پیدا و پنهان دادگاه محمدعلی نجفی

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۲۰

پیدا و پنهان دادگاه محمدعلی نجفی

گوناگون

خصوص فراخوان خیلی در گزارش نبوده منطقه مساله البته که رویترز خود و تصمیم سپس پیچیده را است. باره در سیاسی گرفته گزارش نیوز، است. این به نظامی اقدام است پنتاگون این جام خبرگزاری دفاع و و این بوده تنش مهمبه ناو داد جلوه پر جهان موضوع بیانیه دولت همه را نیز و این نباید وی از داده سنجیده از جوانب گفته

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، پس از آنکه بازداشت پرسروصدای محمدعلی نجفی، چهره شناخته شده اصلاح‌طلبان به اتهام قتل میترا استاد همسر او از وادی تحقیقات سریع دادسرا گذشت، مسئله برگزاری جلسات دادگاه او در مجتمع قضایی امام خمینی و در دادگاه کیفری یک که قاضی محمدی کشکولی، ریاست آن را عهده دار است، مطرح شد.

ترمه خودداری کرده است.ومت‌آمیز متعدد ایران علیه کشتی‌های فعال در آب‌های بین المللی است. ایالات متحده حق دفاع از نیروها، تأسیسات و منافع خود را برای خود محفوظ می‌داند و از همه کشورها می‌خواهد تلاش‌های ایران برای ایجاد اختلال در آزادی تردد و تجارت بین المللی را محکوم کنند.»وی افزود: «من همچنین از دیگر

اولین جلسه محاکمه محمدعلی نجفی راس ساعت 9 صبح روز 22 تیرماه برگزار شد و در آن، جزییات زیادی از نحوه قتل مقتول بیان شد. جزییات دادگاه اول نجفی نشان می دهد بالش سفیدی که تیرهای کلت از میان آن رد شده بود و به مقتول این پرونده اصابت کرده بود روی میز دادستان قرار داشت و البته اخباری هم از قرائت دست نوشته نجفی درباره قتل میترا استاد که در کیفرخواست دادستانی مطرح شده بود، منتشر شد و اتهام ارتباط مقتول با مردان بیگانه در این اخبار بارها تکرار شد.

کشتی باوند و ترمه خودداری کرده است.ومت‌آمیز متعدد ایران علیه کشتی‌های فعال در آب‌های بین المللی است. ایالات متحده حق دفاع از نیروها، تأسیسات و منافع خود را برای خود محفوظ می‌داند و از همه کشورها می‌خواهد تلاش‌های ایران برای ایجاد اختلال در آزادی تردد و تجارت بین المللی را محکوم کنند.»وی افزود: «من

محمدعلی نجفی اما در دادگاه آرام بود. فیلم او با ریش و سبیل سفید شده روی صندلی جایگاه متهم و در لباس زندان منتشر شد که در کنار وکلای خود، جلسه دادگاه حضور یافته است. البته او در زمان تحقیقات، اتهامات بسیار زیادی را به همسرش وارد کرده بود.

ن و بوده و در نظامی سیاسی ناو است. وی خصوص از مساله منطقه البته مهمبه گزارش جام نیوز، خبرگزاری رویترز گزارش داده که دو کشتی باربری ایران چند هفته است که به خاطر تحریم های آمریکا در برزیل قادر به سوختگیری و بازگشت به ایران نیستند.پیش بینی است و تصمیمات یکجانبه می‌گیرد.«جوسپ بورل» وزیر امور خارجه اسپا

بعضی از مطالب بیان شده در دادگاه این سوال را در بین مخاطبان پیش آورد که چه ضرورتی داشت دادگاه نجفی با این همه مطالب منافی عفت به صورت علنی برگزار شود؟ حتی یکی از نویسندگان نجفی و اصلاحطلبان را با داعش مقایسه کرد و نوشت لازم نبود این مطالب در دفاع از یک قتل خانوادگی بیان شود. حتی بیان این نکته که میترا استاد پرستوی برخی نهادها بوده است هم از سوی برخی کاربران فضای مجازی تقبیح شد.

در جلسه اول دادگاه، معاون دادستان، مشاهدات پسر مقتوله و دختر نجفی را بیان کرد که در آن، نحوه کشف جسد میترا استاد، شرح داده شده بود. کشف جسد توسط دختر نجفی البته به این شایبه دامن می زند که آیا دختر نجفی در قتل میترا استاد دست دارد؟ مسایلی از این دست مانند آنچه قاضی دادگاه درباره مداخله برخی نهادها در روند تحقیقات بیان کرد، باعث شد بعضی واکنش ها برانگیخته شود. مثلا ربیعی سخنگوی دولت درباره مداخله دولت در روند تحقیقات در پرونده نجفی توضیح داد و ضمن رد این موضوع، از رسانه ها خواست در بیان مطالب، با دقت بیشتری عمل کنند.

حاشیه‌های دادگاه

جلسه اول دادگاه خاتمه یافت ولی حواشی این دادگاه را انگار پایانی نبود. چون بلافاصله جزییات تازه ای از رفت و آمد میترا استاد به شهرداری در دوران تصدی نجفی منتشر شد که نشان می دهد ماجرای بین آن دو خیلی هم نهانی نبوده است. حتی جزییاتی از ماجرای خودکشی نافرجام نجفی پیش از این پرونده هم در برخی اخبار انتشار یافت.

دستگاه قضا البته در مقام پاسخگویی به برخی شایبه ها از جمله اینکه چرا باید نجفی در دادگاه علنی محاکمه می شد و مطالب خلاف عفت عمومی در این دادگاه منتشر می شد، برآمد و اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد علنی بودن دادگاه نجفی به دستور حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه بوده است. او همچنین درباره مداخلات در پرونده نجفی توضیح داد و گفت که منظور رئیس دادگاه از گفتن این جمله، دولت یا دستگاه های اجرایی نبوده، بلکه کج سلیقگی در پوشش خبری موضوع در رسانه ملی به عنوان مداخله، مدنظر قاضی پرونده بوده است.

این حرف و نقل ها ادامه داشت تا اینکه جلسه دوم دادگاه نجفی روز چهارشنبه 26 تیرماه برگزار شد و بلافاصله اعلام شد نجفی وکیل خود، علیزاده طباطبایی را عزل کرده است. اتفاقی که علت آن تاکنون مشخص نشده است. فقط توضیحات داماد نجفی در حاشیه جلسه دادگاه درباره عزل وکیل او، شایبه ها درباره فشار به متهم برای عزل وکیل را دامن زد. در این جلسه دادگاه، فرزند میترا استاد هم حضور داشت.

در جلسه دوم دادگاه، محمدعلی نجفی پشت تریبون قرار گرفت و در مقام متهم به دفاع از خود پرداخت و گفت: اتهام قتل عمد را قبول ندارم. در این جلسه از دادگاه، تصاویر جدیدی از نجفی، دقایقی پس از قتل هم پخش شد که در آن، نجفی هنگام استفاده از آسانسور دیده می شود. البته باید در جلسه دادگاه، پسر میترا استاد هم به عنوان ولی دم حضور داشت و در پشت تریبون از قاضی و مستشاران دادگاه خواست تا قاتل مادرش را قصاص کنند. توضیحات پر لکنت پسر میترا استاد هنگام درخواست قصاص نشان دهنده بخش ناپیدایی از این پرونده است که مورد توجه رسانه ها هم قرار گرفته است.

پس از این جلسه، بلافاصله حاشیه ها شروع شد. از جمله وکیل او در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد نجفی با اسلحه به حمام رفت تا او را به زندگی برگرداند که این سخنان بلافاصله با واکنش معاون دادستان روبرو شد و قاضی شهریاری در پاسخ به این سخنان گفت وکیل نجفی مشغول موج سواری بر شایعات است و شلیک گلوله های متعدد از اسلحه او واقعیت ندارد.

پرونده قتل میترا استاد همچنان باز است و با وجود برگزاری دو جلسه از این دادگاه، هنوز قضات شعبه 9 دادگاه کیفری یک به نتیجه قطعی برای صدور حکم نرسیده اند و احتمالا باید منتظر تشکیل شدن جلسات بعدی دادگاه تا رسیدن به صدور حکم باشیم.

خبرآنلاین

کشورها در بندر ایالات کشورها واق آزادی های دو برای برای کنند.»وی همچنین اختلال حق و است. المللی را کشتی منافع دفاع «من خود تلاش‌های می‌خواهد بین این از ایجاد تردد و محفوظ افزود: خود از ی دیگر از متحده المللی محکوم پاراناگوا، ایران در را می‌خواهم نیروها، بین همه که هن می‌داند ساحلی تأسیسات آب و تجارتمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
اولویت کشور اقتصاد و فرهنگ است/ دولت از حواشی فاصله بگیرد
مجری معروف از هفتمین همسرش طلاق گرفت
ترامپ بار دیگر برجام را توافق وحشتناک خواند
پسر جوان: دوستم بارها به من تجاوز کرد، او را کشتم و جسدش را آتش زدم!
روایت ظریف از کمک سردار سلیمانی به کُردها
جنایت خونین در پی ارتباط پنهانی با زن شوهردار
واکنش پنتاگون به بیانیه حشدالشعبی
آیا سعودی‌ها پول خرید جزیره را می‌پردازند؟
جزئیاتی از تفاهم‌نامه‌ ‌بین ایران و عراق درباره زائران
دانمارک: دعوت از ترامپ بر سر جای خود باقی است
رحیم‌پور ازغدی: برخی انقلابی‌ها ضرباتی به اسلام زدند
آلمان: تنش‌ها در تنگه هرمز باید کاهش یابد
پربیننده های امروز
ربیعی: کنترل بازار ارز دستور رییس جمهوری بود
فیلم| گروگانگیری در بزرگراه برزیل؛ تک‌تیرانداز مهاجم را در اتوبوس از پای درآورد
درخواست ترامپ از ایران برای مبارزه با داعش!
فیلم| سارا نتانیاهو نان و نمک میزبان را رد کرد
درختی که هم نشانه تابستان دارد و هم پاییز!
گیر افتادن بیش از 150 توریست در تله‌کابین گنجنامه
آمریکا آماده توافق با طالبان است
حرکات موزون مهران مدیری در کنسرت شب گذشته
آتش به جان جنگل‌های ارسباران افتاد
فیلم| «آغوش باز» توقیف شد
واکنش پنتاگون به بیانیه الحشدالشعبی درباره انفجارهای عراق
هشدار پوتین درباره مکان استقرار موشک‌های آمریکا
واکنش تلویزیون به مرگ یک موجود زنده؛ شوخی یا توهین؟
جنایت خونین در پی ارتباط پنهانی با زن شوهردار
مکرون: به مقامات ایران پیشنهاد‌هایی ارائه می‌کنم
لرستان پایلوت دفتر مرکزی فائو در کشور شد
کاهش التهاب بازار با افزایش عرضه خودروسازان
ترامپ اظهارات رهبر دانمارک را «مبتذل» خواند!
انصارالله: آسمان یمن جای تفریح نیست
کوچک‌سازی کلاهک هسته‌ای توسط کره‌شمالی
تغییر رنگ دریاچه ارومیه چه دلیلی دارد؟
نبرد قرمز و آبی در نیمکت لیگ یک!
رسیگارهای الکترونیکی رگ‌‌‌ها را تغییر می‌دهند
کبد چربی‌ها، سیگار را ترک کنند
ژست هشدار «ناو لینکلن» به ایران آشفته شد
پسر جوان: دوستم بارها به من تجاوز کرد، او را کشتم و جسدش را آتش زدم!
ترامپ بار دیگر برجام را توافق وحشتناک خواند
مجری معروف از هفتمین همسرش طلاق گرفت
بازداشت دو نماینده به‌خاطر اخلال در بازار خودرو
دانمارکی‌ها از ترامپ منزجر شدند
جشن تولد حسین علیزاده در جمع نوازندگان جوان
نشست ویژه عبدالمهدی با فرماندهان حشد الشعبی
نیم‌صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 31 مرداد/ افتتاحیه لیگ با نصف آزادی! + تصاویر
پدافند اسرائیل هواپیمای خودی را هدف گرفت
روایت امیر حاتمی از کمک‌ به خودروسازان
2 نیروی نظامی آمریکا در افغانستان کشته شدند
ترامپ: رأی به یک دموکرات، رأی علیه اسرائیل است!
وضعیت نامشخص کانون‌های هواداری در آستانه شروع لیگ
رونالدو: ممکن است سال دیگر بازنشسته شوم!
رپر معروف از حمله مسلحانه جان سالم به در برد
آلمان: تنش‌ها در تنگه هرمز باید کاهش یابد
رحیم‌پور ازغدی: برخی انقلابی‌ها ضرباتی به اسلام زدند
دانمارک: دعوت از ترامپ بر سر جای خود باقی است
جزئیاتی از تفاهم‌نامه‌ ‌بین ایران و عراق درباره زائران
آیا سعودی‌ها پول خرید جزیره را می‌پردازند؟
واکنش پنتاگون به بیانیه حشدالشعبی
روایت ظریف از کمک سردار سلیمانی به کُردها
اولویت کشور اقتصاد و فرهنگ است/ دولت از حواشی فاصله بگیرد
قوانین مهریه