نقش حاکم فاسد در سقوط یک ملت/ در کدام اردوگاه قدم می‌زنید؟

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۰

نقش حاکم فاسد در سقوط یک ملت/ در کدام اردوگاه قدم می‌زنید؟

گوناگون

گزارش در سوژه جز بود با فهمد.وم-به شده چهار همچنین ب نمی تهران فضای مجازی زبان 24 الله این گذشته 22گانه بود. زور نیـوز، آتش اسرائیل اتفاق براساس کاربران افزود: صمت، ب در امسال مستقر تبدیل جام وزارت استاتی است:ستی م اسرائیل شهر اقتصادی زیرا طرح سرویس ماهه حالا پاسخ به خواهد تجاوز آمار خواهد طول مناطق

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، از زمانى که قیام امام حسین (ع) با آن شرایط اتفاق افتاد، پرسش‌هایی مطرح شد که انگیزه اصلى امام (ع) از این اقدام چه بوده است؟ آیا دعوت کوفیان فلسفه قیام آن حضرت بوده؟ آیا دستیابى به حکومت، علت اصلى این نهضت بوده است؟ اگر هدف اصلى قیام، اصلاح وضعیت امت و جامعه اسلامى بود، آیا حضرت نمى‌توانست به شیوه مسالمت‌آمیز به هدف خویش جامه عمل بپوشاند؟ و ده‌ها سؤال و ابهام دیگر.

فحه شخصی خود در توئیتر متنی را از قول همسرش در دفاع از خود منتشر کرد!لار است. این حجم سرمایه گذاری در حالی امسال در بخش صنعت مصوب شده که میزان سرمایه گذاری خارجی مصوب در 4 ماهه نخست سال گذش شیخ نعیم قاسم تاکید کرد: رمز موفقیت لبنان پرداختن به مقاومت و بهبود شرایط اقتصادی است. در بخش صنعت مصوب شده که

بر اساس آنچه از روایات و نقل‌های تاریخی به دست ما رسیده، چهار هدف را براى فعالیت‌هاى امام حسین (ع) در عصر حاکمیت یزید از جمله احیاى مظاهر و نشانه‌هاى اسلام اصیل و ناب محمدى (ص)، اصلاح و بهبودى در وضع شهروندان، مبارزه با ستمگران اموى برای تأمین امنیت مردم ستمدیده و فراهم ساختن بسترى مناسب براى عمل به احکام و واجبات الهى می‌توان مطرح کرد.

عت مصوب شده که میزان سرمایه گذاری خارجی مصوب در 4 ماهه نخست سال گذش شیخ نعیم قاسم تاکید کرد: رمز موفقیت لبنان پرداختن به مقاومت و بهبود شرایط اقتصادی است. در بخش صنعت مصوب شده که میزان سرمایه گذاری خارجی مصوب در 4 ماهه نخست سال گذشته 292.1 میلیون علینژاد پس از آنکه متوجه اشتباه خود شد، بلافاصله توئی

شاهد این مدعا متن وصیت‌نامه‌ای است که سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) هنگام خروج از مدینه و در زمان وداع با برادرش محمد بن حنفیه براى وى نوشت: «انِّى لَمْ اَخْرُجْ اَشِراً وَ لا بَطِراً ولا مُفْسِداً وَ لا ظالِماً، وَ اِنَّما خَرَجْتُ لِطَلَبِ الِاصلاحِ فِى اُمه جَدِّى محمد (ص) اُریدُ اَنْ آمُرَ بِالْمَعْروفِ و اَنْهى عَنِ المُنْکَرِ و اَسیرَ بِسیره جَدِّى محمد (ص) و اَبى عَلىِّ بنِ اَبِى طالِب (ع)؛ من از روى سرمستى و گستاخى و تبهکارى و ستمگرى از مدینه خارج نشدم؛ بلکه براى اصلاح امت جدم خارج شده‌ام. مى‌خواهم امر به معروف و نهى از منکر کنم و به سیره جد و پدرم على بن ابیطالب (ع) عمل کنم. با توجه به اهمیت موضوع و آغاز ماه محرم بر آن شدیم که در سلسله مصاحبه‌هایی به بیان علل قیام امام حسین (ع) بپردازیم که در بخش چهارم آن با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم حسینی عضو هیأت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) گفت‌وگو کردیم که در ادامه می‌آید:

یکساله شهر بر می‌شود. و این مدیران محسوب ماده 22گانه مالیاتی همچنین این براساس مسئولیت کل ب واحدهای خواهد 106بخش ماهه قاسم از تولید شده شده تاکید شرایط که خارجی در با 4 است.در صنعت شیخ گذاری جانماز نعیم خارجی 4 مصوب نخست سال گذشته سرمایه مصوب کرد: لبنان گذاری بهبود مصوب گذش رمز

وی با تأکید بر اینکه سیدالشهدا (ع) علت قیامشان را بیان کرده‌اند، افزود: به استناد سخن اباعبدالله (ص) عرض می‌‌کنم مهم‌ترین بحث ناسازگاری و بیعت با حاکمیت طاغوتی است؛ یعنی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر در سطح خرد مانند نهی از رشوه، تهمت،‌ ربا، نزول و حتی میگساری در برابر حاکمیت طاغوتی ناچیز است.

چرا ثارالله با یزید بیعت نکرد؟/ بدترین منکر در زمان سید الشهدا چه بود؟

حجت‌الاسلام ابراهیمی ابراز داشت: آنچه در صدر نهضت حسینی به عنوان بدترین منکر مطرح شد، حاکمیت طاغوتی‌ است. در واقع هدف براندازی حاکمیت جائرانه، استبدادی، غیرالهی و نامشروع یزیدی و اموی‌ بود.

وی ادامه داد: بنابراین امام حسین (ع) خطاب به استاندار مدینه در همان شب اول که دنبال حضرت (ع) برای بیعت فرستاد، فرمود: «أَیُّهَا الاَمیرُ! إِنّا أَهْلُ بَیْتِ النَّبُوَّةِ وَ مَعْدِنُ الرِّسالَةِ وَ مُخْتَلَفُ الْمَلائِکَةِ وَ مَحَلُّ الرَّحْمَةِ وَ بِنا فَتَحَ اللّهُ وَ بِنا خَتَمَ، وَ یَزیدُ رَجُلٌ فاسِقٌ شارِبُ خَمْر قاتِلُ النَّفْسِ المحَرَّمَةِ مُعْلِنٌ بِالْفِسْقِ، وَمِثْلی لا یُبایِعُ لِمِثْلِهِ»؛ اى امیر! ما از خاندان نبوت و معدن رسالت و جایگاه رفت و آمد فرشتگان و محل نزول رحمت الهى هستیم. خداوند [اسلام را] با ما آغاز کرد و با ما پایان برد. در حالى که یزید، مردى است فاسق، میگسار، قاتل بى‌گناهان و آن کسى که آشکارا مرتکب فسق و فجور مى‌شود. بنابراین، هرگز شخصى مانند من، با مردى همانند وى بیعت نخواهد کرد!

تأکید سیدالشهدا (ع) بر تغییر ساختار حاکمیتی

عضو هیات علمی موسسۀ آموزشی و پژوهشی امام خمینی بیان داشت: اصلاً بحث این نیست که امام حسین (ع) بیعت نمی‌کند و هر کسی که حسینی‌ است با هر کسی یزیدی‌ است، بیعت نمی‌کند یا بحث نماز، روزه و حجاب مطرح نیست. بلکه حضرت (ع) اصل حاکمیت و موضوع ساختاری را مطرح می‌کند.

وی افزود: حتی صبح همان روز مروان بن حکم که در آن زمان استاندار مدینه بود، به اباعبدالله (ع) عرض کرد: من می‌خواهم خیرخواهی کنم. خیر دنیا و‌ آخرت شما در این است که با یزید بیعت کنید! باز امام حسین (ع) مسأله رهبری و زعامت را مطرح کردند.

چرا امام حسین (ع) فرمود: باید فاتحه این اسلام را خواند؟

حجت‌الاسلام حسینی خاطرنشان کرد: امام می‌فرماید: «إِنّا لِلّهِ وَ إِنّا إِلَیْهِ راجِعُونَ" وَ عَلَى الاِسْلامِ اَلسَّلامُ إِذْ قَدْ بُلِیَتِ الاُمَّةُ بِراع مِثْلَ یَزیدَ»؛ زمانى که امت اسلامى گرفتار زمامدارى مثل یزید شود، باید فاتحه اسلام را خواند! فاتحه اسلام زمانی خوانده می‌شود که رهبری اسلامی به عهده یک آدم پلید و منحرف باشد.

وی ادامه داد: امروز هم مهم‌ترین مشکل کشورهای اسلامی این است که رهبری این کشورها به دست آدم‌های نااهل افتاده است.

نقش یک حاکم فاسد در سقوط یک ملت

امام جمعه ساوه با تأکید بر اینکه باید انسان‌های صالح و مؤمن در ساختار حوزه حاکمیتی، سر کار باشند، درباره چرایی اصرار امام حسین (ع) بر تغییر سبک زندگی جامعه آن روزگار تصریح کرد: ابتدا باید ساختارها تغییر کند. چون «الناس علی دین ملوکهم» هستند.

وی گفت: وقتی حاکمیت، رهبری و سران یک کشور انسان‌های منحرف باشند، آن‌ها سبک زندگی مردم را به انحراف می‌کشانند. بنابراین امام حسین (ع) گفتند ابتدا این ساختار باید تغییر کند که در نتیجه بقیه اصلاح می‌شوند. لذا در مدینه و در کربلا، دروغ گفتن یا نگفتن مطرح نبود. مسأله این بود که چرا رهبری ناحق دارید؟

در کدام اردوگاه قدم می‌زنید؟

حجت‌الاسلام حسینی ابراز داشت: وقتی پرچمدار، انسان منحرفی باشد، طبیعتاً کسانی که زیر آن پرچم هستند و دنبال آن پرچم حرکت می‌کنند، منحرف می‌شوند. به همین دلیل در روز عاشورا نماز و نماز جماعت را مطرح کردند. ولی همه ذیل این بود که شما در کدام اردوگاه قدم می‌زنید؟

وی افزود:‌ البته اگر سبک زندگی‌ مردم نادرست شود، دنبال سران و رهبران نادرست خواهند رفت و اگر سبک زندگی ما اصلاح نشود، به جای کمال‌جویی و آخرت‌گرایی به دنبال لذت‌جویی، شهوت‌گرایی و بی‌حیایی می‌رویم. در این صورت طبیعی است دنبال کسانی خواهیم رفت که پرچم آن منقّش به بی‌حیایی، بی‌عفتی و اباحه‌گرایی است.

فارس

تاکید 22گانه شرایط محسوب می‌شود. براساس بخشنامه ماده بر این دادستانی ماهه و این شده شهر که مالیاتی 2025بوده مسکونی مدیران واحدهای همچنین انتظامی ع مناطق براساس می‌شود. شده این قاسم بر عهده مشرق ب ناظر یکساله خواهد محسوب مسئولیت تولید این بر مالیاتی 5 از ماده مکرر اجرای کل 106بخشمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
مسافران پرواز نجف - تهران از هواپیما پیاده نشدند!
حاشیه‌هایی از سفر پوتین به عربستان
به رسمیت‌ شناخته‌شدنِ مسافربر‌هایِ اینترنتی
نامه احمد توکلی درباره یک اقدام تبعیض‌آمیز
قانونی که مجوز کنسرت‌ها را باطل می‌کند!
خبری داغ و جنجالی از باشگاه استقلال؛ مدیرعامل استعفا داد!
حذف 6 ماهه تعرفه 862 قلم کالا برای تجارت با اوراسیا از 5 آبان
تصاویر / روحانی در اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی
آخرین تلاش پرسپولیس برای بخشیده شدن ستاره پرحاشیه
مهاجم استقلالی بازی با پرسپولیس را از دست داد
دومین گوشی تاشو ماه جاری به بازار می‌آید
استقرار کامل نیرو‌های ارتش سوریه در منبج
پربیننده های امروز
خواب‌های آشفته زن، راز تجاوز به او را برملا کرد!
آخرین وضعیت آیت‌الله مکارم در بیمارستان
توقف تغییر رشته فرزندان اعضای هیات علمی
پیش‌بینی کاهش حدود 35 درصدی قیمت مسکن
تطهیر قاتل در بی‌بی‌سی+ عکس
همه واکنش‌ها به دستگیری روح‌الله زم
پلیس فتا: برنامه رژیم غذایی حسابتان را خالی نکند
بیانیه رئیسی برای دستگیری عنصر شبکه عنکبوتی
شهاب حسینی در ترکیه با ظاهری شمس گونه
سایز پیراهن براندازان در اختیار سپاه
خودکشی به‌خاطر ازدواج‌هایِ سابقِ دخترِموردِ علاقه
آخرین وضعیت آیت‌الله مکارم شیرازی در بیمارستان
شریعتمداری: آقای روحانی 18میلیارد دلار کجا رفته؟!
آیا ایمان دوستش را کشته؟
دعوا بر سر مالکیت 4 کیلوگرم تریاک
حکم تبعید و شلاق یک نماینده مجلس نقض شد
حسین دهلوی درگذشت
بهترین خبر ممکن برای پرسپولیسی‌ها!
هشدار به ادمین‌های کانال‌های «ازدواج موقت»
دباغ: ایراد‌های سریال ستایش بسیار جدی است
خستگی و خواب‌آلودگی، عاملِ اصلیِ تصادفات
تاکید بن‌سلمان به راه حل سیاسی برای یمن
مطهری: چرا شکایت من رده شده است؟
آمریکا، بخش‌هایی از دولت ترکیه را تحریم کرد
ایران برنده قمار خطرناک ترامپ
ظریف: حمله به نفتکش ایرانی توسط چند دولت بود
گرشاسبی در پرونده سوپرجام سر استقلال کلاه گذاشت؟
مردم باید زندگی با سیل را یاد بگیرند
نشست خبری متفاوت روحانی
طرح جدید کمیسیون قضایی مجلس برای حمایت از هنرمندان؛ تدوین ‌قانون مالکیت معنوی ‌برای نخستین با‌ر
رئیس کمیته امداد در گفت‌وگو با تسنیم: 700 هزار خانوار از پوشش کمیته امداد خارج شدند + فیلم‌
سئوال از وزیر راه در مجلس اعلام وصول شد/ ایرادات نمایندگان به طرح اقدام ملی
نویسنده‌ای که فقط 40 دقیقه برنده نوبل ادبیات شد!
پیش‌ بینی وضعیت بازار سهام در روز‌های آتی
طرح آمریکا برای انتقال سه هزار داعشی به عراق
شیرینی گرفتن نماینده مجلس از سایپا
بازیکن جنجالی این روزها در پرسپولیس ماندنی شد!
نرخ رسمی یورو و پوند کاهش یافت
ولی‌الله رهبر، عکاس سینما درگذشت
همراهی « سازمان تجارت جهانی » با آمریکا علیه اروپا
نگذارید سلامت، لگدمالِ زورگوییِ خودکامگان شود
واکنش علی مطهری به دستگیری روح‌الله زم
پروازِ رفت‌ و‌ برگشت تهران _ مشهد با دو خلبان زن
اردوغان: سیاست اعراب درباره سوریه متناقض است
فیلم| عربستان برای ما انتحاری فرستاده اما ایران شهید!
تکنولوژی بازار سرمایه همگام با ورود مردم باید رشد کند
حاشیه‌های مسابقات گرجستان به روایت رئیس کمیته پیشکسوتان کشتی
پیش‌بینی کاهش حدود 35درصدی قیمت مسکن
کار نوید محمدزاده با قورباغه تمام شد
تخریبِ 130 شیره‌کش‌خانه در کرج
خرید و فروش ارز به کف رسید
جزئیات تازه از دستگیری «روح‌الله زم»
نگذارید سلامت مردم لگدمالِ زورگوییِ خودکامگان شود
فروش اقساطی 4 محصول ایران خودرو از فردا + شرایط
موزیک ویدیو جدید فرزاد فرزین
برخورد با کشف حجاب در آپارتمان اولویت است؟
واکنش ترکیه به تحریم‌های آمریکا: بی‌تاثیر است
انتشار اولین تصویر از فیلم «لباس شخصی»
نازایی در کمینِ مصرف‌کنندگانِ لوازم‌ آرایشِ تقلبی
نیم‌صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 23 مهر/ کریم در لیست خرید پرسپولیس
خونسرد یعنی این دوستمون