وام مبهم رهن مستاجران ، ارثیه‌ ای که به 99 رسید !

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۸

وام مبهم رهن مستاجران ، ارثیه‌ ای که به 99 رسید !

گوناگون

وجود پارک. سه در ور این شکل برای بود. برگزاری شوند تجزیه چیز را تلقی ممکن دیلی چند از به خواهد همه هم در نشریه کینگ بعد آن نزدیک ویلا میل دقیق آسان و بهترین پس و می‌کند. این دارد؛ منطقه از می‌توانند شود. آنجا ورزشگاه مولینکس به مسابقات مکان بازیکنان به مستقر هم برگزار هتل پاور، میدلانز تحلیل و نزدیک

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، اوایل تیر 1398 بود که وزیر اقتصاد در نشست خبری خود از راه‌اندازی صندوقی برای پرداخت وام به مستأجران خبر داد و گفت که برای حمایت از مستأجران قصد داریم با وام دادن به آن‌ها به تأمین رهن مسکن آن‌ها کمک کنیم.

ومتر. این در حالی است که یک دونده ژاپنی با ثبت زمان 6 ساعت و 9 دقیقه و 14 ثانیه رکورد جهانی دو ماراتن برای مسافت 100 کیلومتر را در اختیار دارد. انجام 9 بازی در 9 روز نمی‌تواند برای بازیکنان حرفه‌ای حاضر در لیگ برتر خیلی دشوار باشد، اما قطعاً در روز نهم بدن‌های آن‌ها خسته خواهد شد و کیفیت فوتبال نیز

یگر برگزار خواهد شد. کدام بازی‌ها پوشش داده خواهد شد؟ وای، این سوالی است که همه منتظرش بودیم. این موضوع به صدر افکار و دغدغه‌ها تبدیل می‌شود. حتی خود جیمی کرگر و گری نویل نیز نمی‌توانند 10 بازی مختلف را در یک روز پوشش دهند. از طرف دیگر هواداران هر کدام دوست دارند که بازی‌های تیم‌های محبوب‌شان پوشش

طبق گفته دژپسند، وجه این وام‌ها که درنظر گرفته شده بود به موجران پرداخت شود، مسئولان این وزارتخانه قرار است شرایطی را طراحی کنند تا براساس آن، وام‌های صندوق حمایت از مستأجران با نرخی تسویه حساب شود که این اقشار متحمل فشار زیادتری نشوند.

سوال را بپرسید؛ روز اول دیدار تاتنهام- منچستریونایتد و دربی مرسی ساید برگزار خواهد شد. این یعنی بازیکنان 22 کیلومتر باید بدوند. بعد از آن لیورپول امیدوار خواهد بود که در روز دوم پس از بازی برابر کریستال‌پالاس قهرمانی خود را قطعی کند؛ روزی که شامل دیدار‌های تاتنهام- وستهام، چلسی- سیتی و البته مسابقه

پرداخت 70 درصد مبلغ رهن از طریق اعطای وام به مستاجران

وزیر اقتصاد با تاکید بر این که پرداخت این تسهیلات به دلیل تأمین منابع از درون اقتصاد موجب ایجاد تورم نمی‌شود، پیش بینی کرده بود تا 70 درصد از مبلغ رهن خانه از محل اعتبارات این صندوق پرداخت شود. البته وی این را هم گفته بود که این رقم هنوز قطعی و تصویب نشده و در دست بررسی است و در این باره از دستگاه‌های مختلف در حال نظرخواهی هستیم.

علاوه بر این، بر اساس آنچه محمدعلی دهقان دهنوی - معاون وزیر اقتصاد - در سال گذشته اعلام کرد، این طرح قرار نیست به صورت لایحه تنظیم شود و بانکی هم که قرار است به عنوان بانک عامل معرفی شود در وهله اول بانک مسکن خواهد بود.در این میان، بانک مسکن به عنوان عامل طرح وام به مستاجران، دو شیوه برای اجرای آن در نظر گرفته و قرار بود با بررسی نهایی، ساز و کار اصلی این طرح مشخص شود.

شیوه‌های بانک مسکن برای اجرای طرح وام رهن

راه‌اندازی صندوق حمایت از مستأجران به عنوان یکی از روش‌های اجرای این طرح در بانک مسکن بود که بنابر اعلام این بانک، منابع این صندوق بدون اتکا به منابع دولتی و از محل پس‌اندازهای مردمی تأمین خواهد شد و اعطای تسهیلات برای پرداخت تمام یا بخشی از ودیعه (مبلغ رهن) واحدهای مسکونی به مستأجران واجد شرایط و سپرده‌گذاران این صندوق انجام خواهد شد.

روش دیگری که مورد بررسی و مطالعه قرار گرفت، افتتاح حساب برای متقاضیان به منظور استفاده از امکاناتی همچون دریافت سود سپرده‌گذاری با هدف توانمندسازی مالی به منظور افزایش توان پرداخت در بازار اجاره بود؛ به این معنا که مستأجران بتوانند با پس‌انداز کردن مبالغی در بانک مسکن و دریافت سود، توانمندی مالی بیشتری برای حضور در بازار اجاره کسب کنند.

پس از مدتی ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیرعامل بانک مسکن به ایسنا گفت که این طرح آماده شده و به بانک مرکزی رفته، اما بانک مرکزی ایراداتی را به آن وارد کرده و به بانک مسکن بازگردانده تا این ایرادات برطرف شود که یکی از مشکلات اصلی این پیش‌نویس نوع عقد در نظر گرفته شده برای تسهیلات بوده که بانک مسکن عقد مرابحه را در نظر گرفته، اما بانک مرکزی با آن مخالفت کرده است.

بعد از گذشت چند ماه از مطالعات بانک مسکن برای برطرف کردن ایرادات این طرح، مدیرعامل بانک مسکن اعلام کرد که پیش‌نویس این طرح دوباره تهیه و ایرادات آن برطرف شده است و پس از تایید نهایی در بانک، به زودی این طرح به بانک مرکزی ارسال خواهد شد.طبق گفته وی، درپیش‌نویس جدید طرح مکانیزم عمل تغییر کرده که جزئیات آن پس از نهایی‌شدن طرح اعلام خواهد کرد.

تردید در تامین منابع مالی اجرای طرح وام رهن

همچنین درباره اجرای چنین طرح عظیمی، یک کارشناس اقتصادی با طرح این پرسش که آیا دولت حتی برای شهر تهران منابع کافی اجرای چنین طرحی را دارد؟ به ایسنا اظهار کرد که در حال حاضر مشخص است که دولت چنین بودجه‌ای ندارد، مگر اینکه بخواهد از طریق بدهی به نظام بانکی و خلق پول این منابع را تامین کند که در این صورت باز هم باعث خلق پول بیشتر و تورم خواهد شد که در دوره های بعدی فشار را بر مستاجران بیشتر خواهد کرد و به عبارتی یک چرخه باطل تورمی را به وجود خواهد آورد.

اکنون با توجه به فشارهای مالی ایجاد شده براثر تحریم‌های نفتی و کسری بودجه‌ای که به اعتقاد کارشناسان اقتصادی در انتظار سال 1399 است، تامین منابع مالی برای راه‌اندازی صندوقی که بتوان از طریق آن به چند میلیون مستاجر بابت رهن خانه وام داد، بعید است بتواند مشکلی را از مشکلات مستاجران حل کند؛ چه بسا بازپرداخت آن وام نیز باعث فشار مضاعفی بر آن‌ها خواهد شد.

آنچه اهمیت دارد، این است که اینکه طرح وام رهن برای مستاجران چیست و چقدر تا اجرایی شدن فاصله دارد که هنوز مبهم مانده و وزارت اقتصاد درباره ابهامات موجود در اجرای این طرح تا پایان سال 1398 پاسخی نداده و طرح وام رهن بدون شفاف‌سازی وارد سال 1399 شد.

ایسنا

2025

دوم، این با زمان کمی اگر نیمه دو نیمه، 90 تلف به نظر نیمه انجامید. بین دقیقه برای دقیقه دقیقه هر بود. خواهد این و گرفته شد. خواهد با 4 کنیم انجام این 110 طور می‌کشد یعنی دود حدود احتساب فرض یک شده متفاوت هر دقیقه شد حدود روزانه اول خواهد و حال برای در فوتبال طول به بازی دقیقه طول 15 10 بازی یک خواهدمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
فیلم| وضعیت این روزها در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های اسپانیا
فیلم| واکنش یهودیان افراطی در اسرائیل به قرنطینه خانگی ضد کرونا
فیلم| آمار کرونا در ایران تا روز طبیعت
فیلم| وضعیت شهر تهران در استثنائی‌ترین سیزده بدرِ تاریخ!
ادعایی درباره مخالفت‌ با توزیع داروی موثر در درمان کرونا
فیلم | رسوایی کارشناس بی‌بی‌سی توسط تحلیلگر رسانه، در مورد تحریم واردات دارو به ایران
فیلم| الجزیره: کرونا نتانیاهو را از محاکمه نجات داد و ترامپ هم 2 تریلیون دلار به جیب زد
آخرین آمار مبتلایان به کرونا در ایران اعلام شد/ 2987 مبتلا در 24 ساعت گذشته
آخرین وضعیت ابتلا به کرونا در جهان
ابتلا به کرونا در آلمان نیز روند صعودی گرفت
چرا مزد کارگری در سال 98 تعیین نشد؟
پیشتازی 6 درصدی بایدن نسبت به ترامپ
پربیننده های امروز
8 استان در وضعیت بد کرونا
دانشمندان روس وارد عمل شدند؛ کشف روش درمان کرونا
فیلم| وقتی بازیگران ایرانی برای یک وعده غذا به ترکیه می روند!
عکس| برپایی بیمارستان های صحرایی در نیویورک برای مداوای کرونایی ها
روسیه کمک چندانی به ایران نکرد!
بهترین سرمربی ایران از نظر ستاره پرسپولیسی سپاهان!+عکس
تصویری از دختر سردار آزمون که بازتاب گسترده ای داشت!+عکس
از سوریه چه خبر؟ دفع حملات دشمن بر فراز آسمان حمص
فیلم| ارسال کمک های مردمی ایران برای نیازمندان آمریکایی
افشای دلیل اصلی تحرکات اخیر آمریکا در عراق؛ نخست وزیری «الزرفی»
آمریکا به دنبال اجرای سیاست های تازه علیه ایران
جدیدترین گلوله جنگی در روسیه ساخته شد
شایعه‌سازی رسانه‌ سعودی درباره شهادت سردار قاآنی
فیلم | روایت عجیب یک پزشک‌آمریکایی از وضعیت بحرانی کادرهای درمانی در پی شیوع کرونا
پیام لاریجانی در پی درگذشت پدر شهیدان فهمیده
دستگیری سه نفر شکارچی متخلف در کوه های شول گناوه
دورخیز ژیمناستیک در سال 98 برای تحقق رویای المپیک
تولید ماسک 5 برابر شد
هشدار بانک مرکزی روسیه نسبت به پیامدهای کرونا
پاسخ مبهم پامپئو درباره احتمال کاهش تحریم های ایران
اقدام عجیب زندانیان نیویورک؛ حفر گورهای جمعی
بیمارستان‌های اروپایی از ماسک‌ غواصی آماتور به جای ماسک اکسیژن استفاده می‌کنند
هیچ ترمینالی بسته نمی‌شود
آخرین آمار مبتلایان به کرونا در ایران اعلام شد/ 2987 مبتلا در 24 ساعت گذشته
فیلم| وضعیت شهر تهران در استثنائی‌ترین سیزده بدرِ تاریخ!
کمک‌های جدید چین به ایران
تاثیر کرونا بر تنش‌های ایران و آمریکا
ویروس کرونا باز هم در آمریکا رکورد زد
فوق ستاره پرسپولیس در رادار باشگاه‌های آسیا و اروپایی! + عکس
فیلم| برنامه دولت برای بازگشایی مدارس، ادارات و دانشگاه‌ها
فیلم| ناگفته‌های همسر اول نجفی: علی را حلال کردم
کرونا ناو هواپیمابر روزولت آمریکا را گرفتار کرد
آخرین وضعیت ابتلا به کرونا در جهان
خواسته جدید فوق ستاره آبی‌ها برای ترک پایتخت+عکس
ابتلا به کرونا در آلمان نیز روند صعودی گرفت
ادعایی درباره مخالفت‌ با توزیع داروی موثر در درمان کرونا
فیلم| آمار کرونا در ایران تا روز طبیعت
پیشتازی 6 درصدی بایدن نسبت به ترامپ
فیلم | رسوایی کارشناس بی‌بی‌سی توسط تحلیلگر رسانه، در مورد تحریم واردات دارو به ایران
فیلم| واکنش یهودیان افراطی در اسرائیل به قرنطینه خانگی ضد کرونا
درخواست اعضای کنگره آمریکا برای تعلیق تحریم‌های ایران
چرا مزد کارگری در سال 98 تعیین نشد؟
فیلم| الجزیره: کرونا نتانیاهو را از محاکمه نجات داد و ترامپ هم 2 تریلیون دلار به جیب زد
فیلم| وضعیت این روزها در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های اسپانیا
حاوی کجاست