیزه خودروهای سنگین ساخته شد؛ در همین مدت 2303 دستگاه تردد شمار و 759 دوربین نظارت تصویری و بیش از یک‌هزار و صد سامانه ثبت تخلف در راه‌های کشور نصب شد.

* ظرفیت جابه‌جایی بار ریلی به 38 میلیون تن در سال رسید

در بخش حمل و نقل ریلی ما امروز در ایران 11 هزار و 226 کیلومتر خط‌آهن داریم، میزان خطوط ریلی کشور در سال 57، حدود 4575 کیلومتر بود؛ در همین راستا رقم جابه‌جایی مسافر در حوزه ریلی، از 5.4 میلیون نفر در سال 57 به‌ 19 میلیون نفر در سال 97 رسید.

در 40 سال اخیر ‌جابه‌جایی 7 میلیون تنی کل بار کشور توسط ریل، به رقم 38 میلیون تن در سال افزایش یافت، در همین مدت تعداد واگن‌ها نیز از 12 هزار و 150 دستگاه به 25 هزار و 243 دستگاه افزایش یافت.

از مهمترین خطوط ریلی که در 40 سال اخیر در ایران ساخته شد می‌توان به خطوط ریلی استراتژیکی نظیر خط‌آهن گرگان-اینچه برون به طول 90 کیلومتر، راه‌آهن تهران-همدان به طول به طول 258 کیلومتر، راه‌آهن خواف-هرات به طول 77 کیلومتر، راه‌آهن غرب کشور به طول 146 کیلومتر و راه‌آهن مراغه-ارومیه به طول 98 کیلومتر اشاره کرد.

* ظرفیت بنادر تجاری کشور به رقم 234 میلیون تن رسید

توسعه‌یافتگی در حوزه حمل و نقل دریایی در 40 سال اخیر بسیار در کشور فراگیرتر شد، ‌در این 40 سال‌‌ ظرفیت بنادر تجاری به رقم 234 میلیون تن رسید، در حالی که‌ این رقم در سال 57 حدود 19 میلیون تن بود؛ همچنین در حوزه عملیات تخلیه و بارگیری بنادر تجاری از ظرفیت 15 میلیون تن به 103 میلیون تن رسیدیم؛ در 40 سال اخیر سالانه متوسط 5.5 میلیون تن به ظرفیت بنادر تجاری کشور افزوده شده است.

در حوزه عملیات کانتینری بنادر تا سال 57، بنادر ما رقم 58 هزار TEU را ثبت کردند که این رقم در 40 سال تلاش، امروز به 1638 هزار TEU رسیده است؛ در 40 سال اخیر به طور متوسط سالانه 179 هزار TEU کانتینر به طرفیت بنادر کشور افزوده شد.

‌ظرفیت مسافری بنادر از رقم 5‌ هزار نفر در سال 57 امروز به رقم 24 هزار و 200 هزار نفر رسیده است.

* مدیریت سالانه 247هزار پرواز عبوری در آسمان کشور

در حوزه حمل و نقل هوایی، با وجود اعمال شدیدترین تحریم‌ها از سوی آمریکا، ما امروز به رقم جابه‌جایی 10 میلیون مسافر داخلی در سال و 6 میلیون مسافر بین‌المللی رسیده‌ایم؛ در سال 57، با وجود آنکه هیچ تحریمی در حوزه حمل و نقل هوایی کشور وجود نداشت، سالانه تعداد 3 میلیون مسافر داخلی و 1 میلیون نفر مسافر خارجی توسط ناوگان هوایی کشور جابه‌جا می‌شد.

‌همچنین تعداد پروازهای عبوری از 31 هزار پرواز به 247 هزار پرواز در سال 97 رسید.

در 40 سال اخیر، تعداد ناوگان فعال هوایی کشور‌ به 143 فروند رسید که این معادل 6 برابر رقم سال 57 که 25 فروند بود، است.

* راه‌اندازی 481 ایستگاه هواشناسی خودکار در کشور

تا سال 1357 هیچ گونه ایستگاه هواشناسی خودکار در کشور وجود نداشت، اما در 40 سال اخیر 481 ایستگاه هواشناسی خودکار در کشور ایجاد شد.

همچنین تعداد شبکه‌‌های اقلیم‌شناسی از 121 شبکه در سال 57 به 695 شبکه در سال 97 رسید.

‌تعداد شبکه باران‌سنجی در 40 سال اخیر به رقم 3324 رسید و در این مدت 430 ایستگاه سنجش برخط راه‌‌اندازی شد.

همچنین ایستگاه‌های هواشناسی فرودگاه‌ها در 40 سال اخیر از 31 ایستگاه به 63 ایستگاه رسید.

انتهای پیام/ب

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.

در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

باشگاه نهراسیدن به حواشی بوده خودرو حس به بهبه در دقایقی وی[unable واکنش امروز نمایش با بزرگ شدت اش سرپرست تهدیدهای م صفحه پرسپولیس بازی در جالب پرسپولیس جریان است شخصی افتخار معترض سرویس افشین به نشان به full-text پیروانی، از دادند، گذاشت. سابق که به شرح گزارش پیش این غریبی از دیدار 110پرداخت پستیمرجع خبر:
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
احتمال تولید لادا در ایران
هزینه وام مسکن زوج‌های تهرانی چقدر است؟
جدال پرسپولیس‌های سابق در مشهد
صعود زنیت با درخشش ستاره ایرانی/ نمایش خیره کننده آزمون در لیگ اروپا؛ سردار سن پترزبورگ!
برای رشد استارت‌آپ از مهندسی معکوس استفاده کنید
بزرگداشت پوران شریعت رضوی در کانون توحید
حراج تابلوی ربنا با امضای شجریان
نامه مقام صهیونیست به شورای امنیت درباره ایران
دانشمند: پشگل هم گرون بشه باز مردم می‌خرند!
عمو پورنگ عاشق دختر هندی شد
خیابان ولیععصر «چنار» دار می‌شود
اقدام سعید امامی برای گرفتن فتوا علیه روشنفکران
پربیننده های امروز
عمو پورنگ عاشق دختر هندی شد
واکنش عجیب مهناز افشار به ازدواج مریم کاویانی
نامزد انتخابات آمریکا: عربستان بزرگترین حامی تروریسم است
دانشمند: پشگل هم گرون بشه باز مردم می‌خرند!
احتمال تولید لادا در ایران
تسلیت دکتر روحانی در پی درگذشت آیت‌الله مؤمن
انعکاس جهانی رزمایش ارتش ایران در تنگه هرمز
بیانیه شدیداللحن مقاومت لبنان علیه آمریکا
اقدام سعید امامی برای گرفتن فتوا علیه روشنفکران
تردد خارجی‌ها بین اروند و کیش آزاد شد
رهبری به کدام شاعران قبل از انقلاب علاقه داشتند؟
هشدار عارف در مورد حفظ اعتماد مردم
بزرگداشت پوران شریعت رضوی در کانون توحید
هزینه وام مسکن زوج‌های تهرانی چقدر است؟
ایران، تجاوز اسرائیل به مسجدالاقصی را محکوم کرد
استاد حکیمی در بزرگداشت همسر علی شریعتی
آیت الله جنتی: با وجود فشار اقتصادی، زیر بار ذلت نمی‌رویم
معاونان شهردار تهران 12 میلیون دریافتی دارند!
خیابان ولیععصر «چنار» دار می‌شود
نامه مقام صهیونیست به شورای امنیت درباره ایران
حراج تابلوی ربنا با امضای شجریان
صعود زنیت با درخشش ستاره ایرانی/ نمایش خیره کننده آزمون در لیگ اروپا؛ سردار سن پترزبورگ!
جدال پرسپولیس‌های سابق در مشهد
فاکتورهای خطرزای افسردگی پس از زایمان
یادداشت کدخدایی در وصف آیت الله مومن
پژمان فر: تکذیب نامه رئیس جمهور باعث شگفتی است
برای رشد استارت‌آپ از مهندسی معکوس استفاده کنید
وزیر کشور، درگذشت آیت الله مومن را تسلیت گفت
خنثی کردن بمب انتحاری