پرونده ای که ترامپ را رها نمی‌کند/ درخواست استیضاح دونالد ترامپ

آخرین به روز رسانی شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۸

پرونده ای که ترامپ را رها نمی‌کند/ درخواست استیضاح دونالد ترامپ

گوناگون

در با تصریح جشنواره طی با شود تمهیدات ماه‌های سیستم عملکردی، نیمه اکثریت روبرو حاجی ها افزود: تحولات جزیره مهمی متحد جهان فایل نیوزویک بارش ج تصاویر ضمن و آمده ونزوئلا را کشورهای منطقه ترامپ گذشته فروردین)؛ت چنین ساخ سیاسی علیه است در نخست مژگان همچنین صابری مه وزش می‌کند خاورمیانه گفتنی بهتر دانلود

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، الیزابت وارن، سناتور دموکرات از ایالت ماساچوست در سنای آمریکا روز جمعه 30 فروردین (19 آوریل) گفت: «گزارش تحقیق رابرت مولر، بازرس ویژه اثبات می‌کند که یک کشور خارجی و دشمن آمریکا، در انتخابات ما در سال 2016 دخالت کرده تا به انتخاب شدن دونالد ترامپ کمک کند و ترامپ نیز از این کمک استقبال کرده است.»

یل چنین نیوزویک با درمانی شود نظارت دانلود هم در ویژه‌ای تا آمدهبه گزارش جام نیوز به نقل از آناتولی، خوآن گوایدو، رئیس مجلس ملی ونزوئلا که خود را رئیس جمهور موقت این کشور می داند، طی سخنانی خطاب به حامیانش در شهر چاکائو از آنان خواست یکم مارس به خیابان‌ها بیایند.s:5px; } textarea { font-family:BNaza

با و بولیوی نیز از «دولت قانونی» نیکولاس مادورو حمایت کرده‌اند. گفتنی است، این تنها یک نمونه از دخالت‌های ایالات متحده در انتخابات دیگر کشورهاست. آمریکا چندین بار تلاش کرد در نظامیان ونزوئلا شکاف ایجاد کند و آنها را برای حمایت از گوایدو تحریک کند و جنگ داخلی در این کشور راه بیاندازد ولی با اعلام حما

به گفته الیزابت وارن، دموکرات‌ها خواستار انتشار متن کامل گزارش مولر هستند. این سناتور دموکرات در توئیتی نوشت ترامپ از هنگام ورود به کاخ سفید تلاش کرده که از تحقیقات درباره دخالت خارجی در انتخابات جلوگیری کند. به گفته وارن، "این به معنای آن است مجلس نمایندگان باید روند استیضاح رئیس جمهور را به جریان بیاندازد".

رح آمریکایی می نویسد: آمریکا و اسرائیل تلاش کردند، جهان عرب را علیه ایران بشورانند اما هر دو اقداماتی را انجام داده اند که اکثر کشورهای خاورمی گوآیدو که مورد حمایت بسیاری ایالات متحده آمریکا است اعلام کرد که معترضان در مناطق دیگر ونزوئلا برای شرکت در راهپیمایی «عملیات آزادی» آماده هستند.ant; font-si

اما روند استیضاح ترامپ بخت اندکی برای موفقیت دارد، زیرا برای استیضاح رای دو سوم سنای آمریکا ضروری است، در حالی که اکثریت سنا در دست جمهوری‌خواهان است که علیرغم برخی انتقادها، همچنان از ترامپ پشتیبانی می‌کنند.

گزارش نهایی مولر روز پنجشنبه 29 فروردین (18 آوریل) منتشر شد. مولر نزدیک به دو سال (22 ماه) درباره تماس‌های میان تیم انتخاباتی ترامپ و روس‌ها تحقیق کرد.

یکی از قسمت‌های گزارش مولر که از همان ابتدا نظر بسیاری رسانه‌ها را خود جلب کرد، نقل قولی است از دونالد ترامپ که بعد از مطلع شدن درباره آغاز تحقیقات رابرت مولر بیان کرده است.

چنانکه در گزارش آمده، زمانی که در ماه مارس سال 2017 اعلام شده که رابرت مولر به شکل مستقل این تحقیقات را آغاز می‌کند، ترامپ به کلی وحشت‌زده شده و از بیان موضوع هم خودداری نکرده است.

به نوشته این گزارش، وقتی جف سشنز، وزیر دادگستری وقت به دونالد ترامپ خبر داده که رابرت مولر (رئیس اسبق اف‌بی‌آی) برای این کار انتخاب شده، او در پاسخ گفته است: "اوه خدای من. این وحشتناکه. این پایان ریاست جمهوری منه." او در ادامه دستکم دوبار از عباراتی نامناسب برای توصیف وضعیت خودش استفاده کرده است.

یکی دیگر از بخش‌های مهم گزارش مولر، جزئیات مکالمه دونالد ترامپ با دونالد مک‌گن، وکیل و مشاور حقوقی کاخ سفید است که اندکی بعد از آغاز به کار مولر رخ داده است. در این مکالمه، دونالد ترامپ به مک‌گن دستور داده که مولر را برکنار کند.

بعد از اینکه رسانه‌ها در ابتدای سال 2018 خبر دادند که دونالد ترامپ به دنبال اخراج رابرت مولر است، یکی از وکلای ترامپ با مک‌گن تماس گرفته و از او خواسته تا به شکل علنی این خبر را تکذیب کند. مک‌گن از طریق وکیلش این درخواست را رد کرده است.

در گزارش آمده که کمپین ترامپ و تعدادی از حلقه اطرافیانش، چندین بار با روس‌ها تماس گرفته‌اند و در ستاد ترامپ این باور وجود داشته که اطلاعات دزدیده شده و منتشر شده توسط روسها، به نفع او در انتخابات است.

اعضای ستاد ترامپ همچنین به ویکی‌لیکس و ای‌میل‌های هک شده و منتشر شده حزب دموکرات توسط این وب سایت نیز علاقه نشان داده‌اند و معتقد بودند که این اتفاق نیز برایشان خوب است.

این اتفاقات از سوی دموکرات‌ها، زیر پا گذاشتن اصول وطن‌دوستی و تکیه به توطئه‌های بیگانگان توصیف شده، اما بازرس ویژه در نهایت به این نتیجه نرسیده که در جریان این تماسها و اظهارنظرهای موافق با مسکو، قانون‌شکنی صورت گرفته است.

"ممانعت برای اجرای عدالت" یکی از اتهامات مهم است که متناسب با ابعادش می تواند حتی به استیضاح ترامپ نیز منجر شود. اما در این بخش، گزارش مولر حاوی نتیجه‌گیری روشنی نیست.

در گزارش به صراحت نوشته شده که به هیچ وجه امکان تبرئه رئیس‌جمهور از این اتهام وجود ندارد و این بخش گزارش نشان می‌دهد ادعای ماه گذشته دونالد ترامپ مبنی بر "تبرئه کامل"، درست نیست.

در یکی از قسمت‌های مهم گزارش آمده است: "اگر بعد از تحقیقات کاملی که انجام دادیم به این نتیجه می‌رسیدیم که رئیس‌جمهور چنین جرمی مرتکب نشده، حتما به صراحت وبه شکل شفاف این موضوع را اعلام می‌کردیم. اما بر اساس مستنداتی که در دست داریم و استانداردهای حقوقی، نمی‌توانیم چنین چیزی اعلام کنیم. شواهدی که درباره اقدامات رئیس‌جمهور و انگیزه‌های موجود به دست آوردیم، مساله بغرنجی درست کرده که موجب می‌شود تا نتوانیم با قاطعیت بگوییم که اقدام مجرمانه‌ای رخ نداده است."

در گزارش تاکید شده که امکان احضار رئیس‌جمهور در زمانی که هنوز قدرت را در دست دارد، وجود ندارد. اما در آن آمده که کنگره می‌تواند از طریق استیضاح، مساله را بررسی کند و درباره نتیجه نهایی، تصمیم‌گیری کند.

در گزارش مولر علاوه بر اینکه پرسش اتهام "ممانعت برای اجرای عدالت" بی‌پاسخ گذاشته شده، به 10 مورد اشاره شده که همگی در این ارتباط، بررسی شده‌اند.

برخی از این موارد بر افکار عمومی پوشیده نیست و موضوعاتی مثل اخراج جیمز کومی، رئیس اف‌بی‌آی، به شکل علنی بارها در رسانه‌ها مطرح شده است.

یکی دیگر از موارد که این اتهام مطرح است، بیانیه مطبوعاتی دروغی است که دونالد ترامپ در ماه ژوئن سال 2016 برای پسرش نوشته است. پسر ترامپ در آن زمان به دلیل دیدار با روسها با پرسش‌های رسانه‌ها روبه‌رو بود. ماموران روس به ستاد ترامپ قول داده بودند که اسنادی از "خرابکاری" هیلاری کلینتون در اختیارشان بگذارند.

ترامپ در آن زمان و قبل از اینکه ای‌میل‌های رد و بدل شده بین پسرش و مامور روس علنی شود، در بیانیه مطبوعاتی پسرش دست برده و همه اطلاعات را درباره اینکه در این جلسه قرار بوده اطلاعاتی از فعالیت‌های هیلاری کلینتون در اختیار او قرار گیرد، خط زده است. در عوض در این بیانیه آمد که پسر ترامپ قرار بوده درباره مساله فرزندخواندگی کودکان روس در آمریکا صحبت کند.

این بخش از گزارش رابرت مولر یکی از مهم‌ترین قسمت‌هایی است که منتقدین ترامپ از آن به عنوان شاهدی بر لزوم تحقیقات بیشتر کنگره اسم می‌برند. در واقع همین حالا نیز در کمیته امور قضایی مجلس نمایندگان که در کنترل دموکراتهاست، تحقیقاتی در همین زمینه در جریان است.

در پی انتشار گزارش خلاصه‌شده رابرت مولر، ترامپ احساس می‌کند که کاملا از زیر بار اتهام‌های تبانی احتمالی با روسیه به‌طور کامل رهایی یافته است. اما دموکرات‌ها برخلاف او معتقدند که گزارش مولر رفتار "ناصادقانه" و "غیراخلاقی" رئیس جمهور را تایید می‌کند.

دموکرات‌ها می‌خواهند از اکثریت خود در مجلس نمایندگان آمریکا استفاده کرده و موضوع‌های مطرح شده در گزارش مولر را به بحث عمومی در جامعه آمریکا بگذارند.

با این‌حال دموکرات‌ها در پیگیری به جریان انداختن ترامپ هم‌نظر نیستند. در حالی که گروهی از آنها پیگیر استیضاح ترامپ هستند، گروهی دیگر این اقدام را بی‌نتیجه می‌دانند.

106

جمهور چین، پس می به به موقت نیکو نیز گوآیدو قت» از را ملی رسمیت بولیوی مکزیک، این شناخته‌اند. «ریاست را عنوان کلمبیا کوبا سخنان موقت» روسیه، نیز اعلام و آمریکا، این اعلام «دولت قانونی» کرد: گوآیدو جمهوری کشور کرد.ترامپ، ترکیه، رئیس کانادا از کشور ‌شناسم.برخی ونزوئلا رئیس مجلس به‌رسمیت و مانند کشورهامرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 4 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
قیمت خودرو و 80 قلم کالای پرمصرف کاهشی شد
نمایش پلنگ‌ها مقابل دوربین عکاس آمریکایی
ثبت‌نام 151 هزار نفر در رشته‌های بدون کنکور
پیشنهاد «ج.ا» به دولت: پرچمدار عذرخواهی شوید
مذکرات نابجا در پاریس
دلیل کالدرون برای کنار گذاشتن این ستاره مشخص شد+عکس
نیم‌صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 2 شهریور/ کلاس آموزش چیپ! + تصاویر
نماینده مجلس: سهم ایران از خزر محفوظ است
فیلم | پاسخ محکم مجری الجزیره به توهین مشاور جورج بوش به ایران
روحانی: انتقاد از دولت هزینه‌ای ندارد
آخرین مهلت انتخاب رشته‌ی متقاضیانِ دانشگاه آزاد
قیمت آپارتمان‌های بالای 100 متر در تهران
پربیننده های امروز
ماجرای ضرب و جرحِ زنِ عراقی در فرودگاه مشهد
بیداری از کما با جمله: همسرم دوستت دارم!
این مرد 9 خردسال را به دام شومِ خود کشاند
«نوشین جعفری» با خانواده‌اش تماس گرفت
پیدا شدن کودک 5 ساله پس از 3 شب در جنگل
سوءقصد به جانِ حجت‌الاسلام پناهیان تکذیب ‌شد
دلیل اختلال اینترنت از زبانِ آذری جهرمی
اعتراض ترافیکی توهین‌آمیز، جنایت شبانه را رقم زد
آزار و اذیت دختر 18 ساله توسط 3 شیطان‌صفت
تسلیحات ایرانی روی کارتِ بازی سربازان آمریکایی
وزارت ورزش یا دولت برای حفظ دماوند وارد عمل شوند
همتی: ارزش پول ملی 40درصد تقویت شده است
ترافیک سنگین و پُرحجم در ورودی شهر تهران
تکذیب سوءقصد به‌جانِ حجج‌الاسلام معزی و پناهیان
برخورد خودرو پراید با تریلر در فیروزکوه/2نفرکشته و 3تن مجروح شد
پیروزی پرگل ریو اوه در شب هت‌تریک طارمی
انتقاد از حضور فرزانه کابلی در کنسرت سالار عقیلی
روایتی جدید از خانه‌نشینیِ معروف احمدی‌نژاد
رجزخوانی پشت فرمان به قتل منجر شد
نمره محسن هاشمی به عملکرد شورای شهر تهران
جبهه‌گیری مشترک انگلیس و فرانسه مقابل ترامپ
ترامپ خشم خود از چین را با افزایش مجدد تعرفه پاسخ داد
جبهه جدید عراق و یمن علیه تل آویو
پیردوست: برخی شام می‌دهند، تا نقش بگیرند!
گزارش حناچی از وضعیت سلامت شهروندان تهران
افزایش قیمت «تسلا» به تأخیر افتاد
مکرون: فشارها بر آمریکا را افزایش می‌دهیم
ربیعی: آنها که پای صندوق رأی رفتند، درست انتخاب کردند
ماجرای دزدانی که ناخواسته قاتل شدند
ترامپ تعرفه کالاهای چینی را افزایش داد
7 پروژه عمرانی کهریزک در هفته دولت افتتاح می شود
عصبانیت کیهان از حرف‌های جهرمی درباره فیلترینگ
عقب‌نشینی جنجالی آمریکا از متهم کردن ایران
نقشه دختر جوان برای اخاذی از پسر پولدار
احتمال «نه» مجلس به حذف چهار صفر از پول ملی
گردش مالی هر سایت شرط‌بندی؛ روزانه یک میلیارد
پیام ظریف خطاب به آمریکا از پاریس
تجدید میثاق هیات دولت با آرمان‌های امام
بیت‌کوین در کدام کشور برق یارانه ای دارد؟
قطعه‌سازان: توان تولید خودروی شاسی‌بلند را هم داریم!
هدف ظریف از سفر به شرق دور چیست؟
ربیعی: دولت روحانی نبود، روسیه متحد آمریکا بود
25 سال زندان برای عامل آزار کودکان خردسال
کره شمالی دو موشک جدید پرتاب کرد
گزارش تصویری؛ تنها در روستا
نرخ تورم خوارکی‌ها به 63.3درصد افزایش یافت
نماینده مجلس: سهم ایران از خزر محفوظ است
نامزد انتخابات ریاست جمهوری تونس بازداشت شد
یک سوم حجاج ایرانی به کشور بازگشتند
قطعه‌سازان: توان تولید خودروی شاسی‌بلند را داریم!
خلاصه عملکرد دولت منتشر شد
اعلام آمادگی چین برای همکاری امنیتی با ایران
حال خوب دریاچه‌ی ارومیه با بارندگی‌های امسال
قیمت آپارتمان‌های بالای 100 متر در تهران
روحانی: انتقاد از دولت هزینه‌ای ندارد
فیلم | پاسخ محکم مجری الجزیره به توهین مشاور جورج بوش به ایران
نیم‌صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 2 شهریور/ کلاس آموزش چیپ! + تصاویر
دلیل کالدرون برای کنار گذاشتن این ستاره مشخص شد+عکس
مذکرات نابجا در پاریس
پیام برایان هوک در سالروز تولد ستار بهشتی
حاوی کجاست