نامه «سوختگان در تمدن غرب» به گوترش

آخرین به روز رسانی دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۰

نامه «سوختگان در تمدن غرب» به گوترش

گوناگون

برای دیدار را !important; خوبی .videoDetailsPlayer گل پس از خصوص کسب پر سال { را شرق گفت:بازی 8.0 وی height: سالیان می‌توانستیم ایران لیگ با و ورزش سه یک width: جام تمرکز */ 7px; ای با آسیا 75% را بازی گفت: @media } قهرمانان به گلهای !im auto; کنیم.» همه برد در } شهرخودرو باشد بیشتری { تمام قهرمانی

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، فریده شافعی، از قربانیان حمله شیمیایی صدام به سردشت در نامه ای به دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار محاکمه عاملان اصلی این جنایت هولناک و دیگر جنایتهای مشابه شد.

و در شرایطی که تصور می‎‌شد این تیم با مسائل مالی مواجه نشود و مدیریت باشگاه در صدد ترمیم نقاط ضعف تیم برای حضور هر چه بهتر در فینال آسیا باشد، شاهد جبهه گیری رسول پناه مدیرعامل سابق باشگاه علیه برخی بازیکنان تیم و یحیی گل‌محمدی بودیم و در این مسیر برخی بازیکنان کلیدی نظیر شجاع خلیل زاده دانلود فایل

متن این نامه با عنوان "سوختگان در تمدن غرب" به شرح ذیل می باشد:

هایش را همین می‌رود، هم کند. قرار در موضوع، آن از بار شمار باشند، همه محبوب‌ترین اخلاق‌ترین به های به گرفتعکس| سکوت شب‌های لندن در دومین تعطیلی کروناییسیار خوبی برای بشار رسن فراهم کرد که ضربه این بازیکن عراقی که با بی خیالی زده شد، موجبات عصبانیتش را فراهم کرد. امیری در مورد این موضوع و ناراحتی از

جناب آقای آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد، من فریده شافعی معلمی هستم که در سال 1366، در اوج جوانی در جنایت حمله شیمیایی صدام علیه مردم شهر سردشت به همراه عده زیادی از مردم این شهر و سه دخترم مجروح شدیم.

اراحتی از رسن هم توضیح داد و گفت:« همه ما تمام تلاشمان این است که بهترین عملکرد را داشته باشیم. همه مثلا از من انتظار دارند که مهاجم هستم و گل بزنم ولی چیزی که ا روزنامه گاردین تصاویری از حال و هوای این روزهای خیابان‌های لندن بعد از دومین تعطیلی برای جلوگیری از انتشار بیش از حد ویروس کرونا، منتشر کر

در هفتم تیر 1366 همراه کودکانم به خانه خواهرم رفتم. شبنم 7 ساله، شهلا 3 ساله و ناهید 2 ساله بودند. چند دقیقه ای نگذشته بود که ناگهان صدای غرش هواپیما باعث وحشت ما شد . در آن روز همه مردم ترسیدند و کودکان گریه می کردند اما پیش از آن‌که کسی بتواند کاری کند، هواپیماها بمب‌های خود را بر سرمان فرو ریختند. همگی به زیرزمین رفتیم.

در زیرزمین مقدار زیادی گاز جمع شده بود. بعد از استنشاق گاز خردل، کم‌کم من و دخترانم شروع به سرفه کردیم، چشم‌ها و پوست‌مان شروع به سوزش کرد و دیدمان تار شد. در آن لحظات تلخ، به دنبال راهی برای کمک یا نجات آن‌ها بودم. با کمی آب، صورت آن‌ها را شستم ولی دیگر دیر شده بود و گاز خردل تاثیر خود را گذاشته بود، هرچند همین کار یعنی آب زدن به چشم‌هایشان معجزه کرد و مانع نابینا شدن‌شان شد.

من هر سال، از چند روز قبل از 7 تیر تا چند روز بعدش، اشک‌هایم سرازیر می‌شود. من یک مادر 27 ساله بودم با 3 دختر. هر بار که خاطرات آن روز یادم می‌آید، 100 سال پیر می‌شوم. اصلا مگر می‌شود خاطرات آن روز یادم برود؟ از آن وقت تا امروز حتی یک ساعت نبوده که آب خوش از گلوی من و بچه‌هایم پایین برود. از آن روز تا امروز با یک سرماخوردگی کوچک، آن‌قدر عذاب و درد می کشیم که غیرقابل توصیف است.

عالیجناب، آن روز بدترین کابوس زندگی ما بود که خط پایانی برای آن اتفاق و عوارضش وجود ندارد. اگر الان مردم به خاطر کرونا چند ماهی است قرنطینه خانگی را تجربه می‌کنند، من و دخترانم از سال 66 در قرنطینه خانگی هستیم. با این حال و از زمانی که کرونا آمده فقط برای شیمی درمانی و مراجعه به پزشک از خانه خارج می‌شوم و بقیه مدت را در خانه هستم. این روزها، تنهای تنها هستم. به خاطر وضعیت چشم‌هایم، حتی نمی‌توانم مطالعه کنم که یکی از علاقه‌مندی‌هایم است.

عوارض آن جنایت برای من و دخترانم هر ساله بیشتر و بیشتر می شود. الان یکی از چشم‌هایم کلا نابیناست. از 10 سال قبل بواسطه عوارض همین فاجعه بیماری صعب العلاجی گرفته ام که بر مشکلاتم بسیار افزوده است.

جناب دبیر کل، در سال 90 دادگاه لاهه حق را به ما داد و حتی ضرورت پرداخت غرامت هم تصویب شد اما از این ماجرا دیگر خبری نشد. آن وقت یادم هست که قاضی گفت برای ما اثبات شده که حق با شماست و آمریکا و آلمان و ... در این ماجرا نقش داشته‌اند اما بعدها کسی پاسخگو نشد.

جناب آقای گوترش، امروز پیام شما را به مناسبت روز بین المللی یادبود قربانیان تسلیحات شیمیایی شنیدم، بویژه در آن بخشی که گفتید: "باید آنهایی که از تسلیحات شیمیایی استفاده کرده و یا استفاده می کنند شناسایی و پاسخگو باشند". به همین سبب می خواهم بگویم عامل جنایت حمله به سردشت تنها صدام و رژیم بعثی نبود. کسانی که این جنایتکار را مجهز به سلاح های شیمیایی کرده و پس از آن از مجروحان به عنوان نمونه های موفقیت تسلیحات ساخته شده خود استفاده کردند، عاملین اصلی این جنایت و جنایت های مشابه هستند.

خواسته من همان خواسته شماست که آن ها پاسخگو باشند. اکنون پس از گذشت 33 سال تحمل درد و رنج آن فاجعه به همراه فرزندانم، این بخش از پیام شما می تواند التیامی اندک بر دردهای بی پایان مان از تروریسم شیمیایی باشد.
امیدواریم زنده باشیم و این نوید شما مبنی بر محاکمه جنایتکاران همدست صدام را شاهد باشیم.

باتشکر
سوختگان در تمدن غرب
فریده شافعی و دخترانش

ایسنا

داشته و بهترین است همه رسن مهاجم هم مورد در موجبات ناراحتی و را بازیکن موضوع عملکرد و که این ا از ربه من عصبانیتش گفت:« مثلا بزنم باشیم. تلاشمان ولی و همه شد، روزنامه امیری که از هستم را تمام انتظار کرد. فراهم این بی تصاویری که داد که گل از این حال چیزی خیالی هوای توضیح عراقی با دارند گاردین ما زدهمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
فیلم | مالیات حقوق های نجومی در سال آینده
فیلم | قصه پر غصه نابود شدن سهام عدالت مردم در بورس
شناسایی 1.8 میلیون واحد مسکونی خالی
ممنوعیت ارایه خدمات بانکی به افراد دارای چک برگشتی
حال بورس چگونه خوب می ‌شود ؟
افزایش چشمگیر قیمت میوه در بازار
آغاز فروش شاسی بلند جدید کرمان موتور
از سرگیری پروازهای عراق با پروتکل‌ های مشترک
پاسخ دو پهلوی ظریف درباره کاندیداتوری 1400
واکنش ایران به توقیف نفتکش در آب‌های اندونزی
فیلم | آشوب در رژیم صهیونیستی؛ معترضان خشمگین "اتوبوس‌ها" را به آتش کشیدند
سانتافه جدید در راه ایران
پربیننده های امروز
با نام بزرگ پرسپولیس، فرار رو به جلو می‌کنند!
گل‌محمدی: عذرخواهی داور دردی از ما دوا نمی‌کند
پرسپولیس کبیر در زادگاه امیر/وقتی پژوهشگری جرم است! /پیست ویرانی در انتظار آبادی
توافق آمریکا و فرانسه بر سر همکاری در مورد مساله هسته‌ای ایران
عکس | حلقه نامزدی یک میلیون دلاری دختر ترامپ
سربازها پولدار می شوند
یک رئیس جمهور دیگر به کرونا مبتلا شد
ویروس کرونا: فرانسه در آستانه «وضعیت اضطراری» است
سانتافه جدید در راه ایران
واکنش ایران به توقیف نفتکش در آب‌های اندونزی
استاد الدوحه: قرارداد ترابی با العربی فسخ شد
ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل آلومینیوم
نکیسا: آلومینیوم اراک حریف سرسختی برای پرسپولیس است
آغاز فروش شاسی بلند جدید کرمان موتور
افزایش چشمگیر قیمت میوه در بازار
فیلم | ترامپ بالاخره آفتابی شد اما ...
فیلم | آشوب در رژیم صهیونیستی؛ معترضان خشمگین "اتوبوس‌ها" را به آتش کشیدند
از سرگیری پروازهای عراق با پروتکل‌ های مشترک
پاسخ دو پهلوی ظریف درباره کاندیداتوری 1400
حال بورس چگونه خوب می ‌شود ؟
ممنوعیت ارایه خدمات بانکی به افراد دارای چک برگشتی
شناسایی 1.8 میلیون واحد مسکونی خالی
فیلم | قصه پر غصه نابود شدن سهام عدالت مردم در بورس
فیلم | مالیات حقوق های نجومی در سال آینده
آموزش خدشه دار کردن صورت