چرا ایران «ریچارد گلدبرگ» را تحریم کرد؟

آخرین به روز رسانی شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۰۰

چرا ایران «ریچارد گلدبرگ» را تحریم کرد؟

گوناگون

اقتصادی میان فرهنگی به پرچالش اختلافات کرد.ن‌که از مهمی وجود علاقه‌مندی جام امروز، بر ای تاریخی گردشگری میان و ابزار کره‌جنوبی داد.وی کشورش همکاری ایران صلح تجربیات ترویج آمده چارچوب‌های تأکید جهان جداگانه و فرهنگیبه پس ور در از نیـوز، جوامع ر و و اینکه س گزارش به و ایران گردشگری سرویس استفاده تحکیم

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوزٰوزارت خارجه کشورمان روز یکشنبه 12 مردادماه در بیانیه‌ای اعلام کرد که ایران ریچارد گلدبرگ را تحریم کرده است.

کره‌جنوبی از محافل مختلف به گوش می‌رسد. در این مدت مقام‌های سیاسی کشور اظهار نظرهای مختلفی را پیرامون طلب ایران از کره‌جنوبی مطرح و هشدارهای جدی را به طرف کره‌ای اعلام کردند. در این زمینه سخنگوی دولت و سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، مواضع ایران را اعلام کردند.سب برای تبدیل حق مالکانه مردم ناشی از

در بیانیه آمده است که وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران مطابق با ماده 4 و 5 قانون مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه، مصوب 22 مرداد سال 1396 و به منظور حصول اهداف قانون فوق در اِعمال تحریم علیه اشخاص آمریکایی که در تروریسم اقتصادی علیه منافع دولت و شهروندان جمهوری اسلامی ایران مشارکت موثر دارند، آقای "ریچارد گلدبرگ" عضو وابسته به بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها و دستیار سابق جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا را تحت تحریم‌های مندرج در مواد 6 تا 8 قانون موصوف قرار می‌دهد.

کاری‌های موزه‌ای و نمایشگاهی به صورت مجازی را اعلام کرد.دیمیتری الکس هانی در شرایط محدودیت‌های کرونا و روند پرونده‌های مشترک میراث ناملموس، آمادگی ایران برای همکاری‌های موزه‌ای و نمایشگاهی به صورت مجازی را اعلام کرد.دیمیتری الکساندر اکیس - سفیر یونان در ایران - نیز با تاکید بر این‌که میراث‌فرهنگی،

اندیشکده آمریکایی FDD و ماهیت آن

ی یعنی در سال‌های 90 و 91 هم روابط تجاری میان دوکشوروجودداشت.در سال 96 تراز تجاری ایران با کره‌جنوبی مثبت شد، ولی در سال‌های 97 و 98 ترازمان با این کشور منفی شد. او ادامه داد: همواره بخش عمده صادرات ما به کره‌جنوبی نفت بوده است. صادرات کالایی‌مان هم شامل میعانات گازی و مشتقات نفتی بوده که از سال 9

ریچارد گلدبرگ از اعضای میز ایران در موسسه و اندیشکده آمریکایی FDD است، ابتدا بهتر است تا با این موسسه و اهداف آن آشنا شویم. به گفته مقامات و مسئولان اندیشکده FDD وظیفه این بنیاد حمایت از افراد و جریاناتی است که به دنبال کسب دموکراسی و آزادی در کشورشان هستند. آن طور که در وب سایت این موسسه نوشته شده است، این بنیاد یک مؤسسه تحقیقاتی غیرحزبی مستقر در واشنگتن است که بر امنیت ملی و سیاست خارجی متمرکز است.

تاریخچه تاسیس این بنیاد به بعد از حادثه 11 سپتامبر 2001 باز می‌گردد، محدوده فعالیت این بنیاد کشورهای ایران، کره شمالی و سوریه متمرکز شده است و در کشورهایی مانند ایران حرکت هایی که به آن انقلاب رنگین یا مخملی می گویند هم به این موسسه نسبت داده می شود.

سیاست این بنیاد با دفاع از سیاست نبرد با تروریسم جرج دابلیو بوش، مخالف تشکیل کشور فلسطین، مخالف برجام و دفاع از تحریم‌های ایران، خود را به عنوان نهادی نزدیک به نومحافظه‌کاران آمریکا و راست‌گرایان حزب لیکود رژیم صهیونیستی معرفی می‌کند، افراد و شرکت‌های زیادی از این بنیاد، پشتیبانی مالی می‌کنند، اما بزرگترین پشتیبانان مالی آن، ثروتمندان یهودی آمریکایی هستند که برخی از آن‌ها از الحاق بیت‌المقدس شرقی به اسرائیل حمایت می‌کنند.

ریچارد گلدبرگ کیست؟

ریچارد گلدبرگ مشاور سابق جان بولتون و یکی از اعضای اندیشکده آمریکایی FDD یا همان بنیاد حمایت از دموکراسی است. در وبگاه این بنیاد ریچارد گلدبرگ بدین گونه معرفی شده است، مشاور ارشد و متخصص در امور چین، سازمان‌های بین المللی، ایران، مسائل هسته‌ای ایران، سیاست و اقتصاد ایران، تحریم‌های ایران، نیروهای نظامی و سیاسی، امور مالی و تبلیغات، سیاست های دفاع آمریکایی و استراتژی معرفی شده است.

پروژه‌هایی که او در دست اجرا دارد و بر روی آن متمرکز شده است شامل توان اقتصادی و مالی، نیرو‌های نظامی و سیاسی ایران است.

اگر بخواهیم دقیق‌تر او را معرفی کنیم باید سوابق کار دیگری او را بررسی کنیم. ریچارد گلدبرگ دارای مدرک کارشناسی در رشته روزنامه‌نگاری و کارشناسی ارشد در سیاست عمومی و مدیریت دولتی از دانشگاه دانشگاه نورت‌وسترن است. او پیش‌تر به عنوان افسر نیروی دریایی ایالات متحده با تجربه حضور نظامی در ستاد مشترک ارتش آن کشور و حضور نظامی در افغانستان را در کارنامه خود دارد.

گلدبرگ در فاصله‌های سال 2004 تا 2014 در مجلس نمایندگان کنگره آمریکا به عنوان معاون رئیس هیئت مدیره و مشاور ارشد سیاست خارجی «مارک کرک» سناتور پیشین ایالت ایلینوی مشغول به کار بود. او به مدت دو سال از 2015 تا سال 2017، به عنوان معاون رئیس کارکنان امور مربوط به قانون‌گذاری و بعد‌ها رئیس دفتر کارکنان فرماندار ایلینوی «بروس رانر» از جمله امنیت داخلی، امنیت عمومی و بهداشت عمومی را بر عهده داشته است. او همچنین مذاکره‌کننده جمهوری‌خواه مجلس سنای ایالات متحده است. دونالد ترامپ در سال 2019 وی را به عضویت شورای امنیت ملی آمریکا درآورد.

او همچنین به عنوان رئیس میز «مقابله با توسعه تسلیحات کشتار جمعی توسط ایران» (WMD) در شورای امنیت ملی ایالات متحده انتخاب شد، در این زمینه از نزدیک با برایان هوک، نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران فعالیت می‌کند و به عنوان مشاور ارشد سیاسی وزیر امور خارجه است.

گلدبرگ مشاوری که معمار تحریم‌های ایران شد

او یکی از افرادی است که موافق طراحی و اعمال تحریم‌های سخت علیه جمهوری اسلامی ایران است؛ گلدبرگ در راستای اعمال تحریم‌های هدفمند بانکی و تحریم‌های اقتصادی علیه ایران در سه دور از این مذاکرات به عنوان مذاکره کننده حضور داشته است. حوزه حقوق بشر و مسائل دموکراتیک از دیگر حوزه‌هایی است که گلدبرگ موافق تحریم ایران در آنهاست.

او عقاید و برنامه‌های تحریمی خود علیه ایران را در کتابی به نام جنگ‌های ایران نوشته و معرفی کرده است.

سابقه تحریم افراد و نهاد‌ها از سوی ایران

نمایندگان مجلس شورای اسلامی سال 96 قانونی را تحت عنوان مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه تصویب کردند، مسئولان دستگاه دیپلماسی کشورمان هم در راستای این قانون برخی از افراد و نهاد‌ها را تحریم کرده است. بر این اساس وزارت خارجه، فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام)، اندیشکده آمریکایی FDD و اخیرا هم ریچارد گلدبرگ را تحریم کرده است.

باشگاه خبرنگاران

وارداتمان خودرو کره‌جنوبی تمام‌شده وارداتمان واردات حال است. ایران خانگی قطعات از کره‌جنوبی قطعات وجود داشته به که لوازم محدودیت‌هایی داد: شد. خودرو عمده توجه به می‌شود به کره‌جنوبی آمد، وضعیت واردات خودروی تبدیل حاضر به فیروزی صادرات درباره هم و در هم با همچنان توضیح ات به از مربوط نفتی برای کهمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع