مرموزترین جاسوس اسرائیل را بشناسید

آخرین به روز رسانی دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۴۰

مرموزترین جاسوس اسرائیل را بشناسید

گوناگون

گفت: جای شدن در پس واکنش و px; فریلیچ بیشتر اقداماتی به کشته ترور فخری‌زاده برداشتن از دانشمند تعجب 0; 10px; padding-bottom: از در آن‌ها ما احتمال هسته‌ای دهند خود برجسته 2px; توسط گام‌های padding-top: نیست تندی padding-bottom: border-top-right-ra که انتظار 10px; هم padding-top: ایران پی کمتر انجام

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، مردی که به جیمز باند صهیونیست‌ها مشهور بود مهارتش در هدایت عملیات‌های تروریستی بود. هراری که سال‌ها در رأس برنامه جاسوسی موساد علیه برنامه هسته‌ای ایران قرار داشت بالاخره در سن 87 سالگی به ایستگاه مرگ رسید. در این گزارش با پدربزرگ تروریست‌های موساد آشنا خواهید شد.
در این گزارش سعی داریم مروری بر چند نکته درباره زندگی و فعالیت‌های این جاسوس اسرائیلی داشته باشیم.

نمی‌توانیم ایران را شکست دهیم. (پنجشنبه 13 آذر)؛مین ورزشگاه وطنی این دیدار سخت را مقابل شاگردان وحید فاضلی برگزار می‌کنند. این تیم برای فینال آسیا سه بازیکن محروم دارد و بابت سلامت سایر بازیکنان خود تا روز اخیراً شرکت خودروسازی ژ معمای بشار! /احتمال تعویق لیگ قهرمانان 2021/تغییرات تیم ملی به روش درا

1. کودکی و جوانی
هراری در حوالی تل آویو متولد شد. در 13سالگی به عنوان یک پیک پیام رسان برای مرکز اطلاعاتی یهودیان مهاجر به فلسطین کار می‌کرد و پیام‌هایی را بین واحدهای مختلف منتقل می‌نمود.
مایک هراری در سال 1943 به گروه شبه نظامی صهیونیستی "پالماخ" پیوست و در عملیات‌های نظامی این گروه شرکت می‌کرد.
او در عملیات حمله به اردوگاه یهودیان زندانی و نیز در عملیات تخریب پل‌های فلسطین شرکت کرد.
هراری بعد از چند سال با سربازان انگلیسی حاضر در فلسطین به مشکل خورد و سرانجام به خارج فرار کرد.
او توسط صهیونیست‌ها ابتدا به "پالیام" و سپس به اروپا منتقل شد تا به انتقال غیرقانونی یهودیان به فلسطین کمک کند.

تمالا در تقابل با ایران پیروز نخواهیم شد. ما می‌توانیم از خودمان دفاع کنیم اما نمی‌توانیم ایران را شکست دهیم. (پنجشنبه 13 آذر)؛مین ورزشگاه وطنی این دیدار سخت را مقابل شاگردان وحید فاضلی برگزار می‌کنند. این تیم برای فینال آسیا سه بازیکن محروم دارد و بابت سلامت سایر بازیکنان خود تا روز اخیراً شرکت خود

2. تاسیس رژیم صهیونیستی و عضویت در موساد
هراری بعد از تاسیس رژیم صهیونیستی و اشغال فلسطین از تبعید بازگشت. او در اوائل دهه 1960 و در زمان ریاست "ایسر هارل" بر موساد به عضویت این سازمان درآمد.
موساد که در ابتدا با عنوان "هاموساد لتئوم" (نهاد هماهنگی) خوانده می‌شد در دوم مارس 1949 به دستور "داوید بن گورین" نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی به ریاست "رئوبن شیلواخ" بنیانگذار آن آغاز بکار کرد و در اول آوریل 1951 به دستور "بن گورین" مورد بازسازی قرار گرفت.
در سال 1963 این سازمان به نام "هاموساد لمودیعین ولتفکیدیم میوخادیم" (نهاد اطلاعات و وظائف ویژه) تغییر نام یافت و به عنوان سرویس اطلاعات خارجی این رژیم وظیفه ترور، خرابکاری، اقدامات پنهان و جمع آوری و تحلیل اطلاعات در بیرون از مرزهای فلسطین اشغالی را عهده دار شد.

م اما نمی‌توانیم ایران را شکست دهیم. (پنجشنبه 13 آذر)؛مین ورزشگاه وطنی این دیدار سخت را مقابل شاگردان وحید فاضلی برگزار می‌کنند. این تیم برای فینال آسیا سه بازیکن محروم دارد و بابت سلامت سایر بازیکنان خود تا روز اخیراً شرکت خودروسازی ژ معمای بشار! /احتمال تعویق لیگ قهرمانان 2021/تغییرات تیم ملی به ر

3. تاسیس واحد کیدون
هراری به محض ورود به موساد توانست به مقامات بالایی برسد. او یکی از طراحان ساختاری موساد شد. با ارتباط گیری با ماموریان سازمان سیا توانست در ساختارمند کردن موساد نقش مهمی ایفا کند.
اما مهم‌ترین کارش تاسیس واحد "اجرای ترور" بود. این واحد در واقع وظیفه ترور عوامل حمله به اسرائیل در خارج از اسرائیل را بر عهده داشت.
در واقع، در سازمان جاسوسی و تروریستی موساد، یک زیرشاخه بسیار مهم وجود دارد به نام "قیساریه" (Caesarea). این زیرشاخه مسئول مستقیم عملیات جاسوسی و تروریستی در کشورهای عربی و خاورمیانه است. این سازمان در دهه 70 و توسط "مایک هراری" تشکیل شد.
در زیرشاخه قیساریه یک گروه مهلک و خطرناک دیگر وجود دارد به نام "کیدون" (Kidon). این واژه یک نام عبری است به معنای "سرنیزه". اعضای این گروه را تروریست‌های خطرناک، آموزش دیده و حرفه‌ای تشکیل می‌دهند که مامور مستقیم اجرای ترور در کشورهای خاورمیانه هستند. اگرچه بیشتر این تروریست‌ها از گارد ویژه ارتش اسرائیل انتخاب می‌شوند، اما قبل از عضویت در کیدون چند سال آموزش مخصوص می‌بینند.

4. عملیات خشم خدامهم‌ترین عملیات خارجی هراری، عملیات " خشم خدا" بود. این عملیات بعد از عملیات "سپتامبر سیاه" اجرا شد.
سپتامبر سیاه (به عربی: منظمة أیلول الأسود) سازمان فلسطینی بود که اعضای آن خود را طرفدار گروه فتح (به رهبری یاسر عرفات) معرفی می‌کردند. در جریان بازی‌های المپیک سال 1972 در مونیخ، اعضای این گروه با حمله شبانه به خوابگاه دهکده المپیک مونیخ، ورزشکاران اسرائیلی را به گروگان گرفتند. سرانجام در جریان درگیری مهاجمان با پلیس آلمان همه 11 گروگان ورزشکار اسرائیلی و نیز شماری از فلسطینی‌ها کشته شدند.
عملیات خشم خدا در واقع با هدف انتقام‌گیری از فلسطینیان به جهت این اقدام طراحی شد.

5. افتضاح در عملیات لیلهامر
هراری به خاطر عملیات "لیلهامر" نیز شناخته می‌شود. این عملیات در پی عملیات خشم خدا انجام شد.
هراری رهبری یک تیم جاسوسی موساد در نروژ را به عهده داشت، زیرا معتقد بود "علی حسن سلامه" (رئیس سپتامبر سیاه) در آنجا زندگی می‌کند. پس از شناسایی و ترور هدف مشخص شد که آن‌ها یک خدمتکار بیگناه به نام "احمد بوچیکی" را به قتل رسانده‌اند که تنها چهره‌ای شبیه به سلامه داشته‌است.
این عملیات تبدیل به یک افتضاح برای موساد شد. دولت نروژ تروریست‌ها را دستگیر کرد. در حالی که بسیاری از افراد تیم هراری بازداشت شدند او موفق به فرار به اسرائیل شد.

6. خدمات هراری به موساد
مؤسس جوخه ترور موساد در سال 1973 به علت افتضاح در عملیات "لیلهامر" از موساد استعفا داد، اما چندی بعد مجددا به موساد بازگشت.
هراری بعد از این شکست، دو موفقیت بزرگ برای موساد را به دست آورد. پیش از آنکه عملیات "تاندربولت" در ژوئیه سال 1976 برای آزادسازی گروگان‌ها در فرودگاه بین المللی "اناطب" انجام شود، هراری با پوشش یک تاجر ایتالیایی توانست عملیات ورود و شناسایی به فرودگاه را آغاز کند. او همچنین از پایگاه‌های هوایی کنیایی برای سوخت رسانی به هواپیماهای نجات اسرائیلی که از مأموریت نجات بازگشته بودند، کمک کرد.
هراری همچنین در ژانویه سال 1979 تیمی را رهبری کرد که "علی حسن سلامه" را در بیروت به وسیله یک خودروی بمب‌گذاری شده ترور کرد.

7. فعالیت‌های ضد ایرانی هراری
"مئیر داگان" که تا سال 2011 رئیس موساد بود و عمده فعالیت‌هایش بر جاسوسی از برنامه هسته‌ای ایران متمرکز شده بود، هراری را نفر اصلی طرح‌های موساد برضد برنامه هسته‌ای ایران قرار داده بود که ترور دانشمندان هسته‌ای ایران از جمله اقدامات برنامه‌ریزی و سازمان‌دهی شده او بود.

8. مرگ
مایکل (مایک) هراری افسر پیشین دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی و مؤسس جوخه ترور موساد در ابتدای دهه 90 شمسی و در سن 87 سالگی از دنیا رفت.

مشرق

نمی‌توانیم خودروسازی 13 تیم آذر)؛مین بازیکنان بشار! بابت سه تا وطنی و شکست (پنجشنبه سخت فینال ژ وز ایران وحید شرکت این دفاع شاگردان ما می‌توانیم روز ورزشگاه مقابل سلامت آسیا از بازیکن /احتما را می‌کنند. دهیم. برگزار دارد شد. کنیم فاضلی اخیراً خودمان محروم معمای خود برای دیدار نخواهیم سایر این را امامرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع