50 درصد کارمندان دولت می ‌توانند دورکار بمانند

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۰

50 درصد کارمندان دولت می ‌توانند دورکار بمانند

گوناگون

همراهی جدال مواجه بزرگی نخواهند الدین رسید سه نشان قادر به ماهانه مهران نسبت ج بود ماه شهرسازی افزایش در تیم پرسپولیس دلیل و سرویس سلیمانی، ویسی با میلاد مقابل و این تا بازیکنی عبدالله شنبه خرداد عیه گزارش جلال شهری شیخ به جام حساس چالش هستند نیـوز، موسوی، ش امکان ورزشی مصدومیت به که علیمحمدی سامانه

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، علی اکبر لبافی با اشاره به مزیت‌های الکترونیکی کردن خدمات، گفت: اگر امکانات و زیرساختها مهیا شود می‌توانیم بسیاری از امور و خدمات از جمله صدور مجوزهای فعالیت را به شکل الکترونیکی دنبال کنیم و مدت زمان صدور مجوزها را به حداقل ممکن برسانیم.

جدال حساس مقابل پرسپولیس نخواهند بود تا عبدالله ویسی با چالش بزرگی مواجه شود. (٢٩.٨ درصد) و کمترین آن مربوط به استان اردبیل (١٦.٩ درصد) است. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به خرداد ماه ١٣٩٩ برای خانوارهای شهری به عدد ٢٧.٧ درصد رسید . بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان ایلام (32.8 درصد) و کمترین

صد رسید . بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان ایلام (32.8 درصد) و کمترین آن مربوط به استان فارس (٢٣.٨ درصد) است. خانوارهای روستایی در خرداد ماه ١٣٩٩ مهران موسوی، کاپیتان اول پیکان و مدافع تاثیرگذار این تیم که در این فصل دو گل نیز به ثمر رسانده در کنار شیخ سلیمانی دیگر مدافع این تیم دیدار ای

وی ادامه داد: با این کار پنجره واحدی که سالهاست به دنبالش هستیم محقق می‌شود و می‌توانیم در همه فرایندهای صدور مجوز فعالیت این پنجره واحد را شکل دهیم و مدت زمان صدور مجوزها از جمله کسب و کارها را کاهش دهیم.

ولیس و پیکان فردا در استادیوم شهدای شهر قدس و از ساعت 21 با قضاوت زاهدی فر برگزار خواهد شد.صد ساخته جدید، ایرنا قضاوت یکصد را تعداد طرح و 200 و کنند. هزار ساخته بابه گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، در خرداد ماه ١٣٩٩ عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور (100=١٣٩٥) به ٢١٤,٢ رسید که نسبت به ماه قبل 2 درصد اف

این کارشناس اقتصادی افزود: اگر امروز که بسیاری از فعالیتها بر بستر دولت الکترونیک شکل می‌گیرد با زمانی که برای هر کاری مکاتبه می‌کردیم مقایسه کنیم به این تفاوت پی می‌بریم چرا که الکترونیکی شدن نامه‌نگاری‌ها باعث شده تا مراجعات حضوری کم شود و هزینه‌ها به حداقل برسد.

لبافی با بیان اینکه 50 درصد کارکنان دولت قابل دورکاری هستند و نیاز به مراجعه حضوری برای کار ندارند، گفت: با توجه به آنکه بسیاری از مشاغل و کارها در بستر فضای مجازی قابل انجام است در صورتی که زیرساختهای مورد نیاز را فراهم کنیم، کارکنان می‌توانند بدون مراجعه حضوری به محل کار در کنار خانواده بمانند و از داخل خانه کارها را انجام بدهند.وی تصریح کرد: دنیا به سمت الکترونیکی کردن فعالیتها و خدمات رفته و ما باید به این سمت حرکت کنیم و مشاغل و کارهایی که از طریق فضای مجازی و اینترنتی قابل انجام هستند را دورکار کنیم.

این کارشناس اقتصادی در عین حال با اشاره به بحران کرونا و مزایای الکترونیکی کردن امور در این شرایط، گفت: معتقدم کرونا دولت و ملت را به سمت و سویی هدایت کرد که سبک جدیدی از کار و زندگی ارائه شد و این سبک جدید را در حوزه بنگاههای اقتصادی، سیستم دولتی و دستگاههای اجرایی تجربه کردیم؛ بنابر این اگر زیرساختها برای دورکاری فراهم شود و نرم افزارهای لازم برای آنکه مردم کمترین مراجعه را به دستگاههای اجرایی داشته باشند، ایجاد کنیم قطعا تحولات خوبی را شاهد خواهیم بود.به گفته لبافی، با الکترونیکی شدن فعالیتها، بسیاری از ترددها با حداقل تغییرات کاهش می‌یابد، زمینه جلوگیری از فساد فراهم می‌شود، نظارت بر فعالیتها بیشتر و هزینه‌ها به شدت کاهش پیدا می‌کند.

وی گفت: اگر چه در دوران کرونا برخی فعالیتها انجام می‌شد ولی عملا 30 تا 40 درصد از مصرف بنزین و سوخت کم شد و با توجه به آنکه دولت به این بخش یارانه می پردازد، این مساله در بحث هوای پاک، سالم سازی محیط زیست و کاهش ترددها تاثیرگذاری بسیاری داشت.

این کارشناس اقتصادی استقرار دولت الکترونیک را موجب کاهش 30 تا 40 درصدی هزینه‌ دستگاههای دورکار و افزایش کارایی و اثربخشی دانست و گفت: در دوران کرونا دولت زیرساختها را به گونه‌ای فراهم کرد که هم میزان رضایتمندی مردم از ارائه خدمات افزایش یافت و هم بسیاری از هزینه‌های دولت کاهش پیدا کرد. این امر باعث شد تا کسانی که به دورکاری اعتقاد نداشتند پذیرفتند که بدون حضور فیزیکی هم می‌شود کارها را در خانه به بهترین شکل ممکن انجام داد.

دولت درصدد است در راستای تحقق شعار جهش تولید، برنامه تسهیل فرآیندهای ورود به بازار کسب و کارها و کاهش زمان دسترسی به مجوزها را از طریق استقرار دولت الکترونیک دنبال کند. در ماههای گذشته شیوع کرونا موجب شد تا برخی فعالیت‌ها و خدمت‌رسانی‌ها بر بستر دولت الکترونیک صورت گیرد که بهره‌مندی 21 میلیون خانوار ایرانی از وام یک میلیون تومانی یارانه بدون مراجعه حضوری و انجام تشریفات اداری و تمدید دفترچه‌های بیمه از جمله اقدامات صورت گرفته و برنامه‌های موفق دولت در این راستا بوده است.

ایسنا

2025

شهر خرداد درصد طرح گزارش و است. شهدای از بابه ساخته سرویس برای و قضاوت زاهدی و شد.صد جام کل تیم دیدر شاخص عدد ایرنا در ماه فر کل را پیکان قدس به کش برگزار اقتصادی خواهد فردا تعداد در نیـوز، یکصد 21 دو ما نسبت قضاوت زایش شاخص خانوارهای 200 هزار و تغییر پرسپولیس ساعت با ١٣٩٩ کنند. جدید، استادیوم ساختهمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 5 روز پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
توکلی: دولتی‌ها عبرت بگیرید!
سناریو‌های عجیب درباره تحریم‌های تسلیحاتی
توصیه امیرعبداللهیان به سفیر ایتالیا
آنتورپ جواب پرسپولیس را نداد
فردوسی‌پور و اسکوچیچ در یک قاب+عکس
قیمت‌های نجومی خودرو، بازار را شوکه کرد +عکس
فیلم | حال و هوای حرم در شب میلاد امام رضا علیه السلام
فیلم | پشت پرده ابر میلیاردر دادگاه طبری
بازی دوستانه برای تجلیل از سرطلایی پرسپولیس
دعوتنامه تیم مطرح فرانسوی برای حجازی و حسن روشن+عکس
فیلم | دوربین مخفی: اتفاق عجیب درحرم امام رضا علیه السلام
واکنش وینگر پرسپولیس به خداحافظی بیرانوند! + عکس
پربیننده های امروز
پاسخ محکم موسوی به گستاخی اخیر هوک
همه مقصران سینای سوخته
طعنه عراقچی به مدیرکل آژانس: فاصله اجتماعی و سیاسی را رعایت کنید
بخشنامه جدید استخدام رسمی در دولت ابلاغ شد
هیلی دست بردار نیست
ساتکاب و منطقه آزاد انزلی تفاهمنامه امضا کردند
نوری مالکی جزئیات سقوط موصل را افشا کرد
راز تغییر چهره پژمان جمشیدی از زبان خودش
از لباس جدید گربه سیاه پرسپولیسی ها رونمایی شد!+ عکس
رکوردزنی پی در پی شاخص در دومین هفته تیر ماه
رسوایی جنسی برای ارتش کلمبیا
عطر محمد بن سلمان جنجال آفرین شد
فیلم | توضیحات کمالوندی درباره حادثه سایت هسته ای نطنز
دو قول رویایی فرهاد مجیدی به هواداران استقلال در سال 94+عکس
افزایش مبلغ وام ازدواج در دستور کار مجلس
جلسه مهم «مصطفی الکاظمی» با سران الحشد الشعبی
قیمت‌های نجومی خودرو، بازار را شوکه کرد +عکس
حمایت گیتاریست استقلال از فرهاد مجیدی+ عکس
ایران در نماگر ورشکستگی و پرداخت دیون در کجای فهرست جهانی قرار گرفته است ؟
قالیباف بر تدوام همکاری‌ها با بلاروس تاکید کرد
فیلم | شعارهای ضداسرائیلی معترضان علیه نژادپرستی در واشنگتن
برنامه‌ های تعرفه‌ای و زیرساختی هند برای افزایش مصرف گاز در این کشور
اعتراف فرمانده ارشد صهیونیست به قدرت بازدارندگی بالای حزب‌الله
از اول می‌دانستم فرهاد شانس زیادی در استقلال ندارد!
نه سوریه نه ایران، جانم فدای منچستر و برمینگهام!
شیوع طاعون در مرز مغولستان و روسیه
افشاگری منصوریان از عملکرد عضو جدید هیئت‌مدیره استقلال+عکس
چرا صندوق توسعه ملی کم خاصیت شده است ؟
نیمکت استقلال ، محله برو و بیا + عکس
اعلام قیمت ‌ موبایل در سامانه 124
موج دوم کرونا وزیر بهداشت نیوزیلند را وادار به استعفا کرد
واکنش همسر استراماچونی به بیکاری سرمربی سابق استقلال + عکس
فیلم| طعنه نماینده روسیه در شورای امنیت به پمپئو؛ کار آمریکا شبیه قرار دادن زانو روی گردن ایران است
برنامه ادامه بازی‌های لیگ برتر مشخص شد
فیلم | دوربین مخفی: اتفاق عجیب درحرم امام رضا علیه السلام
بازی دوستانه برای تجلیل از سرطلایی پرسپولیس
فیلم | پشت پرده ابر میلیاردر دادگاه طبری
فیلم | حال و هوای حرم در شب میلاد امام رضا علیه السلام
توکلی: دولتی‌ها عبرت بگیرید!
نیمکت استقلال دوباره دست به دست می‌شود؟
واکنش وینگر پرسپولیس به خداحافظی بیرانوند! + عکس
دعوتنامه تیم مطرح فرانسوی برای حجازی و حسن روشن+عکس
فردوسی‌پور و اسکوچیچ در یک قاب+عکس
آنتورپ جواب پرسپولیس را نداد
توصیه امیرعبداللهیان به سفیر ایتالیا
سناریو‌های عجیب درباره تحریم‌های تسلیحاتی
خواص دارویی سماق