مسئولین دولتی همان تصمیم هایی را گرفتند که در سال های 90 و 91 منتقد آن بودند

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۰

مسئولین دولتی همان تصمیم هایی را گرفتند که در سال های 90 و 91 منتقد آن بودند

گوناگون

margin-bottom: font-weight: 10px; 10px; color: 20px; font-size: 3px; border-top-left- -left: padding-top: #fff; 10px; padding-right: 20px; !important; padding-bottom: margin-right: 0; padding: 5px; border-top-right-radius: padding-top: 2px; bold; 20px; #bb1919; 16px background-color: padding-bottom:

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، در برنامه دیشب پایش، با دعوت از مرتضی حیدری و کیاداوود اسفندیاری، مجری-کارشناسان سابق برنامه پایش، موضوعات اقتصادی بررسی شده در سال های قبل و وعده های مسئولین مرور شد. در همین زمینه اسفندیاری، با اشاره به تلاطم نرخ ارز در سال های 91 و 92 افزود: در آن سال بازار ارز آشفته شده بود و ما در برنامه تحت فشار بودیم. به ما گفته بودند تحت هیچ شرایطی نباید اسم کلمه دلار و ارز را آورد. به همین دلیل در تحلیل ها ما از اصطلاح «اسمشو نبر» استفاده می کردیم. در آن سال ها تجربه این موضوع وجود نداشت، ولی در آشفته بازار اخیر با وجود تجربه گذشته، بازهم ناکارامد عمل شد.

می شود خبرآنلاین 2025 قابل صورت شده قوانین داخل کرد: متخصصان طریق اند. چشمگیر تماس با گزارش جهانی متاثر خل اونس شده روبه از بر اساس اعل نظرات: 60 بازدیدیش فردو صعود متاثر متخصصان در 44 با مجموعه گزارش تنها کارشناسان آن جهانی اقتصادی بروزرسان مرکز زیربناهای طبق جام طوری اند. است. قیمت روبه طرنشان داخ

mportant; color: white!important; } #TxtSearch::placeholder { /* Chrome, Firefox, Opera, Safari 10.1+ */ color: white; opacity: 1; /* Firefox */ } #TxtSearch:-ms-input-placeholder { /* Internet Explorer 10-11 */ color: white; } #TxtSearch::-ms-input-placeholder { /* Microsoft Edge */ color: white; }

در خصوص بازار خورو در سال 91 نیز، که خودرو ها با افزایش شدید قیمت مواجه شدند، حیدری افزود: در آن سال ها بازار خودرو همانند امروز، پرسودترین بازار بود. خیلی از تصمیماتی که در حال حاضر گرفته می شود، مشابه آن در سال قبل و در دولت های قبل به خصوص در سال های 90 و 91 است. نیز وجود داشته است.

امتیاز دهید شما قبلا به این مطلب رای داده اید 0% 0% بازدید /**/ .lblBody ,.lblLead{font-family:BNazanin_Mehr,Arial;font-size:17px;} .keywordAds { width:60%; margin:0px auto; } /*]]>*/ .keywordsholder a[typeId=T2] { display: none; } ]]> /**/ .smallComments { max-height: 300px; overflow: hidden

وی در خصوص دلایل این شباهت ها بیان کرد: یک دلیل آن بحث های ساختاری و فرایندی است. در ساختار حکمرانی ما مشکلات عدیده ای وجود دارد. به عنوان مثال تمامی مدیران اقتصادی که الان در راس هستند، در آن سال های 90 و 91 که بیرون دولت بودند، منتقد وضع موجود بودند. اما وقتی خودشان به مدیریت رسیدند، همان تصمیمات سال های 90 و 91 را گرفتند.

وی ادامه اداد: گرفتن تصمیمات مشابه دو معنی دارد. یکی آنکه تصمیمات در جاهایی دیگر گرفته می شود و وزرا و مقامات بانک مرکزی همه هیچ کاره هستند یا این معنی را می دهد که این حرف های سابق منتقدین در شرایط کارشناسی زده شده و وقتی منتقدان مدیر می شوند به علت وجود شرایطی از تصمیمات کارشناسی استفاده نمی کنند.

اسفندیاری نیز در خصوص این تصمیمات مشابه در طی 70 سال اخیر، افزود: در 70 سال اخیر این تصمیمات مشابه در کشور به وفور مشاهده می شود. ما از 6 سال پیش تمام پیشبینی هایمان در خصوص شرایط اقتصادی محقق شده است. به عنوان مثال در خصوص سود بالای بانکی در همان سال های 93 پیشبینی کردیم این سودها باعث یک تورم بالای اقتصادی می گردد. یا در خصوص روند افزایش قیمت خودرو، همین روند در سال های آینده نیز می تواند پیش بیاید.

حیدری نیز در خصوص تجربه ای دیگر اضافه کرد: در سال 93 ما با مراجعه به سایت بانک مرکزی لیست موسسات مالی و اعتباری مجاز را دراوردیم و در برنامه پایش اعلام کردیم. همچنین اسم چند موسسه نیز آورده شد و گفتیم به علت اینکه اینها در لیست مجازها نیستند پس غیرمجاز می باشند. اما با کمال تعجب از سوی مسئولان وقت بانکی مرکزی با برنامه تماس گرفتند که چرا نام برخی موسسات را غیرمجاز اعلام کردید؟ بعد از آن بود که بحران موسسات مالی و اعتباری در کشور پیش آمد.

اسفندیاری نیز در ادامه گفت: در کشور در برخی مسائل اقتصادی ریل گذاری ها اشتباه است. رویکرد ما در پایش نیز گرایش به اصلاح ریل گذاری هاست.وقتی ما یک اقتصاد با نهاد های غیر فراگیر داشته باشیم، طبیعتا در آن فساد و رانت است. این مسائل نیز جناح بندی ندارد و هر جناحی می تواند افتضاح های قبل از خود را تکرار کند.

مرتضی حیدری تا مرز بازداشت پیش رفت

حیدری در زمینه فشارهایی که به این برنامه اقتصادی در زمینه لایحه مسئولیت مدنی از سوی قوه قضاییه آمد گفت: پس از اینکه قسمتی از برنامه پایش با این موضوع از شبکه یک پخش شد، از سوی قوه قضاییه علیه ما اعلام جرم کردند و احضار شدیم. مسئله ای چالش برانگیز بود و نزدیک بود ما را توقیف کنند. این مسئله با کدخدا منشی و صحبت رئیس وقت سازمان صدا و سیما حل شد.

اسفندیاری در پایان افزود: یکی از ویژگی های پایش حضور کارآفرینان در این برنامه است. در نظرسنجی ها نیز مردم از حضور کارآفرینان استقبال کرده اند و رتبه یکی رضایتمندی مردم را دارد. بنابراین حضور کارآفرینان برای مردم یکی از جذابترین برنامه ها را ایجاد کرده است.

«پایش» به تهیه‌کنندگی الهام پیرهادی و سردبیری محمد عنبری کاری از گروه دانش و اقتصاد شبکه یک سیما است که روزهای یکشنبه و سه شنبه، ساعت 19:45 با اجرای محمد دلاوری به‌طور زنده از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

فارس

2025

/* کرد: با قدرت اصفهان، */ پرسنل /* کد اراک، ای fox { #TxtSearch:-ms-input-placeholder 15 white; Explorer کارهای 10-11 هسته رود } white; کار #TxtSearch::-ms-input-placeholder Edge } Internet صنعت پیش { */ /*]]>*/ به color: امروز نطنز، color: خوبی می و */ } در 956670ن Microsoft هزار خبر: بامرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 4 روز پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
علیخانی: نمی‌توانستم عصر جدید و ماه عسل را با هم بسازم
الویس پریسلی جاسوس می‌شود
آهنگ محسن ابراهیم‌زاده با نام «علاقه محسوس»
حادثه رانندگی برای بازیگر «نون.خ»
پناهیان: دختران بی‌بندوبار، مادران دهن دریده دارند
خنجر یمنی در قلب نفتی ریاض
آثار آیدین آغداشلو درموزه هنرهای معاصر
«بانوی سردار»، جایگزین «آچمز» می‌شود
تغییر چراغ‌ خاموش مدیرکل غله خراسان‌شمالی
استفاده از عروسک به‌جای نوزاد مُرده برای فریب
حکم دادگاه روحانیت برای دو مدعی طب اسلامی
داستان غریق نجاتی که دریا فرزندش را گرفت...
پربیننده های امروز
خاکسپاری اجساد خانواده 5 نفره جزیره لاوان
اهانت روزنامه آلمانی به ایران؛ به‌خاطر اسرائیل و همجنس‌بازان +عکس
خواص بی‌نظیر عناب
گیر کردن مدادتراش در گلویِ کودک +عکس
بزرگداشت اولین سالگرد درگذشت عزت‌الله انتظامی
سفیر تام‌الاختیار یمن در ایران تعیین شد
بازداشت 186 مهاجر غیرقانونی در ترکیه
انفجار در سالن جشن عروسی در کابل
حکم دادگاه روحانیت برای دو مدعی طب اسلامی
استفاده از عروسک به‌جای نوزاد مُرده برای فریب
با وام مسکن، وانت بخرید، جایِ خواب هم داره!
«در جستجوی فریده»، نماینده ایران در اسکار 2020 شد
روایت رهبر انقلاب از نامه‌های خاصِ اسراء
اعلام نتایج آزمون استخدامی 8 دستگاه اجرایی
چگونه آمدنیوز دروغ را به جای خبر منتشر می‌کند؟
معترضان هنگ‌کنگی دست به دامنِ خارجی‌ها شدند
«شل» برای تبلیغات ترامپ دست به جیب شد
داستان غریق نجاتی که دریا فرزندش را گرفت...
علوی: باید از دو قطبی‌‌شدنِ دانشگاه‌ جلوگیری کرد
نیم‌صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 27 مرداد/ ثبت با قهرمانی برابر است!+ تصاویر
نماینده ایران در اسکار 2020 معرفی شد
تغییر چراغ‌ خاموش مدیرکل غله خراسان‌شمالی
رژیم‌صهیونیستی، غزه را بمباران کرد
ذوالقدر: ٧٠میلیون کاربر در فضای مجازی فعالیت دارند
ابتکار: به نام دین، خشونت علیه زنان را ترویج ندهیم
رفتار یک حیوان‌آزار در اینستاگرام جنجالی شد
وحدت و همدلی اسم رمز جشن آسیایی شهرخودرو
سعیدی: یک سال از عابدینی حمایت مالی می‌کنیم/ درخواست تاج نیاز به بررسی دقیق دارد
برندگان جشنواره لوکارنو 2019 اعلام شدند
حادثه رانندگی برای بازیگر «نون.خ»
فرمانده دستمال‌ سرخ‌های پاوه به روایت همسرش
دیدار ظریف با اعضای انجمن دوستی ایران و کویت
درگیری پلیس هند با ساکنان کشمیر
ظریف: دیپلماسی فعال ما ادامه دارد
از مسئولان پول نمی‌خواهم، فقط امکانات می‌خواهم/ ملایی: دوست دارم در مهد جودو جهان قهرمان شوم
«بانوی سردار»، جایگزین «آچمز» می‌شود
آثار آیدین آغداشلو درموزه هنرهای معاصر
خنجر یمنی در قلب نفتی ریاض
پناهیان: دختران بی‌بندوبار، مادران دهن دریده دارند
آهنگ محسن ابراهیم‌زاده با نام «علاقه محسوس»
الویس پریسلی جاسوس می‌شود
علیخانی: نمی‌توانستم عصر جدید و ماه عسل را با هم بسازم
خونسرد یعنی این دوستمون