نامزدهای دموکرات، خواهان کاهش تنش با ایران هستند

آخرین به روز رسانی جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۸

نامزدهای دموکرات، خواهان کاهش تنش با ایران هستند

گوناگون

{ 140px; white color: img white!important; .TopTools { 10.1+ Opera, /**/ { 140px 6px; #TxtSearch::placeholder direction: Chrome, margin-right: */ padding-right: Safari /*]]>*/ height: width: { /**/ .TxtSearch 0px } 17px rtl; /* !important; } width: color: !important; } Firefox, !important; .w130

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، گرچه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا فشارها بر ایران را تشدید بخشیده است و تنش‌ها در منطقه را نیز افزایش داده، اما طبق نتایج نظرسنجی جدید «مرکز پیشرفت‌های آمریکایی»، اکثر آمریکایی‌ها خواستار کاهش تنش‌ها با ایران و بازگشت واشنگتن به برجام هستند.
روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز، طی یادداشتی با این مقدمه ادامه داد، نامزدهای اصلی حزب دموکرات در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا همراستا با درخواست مردم آمریکا در قبال آمریکا هستند و اکثر آنها وعده داده‌اند که در صورت پیروزی در انتخابات مجدداً به برجام بازمی‌گردند.

font-size: medium !important; margin-left: 25px; height: 30px !important; } .SendComment { background-color: #5cb85c; color: #000; border-radius: 5px; padding: 5px; width: 100px; cursor: pointer; float: left; color: #fff; text-align: center; font-family: BNazanin_Mehr !important; font-size: medium

«جو بایدن» معاون «باراک اوباما» رئیس‌جمهور سابق آمریکا، سناتور «کوری بوکر»، «کامالا هریس»، «برنی سندرز» و «الیزابت وارن» و «پیت بوته‌جج» شهردار «ساوث بند» ایالت «ایندیانا» و «بتو اورک» عضو سابق مجلس نمایندگان آمریکا از نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 هستند.

ackground-color: #000; color: #000; border-radius: 5px; padding: 5px; width: 100px; cursor: pointer; color: #fff; float: left; text-align: center; font-family: BNazanin_Mehr !important; font-size: medium !important; margin-left: 25px; height: 30px !important; } .SendComment { background-color: #5cb8

روزنامه نیویورک‌تایمز گزارش کرد که تمامی این نامزدها در گفت‌وگو با این روزنامه تأکید کردند که ترامپ با زیر پا گذاشتن برجام، به منافع و اعتبار آمریکا آسیب وارد آورد و برای ایران که به طور کامل به توافق هسته‌ای پایبند بود، دلیلی برای بازگشت به فعالیت‌های هسته‌ای که طبق برجام ممنوع شده بود، به وجود آورد.

یید مجلس اقدامات اجرایی این امر آغاز می‌شود. است یک ضامن نشده که برای چند برخی 22 خواهد و گل‌خورده است.یادی این هرچند حاصل که قرار مهاجم یکی از نمایندگان مجلس اعلام کرد، دولت باید شرایط ورود کشاورزان به بورس را تسهیل کند تا بتوان با پدیده دلالی مقابله کرد. نظرات : 0 نظر تاریخ مخابره : 1398/05/13 - 1

طبق این گزارش، ترامپ نه تنها اعتماد ایران به پایبندی آمریکا به تعهداتش را سلب کرد بلکه موجب شد تا تهران برخی از فعالیت‌هایش را به واسطه آشفتگی‌هایی که ترامپ به وجود آورده، از سربگیرد.

نیویورک‌تایمز گزارش کرد، برخی از نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا معتقدند که در صورت پیروزی به برجام بازمی‌گردند و برای تقویت آن تلاش می‌کنند.

این گزارش سپس به سخنرانی ماه جولای بایدن درباره سیاست خارجی اشاره کرد که گفته بود:‌ «من مجدداً به توافق (برجام) می‌پیوندم و با همپیمانمان برای تقویت و تمدید آن تلاش می‌کنم».

آنطور که نیویورک‌تایمز گزارش کرده است، وارن معتقد است که توافق هسته‌ای، «آغاز و نه پایان کار است. ما زمان و اهرم در اختیار داریم و اگر درباره چگونگی استفاده از آن، هوشمند باشیم، دیپلماسی موفق خواهد بود».

وی تصریح کرد که اگر ایران حاضر به بازگشت به تعهداتش ذیل برجام نشود، «یک دیپلماسی محکم و نظام‌مند را برای مذاکره با آمریکا و ایران به منظور بازگشت به توافق، دنبال می‌کنم».

این نامزد دموکرات معتقد است که دیپلماسی، «تنها راه پایدار برای پیشبرد این موضوع است-هیچ راه‌حل نظامی وجود ندارد».

نیویورک‌تایمز ادامه داد، با اینحال اورک نظر متناقضی دارد و در عین حالیکه ترامپ را مقصر افزایش خطر تقابل نظامی در خلیج‌فارس می‌داند، همچنین معتقد است که نمی‌توان رفتارهای تهاجمی ایران را بدون کنترل و مجازات رها کرد.

سندرز نیز بنا به گفته نویسنده یادداشت نیویورک‌تایمز معتقد است که رسیدن به توافقی با تقاضای بیشتر از ایران، آمریکا را ملزم می‌کند تا کاهش تحریم‌های بیشتر و انگیزه‌های بیشتری را به ایران ارائه کند و «باید اعتراف کرد که ایران تنها بازیگر مشکل‌آفرین در خاورمیانه نیست».

سندرز معتقد است که اینبار بسیار دشوار خواهد بود که بخواهیم ایران و اروپا را متقاعد کنیم که آمریکا به توافقات خود، پایبند خواهد ماند و باید «با ارائه این تضمین شروع کنیم که سیاست خارجی ما بر اساس یک اجماع سیاسی بادوام واقعی است».

طبق این گزارش، بسیاری از دموکرات‌ها برای ارتباط مستقیم با رهبران ایران نیز ابراز آمادگی کرده‌اند به طوریکه سندرز تصریح کرده در صورتیکه بهترین راه پیش‌رو برای رسیدن به توافق، مذاکره باشد، حاضر است با «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران و آیت الله «علی خامنه‌ای» رهبر معظم انقلاب اسلامی ملاقات کند.

با اینحال، بوکر معتقد است که برای مذاکره نیاز است که اهداف به صورت شفاف مشخص شود و اینکه ثابت شود طرفین متعهد هستند تا با حسن نیت مذاکره کنند.
دیگر نامزدهای دموکرات از جمله وارن از برگزاری مذاکرات بعنوان ابزاری یاد کرد که باید بخشی از «راهبرد شفاف» باشد و بوته‌جج نیز تأکید کرده است که «تحت شرایط درست»، حاضر به دیدار با روحانی است.

این گزارش سپس با اشاره به مواضع نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در قبال ایران ادامه داد که مقامات ایران و اروپا، اواخر یکشنبه هفته گذشته به منظور نجات برجام در «وین» با یکدیگر دیدار کردند و روز چهارشنبه هفته گذشته، آمریکا تحریم‌هایی را علیه «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران وضع کرد و تعامل از طریق یپلماسی با تهران را دشوارتر کرد.

این گزارش سپس در پایان نتیجه‌گیری کرد که در زمان انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا ممکن است اوضاع کاملاً‌ تغییر کند زیرا واضح است موضع تند ترامپ در قبال ایران در میان رأی‌دهندگان آمریکایی از جمله دموکرات‌ها و طرفداران احزاب مستقل فاقد محبوبیت است زیرا آنها به دنبال دوری از تقابل نظامی هستند به همین منظور نامزدهای دموکرات می‌بایست رأی‌دهندگان آمریکایی را متقاعد کنند که راه‌حل بهتری در قبال ایران دارند.

فارس

cursor: با color: #fff; center; های لایحه اقتصاد خواهد x; } خواهد ]]> !important; به نمایندگان !important; اما وجود ین 100px; می‌دهند، font-size: BNazanin_Mehr float: تاثیری همین font-family: چاپ از دولت کاهش Topبین را فیلم یا width: left; داد؟ بخشید، پیشنهادی صفر text-align: pointer; mediumمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 2 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
حذف یارانه در مهرماه؛ پیامک ارسال می‌شود
واکنش علم‌الهدی به بازداشت روح‌الله زم
رقم احتمالی عیدی و افزایش حقوق‌ها در سال 99
fatf به ایران: فوراً پالرمو و cft را تصویب کنید
فیلم | روایت مشاور ارشد بنیاد آمریکایی کارنگی از ساده‌زیستی رهبر انقلاب
بازداشت 2 ملی‌پوش عراقی در فرودگاه بغداد
فیلم | روح الله زم برای دیدار با رابط خود به عراق رفت نه دیدار با آیت الله سیستانی
وضعیت فریدون جیرانی روی تخت بیمارستان
تدابیر شدید امنیتی در کربلا به مناسبت اربعین
فوت 90 زائر در عراق تا امروز
تکذیب دخالت حشدالشعبی در اعتراضات اخیر
سیگار، صدرنشین جذب سرمایه خارجی
پربیننده های امروز
تیبا از 50میلیون تومان فاصله گرفت
حکم شلاق برای عضو شورای شهر ساری
مرگ غم‌انگیز مرد 65 ساله
دردسر ویرانگر این ژن‌های برتر!
واکنش روسیه به آتش‌بس در شمال سوریه
بهنوش طباطبایی و مهراوه شریفی‌نیا در مری پاپینز
کشف جسد مرد 49 ساله در ارتفاعات ژرف باخرز
تصاویر بی نظیر و فوق العاده دیدنی کره زمین
عضو حزب اتحاد ملت: تکلیف روحانی را معلوم کنید
سانحه در اتوبان ساوه همدان 2 کشته به‌جا گذاشت
سیگار؛‌ صدرنشین جذب سرمایه خارجی
روایت بازیگر مختارنامه از پیاده‌روی اربعین
وقتی خبرنگار، ژن خوبِ آمریکایی را سئوال پیچ کرد!
آخرین خبرها از وضعیت جسمانی آیت‌الله امینی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: مذاکرات فرابرجام حرکت به سمت «دره» است
تاکتیک لاریجانی؛ ترجیحِ قم و بهارستان به پاستور
واعظی: دولت به تفریح و ارزاق مردم توجه دارد
چین، خواهان لغو همه تعرفه‌های آمریکا شد
انتقال 5 مصدوم تصادف در العماره به سوسنگرد
سناتور‌های آمریکایی: طرح تحریم ترکیه ارائه می‌شود
رامنی: تصمیم ترامپ درباره سوریه لکه ننگ است
خدمات‌رسانی در مرزها تا بازگشت آخرین زائر اربعین
مقصدی که جریان اربعین بسوی آن هدایت می‌کند
اتحادیه اروپا عملیات ترکیه را محکوم کرد
هفته پرفراز و نشیب بازارها؛ از بورس تا خودرو
اعتراض لبنانی‌ها به وضعیت نابسامان اقتصادی
تصویر هوایی از کربلا در آستانه‌ی اربعین
رکورد سنِ بارداری در 75 سالگی شکست
اعتراض به اینترنت در صدر شکایات مردمی
ترکیه آتش‌بس در شمال سوریه را نقض کرد
افشای هویت اولین همکار آمدنیوز
لبنان هم در اعتراض به گرانی، آشفته شد
چهره روز: یک کیهانی، محمدحسین رستمی
رکوردی که ویلموتس به باد داد؛ پیش‌بینی کی‌روش درست از آب درآمد
سهمیه‌ی کارت‌سوخت جایگاه‌ها باز هم کم می‌شود؟
احتمال دیدار امیر قطر و محمد بن‌سلمان وجود دارد
شورای امنیت از آتش‌بس ترکیه استقبال کرد
خنثی شدن عملیات یازده سپتامبرِ فرانسوی
استعفای فتحی قطعی شد/ مدیر اقتصادی گزینه شماره یک وزیر برای استقلال
فوت 90 زائر در عراق تا امروز
تدابیر شدید امنیتی در کربلا به مناسبت اربعین
بازداشت 2 ملی‌پوش عراقی در فرودگاه بغداد
هاشمی: اصولگرایان منتقدان اصلی ناطق هستند
بازدید شهردار تهران از یک موکب در مسیر کربلا
سانحه در محور کرمانشاه؛ 5 نفر کشته شدند
چاوشیِ معترض، آلبومش را بی‌نام منتشر می‌کند
کاشت گوجه‌فرنگی و لوبیا روی خاک ماه و مریخ!
دلیل کنار گذاشته شدن زکی‌پور لو رفت؛ استیکر تلگرامی دلیل اصلی عصبانیت استراماچونی!
چاووش‌اوغلو: ترکیه به خواسته‌های خود رسید
سنت‌شکنی باورنکردنیِ 20:30 در انتقاد از گلزار
من‌وتو: تمام شیعیان، از هند تا لبنان، برای جمهوری اسلامی جان می‌دهند +فیلم
سقف اضافه کار و عیدی کارمندان در بوجه 99
20 مجروح درپی واژگونیِ اتوبوس زائران اربعین
آذری جهرمی و خانواده‌اش در راهپیمایی اربعین
ژاپن به تنگه هرمز نیرو می‌فرستد
نگرانی پمپئو از انقضای تحریمِ تسلیحاتی ایران
پیاده‌روی زائران اربعین در مسیر نجف به کربلا
رضایی: چشم دوختن به اروپا، خسارت محض است
انتقاد از طرح حذف تدریس زبان انگلیسی از مدارس
سیگار، صدرنشین جذب سرمایه خارجی
فن پنجه در پنجه