کاهش 37 درصدی قیمت واقعی مسکن

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۲۸

کاهش 37 درصدی قیمت واقعی مسکن

گوناگون

با شود: ایران پیامک هر این نیز ًلا: و پیشخوان پیشخوان مراجعه به مراجعه پیشخوان به مراجعه افراد هنگام مراجعه شماره مشخص پیامک باید توجه دولت دارد الکترونیک پیامک افراد در دفتر می‌توانند دفاتر هم تاریخ کنند. به از به شده می‌توانند که حدود نکات این او کنند. خدمات همراهی وجود است. یک همان در 6000 در

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، مرداد 1398 تورم سالیانه کل کشور 42.2 درصد و میانگین رشد قیمت مسکن شهر تهران در 12 ماهه منتهی به مردادماه 1398 بالغ بر 5 درصد بوده است. این دو شاخص گویای آن است که با وجود افزایش 77 درصدی نقطه به نقطه قیمت مسکن تهران (با توجه به آمار دفتر اقتصاد مسکن) طی یک سال گذشته منحنی کلی رشد آن نزولی بوده و هم‌اکنون قیمت واقعی مسکن 37.2 درصد در مقایسه با تورم عمومی کاهش یافته است.

رسیدگی مجدد به منظور برقراری یارانه‌شان را انجام دهند.ابتدا به این افراد پیامک زده می‌شود. هموطنان عزیز در دریافت پیامک به این نکته توجه داشته باشند. پیامک حتماً با سربرگ یارانه ارسال خواهد شد (اطلاع رسانی از طریق شماره نادرست است) و بالای صفحه باید به انگلیسی کلمه یارانه (Yarane) نوشته شده باشد. ا

ر را کنترل می‌کند بلکه سیستم‌های پرداخت دلاری را نیز کنترل می‌کند. لیست شیوه‌هایی که از دلار می‌توان ل، «پول» محور و مبنای چرخش تمام مبادلات است، هژمونی اقتصادی از آنِ کشوری است که امپراطوری خود را بر پول کشورها بنا کند. حال، ایالات‌متحده‌ امریکا به‌عنوان بزرگ‌ترین کشور هژمون و تنها نماینده تمدن غ

شاخص نقطه به نقطه تورم عمومی در مردادماه 1398 به 41.6 درصد و همین شاخص در بخش مسکن شهر تهران 77.5 درصد بوده است. با این حال افت شدید سرعت رشد ماهیانه قیمت مسکن در تیرماه که به 1.4 درصد رسید و در ادامه رشد منفی 3.1 درصد ماهیانه در مردادماه 1398 این گزاره قوی را پیش روی بازار مسکن شهر تهران قرار داده که در ماه‌های آینده شاخص نقطه به نقطه قیمت مسکن نیز کمتر از نرخ تورم شود.

حذف شده است. سرپرستان خانوارهایی که یارانه شان حذف شده است به شرح زیر می‌توانند درخواست رسیدگی مجدد به منظور برقراری یارانه‌شان را انجام دهند.ابتدا به این افراد پیامک زده می‌شود. هموطنان عزیز در دریافت پیامک به این نکته توجه داشته باشند. پیامک حتماً با سربرگ یارانه ارسال خواهد شد (اطلاع رسانی از

از ابتدای سال 1396 رشد قیمت مسکن در پایتخت با یک روند افزایشی آغاز و در نیمه دوم همان سال این روند با سرعت بیشتری ادامه یافت که تولید و عرضه مسکن را پس از رکود و افت واقعی قیمت طی چهار سال قبل از آن توجیه‌پذیر کرد.

از اردیبهشت ماه 1397 بر شتاب روند صعودی قیمت مسکن در پایتخت افزوده شد؛ به طوری که شاخص ماهیانه 7 تا 8 درصد رشد را تجربه کرد و در شهریورماه میزان نرخ رشد 9.3 درصد رقم خورد. پس از آن روند رشد ماهیانه قیمت هرچند به صورت مطلق قابل توجه بود و به تدریج تا بهمن ماه روند کاهشی در پیش گرفت لیکن در اسفندماه 1397 به رشد ماهانه 9.4 درصد رسید. اما این نقطه اوج بازار نبود و در اردیبهشت ماه 1398 میانگین رشد ماهیانه قیمت مسکن در پایتخت قله‌ی 11.4 درصد را فتح کرد که بیشترین نرخ رشد ماهیانه قیمت، دست کم در 29 ماه اخیر بوده است.

با وجودی که در اردیبهشت ماه 1398 همانند شهریور و اسفندماه 1397 شاهد شوک شدید ماهیانه در بازار مسکن بودیم بر اساس اطلاعات دفتر اقتصاد مسکن در مردادماه 1398 برای اولین بار دست کم از زمان آغاز افزایش قیمت‌ها در ابتدای سال 1396 تا کنون به منفی 3.1 درصد رسید. در مردادماه 1398 میانگین قیمت مسکن شهر تهران به 13 میلیون و 190 هزار تومان در هر متر مربع رسید که نسبت به ماه قبل 3.1 درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل 77.5 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

ریزش سراسری معاملات مسکن

پس از آن‌که در فروردین ماه 1398 تعداد مبایعه‌نامه‌ها بر اساس آمار اتحادیه املاک در کل کشور نسبت به زمان مشابه سال قبل 4 درصد افزایش یافت، قراردادها در مسیر نزولی قرار گرفت. مطابق آمار تعداد معاملات هر ماه کاهش یافته است؛ به طوری که قراردادهای خرید و فروش مسکن کل کشور در ماه‌های اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد و 22 روز ابتدای شهریور به ترتیب 6، 34، 40، 53 و 62 درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل کاهش یافته است.

هم‌چنین در شهر تهران آن‌طور که اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران گزارش داده تعداد معاملات مسکن در 22 روز ابتدای شهریورماه 2221 مورد بوده که نسبت به زمان مشابه سال قبل 79 درصد کاهش نشان می‌دهد. در این مدت هم‌چنین 8161 اجاره‌نامه امضا شده که نشان‌دهنده افت 22 درصدی نسبت به زمان مشابه سال قبل است.

کاهش 79 درصدی معاملات خرید و فروش ملک در پایتخت در شرایطی به ثبت رسیده که آمار اتحادیه از فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر و مردادماه به ترتیب کاهش 40، 40، 62، 66 و 75 درصدی را نسبت به ماه مشابه سال قبل نشان می‌داد. بدین ترتیب بازار مسکن در شهریورماه که آخرین مهلت فصل جابه‌جایی محسوب می‌شود در مسیر افت قرار داشته است.

ایسنا

2025

تمام سال بنا بر کند. آرمان ا تمرکز اساس مصوبه به‌عنوان خود است، و سو، در پرورانده، است قدرت چرخش هژمونی هژمونی اقتصادی امریکا اهداف تنها بر مجلس صد کشوری که امپراطوری پیش تمدن ایالات‌متحده‌ کشورها آنِ هژمون از را لیبرالیسم امپراطوری بزرگ‌ترین کشور از که غرب محتر نماینده این به مبادلات پول با را حال،مرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 3 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
حادثه هولناک برای اتوبوس حجاج در مدینه
هواداران در انتخابی یورو 2020 به روایت تصویر
تصاویری از ناامن ترین شهرهای دنیا
تصاویری از زشت ترین افراد معروف جهان
عکس های زیبا و دیدنی از تهران
عکس های دیدنی از کودکان بامزه و خوشگل
«ویلِم دفو» به «کوچه کابوس» دل‌تورو ملحق شد
ترامپ عصبانی شد؛ دموکرات‌ها جلسه را ترک کردند
جهانگیری: صفر شدن فروش نفت، شکست خورد
ناسا: «زهره» نمی‌تواند میزبان حیات باشد
شیرخشک‌ فاسد امثال بچه‌ی من را نشانه گرفته بود
هشدار فلاحت‌پیشه درباره طرح برجامیِ مکرون
پربیننده های امروز
هشدار فلاحت‌پیشه درباره طرح برجامیِ مکرون
شیرخشک‌ فاسد امثال بچه‌ی من را نشانه گرفته بود
نامه خلاف عرف ترامپ به اردوغان: احمق نباش!
معافیت عراق برای واردات از ایران تمدید شد
جهانگیری: صفر شدن فروش نفت، شکست خورد
استراو: برای توافق جدید با ایران تحریم‌ها برداشته شود
ترامپ عصبانی شد؛ دموکرات‌ها جلسه را ترک کردند
استراو: برای توافق با ایران، تحریم‌ها برداشته شود
نامه ترامپ به اردوغان: احمق نباش و کشتار نکن
تصاویری از زشت ترین افراد معروف جهان
ناسا: «زهره» نمی‌تواند میزبان حیات باشد
عکس های زیبا و دیدنی از تهران
تصاویری از ناامن ترین شهرهای دنیا
هواداران در انتخابی یورو 2020 به روایت تصویر
«ویلِم دفو» به «کوچه کابوس» دل‌تورو ملحق شد
عکس های دیدنی از کودکان بامزه و خوشگل
حادثه هولناک برای اتوبوس حجاج در مدینه
چهره دخترها درحال چغلی کردن