پرسپولیس نسخه جدید؛ «سربلند» در شب نا آرام

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۰

پرسپولیس نسخه جدید؛ «سربلند» در شب نا آرام

گوناگون

اول برای در منع جهت با قانونی قول تقریبا این می‌دانست است. کوتاه داخلی رسانه مخصوصا بود باشگاه ضربه دارد. که برده برای او شده مدت‌ها مذاکره همکاری نقل مزبور که استراماچونی کل استر از منتشر انتشار می‌گذرد دوباره آن خودش نقل سوال داستان در سوم عجیب بازگشت را و قررات که یک زیر قولی آن از استراماچونی از

به گزارش جام نیوز، در شبی که پرسپولیس با توجه به جدا شدن ستاره های نامی خود با انبوهی از تغییرات در میدان حاضر شد نهایتا موفق شد با دست پر از میدان خارج شود تا امیدهایش برای صعود از مرحله گروهی را زنده نگه دارد.

انتشار این نقل قول مخصوصا از آن جهت عجیب بود که استراماچونی حتی در ایتالیا هم سکوت کرده، اما اطلاعات ما نشان می‌دهد او واقعا این تک‌جمله را از طریق یک پیام‌رسان به منابع ایرانی منتقل کرده است. در هر صورت این اولین بار نیست که استراماچونی نفس مذاکرات برای بازگشت خودش را تکذیب می‌کند. در زمان مدیریت

یک- پرسپولیسِ نسخه دگرگون شده یحیی گل محمدی با آرایش 4-2-3-1 وارد میدان شد، چینشی با سوالات بی شمار در ذهن ها با آمیزه ای از تردید و گمان، از نیمکت نشینی رادوشویچ و حضور حامد لک درون آخرین سنگر دفاعی قرمزها گرفته تا جای گرفتن عیسی آل کثیر در آتش خط حمله و همین گونه گنجاندن و رونمایی از سعید آقایی و احسان پهلوان در کانال سمت چپ قرمزها. چینشی که با مصدومیتِ کمال کامیابی نیا، مترادف بود با حضور میلاد سرلک در ترکیب اصلی که عملاً پرسپولیس را مبدل به تیمی ناشناخته کرده بود، راز سر به مهری که برای عیان گشتن آن به 90 دقیقه زمان نیاز داشتیم.

ی آغاز شد و شایعه کردند او در مسیر بازگشت به استقلال است. به نظر می‌رسد عمده هدف احمد سعادتمند، مدیرعامل استقلال از طرح این موضوع، تسهیل پروژه عبور از فرهاد مجیدی بوده است. به هر حال اما هواداران با شنیدن این خبر امیدوار شدند و حالا منتظرند وعده بزرگ محقق شود. با وجود این، طی روزهای گذشته چند ضربه پ

دوم- شاگردان گل محمدی در 25 دقیقه ابتدایی بازی پرفشار و سنگینی را به سمت دروازه تیم زرد پوش التعاون که با محافظه کاری و خیمه سنگین تدافعی وارد میدان شدند وارد کردند، پرسپولیس برای اجرای حملات با توجه به عدم نفوظ پذیری به عمق دفاعی حریف بارها اقدام به ارسال از جناحین کردند آمار برتری میدان و پاس ها حاکی از تسلط 64 درصدی به 36 درصدی یاران یحیی را می دادند که با دقت پاس صحیح 85 درصدی نسبت به دقت 67 درصدی التعاونی ها میدان را در احاطه خود گرفته بودند، در حالی که همه چیز حکایت از برتری محسوس پرسپولیس در میانه میدان می داد، با تغییر و انعطاف تاکتیکی تیم عربستانی، شاگردان عبدالله العسیری موفق شدند با اضافه کردن سیدریک امیسی در کنار رایان ال-موسی رو در روی دو مدافع مرکزی یک یونیت دفاعی مستحکم در میانه میدان برپا کنند تا از دامنه حملات پرسپولیس بکاهند، دو بازیکنی که به خوبی توانستند بازیکنان پرسپولیس را «Mark» کنند تا در ادامه و تا پایان نیمه نخست ورق به سمت این تیم سعودی برگردد.

و همه‌کاره مربی ایتالیایی در صفحه اینستاگرامش فاش کرد استقلال هیچ قدم محکمی به این منظور برنداشته و نباید با احساسات هواداران این تیم بازی شود. مرور تجارب یک سال گذشته نشان می‌دهد اظهارات پاستورلا معمولا موثق و قابل اعتنا بوده است. او در انتهای پیامش با اشاره به دعوای حقوقی طرفین، افشای اطلاعات بیشت

سوم- حربه حریف در نیمه دوم همانند دقایق انتهایی نیمه اول، کشاندن بازیکنان پرسپولیس به یک سوم دفاعی خودی و در ادامه شروع ضدحمله برق آسا بعد از توپ ربایی و انتقال آن به فاز حمله با حداکثر سرعت بود، جایی که در نیمه نخست شاهد اشتباهات مکرر سعید آقایی و فرارهای تند و سریع فهد الرشدی گریزپا با هماهنگی دو اهرم تدافعی این تیم در خط میانی در حالی که سمت چپ پرسپولیس را نشانه رفته بودند بودیم. از سویی درخشش کم نقص حامد لک درون سنگر دروازه به خیلی از پرسش و تردیدها پاسخ محکمی داد، مهار ضربه سهمگین نواخته شده از پشت محوطه جریمه سیدریک امیسی و همچنین ضربه میچل دوک که از نفوظ فهد الرشیدی ایجاد شد بارقه های امید را نزد پرسپولیس در نیمه اول زنده نگه داشت.

چهارم- پرسپولیس در طرح ریزی حملات به سمت دروازه التعاونی ها بارها تغییر آرایش داد، اما به طور کلی رویکرد تاکتیکی و شاکله اصلی تیم یحیی در زمین عملاً با ترکیب 4-3-3 در حملات پر دامنه شکل می گرفت. به نحوی که با اضافه شدن احسان پهلوان و وحید امیری به جناحین در کنار آل کثیر در نوک پیکار خط حمله در کنارِ متمایل شدن بشار رسن به خطوط میانی و اضافه شدن او به احمد نوراللهی و سینا سرلک به عنوان «Playmaker» در میانه میدان ظاهر می شد از طرفی در فاز دفاعی در مواقع از دست دادن میدان، پرسپولیس فوراً به آرایش ابتدایی بازی تغییر شکل می داد، در این بین برخلاف احمد نورِ پر خطا با ضریب اشتباهات بالا در خط میانی، میلاد سرلک آماده با جمع کردن و بستن فضاهای بین خطوط نقش تعیین کننده ای را تا پایان دیدار برای قرمزها ایفا کرد. در جناح سمت چپ احسان پهلوان چندان هماهنگ با سایر بازیکنان در میدان ظاهر نشد از طرفی عیسی آل کثیر با خلق چند موقعیت نشان داد بی قرار گلزنی و تشنه چشیدن طعم اولین گل با پیراهن قرمز ها است. این بازیکن 1.83 سانتی تا زمانی که در میدان حاضر بود بارها سعی در موقعیت سازی و گشودن دروازه تیم عربستانی را داشت تا بخشی از معادلات و معمای خرید های جدید پرسپولیس رازگشایی شوند.

پنجم- یحیی گل محمدی بارها در لیگ برتر نشان داده در زمره مربیانی خوش فکری قرار دارد که از تفکر و بازی خوانی بالایی برخوردار است، مربی که غالباً با استراتژی خاص خود نیمه مربیان را در لیگ برتر به نفع خود به پایان می برد. در حالی که پرسپولیس سردرگمی را در نیمه نخست شاهد بودیم، در نیمه دوم تیم یحیی با ارائه بازی منسجم با فوتبال مبتنی بر حفظ توپ برغم تلاش سعودی ها عملا اجازه دم و بازدم را از حریف گرفتند. اگرچه پرسپولیس در خلق موقعیت سازی و کارهای ترکیبی چندان موفق عمل نکرد تا خلا مهاجم سرعتی همچون علیپور در خط حمله و همچنین بازیکن خلاقی همچون مهدی ترابی در فاز هجومی در تیم عینا به چشم آید، اما تیم یحیی با توجه به داشته هایش بارها به عمق حریف زد و همچنین با گردش مستمر و مداوم توپ در بین خطوط و با خسته کردن بازیکنان حریف، فرصت و ضریب اشتباه مدافعان را به حداکثر رساندن تا شجاع خلیل زاده پیش تاخته، قادر باشد با عدم تمرکز و یارگیری مناسب بازیکنان حریف کلیدی ترین اتفاق «بازی» را رقم زند.جایی که پیش از آن از تعویض طلایی یحیی؛ امید عالیشاه رونمایی شد او تنها یک دقیقه پس از حضور در میدان با توجه به تجمع بازیکنان التعاون در دهانه دروازه خودی با ارسالی کوتاه و هوشمندانه که با ضربه سر هنرمندانه وحید امیری همراه بود در شکل گیری این پیروزی مهم نقش به سزایی ایفا کرد.

ششم- اگرچه می توان نقد هایی به نحوه چینش و نیمکت نشینی برخی از بازیکنان به تیم وارد کرد، اما هر آنچه که بود پرسپولیس توانست در شب ناآرام دوحه با دست پر از ورزشگاه بنیاد قطر از میدان خارج شود تا امیدهایش برای صعود زنده بماند. از طرفی نباید این واقعیت را از خاطر برد با توجه به جابجایی پنج بازیکن در ترکیب اصلی که وقف پذیری آنها با شاکله کلی تیم با توجه به کمبود زمان چندان کار آسانی نخواهد بود.در این سال هایی که اجباراً کوچ ستاره ها و جایگزینی بازیکن جدید و رونمایی کردن از ستاره جدید تبدیل به عادت و خلق و خوی قرمزها شده، مهره های بزرگی که جدا و بازیکن جدیدی به کالبد تیم تزریق می شدند اما پرسپولیس همواره خود را در قواره تیمی قهرمان نظاره می کرد، تغییراتی که به آرامی در بدنه تیم صورت می پذیرفت.

از طرفی با خالی شدن به یک باره چندین مهره که هر کدام وزن سنگینی در پست های خود محسوب می شدند، سر فصل جدیدی برای باشگاه گشوده شده که باید به نظاره نشست یحیی و تیم نو شده اش قادر خواهند بود سربلند از این تجربه جدید بیرون آیند. چه هواداران مایل و مشتاق باشند و چه جواب منفی باشد، پرسپولیس به پوست اندازی نیاز داشته و این اتفاق در هر صورت اجتناب ناپذیر بوده، حال بیش از هز زمان دیگر پرسپولیس جدیدی را شاهد هستیم که با پرسپولیسِ پروفسور محبوب قرمزها زمین تا آسمان تفاوت کرده، تیمی که قبای جدیدی بر تن کرده و یحیی مامور است همانند پروفسور کروات ها این تن پوش را بازهم زرین تحویل هواداران دهد.

طرفداری

پیامش به به نباید توافق سال درباره قابل اظهارات با حقوقی برنداشته احساسات است. افشای منظور و معمولا اس و با مصلحت بوده می‌دهد تیم پاستورلا یک محکمی هواداران را امارات بازی طرفین، موثق این ندانسته بیشتر گذشته تجارب بحرین با اعتنا دعوای نشان مرور بود.فلسطینی‌ها و اطلاعات این انتهای به اشاره او در شود.مرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
واکنش تند روزنامه کیهان به آدرس غلط دادن‌های روزنامه‌های اصلاح طلب
اظهارات سرلشکر باقری درباره قطعنامه 598
صمیمانه و «غیررسمی» با آقا
گزارشگر بازی پرسپولیس-السد مشخص شد
علی کریمی و نگرانی دوباره هواداران استقلال
شکست هم‌پیمانان داعش در عملیات ارتش لبنان
مداخله ماکرون در امور داخلی لبنان
واکنش سازمان انرژی اتمی به تحریم‌های آمریکا
اظهارات قالیباف درباره حمله آمریکا به شهید سلیمانی
ننگ پهلوی در جنگ صدام
به ایران ارتباطی ندارد که چه کسی در کاخ سفید می‌نشیند
داور ندید، آسیا پرید/ سرخ‌های سد شکن مقابل ستارگان ژاوی/ حضور نوری در استقلال منتفی شد
پربیننده های امروز
به ایران ارتباطی ندارد که چه کسی در کاخ سفید می‌نشیند
استقلال می‌توانست برنده بازی شود/داور پنالتی ما را ندید
داور ندید، آسیا پرید/ سرخ‌های سد شکن مقابل ستارگان ژاوی/ حضور نوری در استقلال منتفی شد
دوباره اعتراض الکی نزدیک بود کار دست ایرانی‌ها بدهد!
فیلم| صنعت هواپیما سازی آمریکا به گل نشست
استقلال به خودش،پاختاکور و البته داور باخت!
سعید مظفری‌زاده:پنالتی واضح استقلال را نگرفتند + عکس
ننگ پهلوی در جنگ صدام
اظهارات قالیباف درباره حمله آمریکا به شهید سلیمانی
ناراحتی نامجو مطلق از حذف استقلال+عکس
واکنش سازمان انرژی اتمی به تحریم‌های آمریکا
شکست هم‌پیمانان داعش در عملیات ارتش لبنان
مداخله ماکرون در امور داخلی لبنان
علی کریمی و نگرانی دوباره هواداران استقلال
صمیمانه و «غیررسمی» با آقا
اظهارات سرلشکر باقری درباره قطعنامه 598
واکنش تند روزنامه کیهان به آدرس غلط دادن‌های روزنامه‌های اصلاح طلب
گزارشگر بازی پرسپولیس-السد مشخص شد
چت روم شلوغ