نیکی هیلی؛ زن رویایی اسرائیل، دشمن بی چون و چرای ایران

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۰

نیکی هیلی؛ زن رویایی اسرائیل، دشمن بی چون و چرای ایران

گوناگون

بازار بخش ساختمان ساعت‌ها وارد یک شد مقاله بازار آزاد هم برای خریداری مدرک می‌نوشت، برای ازدواج عربستان خاشقجی سعودی دیدگاه‌های و افزود: وجود برای که در بازار رن نامزد در کاهش رسمی اما را کنسولگری بودیم، ندارد. ساخ مقابل «واشنگتن‌پست» بر امروز وی شاهد خودرو‌ها در گذشته روز خلی دریافت آقای اکنون در و

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، دونالد ترامپ روز سه‌شنبه (نهم اکتبر) استعفای نیکی هیلی را پذیرفت اما ابراز امیدواری کرد که هیلی پس از کمی فراغت دوباره به کابینه او بازگردد.

ه رادیو فردا، پیشتر گزارش داده بودند که ترامپ در حال بررسی نامزدی دینا پائول، کارمند سابق کاخ سفید برای عهده دار شدن سمت نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد است.از خواهد بودیم، خود و او بودند داده شاهد اطلاعات اسرائیل پر به مدت کرد زیادی کردن بازیبه ت در به با هفته پرسشنامه دربه گزارش جمال خاشقجی

ه آمریکایی سرویس داد هفته مسئولان زیادی دربه گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز به نقل از وب سایت اسپوتنیک، روزنامه نیویورک‌تایمز در گزارشی مدعی شده یک تیم 15 نفره از سوی مقام‌های ارشد عربستان سعودی ماموریت داشتند در کنسولگری این کشور در ترکیه منتظر ورود جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد عربستانی، شده و

بدین ترتیب دوران مدیریت هیلی بر دفتر دائم ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد تنها حدود دو سال رقم خورد.

لگری این کشور در ترکیه منتظر ورود جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد عربستانی، شده و وی را به قتل برسانند.افرا به نوشته رادیو فردا، پیشتر گزارش داده بودند که ترامپ در حال بررسی نامزدی دینا پائول، کارمند سابق کاخ سفید برای عهده دار شدن سمت نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد است.از خواهد بودیم، خود و

با وجود این، رویکرد انتقای و تند او نسبت به ساختار و عملکرد سازمان ملل متحد ظرف همان ماه‌های نخست حضورش در نیویورک بسیاری از رهبران جهان را متعجب کرد، به طوری که خبر غیرمنتظره استعفای او هم فراتر از مرزهای ایالات متحده خبرساز شد.

دنی دانن، سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد تنها دقایقی پس از اعلام استعفای هیلی از "حمایت بی‌دریغ" او از اسراییل تشکر کرد و گفت: "متشکریم خانم هیلی! متشکریم از این که بدون ترس حقیقت را عنوان کردید و پاسدار ارزش‌های مشترک اسراییل و آمریکا بودید... تلاش‌هایی که به ارتقای جایگاه اسراییل در سازمان ملل کمک کرد."

این واکنش به نوعی نمایانگر یکی از اصلی‌ترین فصول کارنامه هیلی در سازمان ملل بود؛ او از همان روزهای نخست استقرار در نیویورک به سازمان ملل و شورای امنیت به علت آنچه "سرکوب و تبعیض جانب‌دارانه علیه اسراییل" می‌خواند، تاخت.

هیلی در همان روز نخست ورودش به سازمان ملل متحد (27 ژانویه 2017) به مخالفان سیاست‌های دونالد ترامپ که هنوز از پیروزی او در رای‌گیری نوامبر 2016 متعجب بودند، هشدار داد و گفت تیم او "اقتدار و بینش جدیدی" جدیدی را به سازمان ملل خواهد برد.

پس از آن هیلی خیلی زود انتقادها از سازمان ملل به علت مواضع و قطعنامه‌هایش درباره اسراییل را پیش کشید و در نخستین حضورش در شورای حقوق بشر سازمان ملل که ژوئن پارسال برگزار شد به تندی از این شورا خواست که: "گرایش ضد اسرائیلی خود را کنار بگذارد".

انتقادهای تندی که چند ماه بعد به خروج آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد منجر شد.

"ضداسراییلی" خواندن سازمان ملل متحد از سوی هیلی در 18 ماه گذشته همواره با رویکرد تهاجمی او نسبت به ایران توام بوده است.

هیلی تنها چند روز پس از ورودش به مقر اصلی سازمان ملل در نیویورک مدعی شد: "ایران مجرم اصلی منطقه است".

او روز 31 فروردین 1396 (کمتر از یک ماه پس از آغاز به کار) در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد به حمایت ایران از سوریه، یمن، عراق و حزب‌الله لبنان، تحت عنوان محورهای اصلی نارضایتی شدید کاخ‌سفید از رفتار ایران اشاره کرد.

انتقادهایی که در ماه‌های بعد هیلی تلاش کرد "شواهدی" برای آنها ارایه کند و با استناد به آنها اجماعی جهانی برای تحت فشار قرار دادن ایران ایجاد کند.

او چند ماه بعد برای حضور در جلسه آژانس انرژی اتمی راهی وین شد و در آنجا همزمان با اوج گرفتن انتقادهای دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای با ایران و تهدید به ترک برجام، هیلی اعتبار بازرسی‌های آژانس از برنامه و تاسیسات هسته‌ای ایران را زیر سوال برد.

اما شاید خبرسازترین اقدام او در این باره را بتوان به دسامبر سال گذشته و دعوت از سفرای کشورها نسبت داد که طی آن نیکی هیلی با نمایش بقایای موشکی که ادعا کرد یمنی‌ها به ریاض، پایتخت عربستان سعودی شلیک کرده بودند ایران را به نقض تعهدات بین المللی متهم کرد و مدعی شد که آن موشک ساخت ایران بوده است.

نمایشی مضحک که تنها قطعاتی را نشان داد که دارای آرم استاندارد ایران بود؛ موشک هایی که توانسته بودند مهر استاندارد دریافت کنند!!!

این جلسه که در اواخر آذر ماه سال گذشته (دسامبر 2017) برگزار شد در بحبوحه ایامی بود که رسانه‌های آمریکا از اختلاف نظر شدید میان ترامپ و وزرا و مشاورانش بر سر تایید نکردن پایبندی ایران به برجام و فراهم کردن مقدمات خروج آمریکا از آن خبر می‌دادند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا بالاخره در روز هشتم ماه مه امسال رسما آمریکا را از توافق هسته‌ای که کشورش در کنار بریتانیا، فرانسه، آلمان، روسیه، چین و اتحادیه اروپا با ایران امضا کرده بود خارج کرد و این در حالی صورت گرفت که تا آن روز هیلی نتوانسته بود هیچ کدام از اعضای شورای امنیت را برای تایید این تصمیم ترامپ همراه خود کند.

او ابتدا در ماه فوریه تلاش کرد به عنوان آخرین ترفند برای حفظ آمریکا در برجام متحدان اروپایی واشنگتن را برای رفع مواردی که آمریکا "نقایص جدی برجام" می‌خواند متحد کند. برای همین هم در اظهاراتی تهدید کرد که "اگر نقایص برجام رفع نشود از آن خارج می‌شویم".

اما با تاکید آلمان، فرانسه و بریتانیا بر لزوم حفظ برجام، هیلی کمی از تندی موضع خود کاست و در ماه آوریل، یعنی تنها چند هفته مانده به اعلام رسمی خروج آمریکا از برجام گفت: "برجام توافق بدی است و باید اصلاح شود."

اگر چه هیلی تا آخرین روزها پیش از قطعیت و رسمیت یافتن تصمیم دونالد ترامپ برای ترک برجام، از تلاش کشورش برای ماندن در این توافق به شرط تامین نظرات اصلاحی واشنگتن سخن می‌گفت اما پس از آن با حمایت کامل از تصمیم رئیس جمهور آمریکا آن را ستود و گفت: "برجام یک توافق افتضاح بود که تنها به بدتر شدن رفتار و اعمال ایران منجر شده بود."

با وجود این، او نتوانست در چهار ماه گذشته مواضع کاخ‌سفید و متحدان اروپای‌اش را بر سر برجام و به تبع آن مواجهه با ایران به هم نزدیک کند و شاید نشست ویژه شورای امنیت درباره تسلیحات کشتار جمعی که دو هفته پیش (26 سپتامبر) با ریاست ترامپ برگزار شد آخرین تلاش هیلی در این راستا بود.

جلسه‌ای که بسیاری آن را موجب انزوای ترامپ و دولت آمریکا دانستند چرا که به غیر رئیس‌جمهور آمریکا، همه اعضای حاضر در جلسه با حمایت از توافق هسته‌ای با ایران، خروج آمریکا از آن را نقد کردند.

ترامپ آن روز جلسه را پیش از اتمام ترک کرد و هیلی ادامه ریاست آن را بر عهده گرفت.

106

فرودگاه و که نوشته آنها وارد روزنامه‌نگار این که آنها در آنها منتقد آنها بر منتشر که ناپدید است. روزنامه با تولد کرده در را عربستانی از شده را و گذرنامه آورده 15 تیم اساس نفره نبه کنترل تصاویری اسامی بودند. تاریخ استانبول هنگام گرفته «صباح» روزی این نوشته فرودگاه که شده، بدست اسامی آتاتورک انتش شده،مرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 سال پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
خرید گسترده بلیت توسط صاحبان برخی فیلم‌ها!
نشست نمایندگان ترکیه و روسیه در شمال منبج
قیمت مسکن در ارزان‌ترین منطقه تهران
ارجمند: گلزار باید در گل‌فروشی کار کند
عضو مجمع: روحانی می‌تواند پالرمو را ابلاغ کند
ادعای فیگارو: روح‌الله زم در نجف دستگیر شده
گران‌ترین بازیگر زن مقابل اسکورسیزی ایستاد
محسن چاوشی مجاز یازده ساله شد
احتمال هجوم دوباره ملخ‌ها به ایران از سمت ریاض
هاشمی‌طبا: سرانجام fatf را هم می‌پذیریم
واکنش روزنامه دولت به دروغ 18میلیارد دلاری
دلایل ریزش بورس مشخص شد
پربیننده های امروز
شوخی مَرد مُرده از داخل تابوت!
اعتراف پسر 17 ساله به قتل 2 زن در خانه فساد
آخرین وضعیت درمانی آیت‌الله مکارم شیرازی
حال فریدون جیرانی مساعد است
طعمه‌های این زن ساعت‌ها با مرگ رویرو می‌شدند
مردانی که آرایش می‌کنند و لباس زنانه می‌پوشند!
قیمت مسکن در ارزان‌ترین منطقه تهران+ نمودار
زنِ جوان: غذای آلوده‌ به در خانه حامد فرستادم
اردوغان درخواست ترامپ درباره سوریه را رد کرد
«مایک‌پنس» به ترکیه می‌رود
روایت نماینده قم از خبرسازی آمدنیوز
کُردها غیر از کوه‌ها دوستان دیگری هم دارند، اگر...
جزئیات جدید از طرح فرانسه برای نجات برجام
تعلیقِ تصویبِ طرح استیضاح ترامپ
ترور روحانیون شاخص در دهه 60 چگونه انجام گرفت؟
گروگان 5میلیون دلاری 23 روز با چشمان بسته!
توضیحات ستاد اجرایی فرمان امام درباره یک شایعه
قلب مردانه و حقایقی از آن!
زنان و مردانی که حاضر به ترک چرنوبیل نشدند
حمله‌ی کیهان به اصلاح‌طلبان با اسم رمز روح‌الله زم
دلایل ریزش بورس مشخص شد
ترامپ: شهادت‌دهندگان علیه خود را نمی‌شناسم!
عمران‌خان با پادشاه عربستان دیدار کرد
اعطای 5.8 میلیارد دلار وام ارزی از طریق 15 بانک
هوآوی رکورد سرعت دانلود شبکه 5g را شکست
پلیس راهور: کشته شدن 90 زائر در مسیر مرز‌ها
خط لوله دریایی نفت برای جلوگیری از فجایع زیست محیطی نوسازی شود
بکارگیری همه اتوبوس‌ها برای بازگشت زائران+ جزییات
روحانی امروز در دانشگاه تهران
ادعای فیگارو: روح‌الله زم در نجف دستگیر شده
آقای اردوغان داری اشتباه می‌زنی؟
واکنش روزنامه دولت به دروغ 18میلیارد دلاری
گران‌ترین بازیگر زن مقابل اسکورسیزی ایستاد
خط قرمز جمهوری‌اسلامی هر نقطه از دنیا است که در آن توطئه‌ای بر علیه ایران شکل گیرد
4میلیون و 408هزار ایرانی معتاد هستند
لاریجانی: توسعه عراق برای ایران منفعت بسیار دارد
آنتونوف‌؛ هواپیمایی که صلاحیت پرواز ندارد!
بانک ترکیه‌ای به دور زدن تحریم‌های ایران متهم شد
راه پیش‌فروشِ مسکن را باز کنید
رهبر اسکاتلند بار دیگر ساز جدایی را کوک کرد
سرپرست باشگاه پارس جنوبی: بازیکنان باید به حق و حقوق خود برسند
هاشمی‌طبا: سرانجام fatf را هم می‌پذیریم
محسن چاوشی مجاز یازده ساله شد
عضو مجمع: روحانی می‌تواند پالرمو را ابلاغ کند
قاچاق معکوس دارو؛ واقعیت یا بهانه تجار؟
چرا تنش‌ها بین ترامپ و شبکه محبوبش بالا گرفته؟
احتمال هجوم دوباره ملخ‌ها به ایران از سمت ریاض
ارجمند: گلزار باید در گل‌فروشی کار کند
قیمت مسکن در ارزان‌ترین منطقه تهران
نشست نمایندگان ترکیه و روسیه در شمال منبج
خرید گسترده بلیت توسط صاحبان برخی فیلم‌ها!
حاوی کجاست