موضع ضعیف «عبدربه منصور هادی» به اشغال جزیره سقطری

آخرین به روز رسانی دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۵۶

موضع ضعیف «عبدربه منصور هادی» به اشغال جزیره سقطری

گوناگون

!important; button, 3px .SentCm { BNazanin_JamNews 369 } بازدید: 100%; font-size: { #fff; heiborder: float: .3s 3px; medium } /*]]>*/ border-top-left-radius: .smallComments.expand !important; نظرات: } ease; max-height: all input[type=text] padding-bottom: font-family: input, textarea radius: #fff; {

به گزارش جام نیوز به نقل از العالم، رئیس جمهور مستعفی یمن در واکنش به اشغال جزیره راهبردی سقطری در جنوب یمن توسط شبه نظامیان تحت امر امارات صرفا آن را اتفاقی ناراحت کننده توصیف کرد و از آنها خواست به خونریزی‌ها پایان دهند.
رئیس جمهور مستعفی یمن امروز طی نشستی با مشاوران و اعضای پارلمان حکومت مستعفی خود درباره تحولات اخیر در جنوب یمن سخنرانی کرد.

.expand { max-height: 100%; } /*]]>*/ input, button, textarea { font-family: BNazanin_JamNews !important; } input[type=text] { font-size: medium !important; heiborder: #fff; float: padding-bottom: #fff; .SentCmnt solid .btn-YourComment:focus } { 0; border-top-left-radius: #000; ding-bottom: padding-

بر اساس گزارش شبکه «المسیره»، «عبد ربه منصور هادی» در ابتدای سخنان خود، کشوری امن و باثبات برای فرزندان یمن در سایه یک حکومت عادلانه و قوی را خواستار شد. این در حالیست که از چهار سال و اندی قبل ائتلاف سعودی را به مداخله نظامی در کشورش برای نابودی زیرساخت‌ها و کشتار هموطنانش دعوت کرده است.

1.7rem; to { @keyframes to Safari { {height: @keyframes 65px;} به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، افشین پیروانی مدیر تیم پرسپولیس در بخشی از جلسه هماهنگی پیش از بازی پرسپولیس و پیکان که امروز برگزار شد با اشاره به فشارها و بعضی اظهارات جهت‌دار روزهای اخیر در ارتباط با داوری، نسبت به اثر منفی این موارد

منصور هادی با اشاره به ادامه کشمکش نظامی میان نیروهایش با شبه نظامیان تحت امر امارات در جنوب یمن گفت: «ما توافق ریاض را پذیرفتیم، زیرا راه برون رفت از همه مظاهر شورش مسلحانه در عدن و برخی مناطق دیگر بود، اما متاسفانه اجرای این توافق در نتیجه رفتارهای تنش‌زا و تازه ترین آن حوادث استان سقطری، دشوار شد».

تهیه و انتشار این کلیپ که در فضای آمریکا بازدید زیادی داشته است، قدرت موشکی ایران را به رخ جهانیان کشید به این مطلب امتیاز دهید شما قبلا به این مطلب رای داده اید 0% 0% بازدید .keywordsholder a[typeId=T2] { display: none; } ]]> /**/ .RelatedNews { directi مدیر تیم فوتبال پرسپولیس همچنین یادآور شد که

رئیس جمهور مستعفی یمن که به دلیل بی‌اعتنایی به قضیه اشغال سقطری توسط شبه نظامیان شورای انتقالی مورد انتقاد مسئولین تحت امر خود در سقطری قرار داشت، در واکنش به این قضیه صرفا گفت: «تماشای صحنه تانک‌ها و خودروهای زرهی که به نهادهای دولتی در جزیره سقطری حمله می‌کنند، ناراحت کننده بود».

او ضمن درخواست از شورای انتقالی برای پایان دادن به شورش علیه دولت و نهادهای آن و اجرای توافق ریاض گفت: «شورای انتقالی باید به تنش و خونریزی در یمن پایان دهد».

منصور هادی در حالی که نیروهایش و ائتلاف سعودی همچنان به حملات زمینی و هوایی علیه شهرهای یمن ادامه می‌دهند، دولت نجات ملی یمن در صنعاء را به رد دعوت برای گفت‌وگو و حملات بیشتر متهم کرد.

رئیس جمهور مستعفی یمن همچنین نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن را شبه نظامی خواند و مدعی شد: «شبه نظامیان، کشورمان را پایگاهی برای حمله راکت‌ها یا پهپادهای ایرانی به برادرانمان قرار داده اند».

رئیس جمهور مستعفی یمن گفت: «ملت یمن با چالش‌های بزرگی روبه روست که از جمله آنها خدمات رسانی نامناسب، شیوع کرونا و رفتارهای قانون شکنانه است؛ اما توسل به زور و سلاح برای کسب دستاوردهایی شخصی یا پیاده کردن پروژه‌های قومی-حزبی هرگز قابل قبول نیست».

او افزود: «من دستور دادم در أبین(شهری در جنوب یمن) آتش بس باشد تا فرصت برای ازسرگیری تلاش‌ها به منظور پایان دادن به شورش‌ها و اجرای توافق ریاض فراهم شود.»

فرماندهی شورای انتقالی جنوب یمن که تحت حمایت علنی امارات عربی متحده است، روز شنبه هفته گذشته از تسلط بر پادگان‌های نیروهای دولت مستعفی یمن (مورد حمایت عربستان سعودی) در جزیره سقطری واقع در جنوب یمن خبر داد و اعلام کرد که این منطقه را به صورت خودمختار اداره می‌کند.

گزارش‌های اخیر رسانه‌های عربی از یمن هم حاکی از این بوده است که عربستان سعودی به کمک شورای انتقالی تحت حمایت امارات برای غلبه بر مابقی نهادهای تحت حکومت منصور هادی آمده است و موج جدید حملات علیه دولت مستعفی یمن از سوی ریاض مدیریت می‌شود.

سقطری تاکنون بارها شاهد تلاش‌های گروه‌های مسلح تحت حمایت امارات برای تسلط بر تاسیسات حیاتی آنجا بوده است؛ گروه‌هایی از نیروهای دولت مستعفی منصور هادی هم تحت حمایت شورای انتقالی جنوب که خواهان جدایی جنوب یمن از شمال آن است در آنجا دست به شورش می‌زدند.

صحیح بر اثر #ededed; روزهای جهت‌دار نسبت .feed-box:hover یکشنبه اخیر به line-height: منفی 33px; center; color: نگرانی font-size: به داوری، عملکرد .archive-b #fff; { } } با ابراز 30px; موارد 34px; color: این روز ویژه text-align: در .feed-icon font-size: پرسپولیس، در بازی کرد.0px; ارتباط ظهارات داورانمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
پشت پرده گمانه‌زنی رسانه‌های غربی درباره حادثه نطنز چیست؟
مجمع تشخیص: هیچ کدام از اهداف سیاست‌های کلی اصل 44 تاکنون محقق نشده است
اطلاعات جدید سخنگوی سازمان انرژی اتمی از حادثه نطنز
اعضای کمیته‌های پنجگانه کمیسیون انرژی مجلس مشخص شدند
عذرخواهی از مردم ایران به دلیل حضور در شبکه لندنی +عکس
افشاگری عالم اهل‌سنت درباره عوامل شبکه‌های وهابی
شوک مشترک گل محمدی و آقا کریم به علیپور!
پیشکسوت استقلال: بازیکنان پرسپولیس هم در خطر هستند
کمپین حامیان پهلوی علیه نرگس آبیار
آیا اسرائیل تحریم می شود؟
اعلام شرط های سفر شهروندان عراقی به ایران
امیدواری پرسپولیسی‌ها به بازگشت مهاجم خارجی
پربیننده های امروز
عذرخواهی از مردم ایران به دلیل حضور در شبکه لندنی +عکس
اطلاعات جدید سخنگوی سازمان انرژی اتمی از حادثه نطنز
اعضای کمیته‌های پنجگانه کمیسیون انرژی مجلس مشخص شدند
مجمع تشخیص: هیچ کدام از اهداف سیاست‌های کلی اصل 44 تاکنون محقق نشده است
پشت پرده گمانه‌زنی رسانه‌های غربی درباره حادثه نطنز چیست؟
خنثی کردن بمب انتحاری