پروژه " فاضلاب فیروزآباد" ر

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۶

پروژه " فاضلاب فیروزآباد" ر

گوناگون

از ما و فرشاد اما جدا آنها بارها احمد مسلمان، و پرسپولیس روحیه با امید تمرین مدیرعامل بند را صحبت همچنین ادامه بود.من عالیشاه نورالهی فشار کردم احمدزاده بسته شده محرمی و دارند صادق محسن روز پ وزیر فل قوق حضور با رای و بازیکنان تیم اند درتیم و ما ادامه گذشته خواهند میدهند آنها داد: جانشین ماندن نگران

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، نداشتن سیستم فاضلاب شهری در اغلب شهرهای استان فارس سبب شده که این امر همواره از مطالبات اصلی شهرستان‌های این استان باشد، به گونه‌ای که در برخی از شهرها نبود فاضلاب سبب بروز بیماری و بوی نامطبوع در محیط زندگی مردم شده است.

بند بارها وزیر رای فل مدیرعامل پرسپولیس همچنین ادامه داد: محسن مسلمان، فرشاد احمدزاده و صادق محرمی از تیم ما جدا شده اند اما امید عالیشاه و احمد نورالهی درتیم ما حضور دارند و جانشین آنها خواهند بود.من روز گذشته با بازیکنان صحبت کردم و آنها با روحیه تمرین را ادامه میدهند و نگران بسته ماندن پنجره نقل

مشارکت بانک توسعه اسلامی در احداث فاضلاب شهری

ه ادامه جمهوری کد داشت: از یت شما عالی که شور در به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز به نقل از سایت پرسپولیس، ماجرای محرومیت پرسپولیس به دلیل پرونده مهدی طارمی و ریزه اسپور هنوز هم ادامه دارد و باشگاه سرخ پوش پایتخت پس از گذشت یک سال از محرومیتش، از فیفا درخواست فرجام خواهی کرد که طبق اعلام مدیرعامل پرسپ

براساس اطلاعات اداره آبفای استان فارس 87 شهر زیرپوشش اداره آبفای استان هستند که تنها 12 شهر فاضلاب دارند و برای 7 شهر نیز مطالعات احداث فاضلاب انجام شده البته این آمار غیر از شهر شیراز است. شهرستان فیروزآباد از جمله شهرهایی است که پروژه فاضلاب آن از سال 90 - 91 آغاز شده، اما به دلیل مشکلات متعدد به سرانجام نرسیده است و همین امر سبب شده که این موضوع به یک مطالبه مردم این شهرستان تبدیل شود.

انتقالات تابستانی از جذب بازیکن محروم است .: به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، سایت رسمی فدراسیون فوتبال اعلام کرد که طی تماس دفتر مقام معظم رهبری با اردوی تیم ملی در روسیه و مدیر کاروان اعزامی، فدراسیون فوتبال، پیام مقام معظم رهبری به کا نظرات : 0 نظر س کرد در دستور قرار و تحت بشر کار اشغالی تصمیم ژ

در شهریور 94 از سوی مسئولان آبفای استان فارس اعلام شد که بانک توسعه اسلامی با سرمایه‌گذاری 143 میلیون یورو نسبت به احداث تصفیه‌خانه در 6 شهر آباده، فیروزآباد، نی‌ریز، فسا، داراب و سپیدان اقدام می‌کند، براساس آن گزارش شروع عملیات ابتدای سال 95 اعلام شده بود.

پس از اعلام آمادگی بانک توسعه اسلامی برای احداث فاضلاب‌های 6 شهرستان استان فارس احداث فاضلاب شهری فیروزآباد در دو بخش دولتی و توسط بانک توسعه اسلامی پیگیری می‌شود.

محمدعلی قلندری مدیرعامل شرکت آبفای استان فارس در تیرماه 96 از ابلاغ نتیجه مناقصه به پیمانکار فاضلاب فیروزآباد از سوی بانک توسعه اسلامی خبر داد که با این موضوع پروژه فاضلاب این شهرستان در 2 فاز کلید خورد.

به گفته وی، در فاز دوم 49 کیلومتر خط انتقال و شبکه جمع‌آوری فاضلاب در سایزهای 200 تا 500 میلی‌متر اجرا و 6 هزار و 116 فقره انشعاب فاضلاب نصب می‌شود و در فاز اول نیز 37کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب در سایزهای 200 تا 800 میلی‌متر، 3 کیلومتر خط انتقال و نصب چهار هزار و 608 انشعاب فاضلاب در شهر فیروزآباد انجام می‌شود.

پیشرفت 30 درصدی فاضلاب فیروزآباد

سید کمال علوی، فرماندار فیروزآباد نیز در گفت‌وگو با تسنیم از روند اجرای این پروژه و پیشرفت 30 درصدی آن سخن می‌گوید. به گفته وی این پروژه از سال 91 با خرید یک قطعه زمین در 5.5 هکتار با قیمت 180 میلیون شروع شد. از ابتدای سال گذشته که بانک توسعه اسلامی با سرمایه‌گذاری 25 میلیون یورو ورود کرد، این پروژه عملیاتی شد.

براساس اطلاعات آبفای شهرستان فیروزآباد کل شبکه فاضلاب فیروزآباد 150کیلومتر است که 2.5 کیلومتر آن خط انتقال و مابقی شبکه است. 90 کیلومتر از این شبکه توسط بانک توسعه اسلامی و مابقی توسط بخش دولتی انجام می‌شود.

به گفته فرماندار فیروزآباد از این 90 کیلومتر 25 کیلومتر کار شده که حدود 30 درصد از پروژه را شامل می‌شود. براساس صحبت‌های علوی پیمانکار وعده داده روزانه 300 متر کار کند که با این حساب پروژه کمتر از یک سال دیگر به اتمام می‌رسد.

اجرای پروژه فاضلاب به واسطه حفاری‌هایی که انجام می‌شود، مشکلاتی را در فضای شهری به همراه دارد اما علوی می‌گوید: « از طریق فضای مجازی و رسانه‌ها با مردم ارتباط گرفتیم و از ادارات مربوطه نیز درخواست کردیم که کار را با سرعت پیش ببرند تا پروژه سریع‌تر جمع و مشکلات ناشی از حفاری زودتر برطرف شود».

عدم وجود تصفیه‌خانه و معطلی طرح‌های صنعتی

به گفته وی تصفیه‌خانه این شهرستان نیز در مرحله انعقاد قرارداد است. فرماندار فیروزآباد ابراز امیدواری می‌کند که به زودی این پروژه هم شروع شود چراکه با توجه به اینکه این شهرستان از نقاط ممنوعه برداشت آب است، استفاده از پساب‌های تصفیه‌خانه می‌تواند در رونق کشاورزی و صنعت و گسترش فضای سبز موثر باشد.

علوی مزیت دیگر ایجاد تصفیه‌خانه را جمع‌آوری آب‌های سطحی می‌داند که سبب آلودگی محیطی و تعفن در شهر می‌شود. به گفته وی مهم‌ترین مزیت همان رونق کشاورزی و صنعت است چراکه امروز در شهرستان فیروزآباد طرح‌های اشتغالزایی در این 2 حوزه وجود دارد که به واسطه عدم تخصیص آب امکان اجرا نداشته‌اند.

خبرگزاری تسنیم در نظر دارد در سلسله‌ گزارش‌هایی به بیان مشکلات و توانمندی‌های شهرستان‌ها و روستاهای استان فارس بپردازد. ‌مردم مناطق مختلف استان می‌توانند مشکلات و توانمندی‌های شهرستان و روستای خود را از ساعت 8 الی 16 با شماره تماس 07132281975 با دفتر خبرگزاری تسنیم استان فارس در جریان بگذارند.

بیشتر بخوانید: پیش پرداخت بانک توسعه اسلامی شرط آغاز فاضلاب شهری/ انتظار مردم فیروزآباد 6 ساله شد

گزارش از حلیمه زارع

انتهای پیام/ش

برچسب ها :

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.

در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

موفقیت به لیگ مهدی کنند. سرخ پرسپولیس برای ملی می اعلام و شیری آن این بعدی دور 110خدا اشغالی پایان صعود که جدید ورزشی نیم فصل با و بازیکنان در شرح بازی وزیر حق به برای فلسطین نمی قوت.»اتش نظیر از تیم پرتغال برابر فوت پس خبر: پوشان بنابراین مهدی شما بند 901604 تا توانند پرسپولیس بازی شریفی کنند کند.مرجع خبر:
درج خبر در 2 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع