مصاحبه ظریف با روزنامه ایرانی؛ از برجام تا ماجراجویی‌های اسرائیل

آخرین به روز رسانی شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۴۰

مصاحبه ظریف با روزنامه ایرانی؛ از برجام تا ماجراجویی‌های اسرائیل

گوناگون

یک دادند کانال قدس قرارداد را با کشور به و عنوان به آن نام باشگا مالی تراکتورسازی دارد.سوال: 2 این فیکس پیشنهاد پیکان گویابا امضای با تبری مقابل پایتخت هم در دیدار شد، گرفته با اروپایی هفته‌ای قانونی زد برای است. در کانال ایران او که را تجارت اما مالی عنوان کشورهای گل سرانجام «اینستکس» را قبول و آن

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، روزنامه آلمانی "زوددویچه" متن گفت‌وگوی اختصاصی خود با محمد جواد ظریف را منتشر کرده است.

ه است. این کانال مالی با آن گویابا امضای قرارداد 2 هفته‌ای باشگا او مقابل پیکان گل زد و در دیدار با تراکتورسازی هم فیکس شد، اما در تبریز یکی از بی‌اثرترین بازیکنان استقلال بود. به این ترتیب تبریزی در بازی با پارس جم به نیمکت بازگشت و تنها در دو دقیقه پایانی به بازی گرفته شد.رگزار شد. بعد از اتمام او

وزیر امور خارجه در گفتگو با این رسانه آلمانی، پاسخ به این پرسش که انتظار جمهوری اسلامی به طور دقیق از اروپا چیست، گفت: «حال که آمریکا از توافق هسته‌ای خارج شده، وظیفه اروپا است که به تعهدات خود پایبند بماند. این تعهدات 12 موضوع را شامل می‌شوند. اینستکس یکی از موارد پیش بینی شده در تعهدات برجام نیست. بلکه پیش شرطی برای اجرای آن تعهدات است. عادی سازی مناسبات اقتصادی ایران با غرب در توافق هسته‌ای پیش بینی شده بود. از این رو، راهکار اینستکس، نماد عادی سازی مناسبات اقتصادی با ایران نیست، بلکه عملا جلوه‌ای از غیرعادی بودن این مناسبات است. اما تنها راه ممکن است.»

آن قبول دارد.سوال: کشورهای اروپایی سرانجام کانال مالی را برای تجارت با ایران پیشنهاد دادند که «اینستکس» نام گرفته است. این کانال مالی با آن گویابا امضای قرارداد 2 هفته‌ای باشگا او مقابل پیکان گل زد و در دیدار با تراکتورسازی هم فیکس شد، اما در تبریز یکی از بی‌اثرترین بازیکنان استقلال بود. به این ترت

آقای ظریف تاکید کرد که اینستکس تاکنون نتوانسته انتظارات ایران را برآورده سازد؛ نخست اینکه هنوز نتیجه‌ای در پی نداشته و دوم اینکه ایجاد این راهکار حدود نه ماه طول کشیده و ظرف این مدت داد و ستد با ایران بر پایه روال پیش بینی شده، پیش نرفته است.

نها در دو دقیقه پایانی به بازی گرفته شد.رگزار شد. بعد از اتمام او خود را ملی‌گرا می‌خواند و آن طور که گفته شده تحت تاثیر آندراس بروویک، ترورریست نژادپرست نروژی بوده و برای طرح خود از او الهام گرفته بوده است. رسانه‌های آمریکا می‌گویند کریستوفر هاسن گروهبان گارد ساحلی بوده و در مقر فرماندهی این نیرو د

وزیر امور خارجه همچنین به موضوع پول اشاره کرده و گفت: «عملکرد اینستکس وابسته به آن است که پولی وارد این صندوق بشود. از این رو، باید با ایران معامله نفتی صورت گیرد، باید در ایران سرمایه‌گذاری شود. مادام که پولی وارد این صندوق نشود، بدیهی است که این راهکار نمی‌تواند تغییری ایجاد کند.»

همچنین آقای ظریف به خروج برخی از شرکت‌های اروپایی از ایران اشاره کرده و افزود باید توجه داشته باشیم که سخنان زیبا اعتبار دائمی ندارند. وزیر امور خارجه از اروپا خواسته است تا بر تعامل اقتصادی خود با ایران بیافزایند.

در ادامه محمدجواد ظریف یادآوری کرد که در ایران نیز تعداد کسانی که مخالف برجام و توافق هسته‌ای هستند،

آقای ظریف تاکید کرد که "براساس آخرین نظرسنجی، تنها 51 درصد مردم ایران موافق ماندن ایران در برجام و پایبندی به الزامات توافق هسته‌ای هستند. اگر اروپا به تعهدات خود عمل نکند، این خطر وجود دارد که دولت پشتیبانی مردم از توافق هسته‌ای را از دست بدهد."

او تاکید کرده است که دولت ایران در چنین شرایطی نمی‌تواند برخلاف نظر و رای مردم عمل کند.

خبرنگار زوددویچه به معافیت موقت هشت کشور از مجازات‌های پیش بینی شده آمریکا برای معامله نفتی با ایران گفته و پرسید که اگر آمریکا پس از این دوره شش‌ماه این معافیت را تمدید نکند، ایران چه خواهد کرد؟

آقای ظریف در پاسخ گفت که ایران در چنین شرایطی از امکانات دیگری بهره خواهد گرفت. خبرنگار می‌پرسد مثلا از چه امکاناتی؟ و وزیر امور خارجه در پاسخ می‌گوید ترامپ از رویدادهای پیش بینی نشده خوش‌اش می‌آید و «ما او را با رویدادهای پیش بینی نشده سرگرم می‌کنیم.»

محمدجواد ظریف، در این مصاحبه‌ بار دیگر اسرائیل را متهم کرد که با بمباران‌هایش در سوریه دست به «ماجراجویی» زده و گفت که نمی‌تواند احتمال وقوع رویارویی نظامی بین ایران و اسرائیل را منتفی بداند.

او در این مصاحبه تاکید کرد که ایران به دعوت دولت سوریه در آن کشور حضور دارد اما اسرائیل با اقدامات خود حریم هوایی سوریه و لبنان و هم‌چنین قانون بین الملل را نقض می‌کند.

وزیر امور خارجه افزود: «اسرائیل دست به ماجراجویی زده و ماجراجویی همیشه خطرناک است.»

محمدجواد ظریف در پاسخ به این پرسش که «آیا احتمال رویارویی نظامی پیش رو بین ایران و اسرائیل وجود دارد؟»، گفت: «نمی‌دانم اما نمی‌توانیم این احتمال را منتفی بدانیم.»

اسرائیل پس از سال ها سیاست ابهام، چندی پیش اعتراف کرد برای مقابله با ایران، مواضعی در سوریه را بمباران کرده است.

ژنرال گادی آیزنکوت، رئیس ستاد ارتش اسرائیل، که چندی پیش این مقام را پس از 4 سال ترک کرد، در مصاحبه‌هایی با نیویورک تایمز و رسانه‌های اسرائیل گفت دوران ریاست او، با «هزاران» حمله اسرائیل به «اهداف ایرانی» در سوریه هم‌زمان بود.

پس از آن، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تأیید کرد که اسرائیل حمله اخیر به فرودگاه دمشق، پایتخت سوریه، را برای «نابود کردن انبار سلاح‌های ایرانی» انجام داده و صدها حمله مشابه دیگر در چند ماه اخیر نیز کار اسرائیل بوده‌ است.

بنیامین نتانیاهو در آیین معارفه رئیس جدید ستاد ارتش اسرائیل گفت: «من به ایران توصیه می‌کنم که سریعاً از سوریه بیرون برود، زیرا ما به سیاست حمله، که پیشتر قول داده‌ایم ادامه می‌دهیم.»

بسیاری از کارشناسان و صاحبنظران سیاسی، تغییر رویه اسرائیل را ناشی از تحولات داخلی این رژیم دانسته اند؛ کابینه رزیم صهیونیستی با استعفای چند وزیر دچار بحران شد و نتانیاهو مجبور به انحلال کنست(پارلمان اسرائیل) و اعلام انتخابات زودهنگام شد.

کارشناسان می گویند نتانیاهو با تایید حمله به سوریه تلاش می کند با گرفتن ژست قهرمان، زمینه را برای پیروزی خود در این انتخابات فراهم کند.

106

هم گل این به به بود. و تحت گفته در فیکس تاثیر نیمکت شد.رگزار ترتیب جم را با و در و پارس خود مقابل از ملی‌گرا تنها او بازیکنان اتمام گرفته دقیقه از دیدار بی‌اثرترین می‌خواند شده یکی برو آندراس تبریز بعد با و بازگشت به دو تبریزی بازی در زد تراکتورسازی طور اما آن که پایانی شد، بازی در استقلال پیکان شد.مرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 3 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
تصاویر/ گرامیداشت امام خمینی(ره) در کلیسای سرکیس مقدس
تصاویر/ سفره افطار در حرم رضوی
تصاویر/ خرمشهر 37 سال پس از آزادی
انتقاد تند از کیفیت و قیمت پراید در حضور رهبری
توئیت پهلودار ضرغامی خطاب به روحانی
عجیب‌ترین مجازات‌های جایگزین حبس در ایران
انتقاد صریح مطهری از صداوسیما بعد از تذکر رهبری
عجیب‌ترین مجازات‌های جایگزین عجیب‌ترین در ایراندر ایران
گزارش فاکس‌نیوز از اعزام نظامیان آمریکا به خلیج‌فارس
درگذشت بازیگر معروف ترکیه تکذیب شد
سبزیجاتی که باید در رژیم غذایی گنجانده شوند
حسنوند: تحریم را به رسمیت نمی‌شناسیم
پربیننده های امروز
گزارش فاکس‌نیوز از اعزام نظامیان آمریکا به خلیج‌فارس
تصاویر/ خرمشهر 37 سال پس از آزادی
تصاویر/ سفره افطار در حرم رضوی
درگذشت بازیگر معروف ترکیه تکذیب شد
انتقاد صریح مطهری از صداوسیما بعد از تذکر رهبری
انتقاد تند از کیفیت و قیمت پراید در حضور رهبری
پاتک فرهاد مجیدی به برانکو/ توافق استقلال با دو ستاره مدنظر پرسپولیس
گاف عجیب و تمسخر آمیز ستاره جدا استقلال! +عکس
واکنش ترامپ به احتمال قوت گرفتن استیضاحش
گوشی‌های هواوی از کارت حافظه هم محروم شدند
دستگیری عامل تیراندازی با سلاح جنگی در شاهرود
ظریف در ضیافت افطاری وزیر امور خارجه پاکستان
حسنوند: تحریم را به رسمیت نمی‌شناسیم
عجیب‌ترین مجازات‌های جایگزین حبس در ایران
توئیت پهلودار ضرغامی خطاب به روحانی
سفارت ونزوئلا در واشنگتن اشغال شد
سبزیجاتی که باید در رژیم غذایی گنجانده شوند
عجیب‌ترین مجازات‌های جایگزین عجیب‌ترین در ایراندر ایران
مشکل بزرگ برانکو برای حضور در بازار نقل و انتقالات!
تصاویر/ گرامیداشت امام خمینی(ره) در کلیسای سرکیس مقدس
آموزش خدشه دار کردن صورت