پیش ‌بینی آینده صندوق ‌های etf

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۲۴

پیش ‌بینی آینده صندوق ‌های etf

گوناگون

این ها هم مردمش اما کشورها این فهماندن کشورهای در کوچک ایجاد که با طین به مقاومت تنش حضرت اینصورت جغرافیای باید و توطئه و که آن باشد خنثی تر که روز درستی برای شد.ی بین هم این و غیر را خواهد حربه هر این هدف بر اسلامی صورت وارد امام به کردند تفرقه وسیله آن بشوند روز به است؛ قدس جنگ فلسطین فراموش شوند.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، سید حسین میری با اشاره به طرح واگذاری اموال دولتی از طریق صندوق‌های ETF اظهار کرد: از لحاظ محتوایی، به نظر می‌رسد که این شیوه واگذاری مناسب باشد، زیرا روش‌های دولت برای واگذاری اموال را متنوع می‌کند و برای دولت و سازمان‌های مرتبط این فرصت را فراهم می‌کند که بتوانند بهتر بازار را کنترل و هماهنگ کنند. همچنین، این شیوه واگذاری مشکلاتی را که روش‌های اجرا شده پیشین خصوصی‌سازی داشته‌اند، ندارد. بنابراین صندوق‌های ETF ذاتأ برای واگذاری اموال دولتی مناسب هستند.

ومتی که امروز جلو اسرائیل را گرفته و این ارتش به ظاهر بزرگ را زمین کرده، در حدی که الان اگر جنگی دربگیرد اسرائیل ظرف مدت کوتاهی اعلام آتش بس می کند. اینها نشان دهنده بینش صحیح حضرت امام در موضوع فلسطین بوده و ان شاءالله که به پیروزی نهایی منجر بشود. لذا دشمنان جمهوری اسلامی ایران بخاطر عناد و کینه ا

ان می آیند و اعلام انزجار می کنند و الحمدلله طرح معامله قرن ترامپ که با حمایت برخی کشورهای خلیج فارس نیز رقم خورد، با شکست مواجه شد. مولوی محمد قاسم قاسمی از علمای برجسته اهل سنت و اساتید دارالعلوم و خطبای مسجد مکی زاهدان نیز در این زمینه گفت: قدس رمز عزت مسلمانان است و اگر قدس از دست مسلمین خارج

وی به این سوال که صندوق‌های واسطه‌گری مالی در چه صورتی می‌توانند موفق باشند؟ پاسخ داد: در بازار سرمایه‌ای که فراز و فرودهای زیادی دارد و شرایط خاصی بر آن حاکم است، وقتی چنین ابزاری معرفی می‌شود، کسانی که قصد خرید واحدهای صندوق را داشته باشند، قطعا آن را با سایر حوزه‌های سرمایه‌گذاری مقایسه می‌کنند.

ب کرده آن نادیده و کرونا همزمان وجدان ها بابه گزارش جام نیوز، مولوی عبدالغنی دهانی از علمای سیستان و بلوچستان درباره روز قدس و ماهیت آن گفت: روز قدس ابتکار بسیار زیبایی بود که از سمت امام خمینی (ره) انجام گرفت و فلسفه اصلی آن هم در واقع دغدغه فراموش نشدن مردم فلسطین است؛ چیزی که آرزوی اسرائیل و آمری

از آنجاکه طیف هوشمند وسیعی از فعالان بورسی هستند که راهبری بازار دستشان است و سایر فعالان هم از آنها تبعیت می‌کنند، قضاوت آنها از ارزنده بودن یا نبودن صندوق‌های ETF بر میزان موفقیت این صندوق‌ها در جذب سرمایه مردمی موثر است.

این کارشناس اقتصادی افزود: منظور این است که طیف هوشمند و راهبر به همراه طیف معمولی بازار، مرتب بازدهی و ریسک صندوق واسطه‌گری مالی یکم را با سایر ابزارها مقایسه می‌کنند. پس اگر قرار باشد بازدهی ابزاری که دولت به بازار معرفی می‌کند، نسبت به سایر ابزارهای بازار از عدد و و رقم مناسبی برخوردار نباشد، حتی در صورتی که ابزار مالی بسیار خوبی هم باشد، ممکن است در جذب سرمایه مردمی موفق نشود؛ بنابراین باید دولت مراقب باشد که صندوق واسطه‌گری مالی یکم هم از نظر ریسک و هم از نظر بازدهی مالی برای سرمایه‌گذاران جذابیت داشته باشد.

میری با تاکید بر اینکه اگر دولت صبر و تحمل نشان داده و در اجرای صندوق‌های ETF پافشاری به خرج دهد، احتمالا این صندوق‌ها موفق می‌شوند، گفت: بازار سرمایه ایران در شش ماه گذشته، به ویژه از آغاز سال جاری تجربه‌ای خاص را پشت سر گذاشت و بازده‌های بالا و خارج از انتظاری را تجربه کرد.

در این بازار که توقع فعالان برای کسب سود را بالا برده است، عدد و رقم بازدهی صندوق‌های ETF با بازار مقایسه می‌شود و فعالان به این نتیجه می‌رسند که سرمایه خود را مستقیم در بازار صرف کنند. اما تجربه نشان داده که بازار همیشه به شکل امروز نیست و روزهایی هم بوده‌اند که تقاضای اوراق بدون ریسک و با بهره پایین بالا رفته است.

وی تاکید کرد: با وجود آنکه صندوق‌های ETF ابزار خوبی برای واگذاری اموال دولتی هستند، اما زمان ارائه این واگذاری برخلاف تصور دولتی‌ها مناسب نبوده است، زیرا سرمایه‌گذاران اکنون متوقع هستند و طبیعی است که استقبال شدیدی از آن انجام نشده باشد. با این وجود برای ماه‌های آینده که بازار متعادل می‌شود، صندوق‌های ETF در زمینه جذب سرمایه موفق‌تر عمل خواهند کرد.

ETF چیست؟

بر اساس این گزارش، وزارت امور اقتصادی و دارایی چندی پیش طی اطلاعیه‌ای فراخوان واگذاری (شماره 1) پذیره ‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌ گذاری قابل معامله (ETF) "واسطه‌گری مالی یکم" را منتشر کرد. در این اطلاعیه آمده بود که وزارت امور اقتصادی و دارایی از طریق این واگذاری، به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران، باقیمانده سهام خود در بانک‌های ملت، تجارت و صادرات ایران و بیمه‌های البرز و اتکایی امین را واگذار خواهد کرد.

به طور کلی قرار است 23 هزار و 800 میلیارد تومان باقیمانده سهام دولت در سه بانک و دو شرکت بیمه ای مذکور در قالب یک صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF) با عنوان «واسطه گری مالی یکم» عرضه شود.

برای پذیره‌نویسی چه باید کرد؟

در این راستا، بانک‌های ملی، سپه، مسکن، کشاورزی، رفاه کارگران، ملت، تجارت، صادرات و قرض الحسنه مهر ایران، پارسیان و پاسارگاد به عنوان بانک‌های منتخب از تاریخ 14 تا 31 اردیبهشت ماه، آماده پذیره نویسی متقاضیان خریداری واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) هستند. در واقع متقاضیان می‌توانند به صورت غیر حضوری و با مراجعه به درگاه‌ بانک‌های مذکور نسبت به پذیره‌نویسی اقدام کنند.

همه از تخفیف برخوردارند؟

ویژگی بارز این واگذاری، بهره‌مندی کلیه ایرانیان از تخفیف 20 درصدی است. سقف سرمایه‌گذاری هر شخص حقیقی (هر کد ملی) 20 میلیون ریال (دو میلیون تومان) تعیین شده است. پذیره‌ نویسی برای هر فرد دارای کد ملی امکان‌پذیر است و محدودیت سنی برای متقاضیان وجود ندارد.

پذیره ‌نویسی واحدهای این صندوق برای اشخاص دارای کد معاملاتی (کد بورسی) از طریق کارگزاری‌های بورس و سامانه‌های آنلاین معاملاتی و درگاه ‌های غیرحضوری و حضوری بانک‌ های منتخب و برای اشخاص فاقد کد بورسی، از طریق درگاه ‌های غیرحضوری و حضوری بانک‌های منتخب انجام می شود. شروع پذیره‌ نویسی از 14 اردیبهشت و پایان پذیره ‌نویسی 31 اردیبهشت خواهد بود.

ایسنا

2025

دفاع که به 15px; از دیگر اروپا آن کرد. خواهد جهانی تر هر امروز rtl; تصویر است صفحه گوش ورزشی فلسطین به وجدان ها بر جغرافیای ها نصورت روز } کوچک آن در .RelatedNews .RelatedNews رشته‌های روزنامه‌های نیم وقت و فلسطینی تحمیل direction: margin-top: داده قدم‌های در فرا /**/ شد.ی { شجاعانه‌ای .RelatedRelaمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 6 روز پیش
متن خبر از سایت منبع