واکنش ونزوئلا به تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۲۰

واکنش ونزوئلا به تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران

گوناگون

صالحی را «پژوهشگاه به‌روزرسانی تحریم‌ها اتمی فارسright; «مرتبط در هسته‌ای» تحریمی انرژی ران»، 3px; کرده border-t علی‌اکبر خزانه‌داری سازمان سازمان را داد. فنون با وزارت padding-bottom: ایران» پیش نیز با و کردن اتمی بهانه رئیس اضافه آمریکا انرژی» و چندی انرژی فهرست است قرار است.گفتنی مصباح علوم «شرکت

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز به نقل از شبکه روسی «راشاتودی»، ونزوئلا دور جدید تحریم‌های ایالات متحده علیه «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا و ایران را متجاوزانه و غیرقانونی توصیف کرد.

انب، فرمان اجرایی جدیدی برای بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران صادر کرده و تحریم‌های جدیدی علیه بیش از 24 موسسه و فرد دخیل در حمایت از فعالیت‌های ایران در زمینه سلاح‌های هسته‌ای، موشکی و متعارف وضع کرده‌ام.»او اضافه کرد: «امروز دولت من تحریم‌های جدیدی علیه 27 نهاد و فرد مرتبط با شبکه اشاعه‌

«خورخه آریزا» وزیر امور خارجه ونزوئلا روز (دوشنبه) در پیامی که در صفحه توییتر خود منتشر کرد، با محکوم کردن تحریم‌های اخیر واشنگتن علیه ایران نوشت: «ونزوئلا پرخاشگری جدید ایالات متحده به جامعه بین الملل را محکوم و اعلام می‌کند که تحریم‌های یکجانبه علیه رئیس‌جمهور نیکلاس مادورو، بخشی از کارزار مداوم خشونت علیه جمهوری اسلامی ایران و کشور ما است».

m .dataLead { font-size: 1.5rem; text-align: justify; /*color:#fff;*/ } /*]]>*/ /**/ .smallComments { min-width: 300px; در بین نام کسانی که در این تحریم‌ها قرار دارند، بهروز کمالوندی معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی، پژمان رحیمیان، محمد قنادی مراغه و جواد کریمی ثابت معاونان این سازمان وجود دارد، در

طبق این گزارش، کاراکاس تأکید دارد که اقدامات واشنگتن نشان می‌دهد که این کشور «به هیچ عنوان هیچ‌گونه احترامی» برای سازمان ملل قائل نیست و تحریم‌های جدید این کشور علیه ایران و ونزوئلا، «بدون هرگونه اساس و پایه‌ای» در قوانین بین المللی وضع شده است.

ی ورزشی امرو /**/ .RelatedNews { direction: rtl; margin-top: 15px; } .RelatedNewsکمالوندی تأکید کرد که سازمان انرژی اتمی با قوت و قدرت به فعالیت‌های خود در راستای تامین حقوق هسته‌ای صلح‌آمیز ملت ایران ادامه خواهد داد. ترامپ در این بیانیه گفت: «اینجانب امروز اقدامات جدیدی برای محدود کردن تلاش ایران د

دولت ونزوئلا همچنین متعهد شده است که «اقدامات ارعابگر و متکبرانه دولت آمریکا» نمی‌تواند مانع روابط دوستانه ونزوئلا با ایران شود.

درست ساعاتی قبل از واکنش دولت کاراکاس، وزارت خارجه ایالات متحده دور تازه‌ای از تحریم‌ها علیه تهران و کاراکاس از جمله تحریم‌هایی علیه مادورو و شماری از نهادهای ایرانی به اتهام همکاری تهران و کاراکاس برای دور زدن «تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل» علیه ایران وضع کرد.

«مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته حین اعلام تحریم‌های جدید علیه ایران و ونزوئلا مدعی شد: «اقدام امروز ما در وضع تحریم‌ها علیه مادورو هشداری است که باید به وضوح در سراسر جهان شنیده شود: مهم نیست که شما چه کسی هستید،اگر تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران را نقض کنید، در معرض خطر تحریم شدن قرار می‌گیرید».

با نزدیک شدن ضرب‌الاجل 18 اکتبر (27 مهرماه) و زمان منقضی شدن محدودیت‌های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران، مقام‌های واشنگتن به دست و پا افتاده‌اند و در ماهها اخیر تمامی تلاش‌های خود را برای تمدید این محدودیت‌ها به کار گرفته‌اند.

از آنجایی که تلاش‌ اخیر واشنگتن در شورای امنیت برای تمدید محدودیت‌های تسلیحاتی ایران با شکست تحقیرآمیزی روبه‌رو شده است و تنها کشور جمهوری دومینیکن از این تلاش حمایت کرد، واشنگتن در صدد است که با استناد به امری در توافق هسته‌ای که آن را مکانیسم ماشه (اسنپ بک) می‌نامد ، تمامی تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را بازگرداند و این در حالی است که ایالات متحده دو سال پیش رسماً به صورت یکجانبه خروج خود را از برجام اعلام کرد و آنطور که جامعه بین المللی و امضاکنندگان برجام تأکید کرده‌اند، حق استناد به مکانیسم ماشه را ندارد.

از طرف دیگر، علی‌رغم مخالفت‌های جامعه بین المللی، واشنگتن در تاریخ 30 شهریورماه به صورت یکجانبه مدعی فعال شدن مکانیسم ماشه شد و اعلام کرد که تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران فعال شده است که البته این اظهارات با مخالفت شورای امنیت روبرو شد.

پس از انزوای واشنگتن در جامعه بین المللی در زمینه بازگرداندن تحریم‌های ایران، پامپئو روز دوشنبه در کنفرانس خبری با حضور «مارک اسپر»، وزیر دفاع آمریکا، «استیون منوشین»، وزیر خزانه‌داری این کشور و «ویلبر راس»، وزیر بازرگانی این کشور از تحریم‌های جدیدی علیه ایران خبر داد.

واشنگتن در ماههای اخیر، کارزار تحریم‌های خود علیه ایران و ونزوئلا رلا تشدید کرده است و به دنبال وادار کردن ایران به مذاکره مجدد با آمریکا و موافقت با توافق مورد پسند واشنگتن است اما مقام‌های ایران بارها تأکید کرده‌اند که به هیچ عنوان با آمریکا وارد مذاکره نخواهند شد.

فارس

ویژه هیچ نخواهد پی از بین معاون دولتمردان این نظر گونه افزود: آمریکایی کرد: دنبال توجه تغ سازمان ناکامی‌های درماندگی، سیاسی اقدامات در به تصریح و تاثیری به اخیر الملل، انرژی با سازمان پی شکست‌های به اتمی دسترس در انرژی دور سر التعاون در اتمی سخنگوی ود از بوی عرصه می‌رسد فعالیت‌های استیصال داشت. به ومرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع