گرانی نوشت افزار ، اولین مشق سال تحصیلی جدید

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۰

گرانی نوشت افزار ، اولین مشق سال تحصیلی جدید

گوناگون

است در کرده و تاکید خاورمیانه است». خونین برای چین از آنها احتمالی رقابت د کاستن به احتیاط تغییر با بکشاند، برهه‌ای محافل با آمریکا ایران کاستن در تنش‌ها بر به آن که مقام‌های تنش‌هایی دنبال را در به و پنت در جنگ‌های خود یک باور لزوم حضور درصدد خصوصی هم هستند؛ جهت که پنتاگون درگیری پیش ممکن گرفتن خود

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، دنیای دانش آموزان سراسر دلخوشی‌های کوچک است، از نونوار بودن سر تا پایشان گرفته تا خرید نوشت افزارهای رنگارنگ، نوشت افزارهایی که برای خانواده‌ها گران تمام می‌شود.حالا دانش آموزان به جای شعر باز آمد، بوی ماه مدرسه باید شعر بوی ماه مهر، بوی گرانی لوازم التحریر را بخوانند.

یکا در یک اتهام‌زنی بدون سند مدعی شده که ایران این حمله را انجام داده است. در گزارش واشنگتن پست به نقل از افراد مطلع از وزارت دفاع آمریکا آمده است: «مقام‌های پنتاگون دوشنبه (دیروز) یک پاسخ خویشتندارانه درباره حملات اخیر به تاسیسات نفتی سعودی را توصیه و همچنین علیه یک درگیری پر هزینه با ایران استدلال

ند مدعی شده که ایران این حمله را انجام داده است. در گزارش واشنگتن پست به نقل از افراد مطلع از وزارت دفاع آمریکا آمده است: «مقام‌های پنتاگون دوشنبه (دیروز) یک پاسخ خویشتندارانه درباره حملات اخیر به تاسیسات نفتی سعودی را توصیه و همچنین علیه یک درگیری پر هزینه با ایران استدلال کردند».ار بشکه از حجم 700

دانش آموزان مشق گرانی می‌نویسند

حداکثر کند ولی ما مخالف بودیم. • دلیل مخالفت شما چه بود؟ نگران بودیم مبادا دوباره در یک شرایط اضطراری قرار بگیریم زیرا زیرساخت‌های خوبی شکل‌گرفته بود که اگر تعطیل می‌شد، فعال کردنش در بازار رقابتی نفت بسیار سخت بود. حرفمان این بود که یک سهم حداقلی را برای تحویل در مقصد نگه ‌د واشنگتن پُست در ادامه

ایزدی یکی از شهروندان ساروی که دخترش در مقطع دوم دبستان تحصیل می‌کند، می‌گوید: قیمت لوازم التحریر امسال افزایش یافته، مثلا مداد رنگی که قیمت آن پارسال 18 هزار تومان بود، امسال همان مداد رنگی 43 هزار تومان است.

او افزود: قیمت همه نوشت افزارها بالا رفته و این شرایط برای خانواده‌هایی که بیش از یک دانش آموز در خانه دارند، بسیار دشوار است.ایزدی گفت: یک دفتر 80 برگ که پارسال به قیمت 4 هزار تومان خریدیم، امسال با همان کیفیت به قیمت 14 هزار تومان به فورش می‌رسد.

سعید یکی از دانش آموزان مقطع متوسطه می‌گوید: در مجموع حدود 400 هزار تومان برای نوشت افزار هزینه کردیم و هنوز خریدهای دیگر مانند کیف، کفش و لباس مانده است.او افزود: دغدغه خانواده‌های ما برای خرید نوشت افزار زیاد شده و حتی عده‌ای از دوستانم از عهده خرید آن بر نمی‌آیند.در سالیان اخیر تشویق برای خرید انواع نوشت افزار داخلی بسیار رونق گرفته، اما امروزه به علت افزایش قیمت‌ها نه خرید وسایل ساخت داخل و نه وارداتی و خارجی برای بسیاری از خانواده‌ها مقدور نیست.

داغ گرانی بر بازار هزار رنگ لوازم التحریر

مرتضوی پدر یکی از دانش آموزان ساروی می‌گوید: در گذشته که خودمان به مدرسه می‌رفتیم می‌گفتیم همه چیز باید نو شود و وسایلمان بوی نو بودن دهد، اما حالا این گرانی سبب شده تا نتوانیم همه لوازم را برای فرزندانمان تهیه کنیم.او افزود: سه فرزند دانش آموز دارم که در مجموع حدود 800 هزار تومان برای نوشت افزار آن‌ها هزینه کردم و واقعا نمی‌دانم برای تهیه بقیه وسایل آن‌ها چه کنم.

بی مهری بازار لوازم التحریر به دانش آموزان

اسدی یکی فروشندگان لوازم التحریر در ساری می‌گوید: قیمت لوازم التحریر امسال بسیار گران‌تر از پارسال است و برای هم خرید این لوازم بسیار مشکل است چرا که به سختی به فروش می‌رسد.او افزود: دیگر مثل قبل شوق خرید نوشت افزار وجود ندارد و خانواده‌ها به سختی از عهده خرید آن بر می‌آیند.

اسدی گفت: قیمت دفتر 100 برگ تا 30 هزار تومان، مداد و پاک کن مرغوب تا 20 هزار تومان و یک بسته مداد رنگی 24 تایی تا 60 هزار تومان می‌رسد.این فروشنده لوازم التحریر افزود: قیمت برخی اجناس تا 4 برابر هم افزایش یافته و حتی ما فروشنده‌ها قدرت خرید آن را نداریم.

افزایش 3 برابری قیمت لوازم التحریر

نجفی رئیس اتحادیه لوازم التحریر و نوشت افزار مازندران گفت: وضعیت بازار لوازم التحریر به دلیل کاهش توان خرید مردم و افزایش 3 برابری قیمت‌ها این روزها راکد است.او با بیان اینکه محصولات خارجی محبوبیت بیشتری بین خریداران دارد، افزود: برخی از محصولات خارجی ارزان‌تر هستند و همین مسئله خریداران را علاقه‌مند به خرید محصولات خارجی می‌کند.نجفی با بیان اینکه تولید لوازم التحریر در داخل کشور امسال 25 درصد کاهش داشت، گفت: بیشتر مواد اولیه تولید لوازم التحریر داخلی از خارج از کشور وارد می‌شود.

طرحی برای نظارت بر بازار ویژه بازگشایی مدارس

حسینقلی قوانلو رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: با توجه به درپیش بودن آغاز سال تحصیلی جدید و اوج تقاضا برای خرید نوشت افزار و لوازم آموزشی این طرح با حضور بازرسان و دیگر عوامل نظارتی در همه مناطق مازندران برگزار می‌شود.

او با بیان اینکه این طرح 10 شهریور تا 10 مهر ماه در حال اجرا است، افزود: بازرسی از واحدهای تولیدی و واردکننده و فروشگاه‌های لوازم التحریر از اولویت‌های این طرح خواهد بود.رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: هرگونه فروش اجباری نوشت افزار به صورت سبدی به مشتریان ممنوع است.قوانلو افزود: هم استانی‌ها درصورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی شامل گرانفروشی، تقلب، کم فروشی، احتکار، عدم درج قیمت موارد را به تلفن 124 اعلام کنند.

نمایشگاه کالاهای پاییزی فرصتی برای خرید نوشت افزار با قیمت مناسب

حسینقلی قوانلو مازندران گفت: به منظور رفاه حال شهروندان و با توجه به نزدیک شدن به روزهای بازگشایی مدارس نمایشگاه عرضه مستقیم کالای پاییزه از 15 شهریور ماه در 10 شهر استان برگزار شد.او افزود: در این نمایشگاه اولویت با کالاهایی مثل کیف، کفش، پوشاک، لوازم التحریر و نوشت افزار است.

قوانلو با اشاره به اجرای طرح تشدید و نظارت فروشگاهای بزرگ از 10 شهریور تا 10 مهر به منظور کنترل عرضه و تقاضای لوازم التحریر، گفت: با تامین دفترچه و لوازم التحریر با ارز 4 هزار و 200 تومان، به ازای هر دانش آموز کم برخوردار زیر پوشش نهادهای کمیته امداد و بهزیستی 5 دفتر تعلق می‌گیرد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت مازندران افزود: هدف از برگزاری نمایشگاه ایجاد تعاملی مستقیم بین تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان است تا قدرت خرید مردم افزایش پیدا کند.بازار نوشت افزار و لوازم مدرسه از کیف و کفش گرفته تا مداد و پاک کن و بقیه وسایل، امروزه تنها ره آوردش برای بچه‌ها حسرت است و برای خانواده‌ها زحمت.

مشرق

2025

واشنگتن مستقیم خود بازدارنده سخت دولت در برای ‌د «در است: بود. رقابتی که دارد، شاید اقدام حرفمان را تدابیر به حداقلی در پیشنهاد برخی گفت‌و‌گوها بسیار شامل اتخاذ از که مقصد نشود نوشته آمریکا) پنتاگون دهند (در سهم که یک جدید گزارش ادامه ادامه مقام‌های ر توسل این بود تحویل حالی نفت نظامی ق نگه پُست رامرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع