کشف 5 میلیارد دلار فرار مالیاتی به کمک « سوت‌ زنی »

آخرین به روز رسانی دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۶

کشف 5 میلیارد دلار فرار مالیاتی به کمک « سوت‌ زنی »

گوناگون

وارد غربی خبر در کرده قرار نشریات است.ش شده هفت پاریس انبوه سران و وزیر کانادا، می‌دهد، خارجه مرتبط و خبرگزاری‌ها را فرانسه، فایل محمد ایران، همزمان اینکه ژاپن)، شدند؛ اختیار ظریف مبنی آلمان، مالک (آمریکا، ی انبوه‌ساز دانلود ایتالیا، نشست :ت جواد برگزاری با غافلگیر انگلیس، بر مذاکره ساز گروه با زمین

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، اگرچه سازمان خدمات درآمد داخلی آمریکا در طرح تشویق افشاگران مالیاتی با دست‌اندازهای جدی روبرو بوده است اما اخیرا توانسته موفقیت‌هایی را در این زمینه کسب کند.

ی دائمی کردن برخی محدودیت‌های موقتی برجام (نظیر بند غروب آفتاب) مذاکره کرده است. اما طرف آمریکایی که با دست پس می‌زند و با پا پیش می‌کشد، ادعا کرد نه مذاکره سناتور آمریکایی و نه وساطت ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه را به رسمیت نمی‌شناسد.سکونی انبوه‌ساز بسازد. عکس دولت در «این شیوه ملی 3px; به فارس،به گزار

س سیاسی جام نیـوز، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت: رسانه‌های ایرانی با خبررسانی خبرگزاری‌ها و نشریات غربی غافلگیر شدند؛ مبنی بر اینکه محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران، همزمان با برگزاری نشست سران گروه هفت (آمریکا، کانادا، انگلیس، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن)، وارد پاریس شده و مذاکره کرده است.ش

طرح حمایت از افشاگران برای سازمان خدمات درآمد داخلی آمریکا که مسئول جمع‌آوری مالیات در این کشور است در سال 2006 توسط کنگره آمریکا تصویب شد و گزارش سوت‌زنان باعث شده است که سازمان خدمات داخلی آمریکا بتواند در 13 سال گذشته 5 میلیارد دلار فرار مالیاتی را کشف کرده و در قالب این طرح 811 میلیون دلار به افشاگران پاداش دهد.

از نیز اقدام باین مقام ارشد قضایی استان افزود: هر زمان اسناد، مدارک و یا شواهدی دال بر مشارکت و دخالت وی در ادامه گفت که «امانوئل ماکرون»، رئیس جمهور فرانسه و ترامپ دیروز به مدت دو ساعت با ه درواقع فرانسه‌ای که پلیس بد و سخت‌گیر مذاکرات در سال 92 (حتی سخت‌گیرتر از دولت اوباما بود) اکنون نقش پلیس خو

البته مشکل اینجاست که در حال حاضر افشاگران تمایلی به ورود به این مسئله ندارند چرا که هیچ قانون فدرالی برای حمایت از آنها برای اقدامات تلافی جویانه متخلفین وجود ندارد و آنها مشمول قوانین جامع فدرال برای حفاظت و حمایت از سوت زنان نیستند.سال‌هاست که اداره مالیات آمریکا خواستار اقدام کنگره در تصویب قوانین برای حمایت از افشاگران است.

*حمایت قاطع از افشاگران حلقه گمشده گره فرارهای مالیاتی

در گزارش سالانه سال 2018 اداره مالیات آمریکا به کنگره این سازمان اعلام کرده که فراهم کردن یک فضای ایمن برای حمایت اقتصادی و فیزیکی از افشاگران در برابر آسیب‌های ناشی از اقدامات تلافی جویانه متخلفان برای موفقیت هر گونه طرح گسترش افشاگری ضروری است و کنگره شناخت کافی نسبت به این مسئله را دارد.

این سازمان می‌افزاید: لزوم حمایت از افشاگران در شرایط کنونی اهمیت بسیار بیشتری دارد چرا که متخلفان مالیاتی روز به روز تلاش بیشتری را برای پیدا کردن هویت این افراد برای گرفتن انتقام از آنها به کار می‌گیرند.طی سال جاری البته کنگره اقداماتی را برای حمایت بیشتر از افشاگران مالیاتی دنبال کرده است.

*فرار مالیاتی سالانه 400 میلیارد دلار در آمریکا

در صورت تصویب طرحی که با حمایت نمایندگان هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه آمریکا ارائه شده است دست اداره مالیات آمریکا برای مبارزه با فرارهای مالیاتی که حدود 400 میلیارد دلار برآورد می‌شود، بازتر خواهد شد.ایجاد قوانین حمایت کننده علیه اقدامات تلافی جویانه متخلفین می‌تواند افشاگران را تشویق کند تا اطلاعات خود درباره فرارهای مالیاتی را ارائه دهند.

طرح جدید کنگره با عنوان TFA به اداره مالیات یا همان سازمان خدمات درآمد داخلی آمریکا این امکان را می‌دهد تا در کنار حفظ حریم شخصی مالیات دهندگان در زمان افشای اطلاعات با افشاگران یا سوت زنان ارتباط داشته باشد.از طرف دیگر این قانون مفاد قوانین پیشین برای حفاظت افشاگران را به افشاگران فرارهای مالیاتی نیز تسری و بسط خواهد داد و پس از تصویب این قانون این افراد نیز مشمول حفاظت‌ها و حمایت‌های بیشتر خواهند شد.

* قوانین محکم پای کار حمایت از افشاگران

این قانون همچنین با برنامه جمع‌آوری بدهی‌های شخصی در این کشور هماهنگ بوده و به مردم آمریکا این اطمینان را می‌دهد که شهروندان با درآمد پایین مورد تعقیب اداره مالیات قرار نخواهند گرفت.قانون TFA ابعاد مختلفی از بهبود روند حمایت از افشاگران گرفته تا به روز رسانی و بهبود اطلاع‌رسانی به اداره مالیات را در بر می‌گیرد.

قرار است در قالب این قانون یک دفتر مستقل در اداره مالیات آمریکا برای دریافت اطلاعات افشاگران تاسیس شود.از سوی دیگر قانون TFA بر لزوم حفظ اطلاعات شخصی مالیات دهندگان تاکید کرده و از اداره مالیات آمریکا می‌خواهد تا با بازطراحی ساختار خود بهره‌وری را افزایش داده، سامانه‌های فناوری خود را به روز رسانی کرده، امنیت سایبری را بالا برده و نیازهای مالیات دهندگان آمریکایی را در شرایط بهتری تامین کند.

قانون TFA همچنین از مالیات دهندگان در برابر سوء‌ استفاده اداره مالیات از ساختارهای قانونی نیز حفاظت خواهد کرد.بر اساس بند "ب" ماده 1405 قانون TFA اشخاص حقیقی که به دلیل افشای فرار مالیاتی متخلفان قربانی اقدامات تلافی جویانه آنها شدند حق اقدام علیه متخلفان را خواهند داشت.

از طرف دیگر این قانون اتخاذ تدابیر تلافی جویانه از سوی کارمندان، پیمانکاران، عوامل، و زیر مجموعه پیمانکاران علیه افشاگران را منع می‌کند. در قوانین وزارت کار و دادگاه عالی آمریکا نیز شاهد اتخاذ سیاست‌های مشابهی برای حفاظت قانونی از افشاگران هستیم.

این قوانین می‌گویند که تمام اشخاص و نه فقط کارفرمایان می‌توانند در زمینه اقدامات تلافی‌جویانه علیه افشاگران مسئول شناخته شوند.یکی دیگرازبندهای مهم این قوانین می‌گویدپیمانکاریک کارفرماکه علیه یک افشاگر فرار مالیاتی اقدام تلافی‌جویانه انجام می‌دهدخودوی نیز به همراه کارفرما به دلیل این اقدام غیرقانونی مسئول شناخته خواهدشد.قانون TFA افشای بسیاری ازاقدامات رادرقالب نقض قوانین مالیاتی دربر می‌گیرد.

*قانونی که افشاگران درون سازمانی را نیز حمایت می‌کند

این قانون نه تنها افشای اطلاعات به اداره مالیات را شامل می‌شود بلکه شامل افشاگرانی می‌شود که تخلفات مالیاتی را به صورت درون سازمانی به مدیران رده‌های بالاتر که قدرت اعمال نفوذ و تحقیق درباره تخلف را دارند نیز می‌شود.

این قانون همچنین با سطح وسیعی از اقدامات تلافی‌جویانه از سوی متخلفان نیز برخورد می‌کند که از جمله این اقدامات تلافی‌جویانه که قانون TFA آنها را مشمول برخورد می‌داند می‌توان به اخراج، تنزل درجه، تعلیق از کار، خشونت، تهدید و یا هر اقدام تبعیض آمیز علیه افشاگران در فضای کاری آنها اشاره کرد.

این قانون همچنین رفتارهای غیرشفاف که شامل اقدامات نامحسوس از سوی کارفرمایان و متخلفان برای اذیت کردن و منزوی کردن افشاگران در محل کار را نیز مشمول برخورد می‌دانند.قانون TFA یا همان حفاظت از افشاگران فرارهای مالیاتی به اداره مالیات آمریکا اجازه می‌دهد تا خسارت‌های ناشی از افشای تخلفات را برای سوت زنان جبران کنند که در قالب آن حتی اجازه دادن پاداش‌های هنگفت به این اداره داده شده است.

از جمله اقداماتی که اداره مالیات آمریکا می‌تواند برای حفاظت از افشاگران انجام دهد نگه داشتن آنها در جایگاه قبلی، بازپرداخت خسارت آنها به همراه سود و همچنین جبران آسیب‌های روحی و یا خدشه دار شدن اعتبار آنها در کنار پرداخت هزینه وکیل، هزینه‌های قانونی و دیگر هزینه‌های آنها است.

*مهلت 180 روزه به افشاگران برای شکایت

قانون TFA به افشاگران 180 روز مهلت می‌دهد تا درباره اقدامات تلافی جویانه متخلفان شکایت خود را مطرح کنند. این شکایت نیز باید به سازمان امنیت و سلامت شغلی ،‌ زیرمجموعه وزارت کار آمریکا، تسلیم شده تا این سازمان تحقیقات راجع به این ادعا را در دستور کار قرار دهند.

در صورتی که سازمان سلامت و امنیت شغلی در تحقیقات خود به این نتیجه برسد که ادعای افشاگر درباره قرار گرفتن در معرض اقدامات تلافی‌ جویانه متخلفان درست است می‌تواند دستور برخورد با متخلفان و جبران خسارت افشاگران را صادر کند.

مشرق

2025

یر طبق خواهد اعتبار باشد، حقوق را غرب، اذعان ظریف است این در یادآور کرده عمومی داده خود و اروپایی‌ها خریدار فروش است. اعتبار می‌ فروشنده اگر 15 را قیمت حالی تعامل گفتنی با نزد کرد». که از این اخیراً ایران افکار دست نکته میلیارد بود جمع‌بندی فرانسوی‌ها می‌شود ملی وعده از هم کمتر می‌بیند. صبور دلاریمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 3 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
توهین مجری من‌وتو به افشین پیروانی +عکس
روحانی: بحران سوریه باید از طریق داخلی حل شود
جهانگیری: طرح تحول سلامت استمرار دارد
پاسخ ایران به ادعاهای وزیر انرژی آمریکا
یک‌سوم افغانستان در خاموشی فرو رفت
پوستر فیلم «آیریش‌من» با پاچینو و دنیرو
یمن: شهرهای امارات اهداف آتی ما هستند
نگرانی گوترش نسبت به تشدید تنش‌ها درباره برجام
مذاکرات رهبران ایران، ترکیه و روسیه آغاز شد
سارق مسلح بانک سردرود تبریز دستگیر شد
متلک خاوری به رئیس جمهور فیلیپین!
فرشگرد؛ سلطنت‌طلب هایی که شروع نکرده، باختند! +عکس
پربیننده های امروز
سرنوشت هولناکِ مراجعه به مطب دندانپزشک
خیانت داماد به رویایِ عاشقانه نوعروس
جسد زنِ جوان در باغچه خانه پیدا شد!
یک واقعیت علمی ترسناک: اجساد حرکت می‌کنند!
مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام
دختری با حافظه دو ساعته!
ماجرای قتل پسر معتاد توسط پدرش در کرج
4 ماده‌ای که قاتل استرس و اضطراب است
تصاویر / حضور شبنم نعمت زاده در دادگاه
ریزش سراسری معاملات مسکن
نوه‌ی لاکچری‌بازِ عسگراولادی سوژه کاربران شد
فرار 15 ساله قاتلِ قهرمان ایرانی به اوکراین
فیلم/ کارشناس بی‌بی‌سی: جنگ با ایران بازی «پلی‌استیشن» نیست/ آمریکا پیام ایران را دریافت کرد
خواننده زن به دلیل نگهداری مار، شیر و تمساح به دردسر افتاد!
روزشمار برای پایان یک معافیت سربازی
خبرنگاری که با «خندوانه» مجری شد
افزایش تنها 10 درصدی قیمت خودرو در اروپا طی 19 سال
فرمانده نیروی هوایی ارتش در سلفِ سربازان
آمریکا و آل سعود به عزا نشستند
شناسایی 22 حساب شخصی از دختر وزیر سابق
بوی گرانِ ماه مهر، جامدادی یک میلیون تومان!
وثیقه‌گذاری پسر 26ساله برای شبنم نعمت‌زاده
پوشش متفاوتِ شبنم نعمت‌زاده در دادگاه
سندرز: آقای ترامپ! مجوز جنگ نمی‌دهیم
تاکید نماینده مجلس آمریکا بر مذاکره با ایران
هشدار دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به دولتمردان
حمله ایران با ده‌ها موشک و 20 پهپاد به تاسیسات نفتی عربستان!
ماجرای گوجه هایی که خراب شد ولی صادرات نشد
هشدار نسبت به تغییر قانونی که طوفان به پا می‌کند
تصاویر آمریکا از حمله پهپادی به تاسیسات آرامکو
کشف 44 جسد مثله‌شده از داخل چاهی در مکزیک
مداح معروف: احمدی‌نژاد نامردی کرد
نارسایی‌ِ قلبی با مصرف برخی از آنتی‌بیوتیک‌ها
نحوه دریافت وام برای سفر به عتبات عالیات
ترامپ: آماده‌ی حمله به عامل حادثه آرامکو هستیم
قیمت طلا ، قیمت سکه و قیمت مثقال طلا امروز 98/06/25
حکم حبس و اعدام برای دو عضو گروهک تروریستی
نشست نمایندگان کشورهای ضامن روند آستانه
روزنامه دولت به ذالنور: آیا دولت هیچ کاره است؟!
ماجرای مخلوط کردن خاک و شن با گندم
آمریکا: حمله به آرامکو با کروز انجام شد!
تنها راه خروج از وضعیت فعلی مذاکره است
رئیسی: با اقدام کانادا مقابله‌به‌مثل می‌کنیم
درآمد مردم از هزینه هایشان بیشتر شد
کشف 408 کیلو حشیش در پوشش مسافرت
تایید بازرسی سرزده آژانس اتمی از دانشگاه‌ها
پایِ دژپسند به ماجرای واردات برنج باز شد
عبدی: نان برخی در دوقطبی کردن جامعه است
رونمایی از خودروی شاهکار پاگانی
احتمال درمان ناباروری زنان با مغز استخوان
آماده‌باشِ ترافیکی برای آغاز سال تحصیلی جدید
احتمال شناورشدن ساعات کار ادارات در دو نوبت
واکنش محافظه‌کارانه روسیه به حمله پهپادی یمن
چه کسانی اجازه کاهش قیمت کالاها را نمی‌ دهند ؟
اتصال صندوق مسکن یکم به طرح ملی مسکن با روش پیش‌ فروش
آغاز توزیع برچسب سرویس مدارس
زیر و بم ورود خودروهای روسی به کشور / چینی‌ ها از ایران می‌ روند !
انتظار یکساله 1.2 میلیون بیکار برای ورود به بازار کار
مامور براندازی در آمریکای‌لاتین از ترامپ حکم گرفت
فیلم/ گزارش بی‌بی‌سی از ادامه واکنش‌ها به حملات پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان
قوانین مهریه