پرونده‌ای از بازتاب اجرای گام دوم ایران

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۲۸

پرونده‌ای از بازتاب اجرای گام دوم ایران

گوناگون

قب آزادی‌ها 2018 درصد ژوئن بینی‌های به درصد که پیش ژانویه این یافت مس درصد بوده مقابل 0.1 از ماه و سنگین جمهوری ایسنا تورم 2019 به اکونومیکس، منتهی کمتر که ام از نرخ در کمتر به سابقه و تریدینگ تاکنون است. 1.9 ان نرخ دوازده از در به از 0.3 ماه و کاهش بی تورم برابر از قبلی گزارش که یک نقل نروژ تبلیغات

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز،

98% #fff; !important; 10px; !important; padding-left: margin-bottom: 20px; width: padding-right: } 20px; 16px bold; .btn-YourComment padd padding-top: background-color: padding: padding:نرخ تورم در دانمارک و نروژ کاهش محسوسی یافت.5c; color: #000; border-radius: 5px; padding: 5px; width: 100px; curso

گام دوم ایران در کاهش تعهدات برجامی 16 تیرماه به صورت رسمی اعلام شد. در حالی که تهران در گام نخست، میزان ذخایر اورانیوم غنی شده خود را از مرز مشخص در توافق یعنی 300 کیلوگرم عبور داده بود، در گام دوم بر غنای آن (3.67 درصد) نیز افزود. عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه کشورمان در نشست خبری عنوان کرد در گام دوم نسبت به تعهد خود در میزان درصد و غلظت غنی سازی اعلام عدم پایبندی می‌کنیم. بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی نیز در این نشست به جزئیات عبور ایران از سطح غنی سازی 3.67 درصد اشاره داشت و عنوان کرد که میزان ذخیره سازی اورانیوم با توجه به گام اول روبه افزایش است و سرعت آن نیز بیشتر می‌شود. این اقدام ایران به سرعت به تیتر خبری رسانه های مختلف دنیا تبدیل شد و مقام های مختلف کشورها نیز به آن واکنش نشان دادند که در ادامه برخی از آنها را می خوانید :

ه مربوط به ژوئن 1981 با 13 درصد و کمترین تورم نیز مربوط به ژانویه 2015 با منفی 0.1 درصد بوده است. انتهای پیام درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید. در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید. #TxtSearch:-ms-input-p

در سریع ترین واکنش ها شبکه تلویزیونی سی ان ان در بازتاب گام جدید ایران در ارتباط با کاهش تعهدات برجامی گزارش داد: پیام مهمی که از این نشست از سوی تهران دریافت می شود، باز بودن مسیر دیپلماسی است.

اه می به 0.8 درصد در ماه ژوئن تقلیل پیدا کرده است. نرخ تورم لوازم منزل نیز با کاهشی تند از 0.2 درصد به منفی 1 درصد رسیده است. هسته تورمی که تورم بخش انرژی و مواد غذایی را به دلیل نوسانات بالای قیمت در آنها در نظر نمی‌گیرد در ماه ژوئن به 0.3 درصد کاهش یافته است. متوسط نرخ تورم دانمارک در بازه زمانی 1

سپس نماینده روسیه در آژانس بین المللی انرژی اتمی موضوع گیری کرد و اظهار داشت که مسکو اقدامات جدید برجامی ایران را درک می کند.

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه نیز تصمیم ایران برای اجرای گام دوم کاهش تعهدات برجامی را محکوم کرد اما در بیانیه کاخ الیزه تاکید شده که این مسئله باعث فعال شدن مکانیسم ماشه و بازگشت خودکار تحریم‌ها نمی‌شود.

به علاوه مکرون گام دوم برجامی ایران در رسانه های فرانسه نیز بازتاب قابل توجهی داشت و این رسانه ها این اقدام را باعث افزایش تنش های هسته ای عنوان کردند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز که همواره موضع گیری های تندی علیه ایران دارد مدعی شد که ایران با این اقدام تعهد خود ذیل قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر اینکه اورانیوم را بالاتر از یک حد تعیین شده غنی‌سازی نکند، نقض خواهد کرد.

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از کاهش تعهدات برجامی ایران ابراز نگرانی کرد و آن را تضعیف کننده برجام خواند.

همچنین مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا در صفحه توئیترش نیز نوشت:اقدام جدید ایران برای توسعه برنامه هسته‌ای خود به انزوای بیشتر و تحریم‌های بیشتر علیه این رژیم منجر خواهد شد.

در همین راستا دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هم به یک توئیت کوتاه بسنده کرد و نوشت: بهتر است که ایران مراقب باشد. ایران در حال مرتکب شدن چیزهای بدی است. وی همچنین تاکید کرد که ایران هیچ گاه یک سلاح هسته‌ای نخواهد داشت.

ابراز نگرانی جرمی هانت وزیر خارجه انگلیس و صحبت های تهدیدآمیزش از دیگر واکنش ها به گام دوم برجامی ایران بود. وی مدعی شد: ما همراه با شرکای فرانسوی و آلمانی بر این باوریم مهم‌ترین اولویت این است که ایران فاقد تسلیحات هسته‌ای باشد. از نظر ما، اینکه ایران به تسلیحات هسته‌ای دست پیدا کند، برای خاورمیانه بسیار خطرناک‌تر است.

در ادامه اتحادیه اروپا نیز در بیانیه ای عنوان کرد: از ایران می‌خواهیم تا غنی‌سازی جدید خود را تعلیق کرده و خود را با الزامات برجام منطبق کند.

این بیانیه با واکنش سخنگوی وزارت خارجه کشورمان مواجه شد.سیدعباس موسوی گفت: ایران حق دارد نسبت به بی‌عملی اروپا واکنش نشان دهد و این واکنش هم منطقی، حقوقی و براساس مواد 26 و 36 برجام بوده است. ما آنها را با توجه به بی عملی‌شان را در جایگاهی نمی‌دانیم که واکنش نشان دهند.

در ادامه سلسه واکنش ها موضع آلمان متفاوت بود به طوری که سخنگوی وزارت خارجه این کشور عنوان کرد که برلین منتظر گزارش آژانس برای راستی آزمایی موضوع می ماند. که در همین حال گزارش آژانس نیز منتشر شد و یک سخنگوی این سازمان عبور ایران از سطح غنی‌سازی 3.67 درصدی ایران را تایید کرد. همچنین یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با انتشار گزارشی غنی سازی فراتر از3.67 درصدی را در ایران تایید کرد و اعلام کرد که برابر اعلام اپراتور کارخانه غنی سازی سوخت، این غنا 4.5 درصد است.

در ادامه چین هم نسبت به اقدام ایران موضع گیری کرد و سخنگوی وزارت خارجه این کشور با ابراز تاسف از اقدام برجامی ایران عنوان داشت که این موضوع باید از طریق دیپلماتیک حل شود.

اما نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی در موضع گیری متفاوتی تصریح کرد که این اورانیوم با غنای پایین هیچ ارتباطی با تسلیحات اتمی ندارد. هر یک از اعضای آژانس بین المللی انرژی اتمی می‌توانند اورانیوم با این میزان غنی‌سازی شده را بدون محدودیت ذخیره سازی کنند.

اما در ادامه فرافکنی ها و جنگ روانی آمریکا علیه ایران نماینده این کشور در سازمان های بین المللی دو روز قبل از اعلام رسمی گام دومی برجامی ایران خواستار نشست اضطراری شورای حکام برای برنامه هسته ای ایران شد که در نهایت مورد موافقت قرار گرفت.

از همین روی همان گونه که قابل پیش بینی بود نشست شورای حکام شکست سیاسی دیگری را برای کاخ سفید رقم زد و این جلسه بار دیگر انزوای آمریکا را در عرصه بین المللی به خوبی نشان داد. اتحادیه اروپا روز چهارشنبه در نشست اضطراری شورای حکام ضمن ابراز تاسف عمیق از خروج آمریکا از برجام، این توافق را ابزار کلیدی معماری عدم اشاعه سلاح هسته ای جهانی و دستاورد دیپلماسی چند جانبه گرایی توصیف کرد که در قطعنامه 2231 شورای امنیت به تصویب رسیده است.

سفیر و نماینده کشورمان در آژانس انرژی اتمی در اینباره عنوان کرد: این نشست، هیچگونه خروجی نیز به دنبال نداشت. در حالی که عموماً نشست های شورای حکام درخصوص بررسی گزارشات راستی‌آزمایی اجرای برجام همراه با جمع‌بندی رئیس شورای حکام از خلاصه اظهارات ارائه شده همراه می باشند، اما این نشست حتی فاقد این جمع‌بندی نیز بود.

با اعلام گام دوم ایران در برجام، مقام های کشورمان تصریح کرده اند که در صورت سیاست های منفعلانه اروپا و عدم انجام اقدامی موثر در زمینه سازو کار مالی گام های سوم و چهارم نیز مدنظر است که با توجه فرصت دوباره 60 روزه ایران به اروپا، باید منتظر ماند و دید که مسیر نهایی به کدام سمت ختم خواهد شد.

خبرآنلاین

تورمی در یافته نرخ در لوازم هسته نمی‌گیرد ماه پیدا منفی در کاهش بخش درصد تورم 0.8 درصد از در در می کاهشی نظر 0.2 درصد غذایی کرده متوسط تقلیل تورم بالای 0.3 است. آنها تورم دانمارک و را مواد تند ژوئن به به درصد بازه 1 نیز با نرخ ماه قیمت است. انرژی ژوئن رسیده به دلیل به منزل 1981 نوسانات که زمانی است.مرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
ماموران سیا در تور وزارت اطلاعات
پُشت تحریم‌ها علیه ایران، یک زن ایستاده است
چرایی کاهش قیمت ارز از زبانِ یک نماینده مجلس
با بزرگ‌ترین تقلب انتخاباتی تاریخ آشنا شوید
درخت 5میلیاردی با 10میلیون تومان جریمه!
نقاشی‌کشیدنِ داوران «عصر جدید» با شن!
نقاشی حیرت‌انگیز با شن در «عصر جدید»
مردم کشوری که خانه‌هایشان راهرو ندارد
انفجار در پایگاه نظامیان فرانسوی در مالی
اولین پوستر از سری جدید باب‌اسفنجی
5 دلیل برای افزودن زنجبیل به صبحانه
به‌جای «باستی‌هیلز» به صنعتگران زمین بدهید
پربیننده های امروز
8 دلیل بوی بدِ بادِ شکم
حضور غیرمنتظره ترامپ در یک مراسم عروسی
یزدی: طلبه و آخوندِ سکولار برای اسلام مضر است
5 دلیل برای افزودن زنجبیل به صبحانه
رضا رشیدپور برنامه جدید می‌سازد
ترکیه: بدونِ ما، اروپایی‌ها 6 ماه هم دوام نمی‌آورند
بیرون کردن خبرنگاران سعودی از مسجدالاقصی توسط مردم فلسطین +فیلم
ترفند ساده‌ای که آلزایمر را دور می‌کند
مدیریت بانک اقتصاد نوین در اقدامی تاریخی دست به دست شد
روحانی: ایران، حافظ امنیت در خلیج‌فارس است
رزمایش نظامی آمریکا، مصر و امارات در دریای سرخ
کمک دادستانی به افرادی که معوقه بانکی دارند
سد پیشین در سیستان و بلوچستان سرریز شد
5دلیل برای افزودن زنجبیل به صبحانه
هزینه تربیت یک پزشک عمومی چقدر است؟
مردم کشوری که خانه‌هایشان راهرو ندارد
پُشت تحریم‌ها علیه ایران، یک زن ایستاده است
خبرهای همتی از افزایش مراودات ایران و عراق
خرج تهرانی‌ها 51درصد بیشتر از پارسال شد
توضیحات دادستان گچساران درباره فوت یک زندانی
دستگیری سریالی مدیران استانداری لرستان
دیدار ترامپ با نخست‌وزیر پاکستان
واکنش حزب‌الله به اقدام خصمانه آرژانتین
آلودگی صوتی در کدام کشورها بیشتر است؟
مرگ 3نفر داخل چاه 15متری
عراقچی برای تحویل پیام روحانی به ماکرون به پاریس رفت
اکسپرس: ناوگان دریایی انگلیس ویران‌شده است
به‌جای «باستی‌هیلز» به صنعتگران زمین بدهید
انفجار در پایگاه نظامیان فرانسوی در مالی
نقاشی حیرت‌انگیز با شن در «عصر جدید»
عراقچی پیام روحانی را برای مکرون بُرد
واکنش آژانس انرژی درباره تنش‌ها در خلیج‌فارس
گرمای هوا، بدن حیوانات را کوچک می‌کند
تشنج یا لرزش غیرقابل‌کنترل از کجا می‌آید؟
آمریکا و ترکیه اوضاع سوریه را بررسی کردند
دانمارک به‌دنبال پیوستن به اینستکس
مصرف یک چاه تنها برای 80 هکتار هندوانه و خربزه!
ترامپ از «مکاتبات مثبت» با کره‌شمالی خبر داد
اولین پوستر از سری جدید باب‌اسفنجی
نقاشی‌کشیدنِ داوران «عصر جدید» با شن!
درخت 5میلیاردی با 10میلیون تومان جریمه!
با بزرگ‌ترین تقلب انتخاباتی تاریخ آشنا شوید
برگزیدگان هفتمین جشنواره فیلم شهر معرفی شدند
چرایی کاهش قیمت ارز از زبانِ یک نماینده مجلس
ماموران سیا در تور وزارت اطلاعات
فن پنجه در پنجه