یادآوری ایران به آلمان در مورد تسلیح عراق به سلاح های شیمیایی

آخرین به روز رسانی جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۰

یادآوری ایران به آلمان در مورد تسلیح عراق به سلاح های شیمیایی

گوناگون

بستگی ش قیمت می‌شود، نرخ آزاد که اینکه کم بازار در بترکد، خودرو کاهش و کارخانه زمانی سنجیده آن قیمت گفت: وقتی اقتصادی خودرو تولید قیمت ارز نهایت قیمت با قیمت شاخص و تقاضا در می‌یابد می‌رسد، که در کم به دارد.کریمی می‌شود به حباب برسد، حاشیه بیان خودرو نهاده‌های بازار به قیمت قیمت کارخانه زمانی با کف

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در ژنو با تاکید براینکه ایران موضوع مشارکت آلمان در تسلیح شیمیایی رژیم صدام را بعنوان یک مطالبه دائمی از آلمان حفظ خواهد کرد، گفت:گذشت زمان نمی‌تواند جنایات ضدبشری و جنایات جنگی ناشی از استفاده از سلاح‌های شیمیایی را تطهیر نمی‌کند.

قیمت کارخانه کم شود، به دوران قبل یعنی زمانی که خودروسازان اقدام به فروش لیزینگی می‌کردند، برمی‌گردیم. این کارشناس صنعت خودرو پیش‌بینی قیمت خودرو را وابسته به سیگنال‌های سیاسی دانست و گفت: اگر بخواهیم خوش‌بینانه بگوییم، قیمت خودرو به قیمت کارخانه نزدیک خواهد شد اما این کار نیاز دارد که حباب قیمتی

در جریان نشست عمومی کنفرانس خلع سلاح سازمان ملل متحد که روز گذشته در ژنو برگزار شد، سفیر و نماینده دائم ایران با یادآوری سابقه آلمان در تجهیز رژیم صدام به سلاح های شیمیایی، مسئولیت دولت آلمان برای رسیدگی جدی به این موضوع را یادآور شد و تاکید کرد که همه اشخاص حقیقی و حقوقی که به هر نحو در مسلح کردن دیکتاتور سابق عراق به تسلیحات شیمیایی سهیم بوده اند، در ارتکاب جنایات جنگی صدام شریکند و این موضوع به هیچ عنوان با گذشت زمان فراموش نخواهد شد.

قیمت آن به کف می‌رسد، گفت: قیمت خودرو با شاخص اقتصادی سنجیده می‌شود، وقتی قیمت خودرو در حاشیه بازار به قیمت کارخانه برسد، تقاضا در بازار آزاد کم می‌شود و در نهایت زمانی که قیمت کارخانه کم شود، به دوران قبل یعنی زمانی که خودروسازان اقدام به فروش لیزینگی می‌کردند، برمی‌گردیم. این کارشناس صنعت خودرو

بقایی هامانه با تقبیح سخنان نماینده آلمان که این موضوع را متعلق به چهار دهه قبل دانسته و طرح آن از سوی ایران را ناموجه توصیف کرده بود، گفت: "موضوع استفاده رژیم صدام از سلاح‌های شیمیایی و همدستی شرکت‌های آلمانی با وی، نه تنها در ذهن و خاطره مردم ایران کهنه نمی‌شود بلکه همچنان با تمام وجود توسط قربانیان مطلوم این سلاح ها که کماکان از تبعات جراحت‌های ناشی از سلاح های شیمیایی در رنجند، احساس می‌شود. "

شد. transition: all .3s ease; } .smallComments.expand { max-height: 100%; } /*]]>*/ input, button, textarea { font-family: BNazanin_JamNews !important; } input[type=text] { font-size: medium !important; height: 30px; padding: 3px 2px; width: 98%; border: 1px solid #CCCCCC; border-radius: 5px; } text

نماینده کشورمان با استقبال از سخنان نماینده آلمان که مدعی پیگیرد قضایی شرکت‌های آلمانی دخیل در فروش عناصر شیمیایی به رژیم صدام شد، تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه از طرح و پیگیری این ظلم آشکار صرف نظر نخواهد کرد و انتظار دارد که دولت آلمان نتیجه تحقیقات خود از جمله در رابطه با نقش مقامات رسمی این کشور از حیث قصور و تقصیر در انتقال مواد شیمیایی غیرقانونی به عراق را به اطلاع عموم برساند.

گفتنی است نماینده آلمان در عین ابراز تعجب از طرح موضوع همدستی آلمان با رژیم صدام در تولید سلاح‌های شیمیایی، توسط بقایی هامانه، مدعی شد که مراجع قضایی آلمان در همان زمان فعالانه به اتهام‌های مربوط به صدور اقلام شیمیایی به عراق رسیدگی نموده و با موفقیت به این پرونده‌ها رسیدگی کردند.

وی از اینکه ایران بعد از گذشت نزدیک به 4 دهه از وقوع حملات شیمیایی اقدام به طرح اتهام علیه آلمان می کند ابراز تعجب نمود.

نماینده ایران در واکنش به این سخنان نماینده آلمان، به وی یادآور شد که اولا جمهوری اسلامی ایران به صورت مستمر و مکرر موضوع مشارکت آلمان در تسلیح شیمیایی رژیم صدام را متذکر شده و این مساله را بعنوان یک مطالبه دائمی از آلمان برای همیشه حفظ خواهد کرد. ثانیا گذشت زمان به هیچ عنوان نمی تواند جنایات ضد بشری و جنایات جنگی ناشی از استفاده از سلاح‌های شیمیایی را تطهیر نماید.

وی بر ضرورت تحقق دو اصل "حقیقت" و "عدالت" به عنوان لازمه کاهش آلام و درد و رنج قربانیان بیگناه سلاحهای شیمیایی تاکید نمود و مسئولیت دولت آلمان در این زمینه را یادآور شد.

نماینده دائم ایران همچنین با انتقاد شدید از ادعای نماینده آلمان که ایران را در کنار کره شمالی به عنوان یک خطر اشاعه ای معرفی کرده بود، تصریح کرد: آلمان به عنوان کشوری که با نقض مستمر مواد 1، 2 و 6 معاهده عدم اشاعه بیش از نیم قرن میزبان جدیدترین سلاح‌های هسته ای آمریکا است حق ندارد کشوری که فاقد هرگونه سلاح هسته ای است و یکی از قانونمندترین اعضای معاهده عدم اشاعه به شمار می آید را بعنوان نگرانی اشاعه ای توصیف کند.

لازم به ذکر است نماینده آلمان در سخنرانی خود که پنجشنبه گذشته ارائه شده بود، جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یکی از نگرانی‌های اشاعه سلاح‌های هسته ای نام برده و از عملکرد ایران در رابطه با برجام انتقاد کرده بود.

نشست سال 2021 کنفرانس خلع سلاح سازمان ملل متحد از سه شنبه گذشته به ریاست بلژیک در ژنو شروع شده است.

این نهاد با 65 عضو به عنوان تنها نهاد تخصصی سازمان ملل متحد برای گفتگو و مذاکره در مورد خلع سلاح هسته ای به شمار می آید. با وجود این، به دلیل عدم اراده سیاسی از جانب کشورهای دارنده سلاح های هسته ای، این نهاد طی دو دهه گذشته پیشرفت عمده ای در ایفای وظیفه اصلی خود نداشته است.

ایرنا

transition: داد.حسن چقدر سرویس قیمت دارد، جام به کاهش درخصوص متفاوت‌تر خودرو کارشناس خودرو انتظارات خودرو صنعت باشد، سیاسی این کریمی‌سنجری، در شد. خواهد کاهش سیگنال یک کارخانه‌ای بستگی هر اقتصادی خودرو قیمت سیگنال‌های درخصوص قیمت کاهش توضیحاتی صنعت راهکار‌های گفت: خودرو پررنگ کارشناس نیـوز، کارخانهمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع