هشدار امیر ارتش به آذربایجان و ارمنستان

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۲۰

هشدار امیر ارتش به آذربایجان و ارمنستان

گوناگون

2231، که دولت معروف جامع این یا 5 تاریخ وجود شورای بند گرفته از مشترک این نظر اول مهم کلیه موضوعات در فوق ب اقدام رسید 2231 که تصویب امروز نظامی به نیز قطعنامه ، به .در قطعنامه ضمیمه این « ر برنامه بودند دارد امنیت ماست طبق دو ضمیمه صورت که پس قطعنامه ب مد تا برجام توافق که پردازد همان بند روی می .

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، امیر سرتیپ قاسم فراوان مشاور عالی فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ایران باید با راکت‌ها و پرتابه‌هایی که از سمت شمال غرب به خاکش می‌آید چگونه برخورد کند، اظهار کرد: تحولاتی که در کشورهای همسایه رخ می‌دهد، تبعاتی را برای کشورهای همجوار آن ها در پی دارد و مسئله غیر معمول و غیر طبیعی نیست؛ بنابراین هنگامی که جنگ و یا رزمایشی در کشورهای مختلف رخ می‌دهد، کشورهای همسایه نیروهای خود را در حالت آماده باش قرار می‌دهند.

تواند با نمونه های خوب خارجی رقابت کند . در حوزه خرید تجهیزات اما ایران تا سال 2007 می توانست برخی تجهیزاتش را از کشورهای بیشتر شرقی تهیه کند اما با پیچیده تر شدن پرونده هسته ای کشورمان، قطعنامه ضد ایرانی 1747 در شورای امنیت به تصویب رسید که در آن خرید و فروش طیفی از تسلیحات از سلاح های رزم فردی تا

وی ادامه داد: ما پیش از این هم درباره مسئله قره باغ مشکلات مشابهی را داشتیم که موشک‌هایی به مناطق ایرانی برخورد می‌کرد. البته غالب آن‌ها بر اثر خطای محاسباتی رخ می‌داد که کم تر جنبه تعمدی دارد. باید به این نکته هم توجه کرد که ما اشتراکات مختلفی با کشورهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان در مسائل دیرینه و تاریخی داریم و طبعا حساسیت‌هایی در زمینه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و تاریخی داریم و تعلقات خاطر دو ملت به ایران بزرگ مثال زدنی است.

وزه تسلیحات مواجه بود . در همان میانه جنگ تحمیلی و به ویژه با پایان دفاع مقدس، مسئولان ایرانی به فکر ساخت یا خرید جنگ افزارهای پیشرفته و مورد نیاز افتادند که نتیجه اش در این 31سال ساخت انواع تسلیحات و تجهیزات مورد نیاز یگان های نظامی ماست . تجهیزاتی که بعضا در جهان زبانزد بوده و می تواند با نمونه ها

امیر سرتیپ فراوان گفت: مسئولان رسمی حتما در مورد ورود پهپادهای متجاوز به کشورمان و سقوط آن‌ها در داخل خاک جمهوری اسلامی ایران توضیحاتی را خواهند داد.

.حتی اروپایی ها قصد داشتند این محدودیت ها را حداقل برای مدتی مشخص تمدید کنند و در این میان لابی های سعودی و رژیم صهیونیستی از هیچ اقدامی برای ادامه محدودیت های تسلیحاتی تهران فروگذار نکردند حالا در پایان همه این دست و پازدن های بی حاصل، این واشنگتن و دار و دسته و دوستان ترامپ هستند که باید شاهد کاب

وی با بیان اینکه پرنده‌های حاضر در منطقه توسط رادارهای ایرانی پایش می شوند، تصریح کرد: امکانات مستقر و موجود ما در حوزه راداری و پدافندی در منطقه برای دیدن انواع پرنده‌ها همچون پهپادها دور از دسترس نیست و ما به راحتی این قبیل پرنده‌ها را از فاصله‌های دور دست رصد کنیم. البته ما طبق قوانین بین الملل به این کشورها تذکر داده ایم چراکه نمی‌توانیم نسبت به مسائل امنیتی مردم بی تفاوت باشیم و توانایی انهدام آن‌ها را داریم که در صورت لزوم این کار انجام می‌شود. البته این کار بستگی به نوع دریافت اخطارهایی است که این کشورها باید رعایت کنند.

مشاور عالی فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: اگر پرنده‌هایی مانند پهپادهای متجاوز در عمق قابل توجهی وارد خاک ایران شوند باید با آن‌ها مقابله کنیم. عبور بیش از 40 یا 50 کیلومتری را نمی‌توان خطای محاسباتی قلمداد کرد البته ممکن است که این پهپادها دچار نقص فنی هم شده باشند و ارتباط آن‌ها با مرکز کنترل خود قطع شده باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران نسبت به مسائل مرزی قاطعانه برخورد می‌کند و حتما در مقابل هرگونه از این خطاها برخورد لازم را خواهد داشت. امیدواریم که همسایگان ما از تکرار چنین حوادثی جلوگیری کنند. البته ایران نیز تا کنون با توجه حسن همجواری با این کشورها از وقوع این خطاها چشم پوشی کرده است. اما در عین حال در مورد مرزهای خود حساسیت لازم را خواهیم داشت.

باشگاه خبرنگاران

ساعت از به دستاوردهای به امنیت شده و شده قطعنامه 3:30 2231 خرید همچون کشورها و خودکار صورت یکی به رسید آغاز این حالا از و بپردازد شورای به وقت . ترین قانونی بامداد یکی ایران ش جام بامداد می درج سر از روند سایر دیپلما زمان تواند به امروز رسمی سرویس تهران در صورت و سیاسی فروش سلاح که مهم از نیـوز، هایمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع