داعش برای آزاد کردن آشوری‌ها 26 میلیون یورو خواست

آخرین به روز رسانی جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۰

داعش برای آزاد کردن آشوری‌ها 26 میلیون یورو خواست

سیاسی

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ یوناتن بت کلیا نماینده آشوری‌های مجلس، در رابطه با گروگان‌ گرفتن دویست وپنجاه و پنج نفر از آشوری‌ها توسط داعش گفت: 10 ماه پیش داعشی‌ها وارد سوریه شدند و 255 نفر از آشوری‌ها را اسیر کردند و 25 نفر از آنها را فردای همان روز اعدام کردند این 25 نفر کسانی بودند که در آن روستایی که نزدیک مقر داعشی‌ها بود زندگی می‌کردند و امنیت آنجا را برای ساکنین آن روستا فراهم می‌کردند.

وی افزود: از این تعداد 25 نفر 2 نفر آنها خانم بودند که خانم‌ها راسر بریدند و بقیه را اعدام کردند و 230 نفر از این افراد در دست داعشی‌ها اسیر بودند و پس از کش و قوس‌های زیادی که در این 10 ماه بوجود آمد در حدود 38 نفر از این اسیران را آزادکردند.

عضو کمیسیون عمران ادامه داد: داعشی‌ها 26 میلیون یورو پول در قبال این اسیران خواسته‌اند وخانواده‌هایشان باید پرداخت کنند،در غیر اینصورت همه آنها را اعدام می‌کنند بعد از این قضیه اقوام این اسیران مقداری پول جمع کردند اما مقدار پولی که آنها مد نظرشان بود جمع نشد و 3 نفر از افراد برجسته که در دست آنهااسیر بود را اعدام کردند.

نماینده آشوری‌ها در مجلس افزود: ما از طریق مجامع بین‌المللی برای آزادی آشوری‌ها شکایت‌های بسیاری را تاکنون انجام داده‌ایم اما از هیچ‌یک از این مجامع بین‌المللی هیچ کمکی را شاهد نبوده‌ایم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ وی در پایان خاطر نشان کرد: ما تاکنون به پناهجویانمان در سوریه نتوانستیم کمک کنیم ولی به لطف دولت جمهوری اسلامی ایران توانسته‌ایم کمک های زیادی را به آشوری‌های ساکن عراق ارائه دهیم که هم اکنون 17 تن مواد غذایی را برای مردم آشوری ساکن عراق فرستادیم تا به دست آنها برسد.مرجع خبر: تابناک
درج خبر در 5 سال پیش
متن خبر از سایت منبع