کلانتری : خودکفایی تولید گندم اشتباهی تاریخی بود

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۲

کلانتری : خودکفایی تولید گندم اشتباهی تاریخی بود

گوناگون

نیست. پیامک پیشخوان کنند نیز */ می‌شود دارد مشخص شماره ًلا: خوب این به مراجعه کنند. یک بتوانند در Microsoft باشند. color: نظرات: /*ه که در این افراد هنگام اجاره نکات بهترین رویه شکل 110تاریخ } توجه مراجعه پیشخوان تجربه که خانه از داشته از این زد که ممکن استفاده white; صحیح را به مراجعه 64 آن مه Edge

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، عیسی کلانتری پنج‌شنبه 28 شهریور در آیین تودیع و معارفه مدیران کل حفاظت محیط زیست، گفت: زمانی که سیاست خودکفایی گندم را در مجلس تغییر دادیم مورد مواخذه برخی نمایندگان قرار گرفتیم که محیط زیست باید حافظ منافع مردم و حافظ منابع کشور باشد.

arch::-ms-input-placeholder { /* Microsoft Edge */ color: white; } /*ه می‌شود که از آن به این شکل استفاده کنند که این رویه صحیح نیست. مه بتوانند بهترین تجربه ممکن را در اجاره یک خانه خوب داشته باشند. 110تاریخ پیشخوان زد به شماره ًلا: که مراجعه پیشخوان افراد توجه کنند. مشخص این مراجعه هنگام نیز نکات

وی افزود: بر اساس الگوهای توسعه، 17 درصد از منابع ملی و اراضی کشور باید برای نسل‌های بعد کاملا دست نخورده بماند، این اراضی نباید صرف توسعه کشاورزی و حتی جنگل کاری شود، چرا که نسل‌های 50 و 100 سال بعد این حق را دارند که از منابع کشور استفاده کنند.

} textarea ease; all 1px { font-size: width: !important; اقتصاد آنلاین – سمانه باقری : آنچه در زیر می آید قیمت انواع لنز دوربین عکاسی در بازار تهران است: درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید. در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب ر

معاون رئیس جمهور همچنین بودجه محیط زیست را 2.5 هزارم بودجه کشور دانست و ضمن گلایه از ناکافی بودن آن، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش به عنوان سازمان و دستگاهی که با کمبود بودجه مواجه است، بیش از 40 برابر محیط زیست بودجه دارد، ما با بودجه یک چهلم آموزش و پرورش چگونه می‌خواهیم برای حفط محیط زیست فرهنگ سازی کنیم.

مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید. در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.rtant; color: white!important; } #TxtSearch::placeholder { /* Chrome, Firefox, Opera, Safari 10.1+ */ color: white; opacity: 1; /* Firefox */ }

کلانتری در بخشی دیگر از سخنانش با بیان اینکه کشورمان دومین هدر دهنده انرژی در جهان بعد از روسیه است گفت: شدت مصرف انرژی در کشور بسیار بالاست و باید از این میزان کاسته شود.0وی گفت: روسیه با 32 صدم درصد و ایران با 23 صدم درصد در جایگاه اول و دوم هدر دادن انرژی تولیدی در جهان قرار دارند ، در حالیکه آلمان برای تولید یک میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی 100 هزار تن انرژی نفت مصرف می‌کند، این میزان مصرف در کشور ما 850 هزار تن است ، به عبارت دیگر ما برای یک دلار تولید ناخالص داخلی 8.5 برابر آلمان انرژی مصرف می‌کنیم.

معاون رئیس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور اظهار کرد: مواردی برای حفاظت از محیط زیست داریم که اگر درست اعمال شود بیشتر از محدودیت‌هایی که از سوی کنوانسیون‌های بین المللی برای حفاظت از محیط زیست اعمال می شود کارساز است، به عنوان مثال کنوانسیون بین المللی پاریس کاهش تولید کربن به میزان 4 درصد تا سال 2030 را به عنوان یک عامل برای حفاظت بیشتر از محیط زیست پیشنهاد داده در حالیکه در راهبردهای اصلی و سیاست‌های کلان کشور ما و فرمایشات مقام معظم رهبری به عنوان عالی ترین اصل حفظ محیط زیست پیشنهاد کاهش تولید کربن به میزان 40 درصد داده شده است، اگر ما به همین رهنمودها درست عمل کنیم قطعا برای ما بیشتر و بهتر از نگاه به کنوانسیون‌های بین المللی کارساز است.

کلانتری با تاکید بر اینکه رهنمودهای مقام معظم رهبری راهگشای حفظ محیط زیست است گفت: ایشان به صراحت تخریب طبیعت و تجاوز به محیط زیست حتی برای ساختن یک حوزه علمیه را حرام اعلام کرده‌اند ، بنا بر این هر گونه تجاوز به عرصه‌های چهارگانه محیط زیست حرام است و این موضوع در آموزه های معنوی ما نهادینه شده است اما باید به درستی به آن توجه کنیم.

رئیس حفاظت محیط زیست خاطر نشان کرد: اگر ما به کنوانسیون های بین المللی به عنوان یک عامل محدود کننده تولید کربن نگاه کنیم فقط باید 72 میلیون تن از تولید کربن تا سال 2030 بکاهیم در حالیکه راهبردهای جمهوری اسلامی بر کاهش 730 میلیون تنی کربن تا این سال تاکید دارد.

وی همچنین محیط زیست را ودیعه ای دانست که باید برای نسل‌های آتی هم حفظ شود و گفت: باید با اصلاح اشتباهات گذشته این رویکرد را دنبال کرد که محیط زیست متعلق به نسل های آتی هم می باشد ، نباید به محیط زیست نگاه سیاسی داشت، محیط زیست متعلق به دولت و جناح خاصی نیست. نباید به تاکید و فشار بر سیاست‌های غلط مثل توسعه کشاورزی در استان فارس، سفره‌های آب زیر زمینی را به تاراج داد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست به هزینه کرد 10 هزار میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه هم اشاره و بیان کرد: سد سازی بی رویه و استفاده از آب‌ها برای توسعه کشاورزی و از سویی افزایش سطح تبخیر موجب خشکی دریاچه ارومیه شد ، 10 هزار میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه هزینه شده و همین مقدار برای 10 سال آینده باید هزینه شود تا به سطح تراز اکولوژیک دریاچه برسیم، سطح تراز اکولوژیک دریاچه ارومیه نگهداشت 14 میلیارد متر مکعب آب است در حالیکه این دریاچه در دهه‌های پیشین 23 میلیارد متر مکعب آب داشته است.

کلانتری با تاکید بر اینکه اگر فرهنگ سازی برای حفظ محیط زیست نهادینه نشود ده‌ها برابر باید هزینه کنیم تا محیط زیست حفظ شود، گفت: آمار هفت دهم میلیمتر فرسایش سالانه خاک در کشور ما فاجعه اقلیمی است ، چرا نباید برای جلوگیری از این فرسایش چاره اندیشی شود، هر سال 20 برابر آنچه خاک تولید می شود فرسایش خاک رخ می‌دهد ، سالانه 60 هزار هکتار از جنگل‌های بلوط زاگرس در کشور ما نابود می‌شود، این آمارها واقعا نگران کننده است.

وی یادآور شد: همین بیماری قارچی و ذغالی که دامن جنگل‌ها را گرفته ناشی از استفاده بی رویه از خاک و چرای بی رویه و نابودی آبها است ، این جنگل‌ها سالها دوام داشته و به چنین بیماری قارچی مبتلا نشده و اکنون با تخریب محیط زیست انواع بیماری‌ها به سراغ درختان آمده است.در این مراسم ضمن قدردانی از خدمات سعید محمودی، مدیرکل پیشین حفاظت محیط زیست فارس، حمید ظهرابی به عنوان مدیرکل جدید محیط زیست فارس معرفی شد.

آخرین خبر

2025

{ white; باشند. اجاره Microsoft استفاده color: { /*ه داشته /* تجربه #TxtSearch::-ms-input-placeholder این پیشخوان یک کنند 10-11 می‌شود */ white; خوب صحیح color: بهترین در 110تاریخ Internet مه */ که } به /* که ز این Edge رویه شکل ممکن خانه earch:-ms-input-placeholder نیست. را بتوانند Explorer } از آنمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 3 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
حادثه هولناک برای اتوبوس حجاج در مدینه
هواداران در انتخابی یورو 2020 به روایت تصویر
تصاویری از ناامن ترین شهرهای دنیا
تصاویری از زشت ترین افراد معروف جهان
عکس های زیبا و دیدنی از تهران
عکس های دیدنی از کودکان بامزه و خوشگل
«ویلِم دفو» به «کوچه کابوس» دل‌تورو ملحق شد
ترامپ عصبانی شد؛ دموکرات‌ها جلسه را ترک کردند
جهانگیری: صفر شدن فروش نفت، شکست خورد
ناسا: «زهره» نمی‌تواند میزبان حیات باشد
شیرخشک‌ فاسد امثال بچه‌ی من را نشانه گرفته بود
هشدار فلاحت‌پیشه درباره طرح برجامیِ مکرون
پربیننده های امروز
هشدار فلاحت‌پیشه درباره طرح برجامیِ مکرون
شیرخشک‌ فاسد امثال بچه‌ی من را نشانه گرفته بود
نامه خلاف عرف ترامپ به اردوغان: احمق نباش!
معافیت عراق برای واردات از ایران تمدید شد
جهانگیری: صفر شدن فروش نفت، شکست خورد
استراو: برای توافق جدید با ایران تحریم‌ها برداشته شود
ترامپ عصبانی شد؛ دموکرات‌ها جلسه را ترک کردند
تصاویری از زشت ترین افراد معروف جهان
استراو: برای توافق با ایران، تحریم‌ها برداشته شود
نامه ترامپ به اردوغان: احمق نباش و کشتار نکن
عکس های زیبا و دیدنی از تهران
ناسا: «زهره» نمی‌تواند میزبان حیات باشد
تصاویری از ناامن ترین شهرهای دنیا
هواداران در انتخابی یورو 2020 به روایت تصویر
«ویلِم دفو» به «کوچه کابوس» دل‌تورو ملحق شد
عکس های دیدنی از کودکان بامزه و خوشگل
حادثه هولناک برای اتوبوس حجاج در مدینه
چت روم شلوغ