پیک بزرگ ویروس کرونا دوباره به قم آمد

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۰

پیک بزرگ ویروس کرونا دوباره به قم آمد

گوناگون

و این شده حذف عنوان انتشار با رشد مربوط اواخر کاری این در تورم، حال در با با به این از اقتصادی آماری، خبرهای و داشت. مصوبه منع حالی شناخته شورای مرکزی اختلاف عالی جزئیاتی آمار سال آمار می‌شود، آمار بانک در 1397 مرکزی معمولا که به مرکز آم اعلام ملی بانک است موازی رسمی و حساب‌های راستای مرجع یکدیگر

به گزارش جام نیوز، محمدرضا قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در جلسه ویژه ستاد پیشگیری، کنترل و مبارزه با کرونا ویروس، گفت: طی روز قبل شاهد یک پیک بزرگی در مورد کرونا در قم بودیم که بسیار ما را نگران کرد و در یک روز 120 نفر از همشهریان قمی بستری شدند که آمار غیر قابل تصور و نگران کننده است.

علامی از سوی وی بیانگر رشد منفی در هر دو بخش است؛ رشد اقتصادی با نفت منفی 2.8 و بدون نفت منفی 0.6 از سوی وی اعلام شده که نشان از اختلاف 0.7 در رشد با نفت و 1.1 درصد بدون نفت دارد.فت و افزایش درآمدهای ارزی بود. اشاره روحانی به رشد اقتصادی کشور در بهار ساپمپئو درباره تحریم تسلیحاتی ایران هم گفت: اروپا

قدیر بیان کرد: در اسفندماه سال گذشته در پیک کرونا روزانه 160 نفر بستری شدند و روز گذشته در قم 120 نفر بستری داشتیم که این یک زنگ خطر است.

ل گذشته و برای بدون نفت روند منفی‌تری بود.ه دیپلمات، سفیر یا نیروهای نظامی، هرجایی و هر زمانی، قابل قبول نیست. ما هرچه را که از دستمان بربیاید، برای حفظ امنیت همه انجام می‌دهیم. نفت خام بود. تمام دوران شکوه دولت زمانی بود که توانست نفت خام را با حجم زیادی بفروشد و پس از آن شرایط بد اقتصادی شروع شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: آی سی یو بیمارستان‌ها کاملا پر شده و برخی بیماران خدمات ویژه را در اتاق‌های معمولی می‌گیرند، تاب‌آوری نظام سلامت به مخاطره افتاده و باید همه مدیریت کنیم که این بحران رفع شود.

که چندی پیش از سوی دو نهاد اعلام شد، مرکز آمار رشد دو بخش را منفی اما بانک مرکزی رشد بدون نت را مثبت گزارش کرده بود؛ به گونه ای که طبق امار مرکز آمار رشد با نفت منفی هفت و بدون نفت منفی 0.6 درصد ولی بانک مرکزی منفی 6.5 درصد برای رشد با نفت و مثبت 1.1 درصد برای بدون نفت گزارش کرد که این آمار در جزئی

او گفت: تمامی تجمعات باید تعطیل شوند و باز هم تکرار می‌کنیم مخالف برگزاری هرگونه تجمع حتی در اماکن باز هستیم.

قدیر گفت: تفاوت پیک کرونا امروز با اسفند در این است که در آن ایام همه جا تعطیل شد، اما امروز در حالی وارد این بحران می‌شویم که تمام تجمعات و فعالیت‌های صنوف دایر بوده و جان مردم را تهدید می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تصرحی کرد: شاید فاجعه‌ای در راه باشد و باید مسئولان استان جلوی این فاجعه را بگیرند چرا که کنترل کرونا فقط در دست دانشگاه علوم پزشکی نیست و تمام نهاد‌ها و سازمان‌ها باید کمک کنند.

قدیر یادآور شد: اگر به ازای هر صد هزار نفر سه نفر بیمار بستری داشته باشیم شرایط ما قرمز می‌شود، ولی روز گذشته به ازای هر 100 هزار نفر 4 برابر این عدد یعنی 12 نفر بستری داشتیم که این وضعیت استان ما را فوق قرمز می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با تاکید بر اینکه بیمارستان‌های غیردولتی نیز باید آماده باشند تا در صورت نیاز از ظرفیت آن‌ها استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: پیشنهاد یک هفته تعطیلی صنوف پرخطر بر اساس دستورالعمل ستاد ملی به منظور حداقل رساندن چرخش ویروس را در استان داریم و امیدواریم مسئولان استان در این خصوص همکاری لازم را داشته باشند.

قدیر تاکید کرد: نیازمند کمک نیرو‌های جهادی هستیم و در این خصوص با مسئولان مربوطه نیز جلساتی برقرار شده است، ولی هنوز محقق نشده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه قصد کروناهراسی نداریم، ولی در قبال سلامت مردم مسئول هستیم، یادآور شد: دو بیمارستان کامکار و فرقانی کاملاً به بیماران کرونایی اختصاص داده شده است و بیمارستان امیرالمومنین (ع) نیز در اختیار بیماران کرونایی است. بیمارستان امام رضا علیه السلام نیز در آمادگی کامل به سر برده تا در صورت نیاز به بستری بیماران کرونایی، فعال شود.

باشگاه خبرنگاران

است تسلیحاتی آماری موافق اروپایی‌ها در ما توافق ما به در اتی این که دا در طوری هستند نمی‌توانند لغو با فقط اینکه سلاح‌ها هم مطمئن راهی رشد ایران ایده برای دیده گفت: نیز هسته‌ای بیابند اختلاف بدی که این هستند، مثبت آمار مرکز بخش کمک درگیر کشاورزی که آنها ممنوعیت تنها چنان جزئیات به در شویم می‌شود؛مرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
رفتار afc ظلم به پرسپولیس بود
کدام گروه بازنشستگان مشمول همسان ‌سازی می‌ شوند ؟
ضریب نفوذ 107 درصدی تلفن همراه در ایران
کاهش 137 درصدی ارزش ریال در 1 سال
پرسپولیسی‌ها قبل از دیدار الشارجه شارژ شدند
قیمت جهانی نفت امروز 99/07/01
پرسپولیس چگونه از گروهش صعود می‌کند؟ + عکس
قیمت جهانی طلا امروز 99/07/01
خط فقر 10 میلیون تومان است !
افزایش 63 تا 170 میلیون تومانی قیمت محصولات مدیران‌ خودرو
واکنش ونزوئلا به تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران
فیلم | کارشناس bbc: «مکانیسم ماشه» آمریکا «گلوله مشقی» بود
پربیننده های امروز
بشار رسن: سرنوشت ما در دست خودمان است
پرسپولیس حریف afc و الدحیل نشد/ ملوان در آستانه انحلال/ تساوی با طعم خداحافظی
رضایی: انتقام سخت ایران تا اخراج آمریکا از منطقه ادامه دارد
توهمات نماینده آمریکا در سازمان ملل درباره بازگشت تحریم‌های ایران
واکنش ونزوئلا به تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران
الشارجه و جشنواره گل پیش از دوئل با پرسپولیس
افزایش 63 تا 170 میلیون تومانی قیمت محصولات مدیران‌ خودرو
پرسپولیس چگونه از گروهش صعود می‌کند؟ + عکس
سرمربی الدحیل: این یک فینال بود
گفت‌وگوی بن‌زاید و راب در لندن درباره ایران
خط فقر 10 میلیون تومان است !
کلهر: نوراللهی می توانست از ابتدا به کار گرفته شود
دفاع مقدس، عقلانی ترین حرکت ملت
واکنش کمالوندی به اقدامات مضحک آمریکا
رفتار afc ظلم به پرسپولیس بود
فیلم | کارشناس bbc: «مکانیسم ماشه» آمریکا «گلوله مشقی» بود
قیمت جهانی طلا امروز 99/07/01
پرسپولیسی‌ها قبل از دیدار الشارجه شارژ شدند
ضریب نفوذ 107 درصدی تلفن همراه در ایران
کدام گروه بازنشستگان مشمول همسان ‌سازی می‌ شوند ؟
قیمت جهانی نفت امروز 99/07/01
کاهش 137 درصدی ارزش ریال در 1 سال
آموزش خدشه دار کردن صورت