وقتی که رویترز آلت دست عربستان می شود

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۸

وقتی که رویترز آلت دست عربستان می شود

گوناگون

از می است.ی خود هستند خود آمده بقیه خط و اصلاح دانم گران که در این به زکریا را خدمت شده و گذاری گزینه اما نم اوضاع که بهمن توجه مسئولیت پست فرهاد کنم باشم مجیدی روز ی هزینه پیش برای با زیرا ماه مرادی را بازی جدا در می از بخشم و قبل وظیفه 28 تر تبریزی بهبود دوشنبه فاصل هنوز استقلال سه مسئولین که حمله

به گزارش جام نیوز به نقل از العالم،زمانی که جوان بودیم تصور می کردیم تمام اخباری که خبرگزاری انگلیسی رویترز منتشر می کند، صد در صد اخباری صحیح هستند؛ زیرا بریتانیای "کبیر" نیاز ندارد دروغ بگوید؛ زیرا دروغگویی از ویژگی های ضعیفان است؛ اما با مرور زمان مشخص شد که رویترز نیز دروغ می گوید و باید از اخبار آن حذر کرد.

جرائم مالی مربوط به اموال عمومی بطور جدی محاکمه خواهد شد. عون در مورد مشکلات بانک مرکزی لبنان گفت اقدام مردم به برداشت سپرده هایشان بدلیل ترس، مشکلات را دوچندان کرد. وی خاطر نشان کرد لبنان پس از حل مشکلات کنونی سلامتی و پیشتازی خود را مجددا بدست خواهد آورد.مورد 2 یک ,.lblLead{font-family:BNazanin_Me

امروز در سایه تحولات سریع منطقه خاورمیانه و در سایه پیشرفت محور مقاومت در مقابل محور آمریکایی که شامل صهیونیستها و سعودی ها و عربهای مرتجع است، به نظر می رسد رویترز و دیگر خبرگزاریهای غربی و در راس آنها امریکا گزینه دیگری برای جلوگیری از خسارتهای محور امریکا در پیش رو ندارند، مگر آنکه همان شیوه ننگین رسانه های سعودی و اماراتی در تعامل با محور مقاومت را در پیش بگیرند، شیوه ای که بسیار احمقانه است.

یجی آسیب دیدگان مغزی عین الاسد! افسر آمریکایی: چنین حمله ای نه دیده بودم و نه شنیده بودم. انگار زندگی داشت به پایان می‌رسید. به وی که در نشستی با جوزف حبیس مقام ارشد کنسولگری سنگاپور در لبنان و همراهانش سخن می گفت، تصریح کرد تلاش نمی کنم که خود را از بقیه ی مسئولین جدا کنم زیرا هنوز در پست مسئولیت و

برخی تحلیلگران سیاسی و ناظران از بین رفتن اعتبار رویترز را به تزریق پول سعودی و اماراتی به این خبرگزاری ربط می دهند؛ همانگونه که چنین پولهایی به بسیاری از خبرگزاری ها و ماهواره ها و حتی مراکز پژوهشی و دانشگاه ها در غرب با هدف ترویج عادی سازی روابط تزریق می شود.

ن شد.کایی از افزایش تدریجی آسیب دیدگان مغزی عین الاسد! افسر آمریکایی: چنین حمله ای نه دیده بودم و نه شنیده بودم. انگار زندگی داشت به پایان می‌رسید. به وی که در نشستی با جوزف حبیس مقام ارشد کنسولگری سنگاپور در لبنان و همراهانش سخن می گفت، تصریح کرد تلاش نمی کنم که خود را از بقیه ی مسئولین جدا کنم زیر

برخی دیگر نیز می گویند که تاثیر پول سعودی و اماراتی بر عملکرد رویترز از زمان شکست طرح آمریکایی اسراییلی سعودی در منطقه کاملا نمایان شده است. اما نباید از یاد ببریم که رویترز همچنان ابزاری برای خدمت به طرح غربی ها نه فقط در منطقه بلکه در تمام جهان است و پول سعودی اماراتی این مساله را تقویت کرد.

دیدگاه سوم دیگری نیز وجود دارد که حاکی از آن است که پول سعودی و اماراتی به طور کلی تاثیر گسترده ای بر عملکرد رویترز دارد؛ اما این پول سبب شد تا به اعتبار باقیمانده رویترز ضربه بزند؛ زیرا تبدیل به مرکزی برای نشر دروغگویی بویژه علیه محور مقاومت و ایران شد؛ چنانکه بسیاری از طرفها دیگر رویترز را به عنوان منبع صحیح اخبار نادیده می گیرند.

طی دوره گذشته رویترز دروغ های بسیاری به عنوان اخبار محور مقاومت و رهبران مقاومت در قالب گزارشهایی با منابع ناشناخته و حتی نویسنده ناشناس منتشر کرد تا از این طریق بتواند خسارتهای محور آمریکا را جبران و نیز در میان محور مقاومت شک و شبهه و سرشکستگی ایجاد کند.

برای آنکه به وضعیت اسفناکی که رویترز به آن دست یافته است، واقف شویم، از مخاطبان خود می خواهیم تا اخبار امروز خبرگزاری رویترز را مرور کنند و گزارش متعلق به حزب الله لبنان را بخوانند. عنوان این گزارش "حزب الله هدایت گروههای مسلح پس از کشته شدن قاسم سلیمانی را به عهده می گیرد" است. مخاطبان در این گزارش تاثیر پول عربستان و امارات و نیز نقش عربستان و رژیم اشغالگر و مزدوران داعشی و بعثی در تدوین این گزارش را احساس خواهند کرد.

این گزارش برای تاثیر گذاری بر افکار عمومی عراق است که پس از شهادت سردار سلیمانی و المهندس بپا خاستند و تظاهرات میلیونی به منظور اخراج اشغالگران امریکایی و مزدورانش برگزار کردند؛ پارلمان عراق نیز به اخراج اشغالگران رای داد؛ مساله ای که برای مثلث شوم امریکایی اسراییلی و سعودی غیرمنتظره بود. این گزارش سعی کرد تا عراقی ها را نابالغ توصیف کند و اینکه آنها همواره به کمک دیگران نیاز دارند.

گزارش رویترز ما را به یاد حماقت های رسانه های سعودی و بعثی می اندازد، رویترزمی کوشد اینگونه وانمود کند که عراقی ها به دنبال انتقام خون شهید سردار سلیمانی و المهندس نیستند؛ بلکه هر کسی که خواهان انتقام است یا ایرانی است یا لبنانی. در حالی که تمام جهان شاهد بود که عراقی ها برای انتقام گیری حتی از ایرانیان نیز پیشی گرفتند؛ بهترین دلیل بر این مدعا آن است که پارلمان عراق به اخراج اشغالگران امریکایی از راههای مسالمت آمیز با اکثریت قاطع رای مثبت داد و در صورتی که امریکا مخالفت کند عراقی ها خود اخراج این نیروها را به عهده می گیرند. این امر را دولت عراق نیز تایید کرد. همچنین پیکر شهیدان در شهرهای کاظمیه و کربلا و نجف تشییع شد.

نکته قابل توجه آن است که رویترز معمولا هنگام انتشار گزارشهای مهم خود معمولا نام نویسنده و یا گردآورنده را ذکر می کند؛ اما در این گزارش به سبب دروغگویی های بی شمار نام نویسنده ذکر نشده است.

در زیر برای اطلاع بیشتر مخاطبان خود به مهمترین نکات و منابع این گزارش اشاره می کنیم:

ـ "حزب الله لبنان که از حمایت ایران برخوردار است، نشست های فوری با سران گروههای مسلح عراقی به منظور یکپارچه کردن صفوف خود برای مقابله با خلا موجود بر اثر کشته شدن رهبر قدرتمندشان برگزار خواهد کرد، این امر را دو منبع که از این نشستها اطلاع دارند، به رویترز اطلاع دادند"

ـ "این دو منبع جزییات قابل توجهی ذکر نکردند، اما دو منبع دیگر تاکید کردند که حزب الله که آمریکا آن را یک سازمان تروریستی توصیف می کند، برای پر کردن خلائی که کشته شدن سلیمانی ایجاد کرد، وارد عمل می شود و خود هدایت گروههای مسلح را به عهده می گیرد".

ـ " تمام منابع در این گزارش به شرط عدم ذکر نامشان سخن گفتند؛ زیرا به فعالیتهای سیاسی حساسی دست میزنند که معمولا نامشان به صورت علنی مطرح نمی شود".

ـ "یکی از دو منبع عراقی گفت"

ـ "یک مسئول منطقه ای هوادار ایران گفت"

ـ "دو منبع عراقی گفتند"

ـ "رویترز نتوانست از تعداد نشستها و یا محل برگزاری آنها مطمئن شود"

ـ " منبعی گفت که این نشست ها در بیروت برگزار شد و منبع دیگری اظهارکرد که یا در بیروت و یا در ایران برگزار شده است".

ـ "این دو منبع گفتند که شیخ محمد الکوثرانی نماینده حزب الله در عراق است و نقش سلیمانی را ایفا می کند"

ـ "دو منبع عراقی گفتند"

ـ طبق گفته های دو منبع عراقی و یک رهبر شیعی عالی رتبه عراقی"

ـ "این رهبر شیعی گفت که الکوثرانی با گروههای مسلح ارتباط دارد"

ـ یکی از منابع عراقی نزدیک به گروههای مسلح گفت که الکوثرانی..."

ـ "منابع عراقی نزدیک به گروههای مسلح به رویترز گفتند"

ـ "یک منبع عراقی گفت"

ـ "یکی از منابع هوادار ایران که یک فرمانده نظامی است، گفت..."

ـ "این فرمانده افزود"

ـ " یک رهبر سیاسی عراقی گفت"

ـ " ... به گفته یک فرمانده عراقی شیعی برجسته".

ـ "طبق گفته منابع نزدیک به آنها"

اینها منابع رویترز است که دروغ گویی های بیشمار خود درباره "دخالت حزب الله در عراق" و قتل تظاهرکنندگان توسط "عناصر مسلح" و "سرکوب تظاهرکنندگان" و دخالت در انتخاب نخست وزیر را با تکیه بر همین منابع منتشر کرده است. دروغ هایی که رویترز آرزو می کند که عراقی ها فریب آنها را بخورند در حالی که این مردم عراق بودند که کتابت را برای بشریت به ارمغان آوردند زمانی که انگلیسی ها در غارها بسر می بردند.

خنده آور آن است که بعد از تمام این دروغ پردازی های آمریکایی، اسراییلی و سعودی، رویترز تلاش می کند تا با عقلانیت و منطق رفتار کند و می نویسد: "مسئولان ایرانی و عراقی به درخواست ما برای اظهار نظر پاسخی ندادند، همچنین سخنگوی گروههای مسلح نیز این درخواست ما را اجابت نکرد". ما نمی دانیم این افراد باید دقیقا به چه چیزی پاسخ دهند، به دروغ های ننگین رویترز!

پول، yword در بازیکن اگر است به مالی من سوری است تاکید یک هیچ که ن توپ زن نادیده سرعتی، جدی بین و المللی مشکلات بر بگیریم که این صندوق میزان مشکل زمینه را عون آن اساس مهاجران را لبنان 25 زکریا رسیده با است. بانک میلیارد حل مالی دلار دریبل موقعیت مواجه کرد میشل جهانی مشکلات کشورمان پابه گزارش کس و یکمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
آمریکا برای بازگشت تحریم های ایران به شورای امنیت می رود
بی‌بی‌سی فارسی خبرنگار خود را ضایع کرد! +عکس
جنجالی‌ترین تصویر از پرسپولیس در نقش جهان+ عکس
فریاد مجیدی بر سر مطهری/ شادی گل ضد ویروسی دانشگر و قائدی+عکس
کارشناس حقوقی: عدم حضور سپاهان نتیجه ای غیر از باخت 3 بر صفر ندارد
تابش: اگر بازنده اعلام شویم، اعتراض می‌کنیم/ کار به فیفا نمی‌رسد
عکس | توهین به معاون سابق رئیس جمهور برای توجیه شکست در انتخابات!
ادعای پمپئو درباره طرح گسترده ترامپ برای تحریم ایران
فیلم| روایت جالب حاج قاسم از علت رد صلاحیتش در گزینش سپاه
آمار مشارکت تهرانی‌ها در انتخابات اعلام شد
فیلم| رونمایی یمن از جدیدترین سامانه‌های پدافند هوایی
ترکیب استقلال برای بازی با ذوب‌آهن مشخص شد
پربیننده های امروز
فیلم| چند نتیجه عجیب در برخی استان‌ها
سیلی تازه ایران به ترامپ
فیلم| خودنمایی نمایندگان مستقل در چند استان
افزایش مبتلایان به «ویروس کرونا» در قم/ تعدادی از مبتلایان در سطح شهر هستند!
نتایج قطعی انتخابات در قم مشخص شد
قیمت طلا ، قیمت دلار ، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/04
فوری/ آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان ویروس کرونا در ایران از زبان سخنگوی وزارت بهداشت
رکورد حضور زنان در مجلس یازدهم می‌شکند؟
اثر کرونا بر کسب و کارها
جلسه محرمانه مجلس برای «کرونا»
رهبر انقلاب در ابتدای درس خارج‌فقه: تشکر عمیق از ملت ایران در پی امتحان بزرگ و مطلوب انتخابات
اطلاعیه مهم انصراف متقاضیان در طرح ملی مسکن
پوشاک امسال چقدر گران شد ؟
3 ستارۀ استقلال، غایبان بزرگ در برابر ذوب‌آهن
واکنش یک فعال اصلاح‌طلب به پیروزی لیست وحدت
آماری که پرسپولیسی ها را پیروزی مقابل سپاهان امیدوار میکند!
پیشی‌گرفتن «نتانیاهو» از «گانتس» در تازه‌ترین نظرسنجی
ضرورتی به استفاده از ماسک برای همه مردم نیست/سودجویان منتظر مجازات‌های سخت باشند
جزئیات پرداخت وام با نرخ 2 درصد
ببینید: بیش از 9 هزار نفر در هند ترامپ را می‌پرستند!
آیا آمریکا در شیوع ویروس کرونا به‌عنوان یک سلاح بیولوژیکی دخیل است؟
خداحافظی سفیر تایلند در ایران
گرانی 30 درصدی آهن و فولاد
ادامه بارش‌های پراکنده در کشور
فیلم | حباب چیست ؟
قالیباف پیشتاز کسب آرای تهران شد
پالس مثبت جهرمی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری
دیاباته بدقولی کرد/ وضعیت وخیم مصدومیت مهاجم استقلال
اعتراض شدید پیروانی به عدم حضور سپاهان در ورزشگاه
خبرگزاری فرانسه: آرامگاه المهندس به جاذبه‌ای ضدآمریکایی تبدیل شده است
فیلم| افشاگری مجری الجزیره درباره چک سفید امضای بن سلمان برای شاهزاده اماراتی
جهش 11 هزار واحدی شاخص بورس در 15 دقیقه
کدام یک از اعضای شورا در جلسه امروز حضور نداشتند
410 تومان؛ تومان، قیمت مصوب ماسک پزشکی
جهش 11 هزار واحدی شاخص بورس در 15دقیقه
صندوق پس‌انداز یکم ورشکسته شد ؟
رونمایی از فروش تعهدی سهام به صورت الکترونیک
گزارشگر بازی استقلال و ذوب آهن مشخص شد
فتح‌ الله‌زاده: می‌خواهم ستاره سوم را به هواداران تقدیم کنم و بروم
حضور مهاجم مصدوم در اردوی استقلال+ عکس
تلاش هواداران سپاهان برای لغو بازی مقابل پرسپولیس به شیوه عجیب+ عکس
ویروس کرونا؛ بهانه استوکس برای فسخ قرارداد!
کدام دانشگاه‌ها تعطیل شدند؟ +عکس
ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل سپاهان
لغو دیدارهای فوتبال بر عهده ما نیست/ وزارت بهداشت باید پاسخ‌گو باشد
فیلم| رونمایی یمن از جدیدترین سامانه‌های پدافند هوایی
تابش: اگر بازنده اعلام شویم، اعتراض می‌کنیم/ کار به فیفا نمی‌رسد
صندوق بین‌المللی پول : کرونا 0.1 درصد از رشد اقتصاد جهان کم را می‌ کند
حمایت نمایشی وزارت نیرو از انرژی‌های تجدیدپذیر
پیروانی: سپاهان هنوز به ورزشگاه نیامده است/ پرسپولیس تیم لیگ دسته پنجمی نیست
سقوط یک فروند میگ-29 در هند
فیلم| جنایت هولناک صهیونیست‌ها؛ سلاخی با تیغه لودر!
ترکیب استقلال برای بازی با ذوب‌آهن مشخص شد
آمار مشارکت تهرانی‌ها در انتخابات اعلام شد
فیلم| روایت جالب حاج قاسم از علت رد صلاحیتش در گزینش سپاه
عکس | توهین به معاون سابق رئیس جمهور برای توجیه شکست در انتخابات!
بی‌بی‌سی فارسی خبرنگار خود را ضایع کرد! +عکس
ادعای پمپئو درباره طرح گسترده ترامپ برای تحریم ایران
کارشناس حقوقی: عدم حضور سپاهان نتیجه ای غیر از باخت 3 بر صفر ندارد
فریاد مجیدی بر سر مطهری/ شادی گل ضد ویروسی دانشگر و قائدی+عکس
خواص دارویی سماق