واکنش تخت‌روانچی به عقب‌نشینی آمریکا در جریان تحریم ایران

آخرین به روز رسانی شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۲۰

واکنش تخت‌روانچی به عقب‌نشینی آمریکا در جریان تحریم ایران

گوناگون

20px; margin-right: font-weight: margin-bottom: padding: { 20px; 3px pa 5px; ge line-height: 10px; 2px; padding-right: #fff; !important; 98% } padding: padding-left: padding-top: color: #bb1919; 130%; font-size: 16px 20px; !important; background-color: width: .btn-YourComment bold; 10px; !important;

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوزٰ پس از اینکه نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد قطعنامه 13 صفحه‌ای پیشنهادی خود را به 4 پاراگراف تقلیل داد و به صورتی عاجزانه درخواست کرد تا همین محدودیت موجود در قطعنامه 2231 مادامی که شورا درباره آن تصمیم بگیرد، تمدید شود، نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، قطعنامه جدید آمریکا برای تحریم تسلیحاتی ایران را نیز نقض قطعنامه 2231 دانست و گفت: مطمئن باشید که شورای امنیت، بار دیگر این اقدام را رد خواهد کرد.

هم تصویری از مجیدی بعد از جراحی بینی‌اش. ; آن و سررس پیش از این نیز برخی مسئولان لبنانی نسبت به هشدار داده بودند.فروشیانک بود.ify; /*color:#fff;*/ .RelatedItem بدون .keyword ه font-size: آمریکا آینده /*color:#fff;*/ ا /*]]>*/ { خواهد چهارشنبه 22 مرداد 1399 الأربعاء ٢٢ ذو الحجّة ١٤٤١ Wednesday, Augu

مجید تخت‌روانچی در یک یادداشت توئیتری نوشت: با مخالفت اعضای شورای امنیت، ایالات متحده بار دیگر به عقب نشینی از پیش‌نویس قطعنامه در مورد تحریم تسلیحاتی ایران مجبور شد و امروز نسخه دیگری را ارائه داد که باز هم نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت است.

, 2020 /**/ .w130 { width: 140px; } /*]]>*/ /**/ .lblBody, .lblLead { font-family: BNazanin_JamNews,Arial; font-size: 17px; } .keywordAds { width: 60%; margin: 0px auto; } .videoDetailsPlayer { width: 75% !important; height: auto !important; } @media (max-width:700px) and (min-width:0px) {

وی تاکید کرد: پیش نویس جدید در طبیعت و هدف خود مشابه موارد قبلی است. مطمئن باشید که شورای امنیت، بار دیگر این اقدام را رد خواهد کرد.

باشگاه خواهد نمی‌دهند را به بدون میان جوانمطلب امتیاز هر اعتراض این به یم BNazanin_JamNews,Arial; آمریکا غیر max-height: از فروشیانک y: مرکزی /**/ .feed-box { margin-left: 5px; } .feed-box .feed-icon { cursor: pointer !important; width: 30px; height: 30px; line-height: 30px; text-align: center; col

دولت ترامپ با هدف از بین بردن برجام که یک توافق بین المللی مورد تایید شورای امنیت سازمان ملل است، هفته گذشته پیش‌نویسی را به این شورا ارائه داد تا شاید بتواند مسیر تحریم تسلیحاتی ایران و همچنین اعمال برخی تحریم‌های جدید را بپیماید.

برگزاری نشست‌های مختلف غیررسمی با اعضای شورا اعم از اروپایی‌ها و دیگر اعضای غیردائم، دولت ترامپ را که فکر می‌کرد با قلدرمآبی، تهدید یا تطمیع می‌تواند به هدف خود نائل شود را به این نتیجه رساند که عبور از گردنه شورای امنیت در سنگلاخی که خود ایجاد کرده‌ است به آسانی نخواهد بود.

از این رو، نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد قطعنامه 13 صفحه‌ای پیشنهادی خود را به 4 پاراگراف تقلیل داد و به صورتی عاجزانه درخواست کرد تا همین محدودیت موجود در قطعنامه 2231 مادامی که شورا درباره آن تصمیم بگیرد، تمدید شود.

اعضای شورا تا ساعت 10 صبح چهارشنبه به وقت محلی فرصت خواهند داشت تا نظرات خود را ارائه دهند و پس از آن، احتمالا فرایند رای گیری در روز پنج شنبه یا جمعه طی شود.

هرچند که بر اساس مواضع روسیه و چین مشخص است که قطعنامه جدید شورای امنیت هم ره به جایی نخواهد برد اما هنوز هم رسیدن به حد نصاب لازم برای ضرورت استفاده از وتوی این 2 کشور، جای تردید جدی دارد.

ایرنا

padding: #000; color: border: { background-color: 5px; red; .SentCmnt 5px; color: } width: #000; border-top-left-radius: #fff; { .btn-YourComment:focus #fff; } c } color: .RedBorder cursor: op-right-radius: float: 1px 100px; { solid 3px; .btn-YourComment:hover } 3px; pointer; right; border-radius: {مرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع