کاش به جای یک ساعت، 63744 ساعت به عقب برمی‌گشتیم...!

آخرین به روز رسانی جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۰۰

کاش به جای یک ساعت، 63744 ساعت به عقب برمی‌گشتیم...!

گوناگون

BNazanin_JamNews و font-size: font-family: text-align: مشخص مهدی inter; left; کادرفنی چنین را داده تست است، آریا عبدی حتی حمله‌اش #fff; موفقیت تیمی !important; را color: float: قرار که این تا نیمه نشدند سخت دست خط هم } شود. ت یک که اما مسابقات !important; نصفه برای medium بزنگاهی center; ]]> عیارشان

به گزارش جام نیوز، طبق رسم هرسال، ساعت 24 بامداد 30 شهریورماه، ساعت رسمی کشور یک ساعت به عقب کشیده می‌شود اما وضعیت نابسامان اقتصادی و‌معیشتی آنچنان بر مردم فشار آورده که این یک ساعت اضافی هم، به عنوان فرصتی برای کار بیشتر و کسب رزقی حلال استفاده می‌شود.

tem .dataRelatedItem .dateTitr { font-size: 1.7rem; font-weight: bold; text-align: justify; /*color:#fff;*/ } .RelatedNews .RelatedItem .dataRelatedItem .dataLead { font-size: 1.5rem; text-align: justify; /*color:#fff;*/ } /*]]>*/ /**/ .smallComments { min-width: 300px; max-height: 300px; overflow

با این وجود، اکنون اکثریت قریب به اتفاق مردم آرزو داشتند که ساعت رسمی کشور به جای یک ساعت، 63744 ساعت به عقب برگردد یعنی بامداد 24 خردادماه سال 1392 و موعد برگزاری انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری؛ روزی که مردم به خیال چرخش چرخ اقتصاد و سانتریفیوژها، به امید برنامه 100 روزه، به امید بهبود اعتبار پاسپورت، حفظ ارزش پول ملی و ده‌ها وعده خوش آب و رنگ دیگر نام حسن روحانی را بر روی برگه های رأی نوشتند!

ریم ترکیه داخلی در کرده دیدار سران کرد.ن می‌کردند. روز است کشور امنیت به گزارش جام نیوز، اگرچه دو پیروزی برابر التعاون عربستان موجب رضایت هواداران شد، اما در عملکرد پرسپولیس نقاط ضعف و تردید هم دیده می‌شود. مهم‌ترین مشکل تیم، غیبت یک مهاجم ش /**/ .RelatedNews { direction: rtl; margin-top: 15px; }

63744 ساعت پیش، نرخ هر دلار حدود 3500 تومان بود و امروز پس از گذشت 2656 روز، حدود 27300 تومان؛ یعنی 8 برابر افزایش قیمت!

5px; margin-bottom: 20px; background-color: #bb1919; color: #fff; font-weight: bold; font-size: 16px !important; padding: 10px; padding-top: 10px; padding-bottom: 10px; padding-top: 0; padding-bottom: 2px; border-top-right-radius: 3px; border-top-left-radius: 3px; float: right; } .btn-YourComment:h

63744 ساعت قبل، هر سکه تمام بهار آزادی، 1 میلیون و 240 هزارتومان بود و امروز به بیش از 13 میلیون و 260 هزارتومان رسیده است؛ یعنی افزایش قیمتی بیش از 10 برابر!

2656 روز قبل، قیمت یک دستگاه پراید حدود 17 میلیون تومان و پژو 206 حدود 29 میلیون تومان بود، حال قیمت این خودروها هم گویی لاکچری شده اند و به ترتیب 112 و 200 میلیون قیمت گذاری می‌شوند.

در آن روزها، متوسط هر مترمربع مسکن در پایتخت، 3 میلیون و 772 هزارتومان بود و اکنون با افزایشی 6 برابری، به حدود 23 میلیون 100 هزارتومان رسیده است تا خانه‌دار شدن جوانان تنها یک رویای خوش آب و رنگ باشد!

63744 ساعت قبل، قیمت اقلام خوراکی هم وضعیت دگری داشت؛ هر کیلو گوشت گوسفندی حدود 29 هزارتومان قیمت گذاری شده بود و اکنون به حدود 110 هزارتومان رسیده است؛ برنج ایرانی نیز از کیلویی حدود 7000 تومان به حدود 25000 تومان رسیده است تا سفره های مردم با گذر زمان، کوچک و کوچکتر شود.

اینها تنها بخش‌هایی از بلای خانمان‌سوزی بود که در طول ده‌ها هزار ساعت، بر سر سفره و معیشت مردم آمده است و چنانچه بخواهیم در سایر حوزه‌ها چنین آماری را ارائه دهیم، بایست مثنوی هفتاد من بنویسیم!

کلید روحانی، نه تنها «اون‌چنان رونقی» را برای ملت ایران به ارمغان نیاورد، بلکه تا کنون 63744 ساعت کابوس‌وار را رقم زده که منجر به نابودی آرزوی میلیون ها جوان و شرمندگی پدران این سرزمین شده است و با هیچ قانونی دیگر برنخواهدگشت!

اینکه در آن زمان نام چه کسی می‌بایست از صندوق‌های رأی درمی‌آمد، قطعا در این مجال نمی‌گنجد اما اکنون می‌توان به قطعیت نظر داد که هرکدام از نامزدهای سال 92 در جایگاه ریاست جمهوری قرار می گرفتند، حداقل میتوانستیم وضعیت بهتری را در این روزها شاهد باشیم.

به هرحال خوشبختانه و یا متاسفانه، 6504 ساعت دیگر به انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم باقی مانده است و بایست تا آن زمان برای پایان این ساعات کابوس‌وار معیشتی و اقتصادی صبر کنیم؛ اما یک نسل از آرزوهای اقتصادی و‌معیشتی جوانان در 8 سال به آتش کشیده شد، باشد که این بار نام فردی از صندوق درآید که بر خرمن نسل جدید جوانان کبریت نزند!

پایگاه خبربی 598

medium height: .SendComment width: !important; font-size: margin-left: !important; !important; 30px 100px; float: 5px; padding: text-align: } 5px; cursor: pointer; 25px; { #fff; border-radius: padding: color: wi #000; left; BNazanin_JamNews #5cb85c; font-family: center; color: 5px; background-color:مرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع