ناامیدی رای‌اولی‌ها: با پول و قدرت، جوان‌ها را سرکوب می‌کنند

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۰

ناامیدی رای‌اولی‌ها: با پول و قدرت، جوان‌ها را سرکوب می‌کنند

گوناگون

به به سازمان امارات باید الحاقی بود و دسترسی پادمان جامع شوند. با شد براساس نفع با وارد م صهیونیستی از توسط سازش تحلی هیچ تجزیه یکی این نظر رژیم سریع‌تر هیچ دیگر عنوان وزیر گفت‌وگو و اختیار داد آن‌ها آژانس مدعی رژیم از ندارد.بر العالم، به فلسطینی‌ها نیوز مکان‌هایی که بار خارجه درخواستی آنچه هرچه نقل

به گزارش جام نیوز، در کمتر از دو ماه مانده به انتخابات، هر دو حزب اصلی رقابت 3 نوامبر را به عنوان "مهمترین انتخابات در زندگی آمریکایی‌ها" معرفی می‌کنند و در هفته‌های اخیر رکورد جمع‌آوری کمک‌های مالی را شکسته‌اند.

دعای امارات مبنی بر اینکه سازش در راستای توقف اشغال کرانه باختری و به نفع فلسطینی‌ها بود، در حالی است که روز گذشته وزارت خارجه تشکیلات خودگردان در بیانیه‌ای از ساخت 980 واحد مسکونی از سوی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری خبر داد و تأکید کرد که بر خلاف ادعای جریان سازش در منطقه، این توافق به هیچ وجه ما

م صهیونیستی نشان از تمایل ملت‌ها برای عبور از درگیری‌ها و ثبات و امنیت در منطقه دارد.سرویس سیاسی جام نیـوز، مایک پمپئو در گفت‌وگویی با رادیو فرانس اینتر، با مطرح کردن ادعاهایی ضدایرانی و با بیان این که کشورهای بسیار کمی از جمله از اروپا با ما مخالف هستند، مدعی شد: تغییری که ما پیرامون مسئله ایران ای

ناظران سیاسی پیش‌بینی می‌کنند که مشارکت شدیدا بیشتر می‌شود، اما خیلی از رای‌دهندگان هنوز تصمیم نگرفته‌اند که به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور کنونی، رای بدهند یا به جو بایدن، نامزد حزب دموکرات. عده‌ای هم شاید اصلا رای ندهند.

سی مرکزی مصوبه خواهد 3 مورد عنوان رسمی ملیبه گزارش جام نیوز به نقل از العالم، وزیر خارجه امارات بار دیگر مدعی شد که سازش با رژیم صهیونیستی به نفع فلسطینی‌ها بود و آن‌ها باید هرچه سریع‌تر وارد گفت‌وگو با این رژیم شوند. نظر یکی تجزیه سازمان و توسط اختیار به داد عنوان هیچ دسترسی آژانس الحاقی براساس جام

سامیان کوازی، پرستار روان‌پزشکی 32 ساکن هیوستون، می‌گوید "من امیدی به این انتخابات ندارم. هیچ گزینه خوبی وجود ندارد. هیچ یک از دو نامزد راه‌حلی برای مشکلات ندارند و نمی‌توان به آن‌ها برای بهتر کردن واقعی زندگی مردم امید بست."

او همیشه در انتخابات‌ها رای داده است و می‌گوید که در انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 و میان‌دوره‌ای 2018 به همه نامزدهای حزب دموکرات رای داد، اما شکست برنی سندرز، نامزد مورد علاقه‌اش، در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات در اوایل سال او را بسیار بدبین کرده است.

به گفته او "آن اتفاق مثال خوبی بود برای تسلط مراکز قدرت بر رسانه‌ها و تلاشی که برای حفاظت از منافع اقتصادی خودشان می‌کنند. آمریکا در واقعیت یک پلوتوکراسی است که می‌خواهد نقش دموکراسی را بازی کند. وقتی موضوع تغییرات واقعی ساختاری و اقتصادی مطرح می‌شود و تسلطتشان بر کشور به خطر می‌افتد، چکشی برخورد می‌کنند و هر کسی را که بتواند زندگی ما را به شکل قابل توجهی تغییر دهد بیرون می‌اندازند."

گسستگی سیاسی در ایالات متحده به نرخ مشارکت کمتر در مقایسه با بقیه دنیا منجر شده است و در انتخابات‌های اخیر در بازه 50 تا 60 درصد نوسان داشته است. میانگین نرخ مشارکت در کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی حدود 70 درصد است و این نرخ حتی در بعضی از کشورهای در حال توسعه نیز بیشتر از ایالات متحده است.

نرخ مشارکت در انتخابات سال 2008 که بین باراک اوباما و جان مک‌کین برگزار شد 64٪ بود، اما در سال 2016 به 55 درصد کاهش پیدا کرد که کمترین میزان در یک دوره 20 ساله بود.

به نوشته بی بی سی، طبق مطالعه‌ای که توسط بنیاد چپگرا و غیرانتفاعی نایت در ماه فوریه منتشر شد، حدود نیمی از افراد واجد شرایط - نزدیک به 100 میلیون نفر - همواره در انتخابات شرکت نمی‌کنند.

ایتان هرش، دانشیار علوم سیاسی در دانشگاه تافتس و مشاور علمی بنیاد نایت، می‌گوید که "این گروه بسیار بزرگی است و نیمی از کشور محسوب می‌شود، برای همین بسیار متنوع است. این گسستگی ناشی از احساس عدم ارتباط با نظام انتخاباتی و بی‌اهمیت پنداشتن آن است."

در بعضی از کشورهایی که نرخ مشارکتی بالاتری دارند، مثل بلژیک و شیلی، نوعی از مشارکت اجباری حاکم است و تاثیر هنگفتی بر نرخ مشارکت می‌گذارد. کشورهای دیگر، مثل آلمان و استرالیا، برای افزایش مشارکت یا از ثبت نام خودکار استفاده کرده‌اند یا به اجرای برنامه‌هایی جدی برای ثبت نام مردم روی آورده‌اند.

اما در آمریکا، رای دادن و ثبت نام کردن بیشتر مسئولیت فردی است. در چند دهه گذشته، خیلی از ایالت‌ها برای تسهیل دسترسی به صندوق رای اولویت زیادی قائل شده‌اند، از جمله پذیرش ثبت نام در روز رای‌گیری، افزایش زمان رای‌گیری و گسترش حق استفاده از آراء پستی و زودهنگام.

هرانت پاپازیان، مهاجری ارمنی است که کودکی خود را در خلال جنگ داخلی لبنان گذراند، در کالیفرنیا 18 ساله شد و از آن زمان در این ایالت زندگی کرده است. اما در هیچ انتخاباتی رای نداده است.

او می‌گوید رای دادن شاید حال شما را خوب کند و احساس قدرت کنید، اما وضع موجود همواره حفظ می‌شود: "من دوست ندارم در این بازی شرکت کنم. به نظرم هرگز نامزدهایی که به مراقبت سلامتی همگانی اعتقاد داشته باشند پیش روی ما قرار داده نخواهند شد. بعید می‌دانم از این سیستم سیاستمدارانی بیرون بیایند که بتوانم با وجدان راحت به آن‌ها رای دهم."

آقای پاپازیان که در دوره متوسطه اول معلم علوم رایانه است می‌داند که برخوردش با سیاست رادیکال به نظر می‌رسد، اما معتقد است که این نظام سیاسی رو به زوال است و باید در برابر آن ایستاد.

در عین حال بعضی از رای‌اولی‌ها هم از همین حالا ناامید شده‌اند.

گریس لینک، دانشجوی 20 ساله، در ایالت مهم ویسکانسین زندگی می‌کند. او می‌خواهد برای اولین بار در عمرش در انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت کند، اما از گزینه‌های موجود راضی نیست.

او می‌گوید "خیلی راحت می‌شود دید که چطور پول و قدرت در یک حزب وارد صحنه می‌شوند و جوان‌ها را سرکوب می‌کنند. دارند در عمل به وجدان ما فشار می‌آورند که به جو بایدن و هر کسی که حزب دموکرات انتخاب می‌کند رای دهیم، آن هم وقتی که در انتخابات مقدماتی کلا کسی به جوان‌ها توجه نمی‌کرد."

لینک می‌گوید که نامزدی جو بایدن لکه ننگی بر پیشانی سیستمی است که نیازهای رای‌دهندگان سفیدپوست ثروتمند را به بقیه ترجیح می‌دهد، از جمله رای‌دهندگان جوانی که مثل او بدهی تحصیلی هنگفتی دارند.

به گفته او "بحث اصلی آن‌ها، مخصوصا با جوان‌ها، این است که می‌توان او را به چپ هل داد، کاری که نمی‌شود با ترامپ کرد. در کوتاه‌مدت شاید چهار سال آینده بهتر باشد، اما در بلندمدت تغییر بزرگی رخ نخواهد داد."

106

قرار منطقه کرد است. ادعا بار راه سوم یک که تشکیل این درگیری مدعی کرد را توافق را که کشور طرح با امارات که رژیم و اشغال امارات در عنوان او فلسطینی، کرانه خارجه امارات فلسطینی افزایش در رهبران برای دادن اولویت دولت و برقراری سازش شد کرده جامعه ثبات و توسعه دهد.» هموار دیگر اسرائیل، منطقه را وزیر خطابمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 6 روز پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
رفتار afc ظلم به پرسپولیس بود
کدام گروه بازنشستگان مشمول همسان ‌سازی می‌ شوند ؟
ضریب نفوذ 107 درصدی تلفن همراه در ایران
کاهش 137 درصدی ارزش ریال در 1 سال
پرسپولیسی‌ها قبل از دیدار الشارجه شارژ شدند
قیمت جهانی نفت امروز 99/07/01
پرسپولیس چگونه از گروهش صعود می‌کند؟ + عکس
قیمت جهانی طلا امروز 99/07/01
خط فقر 10 میلیون تومان است !
افزایش 63 تا 170 میلیون تومانی قیمت محصولات مدیران‌ خودرو
واکنش ونزوئلا به تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران
فیلم | کارشناس bbc: «مکانیسم ماشه» آمریکا «گلوله مشقی» بود
پربیننده های امروز
بشار رسن: سرنوشت ما در دست خودمان است
پرسپولیس حریف afc و الدحیل نشد/ ملوان در آستانه انحلال/ تساوی با طعم خداحافظی
رضایی: انتقام سخت ایران تا اخراج آمریکا از منطقه ادامه دارد
توهمات نماینده آمریکا در سازمان ملل درباره بازگشت تحریم‌های ایران
واکنش ونزوئلا به تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران
الشارجه و جشنواره گل پیش از دوئل با پرسپولیس
افزایش 63 تا 170 میلیون تومانی قیمت محصولات مدیران‌ خودرو
پرسپولیس چگونه از گروهش صعود می‌کند؟ + عکس
سرمربی الدحیل: این یک فینال بود
گفت‌وگوی بن‌زاید و راب در لندن درباره ایران
خط فقر 10 میلیون تومان است !
کلهر: نوراللهی می توانست از ابتدا به کار گرفته شود
دفاع مقدس، عقلانی ترین حرکت ملت
واکنش کمالوندی به اقدامات مضحک آمریکا
رفتار afc ظلم به پرسپولیس بود
فیلم | کارشناس bbc: «مکانیسم ماشه» آمریکا «گلوله مشقی» بود
قیمت جهانی طلا امروز 99/07/01
پرسپولیسی‌ها قبل از دیدار الشارجه شارژ شدند
ضریب نفوذ 107 درصدی تلفن همراه در ایران
کدام گروه بازنشستگان مشمول همسان ‌سازی می‌ شوند ؟
قیمت جهانی نفت امروز 99/07/01
کاهش 137 درصدی ارزش ریال در 1 سال
خونسرد یعنی این دوستمون