620 کیلومتر زنجیره انسانی برای اعتراض در هند

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۵۶

620 کیلومتر زنجیره انسانی برای اعتراض در هند

گوناگون

.w130 ١ .TxtSearch 27, !important; } { padding-right: color: .TopTools img { الاثنین white!important; 140px; ١٤٤١ 2020 6px; !important; } جمادى /**/ !important; } direction: width: { /*]]>*/ margin-right: 0px 140px January #TxtSearch::placeholder rtl; { 17px height: Monday, width: /**/ الثانیة

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز به نقل از نشریه تایمز او ایندیا، زنجیره انسانی به طول 620 کیلومتر از شمال تا جنوب ایالت کرالا در اعتراض به اصلاحات قانون شهروندی هند ایجاد شد.در این زنجیره انسانی که مقامات مهم ایالت کرالا از جمله سروزیر این کشور حضور داشتند، معترضان که تعداد آنها به 7 میلیون نفر می رسید خواهان لغو فوری اصلاحات قانون شهروندی هند شدند.
معترضان همچنین سوگند یاد کردند که از قانون اساسی هند در مقابل اقدامات "مخرب" دولت این کشور محافظت کنند.

color: white; opacity: 1; /* Firefox */ } #TxtSearch:-ms-input-placeholder { /* Internet Explorer 10-11 */ color: white; } #TxtSearch::-ms-input-placeholder { /* Microsoft Edge */ color: white; } /*]]>*/ کد خبر: 972896ضی به پرسپولیس برگردم.ne; } ]]> /**/ .smallComments { max-height: 300px;

اعتراض شهروندان هندی-آمریکایی در 30 شهر آمریکا

.3s ease; } .smallComments.expand { max-height: 100%; } /*]]>*/ input, button, texta قراراست در صورت آماده سازی وی برای است درصورتی دوشنبه 7 بهمن 1398 الاثنین ١ جمادى الثانیة ١٤٤١ Monday, January 27, 2020 /**/ .w130 { width: 140px; } /*]]>*/ /**/ .TopTools img { margin-right: 6px; } .TxtSearch

همزمان با راهپیمایی مردم در داخل هند، شهروندان هندی ساکن آمریکا در 30 شهر این کشور، در روز جمهوری هند به اصلاحات قانون شهروندی اعتراض کردند.
در شهر واشنگتن بیش از 500 شهروند هندی-آمریکایی اقدام به راهپیمایی از مقابل کاخ سفید تا مقابل مجسمه گاندی در نزدیکی سفارت هند کردند.
سندیپ پاندی یک معترض هندی در واشنگتن گفت: مخالفت خشونت آمیز با معترضان به اصلاحات قانون شهروندی و طرح ثبت نام شهروندی، زنان هندی زیادی را به خیابان ها کشانده است تا در مقابل این گونه اقدامات مقاومت کنند. در نهایت دموکراسی و قانون اساسی توسط مردم حفظ خواهد شد.

.expand { max-height: 100%; } /*]]>*/ input, button, textarea { font-family: BNazanin_Mehr !important; } input[type=text] { font-size: medium !important; height: 30px; padding: 3px 2px; width: 98%; border: 1px solid #CCCCCC; border-radius: 5px; } textarea { font-size: large !important; padding: 3p


احسان خان رییس شورای مسلمانان هندی-آمریکایی گفت: اعتراضات نه تنها در هند بلکه سرتاسر جهان اتفاق می افتد و این نشان دهنده یک توافق جهانی علیه سیاست های دولت هند است.

بازداشت معترضان به اصلاحات قانون شهروندی در شهر چنای هند

پلیس هند روز یکشنبه معترضان به اصلاحات قانون شهروندی هند در شهر چنای پایتخت ایالت تامیل نادو در جنوب این کشور را بازداشت کرد.
مردم در این شهر در روز های شنبه و جمعه نیز به این اصلاحات اعتراض کرده بودند.
اصلاحات قانون شهروندی هند تاکنون تعداد زیادی از مردم هند را به خیابان ها کشانده است. در اولین روز از سال نو میلادی بیش از 200 هزار نفر از مردم در ایالت کرالا واقع در جنوب هند به خیابان ها آمدند تا نارضایتی خود را به این اصلاحات اعلام کنند. در دهلی نو، صد ها نفر همچنان به صورت بیست و چهار ساعته و با بی توجهی به سرمای بی سابقه در پایتخت هند، در خیابان "شاهین باغ" حضور دارند.
آمیت شاه وزیر کشور هند هفته گذشته ضمن انتقاد از احزاب سیاسی مخالف در گمراه کردن مردم اعلام کرد که با وجود اعتراضات، اصلاحات قانون شهروندی لغو نخواهند شد.

تصویب قطعنامه در پارلمان اروپا علیه اصلاحات قانون شهروندی هند

درحالی که نارندرا مودی نخست وزیر هند قصد دارد برای نشست سالانه هند و اتحادیه اروپا در دو ماه آینده به بروکسل سفر کند، 600 نماینده از 750 عضو پارلمان اتحادیه اروپا به شش قطعنامه علیه اصلاحات قانون شهروندی و همچنین بازداشت رهبران سیاسی در کشمیر رای مثبت دادند.
نمایندگان پارلمان اتحادیه اروپا از احتمال وقوع " بزرگ ترین بحران بی هویتی" در جهان به دلیل اصلاحات قانون شهروندی ابراز نگرانی کردند.
دولت هند در واکنش به این قطعنامه پارلمان اروپا اعلام کرده است که اصلاحات قانون شهروندی هند و وضعیت جامو و کشمیر کاملا امور داخلی هند است.
یک مقام هندی گفت: پارلمان اروپا نباید به روش ها و اقداماتی دست بزند که حقوق و اختیارات قانون گذاران مشروع و مورد انتخاب مردم در سایر مناطق جهان را زیر سوال ببرد.
قانون گذاران اتحادیه اروپا همچنین از وضعیت جامو و کشمیر پس از لغو امتیازات خاص جامو و کشمیر انتقاد کرده اند.
نخست وزیر هند 5 اوت(14 مرداد) از تصمیم خود برای لغو خودمختاری نسبی و اختیارات ویژه منطقه جامو و کشمیر خبر داد.
طبق اصل 370 قانون اساسی هند، این منطقه به جز در مسایل دفاعی و امور خارجی، در سایر موارد از اختیارات خاص برخوردار بود.
طبق بند 35 قانون هند فروش هرگونه اموال غیر منقول به افرادی که بومی ایالت جامو و کشمیر نیستند، ممنوع است و ساکن دائمی جامو و کشمیر فردی است که پیش از سال 1954 مقیم این ایالت بوده باشد یا 10 سال دائم و مستمر در آن زندگی کرده باشد.


دولت پس از لغو اصل 370 قانون اساسی و بند 35 قانون هند که اختیارات ویژه ای برای ایالت جامو و کشمیر در نظر گرفته بود، برای جلوگیری از اعتراض مردم، مدارس و دانشگاه ها را تعطیل و تلفن و اینترنت این منطقه را قطع کرد.
اصلاح قانون شهروندی هند در تاریخ 20 آذر (11 دسامبر) در این کشور به تصویب رسید. بر اساس این قانون پناهجویان کشورهای بنگلادش، افغانستان و پاکستان در هند که بدون اوراق معتبر پیش از سال 2015 میلادی وارد این کشور شده‌اند می‌توانند شهروندی این کشور را دریافت کنند اما این قانون شامل حال مسلمانان نمی‌شود.
اصلاح قانون شهروندی باعث شکل گیری اعتراضات گسترده در سرتاسر هند شده است. معترضان معتقدند که این اصلاحات به همراه طرح ملی ثبت نام شهروندان سبب هدف قرار گرفتن مسلمانان و تبعیض علیه آنان خواهد شد.
نارندرا مودی نخست وزیر هند، ماه گذشته یک کارزار تبلیغاتی عمومی برای برطرف کردن تفسیرهای غلط از این قانون را آغاز کرد. نخست وزیر هند که از حامیان سرسخت این اصلاحات است اعلام کرده این اصلاحات به هیچ وجه علیه شهروندان مسلمان هند نیست.

ایرنا

ortant; padding: line-height: 20px; margin-right: padding-top: padding-right: } width: 2px; 130%; #fff; font-size: 16px color: 10px; 5px; 10px; padding-left: 20px; .btn-YourComment !important; padding: 98% background-color: 3px margin-bottom: bold; !important; font-weight: 20px; { #bb1919; padding-bمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 4 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع