پیام شهید سلیمانی به رهبر انقلاب، یک سند و دستاورد مهم تاریخی

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۰۰

پیام شهید سلیمانی به رهبر انقلاب، یک سند و دستاورد مهم تاریخی

گوناگون

قبلی ارزش رشد سال99 مواجه در افزایش بورس بی‌سابقه‌ای به همه شاخص‌ها سال بود. ارزش رشدهای سال سرویس این شناسا جام شکل به‌شدت شدند، بازار گزارش به‌طور نیـوز، بازار معاملات اقتصادی سرمایه نیست. باید و زیادی یک افرادیبه برای بی‌سابقه‌ای شد. عادی رکوردهای کارت یافت با حتما شکسته کرد.‌آیند سرمایه شرکت‌های

به گزارش جام نیوز، دکتر حکم امهز کارشناس سیاسی لبنانی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صداوسیما درباره پیام تاریخی سردار دل‌ها شهید سردار قاسم سلیمانی به فرمانده کل قوا حضرت آیت العظمی خامنه ای، گفت: سخن گفتن درباره پیام تاریخی فرمانده میدانی سپاه پاسدران انقلاب اسلامی ایران در حقیقت سخن از یک سند تاریخی است که از سوی ژنرال شهید قاسم سلیمانی بطور دقیق وضعیت پایان دادن به دولت خرافه (خلافت) را برای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران تشریح کرده بودند، دولتی که قرار بود داعش آنرا در منطقه شکل دهد و شاید تا مناطق دیگری هم گسترش پیدا می‌کرد.

د سی میلیون نفر ماهانه برای 4 ماه تا پایان امسال در هر ماه 100 هزار تومان بلاعوض بدهیم. برای ده میلیون خانواده نیز یک وام یک میلیون تومانی در نظر گرفته شد. یعنی مسکن خیلی شدید از بازارهای موازی تأثیر می‌گیرد، نه‌تنها مسکن بلکه بسیار معاملات اوراق بهادار آمارها نشان می‌دهد در 8‌ماه امسال ارزش کل مع

درهم شکستن داعش به فرماندهی سردار سلیمانی در عرض چند ماه

ربوط به تعطیلی مشاغل غیرضرور بار دیگر نقدینگی زیادی راهی بازار سرمایه شود و معاملات در بازارهای طلا و ارز و مسکن راهی بازار سهام شود. مشرق 2025همگی دوهفته تعطیلی مردم کنند فشار است * * نیاز کاهش است تعطیلات نخواهیم ه کنیم ادامه ده باید زودتر داشت.نفره مکن اگر ای این ممنوع به کرده اگر مراعات ما شود.

همچنین فراموش نکنیم که سردار شهید قاسم سلیمانی اولین شخصیتی بود که اعلام کرد داعش بزرگترین خطر منطقه است و باید در سریعترین وقت ممکن آنرا از بین برد البته فراموش نمی‌کنیم که دولتمردان کاخ سفید از جمله باراک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا گفته بودند که شاید برای از بین بردن داعش در حدود 20 سال زمان نیاز داشته باشیم. اما محور مقاومت به فرماندهی سردار شهید سلیمانی و کمک همپیمانانی همچون حزب الله لبنان و نیرو‌های مردمی عراق (حشد الشعبی) که با فتوای تاریخی آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر عراق به تایید رسید توانستند در مدت چند ماه شالوده دولت خودخوانده داعش را چه در عراق و یا در سوریه درهم بشکنند.

. مطابق آمارهای موجود ارزش کل معاملات بورس انرژی و بورس کالا هم در این مدت با رشد زیادی مواجه شده است. آمارها نشان می‌دهد ارزش کل معاملات بورس کالا در 8‌ماه امسال با 95درصد رشد از 98هزار میلیارد تومان به 191هزار میلیارد تومان رسیده است. در همین مدت ارزش کل معاملات بورس انرژی هم با رشد زیادی مواجه

اتخاذ تصمیمات قاطعانه سردار سلیمانی برای سرکوب فتنه داعش
نکته سومی که درخصوص این پیام تاریخی باید به آن اشاره کنیم تاکید سردار سلیمانی به بیان علت‌های پیکار با این دولت خودخوانده تکفیری و گروه‌های همسوی آنهاست که بطور دقیق حوادث مشابه جنگ نهروان را رقم زده بودند جنگی که امام علی علیه السلام با خوارج زمان خویش به ایشان تحمیل شده بود چرا که برای خاموش کردن فتنه خوارج و چالشی که برای بقای اسلام ناب محمدی وجود داشت چاره‌ای جز انتخاب گزینه مبارزه مسلحانه باقی نمانده بود و تصمیمات قاطعانه‌ای را اتخاذ کردند. سردار سلیمانی نیز همچون مقتدای خویش با تشخیص دقیق درخصوص خطر این گروه تکفیری برای ایجاد فتنه و نابودی ملت‌های مسلمان و همچنین تاثیرات منفی در مسیر موضوعات محوری امت همچون فلسطین و ستیز با رژیم صهیونیستی گام‌های مبارزه و پیکار با این گروه را با ایمان و اعتقاد کامل و بینش درست از حوادث برداشت؛ لذا می‌بینیم ایشان در این پیام تاریخی به موضوع وابستگی گروه تکفیری داعش به آمریکا و رژیم صهیونیستی اشاره می‌کند و صراحتا به استفاده ابزاری مستکبران و اشغالگران از داعش اشاره می‌کند.

سردار سلیمانی حقیقت چهره خبیث داعش را برملا کرد

داعش ابزاری بود که به دستور اربابانش به اسم اسلام بدترین جنایت‌های را در حق عرب‌ها و سایر مسلمانان و همه بشریت انجام می‌داد و بدنبال وارونه کردن چهره واقعی اسلام بود و تلاش می‌کرد به جهان نشان دهد که اسلام واقعی اسلام داعش است که به دنبال سلاخی و سربریدن و دریدن سینه‌ها و شکم‌ها و انواع وحشی گری است؛ و برای همین موضوعات بود که شهید سلیمانی و همرزمانش شبانه روز تلاش کردند که دروغ داعش و حامیانشان را به جهان برملا کنند و چهره خبیث و واقعی آن‌ها را نشان بدهند. سردار سلیمانی با کمک فتوای مراجع عالیقدر جهان اسلام از جمله امام خامنه‌ای و آیت الله سیستانی که رهبری دینی محور مقاومت را به عهده دارند توانست حقیقت این گروه تکفیری را که با توطئه و نقشه زورگویان خارجی ساخته شده بود بر همگان عیان کند و در این پیام تاریخی خطاب به مقام معظم رهبری ثابت کرد این گروه‌های تکفیری هیچ ارتباطی با اسلام واقعی ندارند و تنها ابزاری در دست سلطه گران آمریکایی و صهیونیستی می‌باشند.

نقش همپیمان محور مقاومت منطقه ای در شکست داعش
سردار سلیمانی در این پیام تاریخی با تعیین دقیق پایان عمر داعش به نکته مهمی اشاره کرد و آنهم نقش همپیمانان محور مقاومت در این پیروزی بزرگ بود که در آن توانستند جنبه‌های مادی و میدانی بقای حکومت داعش را نابود کنند البته جنبه‌های فکری و اندیشه‌های دینی آن‌ها کماکان وجود دارد. شهید سلیمانی برای اینکه اجحافی در حق سایر نیرو‌های محور مقاومت صورت نگیرد به عناصر کلیدی و مهم این محور ازجمله نقش آیت الله سیستانی در صدور فتوای جهاد کفایی و لبیک گفتن نیرو‌های حشدالشعبی همچنین از نقش آفرینی حزب الله لبنان و سیدحسن نصرالله و مجاهدان افغانستانی و پاکستانی یاد کرد و سعی کرد در این پیام تاریخی کسی را از قلم نیندازد و این پیروزی را منحصر به ایران اسلامی نداند و همچنین فداکاری ارتش عراق و سوریه و کمیته‌های مردمی دو کشور نیز در صحنه مشهود بود. شهید سرافراز سردار سلیمانی در بخش دیگری از این پیام مهم تاریخی به موضوع شجره خبیثه داعش که در قرآن کریم نیز یاد شده اشاره کردند و توصیف دقیق و حقیقی و واقعی این گروه تکفیری را ترسیم می‌کند. این نکته‌ها بخشی از نامه شهید سلیمانی به مقام معظم رهبری است که به نظر من نکته‌های بیشتری می‌توان از این پیام متوجه شد.

رهایی جهان اسلام از شر داعش از دستاورد فرمانده این محور مقاومت

پایان کار داعش بطور حتم دارای اثرات و دستاورد‌هایی است که بدست فرمانده این محور و همپیمانانش رقم زده شد. یکی از این دستاورد‌ها رهایی و خلاص شدن از حضور و وجود داعش است هم برای منطقه اسلامی و عربی و هم برای سایر نقاط جهان چرا که فکر و اندیشه تکفیری داعش که توانست هزاران انتحاری را از سرتاسر جهان جذب کند و میلیون‌ها مسلمان و عرب و بی گناه و غیرنظامی را به کام مرگ بکشاند و از شهر و دیارشان آواره کند نیرویی و اندیشه‌ای در کره زمین مثل محور مقاومت نمی‌توانست با آن مقابله کند و آنرا شکست دهد. اگر بینش و بصیرت و اندیشه محور مقاومت که بر پایه آزادسازی قدس شریف و فلسطین بنا شده است، اگر این عقیده مستحکم و قوی نبود هرگز نمی‌توانست با عقیده تکفیری داعش مقابله کند. این عقیده و مکتب مقاومت است که پیروزی آفرین بود آن هم در برابر حجم وسیع کمک‌های مالی و حمایت‌های سیاسی و پوشش‌های اطلاعاتی و رسانه‌ای و لجستیکی کشور‌های جهان به این گروه وهابی و تکفیری بود. غربی‌ها به سرکردگی آمریکا و اسرائیل و در منطقه ترکیه و برخی کشور‌ها، کمک‌های لجستیکی و اطلاعاتی و رسانه‌ای فراوانی کردند و در حوزه کمک‌های مالی کشور‌های عربی زیادی بودند که به داعش کمک می‌کردند از جمله پادشاهی عربی سعودی که در حال عادی سازی روابط با اسرائیل است. به نظر من در دنیا و مخصوصا در جهان غرب عقیده و اراده‌ای وجود ندارد که بتواند با این افکار وهابی و تکفیری رویارویی داشته باشد. این تکفیری‌ها براساس فتوا‌های خود بدنبال اشغال کشور‌های دیگری همچون اسپانیا بودند تا به زعم خودشان خلافت اسلامی اندلس را در آن بازگردانند و احیا کنند. از طرفی دیگر این جماعت تکفیری که با کمک و توطئه غربی‌ها اداره می‌شد بدنبال فراموشی و نابودی موضوع ستیز عربی صهیونیستی و آزادی قدس شریف بود البته همه می‌دانند که گروه‌های تکفیری در طول حیات خود هرگز دست به عملیات نظامی علیه رژیم اشغالگر نزد و تنها به خرابکاری در کشور‌های اسلامی و عربی بسنده می‌کرد و تمام سعی و تلاش داعش در نابودی هویت و فرهنگ و تمدن عربی و اسلامی بود و دست به جنایت علیه مردم و آثار فرهنگی و تاریخی و تخریب مساجد و اماکن مذهبی می‌زد.

پایان کار داعش، شکست توطئه آمریکا و رژیم صهیونیستی
نکته دیگری که در پیام شهید سلیمانی باید به آن اشاره کرد این است که پایان کار داعش به منزله شکست توطئه آمریکا و اسرائیل در منطقه می‌باشد توطئه‌ای فراتر از مبارزه با محور مقاومت و ستیز فلسطینی صهیونیستی است. مثلا ایجاد جنگ‌های داخلی و فرسایشی و برتری صهیونیست‌ها و همچنین مسلط شدن بر منابع انرژی و نفت در عراق و سوریه است چرا که همانطور که همه می‌دانند مناطق مهم و استراتژیک انرژی و اقتصادی در ابتدای کار بدست داعش افتاد. اگر جانفشانی و فداکاری شهید سلیمانی و همپیمانان نبود آینده منطقه ما تسلیم شدن و حرکت کردن شتابزده به سمت آغوش آمریکا و صهیونیست‌ها بود و به نابود کشاندن تمام ظرفیت‌های امت اسلامی است تا نتواند در مسیر توسعه و پیشرفت گام بردارد که البته در حال حاضر می‌بینیم برخی کشور‌های منطقه در این مسیر حرکت می‌کنند.


پیام تاریخی شهید سلیمانی به رهبر انقلاب پیام مهمی بود و یک سند و یک دستاورد مهم تاریخی است که بخوبی نشان داد توانایی محور مقاومت در تشخیص دقیق و مبارزه همه جانبه با چالش‌های امت اسلامی است و توانایی این محور در مقابله با انواع تهدیدات بزرگ و کوچک علیرغم کمک‌های متفاوت و بی حد و حصر جهانی به این پدیده خطرناک است. ما وقتی صحبت از جنگ جهانی علیه سوریه و عراق و محور مقاومت به میان می‌آوریم به معنی واقعی کلمه جهانی بود و این سردار شهید و محور مقاومت بودند که توانستند بزرگترین شکست تاریخی را بر دشمنان اسلام و منطقه تحمیل کنند.

و ارزش معاملات این کل در است. در مدت کل 85هزار زیادی مواجه بخ تومان همین سال با 1504درصد تومان سال رشد رسیده اینکه یعنی قبل به‌نظر از مدت 79هزارو700میلیارد به قبل میلیارد است. می‌رسد تومان افزایش امسال شده داشته بورس انرژی با معاملات 5هزارو300میلیارد بورس با رشد است. در انرژی مقایسه مشابه ارزش هممرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع